BOINC Manager 4.x - en to el translation catalogue (657 entries)

en:  (Scheduler wait)
el: (Προγραμματιστής περιμένει)

en:  (Scheduler wait:
el: (Προγραμματιστής περιμένει:

en:  (project backoff:
el: (υπαναχώρηση έργου:

en:  (suspended -
el: (παύθηκε -

en:  at
el: στο

en: % CPU time
el: % χρόνος χρήσης κεντρικής μονάδας επεξεργασίας

en: % of total disk space
el: % του συνολικού χώρου του δίσκου

en: % when computer is idle
el: % όταν ο υπολογιστής είναι αδρανής

en: % when computer is in use
el: % όταν ο υπολογιστης είναι σε χρήση

en: %s &help
el: %s& βοήθεια

en: %s - Communication
el: %s - Επικοινωνία

en: %s - Connection Error
el: %s - Σφάλμα Επικοινωνίας

en: %s - Connection Failed
el: %s- Η σύνδεση απέτυχε

en: %s - Connection Status
el: %s - Κατάσταση Σύνδεσης

en: %s - Daemon Start Failed
el: %s - Η εκκίνηση του Daemon απέτυχε

en: %s - Event Log
el: %s - Καταγραφέας Συμβάντων

en: %s - Exit Confirmation
el: %s- Έξοδος επιβεβαίωσης

en: %s - Language Selection
el: %s- Επιλογή γλώσσας

en: %s - Network Status
el: %s- Κατάσταση δικτύου

en: %s - Preferences
el: %s - Προτιμήσεις

en: %s - Select Computer
el: %s - Επιλογή Υπολογιστή

en: %s - Shut down the current client...
el: %s - Κλείσιμο του τρέχοντος προγράμματος...

en: %s - Stop using %s
el: %s - Παύση χρήσης του %s

en: %s - Unexpected Exit
el: %s - Απρόσμενη Έξοδος

en: %s Notices
el: %s Ανακοινώσεις

en: %s failed to connect to the Internet.
el: %s απέτυχε να συνδεθεί στο διαδίκτυο.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
el: %s απέτυχε να αποσυνδεθεί από το διαδίκτυο.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
el: %s εντόπισε ότι είναι συνδεδεμένο στο διαδίκτυο.
    Ενημέρωση όλων των έργων και επανάληψη όλων των μεταφορών.

en: %s has successfully added %s
el: %s προσέθεσε επιτυχώς το %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
el: %s συνθέθηκε επιτυχώς στο διαδίκτυο.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
el: %s αποσυνδέθηκε επιτυχώς από το διαδίκτυο.

en: %s is connecting to the Internet.
el: %s συνδέεται στο διαδίκτυο.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
el: %s δε μπορεί να συνδεθεί στο %s πρόγραμμα.
    Θέλετε να δοκιμάσετε ξανά;

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
el: %s δε μπορεί να εκκινήσει το %s πρόγραμμα.
    Παρακαλώ ανοίξτε τον Πίνακα Ελέγχου->Εργαλεία Διαχειριστή->Πρόγραμμα υπηρεσιών και ξεκινήστε την υπηρεσία BOINC.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
el: %s χρειάζεται να συνδεθεί στο διαδίκτυο.
    Να το επιχειρήσει τώρα;

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
el: %s δικαιώματα ιδιοκτησίας ή δικαιώματα χρήσης δεν ρυθμίστηκαν σωστά, παρακαλώ επαναγκαταστείστε το %s.
    (Κωδικός σφάλματος %d

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
el: %s θα κλείσει το τρέχον πρόγραμμα
    και θα σας παρακινήσει για να συνδεθείτε σε άλλο πάροχο.

en: &%s help
el: &Βοήθεια για το %s

en: &About %s...
el: &Σχετικά με το %s...

en: &Activity
el: &Δραστηριότητα

en: &Add project or account manager...
el: &Προσθήκη έργου ή διαχειριστή λογαριασμού...

en: &Add project...
el: &Προσθήκη έργου...

en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: &Clear Default
el: Καθάρισμα Εξ' ορισμού

en: &Close
el: &Έξοδος

en: &Close Window
el: &Κλείσιμο Παράθυρου

en: &Disk usage	Ctrl+Shift+D
el: Χρήση &δίσκου	Ctrl+Shift+Δ

en: &Email address:
el: &Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (Email):

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Finish
el: &Τέλος

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Next >
el: &Επόμενο >

en: &Next project >
el: &Επόμενο πρόγραμμα>

en: &No, new user
el: &Όχι, νέος χρήστης

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
el: &Ανακοινώσεις	Ctrl+Shift+N

en: &OK
el: Εντάξει

en: &Options...
el: &Επιλογές...

en: &Password:
el: &Κωδικός:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
el: &Προγράμματα	Ctrl+Shift+Π

en: &Quit %s
el: &Έξοδος %s

en: &Run always
el: &Διαρκής εκτέλεση

en: &Set Default
el: Καθορισμός Εξ' ορισμού

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
el: &Στατιστικά	Ctrl+Shift+Σ

en: &Suspend
el: Προσωρινή παύση

en: &Synchronize with %s
el: &Συγχρονισμός με %s

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
el: &Εργασίες	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
el: &Εργαλεία

en: &Username:
el: &Όνομα χρήστη:

en: &View
el: &Προβολή

en: &Yes, existing user
el: &Ναι, υπάρχων χρήστης

en: '%s' does not contain a valid host name.
el: Το '%s' δεν περιέχει ένα έκγυρο όνομα υπολογιστή

en: '%s' does not contain a valid path.
el: Το '%s' δεν περιέχει μια έγκυρη διαδρομή.

en: '%s' is already in the list.
el: '%s' υπάρχει ήδη στη λίστα.

en: '%s' is not an executable application.
el: '%s' δεν είναι μια εκτελέσιμη εφαρμογή.

en: (Automatic Detection)
el: (Αυτόματη Αναγνώριση)

en: (Unknown)
el: (Άγνωστο)

en: (User Defined)
el: (Καθορισμός από το Χρήστη)

en: (no restriction if equal)
el: (κανένας περιορισμός εάν είναι ίσα)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
el: .
    Μπορείτε να το ενεργοποιήσετε χρησιμοποιόντας το μενού Επιλογών.

en: 0 (Run Always)
el: 0 (Διαρκής Εκτέλεση)

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: < &Back
el: < &Προηγούμενο

en: < &Previous project
el: < &Προηγούμενο έργο

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
el: Ένας σύνδεσμος για τον πίνακα μηνυμάτων σχετικά με προβλήματα και αναφορά σφαλμάτων του Einstein@Home

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
el: Χρειάζεται να γίνει επανεκκίνηση ώστε το BOINC να τρέξει σωστά.
    Παρακαλώ επανακκινείστε τον υπολογιστή σας και δοκιμάστε ξανά.

en: A&dvanced
el: &Για προχωρημένους

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
el: Εγκατάλειψη εργασίας για αυτό το αποτέλεσμα. Δεν θα λάβετε βαθμούς για αυτό.

en: Abort
el: Ακύρωση

en: Abort File Transfer
el: Ακύρωση Μεταφοράς Αρχείου

en: Abort Transfer
el: Ακύρωση Μεταφοράς

en: Abort task
el: Ακύρωση εργασίας

en: Aborted
el: Εγκαταλείφθηκε

en: Aborted by project
el: Εγκαταλείφθηκε απο το πρόγραμμα

en: Aborted by user
el: Εγκαταλείφθηκε από το χρήστη

en: Aborted: disk limit exceeded
el: Απορρίφθηκε: το όριο του δίσκου ξεπεράστηκε

en: Aborted: memory limit exceeded
el: Απορρίφθηκε: ξεπεράστηκε το όριο μνήμης

en: Aborted: run time limit exceeded
el: Απορρίφθηκε: ξεπεράστηκε ο χρόνος εκτέλεσης

en: Aborting transfer...
el: Ακύρωση μεταφοράς...

en: About %s
el: Σχετικά με %s

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account manager not found
el: Δεν βρέθηκε ο διαχειριστής λογαριασμού

en: Account manager temporarily unavailable
el: Ο διαχειριστής λογαριασμού είναι προσωρινά μη διαθέσιμος

en: Account summary
el: Σύνωψη λογαριασμού

en: Acknowledged
el: Αναγνωρίστηκε

en: Add Exclusive App
el: Προσθήκη Αποκλειστικής εφαρμογής

en: Add a project
el: Προσθήκη ενός έργου

en: Add an application to this list
el: Προσθήκη μιας εφαρμογής στη λίστα

en: Add exclusive app
el: Προσθήκη αποκλειστικής εφαρμογής

en: Add project
el: Προσθήκη έργου

en: Add project or account manager
el: Προσθήκη έργου ή διαχειριστή λογαριασμού

en: Add project or use BOINC Account Manager
el: Προσθήκη έργου ή χρήση Διαχειριστή Λογιαριασμού BOINC

en: Add...
el: Προσθήκη...

en: Added via account manager
el: Προστέθηκε μέσω του διαχειριστή λογαριασμού

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
el: Προηγμένη προβολή...	 Ctrl+Shift+A

en: All projects (separate)
el: Όλα τα έργα (ξεχωριστά)

en: All projects (sum)
el: Όλα τα έργα (αθροιστικά)

en: All projects (together)
el: Όλα τα έργα (μαζί)

en: Allow GPU work according to preferences
el: Χρήση εργασιών για τη μονάδα επεξεργασίας γραφικών σύμφωνα με τις προτιμήσεις σας

en: Allow GPU work regardless of preferences
el: Εκτέλεση εργασιών για τη μονάδα επεξεργασίας γραφικών ανεξαρτήτως των προτιμήσεων

en: Allow fetching new tasks for this project.
el: Να επιτρέπεται η ανάκτηση νέων εργασιών για αυτό το έργο.

en: Allow network activity according to preferences
el: Σύνδεση στο δίκτυο σύμφωνα με τις προτιμήσεις

en: Allow network activity regardless of preferences
el: Σύνδεση στο δίκτυο &ανεξαρτήτως των προτιμήσεων

en: Allow new tasks
el: Να επιτρέπονται νέες εργασίες

en: Allow work according to preferences
el: Εκτέλεση σύμφωνα με τις προτιμήσεις σας

en: Allow work regardless of preferences
el: Εκτέλεση &ανεξαρτήτως των προτιμήσεων

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
el: Ένας λογαριασμός με αυτή τη διεύθυνση email υπάρχει ήδη και έχει
    διαφορετικό κωδικό πρόσβασης από αυτό που εισάγατε.
    
    Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του προγράμματος και ακολουθήστε τις οδηγίες εκεί.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
el: Ένας λογαριασμός με αυτό το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη και έχει ένα
    διαφορετικό κωδικό πρόσβασης από αυτόν που εισήγατε.
    
    Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του έργου και ακολουθήστε τις οδηγίες εκεί.

en: An internal server error has occurred.
el: Προέκυψε ένα εσωτερικό σφάλμα στον διακομιστή.

en: An internal server error has occurred.
el: Συνέβει ένα εσωτερικό σφάλμα στον διακομιστή.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
el: To %s εκτελείται ήδη 
    σε αυτόν τον υπολογιστή. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο πρόγραμμα για να παρακολουθήσετε.

en: Anytime
el: Οποιαδήποτε στιγμη

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Application names must end with '%s'
el: Τα ονόματα εφαρμογών πρέπει να τελειώνουν σε '%s'

en: Applications to add
el: Εφαρμογές για να προσθέσετε

en: Are you already running %s?
el: Εκτελείτε ήδη %;

en: Are you already running this project?
el: Εκτελείτε ήδη αυτό το έργο;

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να εγκαταλείψετε τις εργασίες %d;

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
el: Είστε σίγουροι οτι θέλετε να ακυρώσετε τη μεταφορά του αρχείου '%s';
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η Ακύρωση της μεταφοράς συνεπάγεται ακύρωση της εργασίας και εσείς
    δε θα λάβετε πόντους για αυτήν.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
el: Είστε σίγουροι οτι θέλετε να ματαιώσετε αυτή την εργασία '%s';
    (Πρόοδος: %s, Κατάσταση: %s)

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να αφαιρέσετε το έργο '%s';

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να επανεκκινήσετε το πρόγραμμα '%s';

en: Ask questions and report problems
el: Υποβάλετε ερωτήσεις να αναφέρετε προβλήματα

en: Authorization failed connecting to running client.
el: Η άδεια εισόδου για την εκτέλεση του προγράμματος απέτυχε.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
el: Η άδεια σύνδεσης για την εκτέλεση του προγράμματος απέτυχε.
    Φροντίστε να ξεκινήσετε το έργο στην ίδια τοποθεσία με το πρόγραμμα.

en: Autodetect
el: Αυτόματος εντοπισμός

en: Avg. work done
el: Μέσος όρος ολοκληρωμένων εργασιών

en: BOINC Manager
el: Διαχειριστής του BOINC

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
el: Ο διαχειριστής του BOINC ξεκίνησε αυτόματα με το λειτουργικό σύστημα

en: BOINC data directory
el: διεύθυνση δεδομένων του BOINC

en: BOINC leaves at least this amount of disk space free (in Gigabytes)
el: Το BOINC αφήνει τουλάχιστον αυτό το ποσό του δίσκου ελεύθερο (σε Gigabytes)

en: BOINC uses at most this percentage of total disk space
el: Το BOINC χρησιμοποιεί μέγιστο αυτό το ποσοστό του χώρου του δίσκου

en: C&onfirm password:
el: Ε&πιβεβαίωση Κωδικού:

en: CPU
el: Επεξεργαστής

en: CPU benchmarks in progress
el: Εκτέλεση μετρήσεων επεξεργαστή σε πρόοδο

en: CPU is busy
el: η κεντρική μονάδα επεξεργασίας είναι απασχολημένη

en: CPU time
el: Χρόνος Επεξεργαστή

en: CPU time at last checkpoint
el: Χρόνος χρήσης κεντρικής μονάδας επεξεργασίας στο τελευταίο σημείο ελέγχου

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Check the email address and password, and try again.
el: Ελέγξτε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομίου, και ξαναπροσπαθήστε.

en: Check the username and password, and try again.
el: Ελέγξτε το όνομα χρήστη και τον κωδικό, και ξαναπροσπαθήστε.

en: Choose a &password:
el: Επιλέξτε έναν &κωδικό:

en: Choose a project
el: Επιλέξτε ένα πρόγραμμα

en: Choose an account manager
el: Επιλέξτε ένα πρόγραμμα διαχείρισης λογαριασμού

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Click Finish to close.
el: Πατήστε Τέλος για να κλείσετε

en: Close
el: Έξοδος

en: Close the %s window
el: Κλείσιμο του παραθύρου %s

en: Commands
el: Εντολές

en: Common questions
el: Κοινές ερωτήσεις

en: Communicating with %s.
el: Επικοινωνία με %s.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
el: Γίνεται επικοινωνία με το πρόγραμμα του BOINC. Παρακαλώ περιμένετε...

en: Communicating with project
    Please wait...
el: Γίνεται επικοινωνία με το έργο
    Παρακαλούμε περιμένετε...

en: Communicating with project.
el: Επικοινωνία με το έργο.

en: Communicating with server.
el: Γίνεται επικοινωνία με τον διακομιστή(server).

en: Communication deferred
el: Η επικοινωνία αναβλήθηκε

en: Computation error
el: Λάθος Υπολογισμών

en: Computer ID
el: Ταυτότητα υπολογιστή

en: Computing &preferences...
el: &Προτιμήσεις επεξεργασίας...

en: Computing allowed
el: Επεξεργασία επιτρέπεται

en: Computing is enabled
el: Η επεξεργασία έχει ενεργοποιηθεί

en: Computing is suspended -
el: Η επεξεργασία έχει παυθεί -

en: Configure computing preferences
el: Διαμόρφωση προτιμήσεων επεξεργασίας

en: Configure display options and proxy settings
el: Διαμόρφωση επιλογών προβολής και ρυθμίσεων proxy

en: Confirm before connecting to internet
el: Επιβεβαιώστε πρωτού συνδεθείτε στο διαδίκτυο

en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

en: Connect options
el: Επιλογές σύνδεσης

en: Connect to another computer running %s
el: Σύνδεση σε κάποιον άλλον υπολογιστή εκτελόντας %s

en: Connect to internet only between:
el: Σύνδεση στο διαδίκτυο μόνο μεταξύ:

en: Connect via HTTP proxy server
el: Σύνδεση μέσω διακομιστή HTTP proxy

en: Connect via SOCKS proxy server
el: Σύνδεση μέσω διακομιστή SOCKS proxy

en: Connected
el: Συνδεδεμένος

en: Connected to %s (%s)
el: Συνδέθηκε στο %s (%s)

en: Connecting to %s
el: Σύνδεση στο %s

en: Connecting to client
el: Σύνδεση με το πρόγραμμα

en: Connections
el: Συνδέσεις

en: Copy all messages
el: Αντιγραφή όλων των μηνυμάτων

en: Copy all the messages to the clipboard.
el: Αντιγραφή όλων των μηνυμάτων στο πρόχειρο

en: Copy selected messages
el: Αντιγραφή επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
el: Αντιγραφή των επιλεγμένων μηνυμάτων στο πρόχειρο. Μπορείτε να επιλέξετε πολλαπλά μηνύματα κρατώντας πατημένο το κουμπί shift ή control ενώ πατάτε στα μηνύματα.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
el: Αντιγραφή επιλεγμένων μηνυμάτων στο clipboard. Μπορείτε να επιλέξετε πολλαπλά μηνύματα κρατώντας πατημένο το κουμπί shift ή control όταν κάνετε κλίκ στα μηνύματα.

en: Copying all messages to the clipboard...
el: Αντιγραφή όλων των μηνυμάτων στο πρόχειρο...

en: Copying selected messages to the clipboard...
el: Αντιγραφή των επιλεγμένων μηνυμάτων στο πρόχειρο...

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
el: Επικοινωνήστε με άλλους χρήστες στις ομάδες συζητήσεων του SETI@Home

en: Credit
el: Πόντοι

en: Current status of the Einstein@Home server
el: Τρέχουσα κατάσταση του διακομιστή του Einstein@Home

en: Deadline
el: Προθεσμία αναφοράς

en: Default Connection:
el: Εξ' ορισμού Σύνδεση:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
el: Διαγραφή όλων των αρχείων και των εργασιων που σχετίζονται με αυτό το έργο, και λήψη νέων εργασιών. Μπορείτε να κάνετε ενημέρωση του έργου πρώτα ώστε να αναφέρετε τυχόν ολοκληρωμένες εργασίες.

en: Device Profiles
el: Προφίλ Συσκευής

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
el: Ρυθμίσεις σύνδεσης μέσω τηλεφώνου και Ιδιωτικού Εικονικού Δικτύου

en: Directory
el: Διεύθυνση

en: Directory containing the BOINC Client executable
el: Διεύθυνση που περιέχει το εκτελέσιμο πρόγραμμα του BOINC

en: Disconnect when done
el: Αποσύνδεση όταν τελειώσει

en: Disconnected
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Disk
el: Δίσκος

en: Disk usage
el: Χρήση δίσκου

en: Disk usage by BOINC projects
el: Χρήση δίσκου απο τα προγράμματα του BOINC

en: Display diagnostic messages.
el: Εμφάνιση διαγνωστικών μηνυμάτων.

en: Display disk usage
el: Εμφάνιση χρήσης δίσκου

en: Display notices
el: Εμφάνιση ανακοινώσεων

en: Display projects
el: Εμφάνιση έργων

en: Display statistics
el: Εμφάνιση στατιστικών

en: Display tasks
el: Εμφάνιση εργασιών

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
el: Εμφάνιση του παράθυρου εξόδου όταν τερματίζεται ο Διαχειριστής.

en: Display the simple graphical interface.
el: Εμφάνιση απλού γραφικού περιβάλλοντος.

en: Display transfers
el: Εμφάνιση μεταφορών

en: Do all pending network communication
el: Εκτέλεση επικοινωνιών με το δίκτυο που εκκρεμούν

en: Do network communication
el: Επικοινωνία με το δίκτυο

en: Do work after idle for:
el: Εκτέλεση εργασίων ενώ είναι αδρανής για:

en: Do work only between:
el: Εκτέλεση εργασιών μόνο μεταξύ:

en: Do you really want to cancel?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να ακυρώστε;

en: Do you really want to clear all local preferences?
    (This will not affect exclusive applications.)
el: Θέλετε πραγματικά να σβήσετε όλες τις τοπικές προτιμήσεις;
    (Αυτό δε θα επηρεάσει τις αποκλειστικές εφαρμογές.)

en: Don't fetch new tasks for this project.
el: Να μην επιτρέπεται η ανάκτηση νέων εργασιών για αυτό το έργο.

en: Don't get new tasks for this project.
el: Να μη λαμβάνονται νέες εργασίες για αυτό το έργο.

en: Don't request more work
el: Μη ζητήσετε επιπλέον εργασίες

en: Don't show this dialog again.
el: Μην ξαναεμφανίσεις αυτό το μήνυμα.

en: Don't use proxy for:
el: Να μη χρησιμοποιείται η proy για:

en: Download failed
el: Αποτυχία λήψης

en: Downloading
el: Λήψη

en: Downloading work from the server.
el: Λήψη εργασιών απο τον διακομιστή.

en: Duration correction factor
el: Παράγοντας διόρθωσης διάρκειας

en: E&xit
el: Έ%ξοδος

en: E&xit %s
el: Έ&ξοδος %s

en: Einstein status
el: Κατάσταση του Einstein

en: Elapsed
el: Που έχει περάσει

en: Elapsed Time
el: Χρόνος που περάσει

en: Elapsed time
el: Χρόνος που έχει περάσει

en: Email address already in use
el: Αυτή η διεύθυνση email χρησιμοποείται ήδη

en: Enable Manager exit dialog?
el: Ενεργοποίηση παράθυρου εξόδου Διαχειριστή;

en: Ended
el: Τελειωμένο

en: Error: invalid state '%d'
el: Σφάλμα: μη έγκυρη κατάσταση '%d'

en: Estimated time remaining
el: Εκτιμώμενος χρόνος που απομένει

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
el: Ημερολόγιο γεγονότων...	 Ctrl+Shift+E

en: Every day between hours of
el: Κάθε μέρα μεταξύ των ορών

en: Exit %s
el: Έξοδος %s

en: Failed to add account manager
el: Αποτυχία προσθήκης του διαχειριστή λογαριασμού

en: Failed to add project
el: Αποτυχία προσθήκης έργου

en: Failed to remove account manager
el: Αποτυχία αφαίρεσης διαχειριστή λογαριασμού

en: Failed to update account manager
el: Αποτυχία ενημέρωσης του διαχειριστή λογαριασμού

en: File
el: Αρχείο

en: File downloads deferred for
el: Η λήψη του αρχείου αναβλήθηκε για

en: File uploads deferred for
el: Η αποστολή του αρχείου αναβλήθηκε για

en: Filtering messages...
el: Φιλτράρισμα μηνυμάτων...

en: Find login information
el: Εύρεση πληροφοριών σύνδεσης

en: For advanced options, refer to
el: Για προχωρημένες επιλογές, ανατρέξτε στο

en: Forgot your password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Fraction done
el: Ολοκλήρωση κλάσματος

en: Friday
el: Παρασκευή

en: GEO-600 project
el: Έργο GEO-600

en: GPU computing is enabled
el: Η επεξεργασία με την μονάδα επεξεργασίας γραφικών έχει ενεργοποιηθεί

en: GPU computing is suspended -
el: Η επεξεργασία με την μονάδα επεξεργασίας γραφικών έχει παυθεί -

en: GPU missing,
el: η μονάδα επεξεργασίας γραφικών απουσιάζει,

en: GUI RPC port number
el: Αριθμός θύρας GUI RPC

en: General
el: Γενικά

en: General options
el: Γενικές επιλογές

en: Get current settings from %s
el: Παραλαβή τρεχόντων ρυθμίσεων από το %s

en: Get help for climateprediction.net
el: Λάβετε βοήθεια για το climaprediction.net

en: Gigabytes disk space
el: Gigabytes χώρος δίσκου

en: Gigabytes disk space free
el: Gigabytes ελεύθερου χώρου στο δίσκο

en: Global Statistics
el: Σφαιρικά στατιστικά

en: HTTP Proxy Server Configuration
el: Ρυθμίσεις διακομιστή HTTP Proxy

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hide project list
el: Απόκρυψη λίστας έργων

en: Host
el: Πάροχος

en: Host Average
el: Μέσος Όρος Υπολογιστή

en: Host Total
el: Σύνολο Υπολογιστή

en: Host name or IP address
el: Όνομα παρόχου ή διεύθυνση IP

en: Host name:
el: Όνομα host:

en: I agree to the terms of use.
el: Συμφωνώ στους όρους χρήσης.

en: Identify your account at %s
el: Αναγνωρίστε τον λογαριασμό σας στο %s

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
el: Αν δεν έχετε εγγραφεί ήδη με αυτό το πρόγραμμα διαχείρισης λογαριασμού,
    παρακαλούμε κάντε το προτού προσωρήσετε. Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο
    για να εγγραφείτε ή για να ανακτήσετε έναν ξεχασμένο κωδικό.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
el: Εάν σταματήσετε να χρησιμοποιείτε το %s,
    θα κρατήσετε όλα τα τωρινά έργα σας,
    αλλά θα πρέπει να τα διαχειρίζεστε χειροκίνητα.
    
    Θέλετε όντως να σταματήσετε να χρησιμοποιείτε το %s;

en: Info about your Team
el: Πληροφορίες σχετικά με την ομάδα σας

en: Info about your team
el: Πληροφορίες για την ομάδα σας

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
el: Μη έγκυρο κλειδί λογαριασμού: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο κλειδί λογαριασμού

en: Invalid URL
el: Μη έγκυση διεύθυνση

en: KBytes/sec.
el: ΚBytes/sec.

en: LIGO project
el: Πρόγραμμα LIGO

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Last update: %.0f days ago
el: Τελευταία ενημέρωση: %.0f μέρες πριν

en: Launch another %s
el: Εκτέλεση ενός %s

en: Launch another instance of %s...
el: Εκτέλεση ενός αντίτυπου του %s...

en: Launching browser...
el: Άνοιγμα φυλλομετρητή...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
el: Μάθετε για τα προγράμματα που φιλοξενούνται στο World Community Grid

en: Leave applications in memory while suspended
el: Παραμονή των εφαρμογών στην μνήμη ενώ έχου παυθεί οι εργασίες

en: Leave at least
el: Άφησε τουλάχιστον

en: Leave these blank if not needed
el: Αφήστε τα κενά εάν δεν χρειάζονται

en: Licensing and copyright information.
el: Πληροφορίες άδειας χρήσης και copyright.

en: Local:
el: Τοπικό:

en: Login Failed.
el: Η σύνδεση απέτυχε.

en: Master URL
el: Κεντρική ηλεκρονική διεύθυνση

en: Maximum download rate
el: Μέγιστος ρυθμός λήψης

en: Maximum upload rate
el: Μέγιστος ρυθμός αποστολής

en: Memory usage
el: Χρήση μνήμης

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message boards
el: Ομάδες Συζητήσεων

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Messages from server:
el: Μηνύματα από το διακομιστή:

en: Missing URL
el: Δεν βρέθηκε διεύθυνση

en: Mode view
el: Τρόπος προβολής

en: Monday
el: Δευτέρα

en: My Grid
el: Τα έργα μου

en: Name
el: Όνομα

en: Name of application to add?
el: Όνομα εφαρμογής που προσθέτετε;

en: Network activity always available
el: Συνεχής πρόβαση στο δίκτυο

en: Network activity based on preferences
el: Πρόσβαση στο δίκτυο βάση προτιμήσεων

en: Network activity is suspended -
el: Η δραστηριότητα του δικτύου παύθηκε -

en: Network activity suspended
el: Παύση πρόσβασης στο δίκτυο

en: Network communication failure
el: Αποτυχία σύνδεσης με το δίκτυο

en: Network is enabled
el: Το δίκτυο έχει ενεργοποιηθεί

en: Network is suspended -
el: Το δίκτυο έχει παυθεί -

en: Network usage allowed
el: Χρήση του δικτύου επιτρέπεται

en: New
el: Νέο

en: News
el: Νέα

en: No Internet connection
el: Καμία σύνδεση στο διαδίκτυο

en: No new tasks
el: Καμία νέα εργασία

en: No work available to process
el: Καμία εργασία διαθέσιμη για επεξεργασία

en: Not connected to a client.
el: Μη συνδεδεμένος με το πρόγραμμα.

en: Notices
el: Ανακοινώσεις

en: Now using account manager
el: Τώρα γίνεται χρήση διαχειριστή λογαριασμού

en: OK
el: ΕΝΤΑΞΕΙ

en: On multiprocessor systems, use at most
el: Σε πολυεπεξεργαστικά συστήματα, χρήση μέχρι

en: One project
el: Ένα πρόγραμμα

en: Only after computer has been idle for
el: Μόνο αν ο υπολογιστής ήταν αδρανής για

en: Open %s Web...
el: Άνοιγμα %s ιστού...

en: Open %s...
el: Άνοιγμα %s...

en: Options
el: Επιλογές

en: Organization:
el: Οργανισμός:

en: Other options
el: Άλλες επιλογές

en: Password
el: Κωδικός

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Please connect to the Internet and try again.
el: Παρακαλούμε συνδεθείτε στο διαδίκτυο και ξαναδοκιμάστε.

en: Please enter a password of at least %d characters.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό με τουλάχιστον %d χαρακτήρες.

en: Please enter a user name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα χρήστη.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
el: Παρακαλώ εισάγετε τις πληροφορίες του λογαριασμού σας(για να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του έργου)

en: Please read the following terms of use:
el: Παρακαλώ διαβάστε τους ακόλουθους όρους χρήσης:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
el: Παρακαλούμε καθορίστε μια διεύθυνση.
    Για παράδειγμα:
    http:///www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
el: Παρακαολούμε καθορίστε μια έγκυρη URL.
    Για παράδειγμα:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
el: Παρακαλούμε καθορίστε ένα κλειδί λογαριασμού για να συνεχίσετε.

en: Please specify an email address
el: Παρακαλώ προσδιορίστε μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομίου

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Port:
el: Θύρα:

en: Process ID
el: Ταυτότητα διαδικασίας

en: Processing Suspended.
el: Επεξεργασία παύθηκε.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
el: Επεξεργασία παύθηκε:Λειτουργία απο μπαταρίες.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
el: Επεξεργασία παύθηκε: Ώρα της ημέρας.

en: Processing Suspended:  User Active.
el: Επεξεργασία παύθηκε:Χρήστης ενεργός.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
el: Επεξεργασία παύθηκε: Η επεξεργασία παύθηκε απο τον χρήστη.

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Project
el: Πρόγραμμα

en: Project added
el: Το έργο προστέθηκε

en: Project details
el: Λεπτομέρειες προγράμματος

en: Project ended - OK to remove
el: Το έργο τελείωσε - ΟΚ για αφαίρεση

en: Project not found
el: Δεν βρέθηκε το πρόγραμμα

en: Project preference
el: Προτιμήσεις έργου

en: Project suspended by user
el: Το πρόγραμμα παύθηκε απο τον χρήστη

en: Project temporarily unavailable
el: Το πρόγραμμα είναι προσωρινά μη διαθέσιμο

en: Projects
el: Προγράμματα

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Properties of project
el: Ρυθμίσεις του προγράμματος

en: Properties of task
el: Ιδιότητες εργασίας

en: Proxy configuration
el: Ρυθμίσεις proxy

en: Question
el: Ερώτηση

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
el: Διαβάστε τη λεπτομερή περιγραφή της προφύλαξης οθόνης του Einstein@Home

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
el: Άνοιγμα πληροφοριών διαμόρφωσης απο τα αρχεία cc_config.xml και app_config.xml

en: Read local prefs file
el: Διαβάστε το αρχείο προτιμήσεων

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
el: Άνοιγμα των προτιμήσεων από το αρχείο global_prefs_override.xml.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
el: Διαβάστε τη λίστα με τις συχνές ερωτήσεις του Einstein@Home

en: Ready to report
el: Έτοιμο για αναφορά

en: Ready to start
el: Έτοιμο για εκκίνηση

en: Received
el: Ληφθέντα

en: Reconnecting to client.
el: Επανασύνδεση με το πρόγραμμα.

en: Remember this decision and do not show this dialog.
el: Να απομνημονευτεί η απόφαση και να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το παράθυρο.

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove Project
el: Αφαίρεση προγράμματος

en: Remove an application from this list
el: Αφαίρεση μιας εφαρμογής απο τη λίστα

en: Remove this computer from account manager control.
el: Αφαίρεση αυτού του υπολογιστή απο τον έλεγχο του διαχειριστή λογαριασμών.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
el: Αφαίρεση αυτού του έργου. Οι εργασίες που δεν έχουν ολοκληρωθεί θα χαθούν (χρησιμοποιήστε την 'Ενημέρωση' πρώτα για να αναφέρετε τυχών ολοκληρωμένες εργασίες).

en: Remove when tasks done
el: Αφαίρεση όταν οι εργασίες ολοκληρωθούν

en: Removing project...
el: Γίνεται αφαίρεση έργου...

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
el: Αναφορά όλων των ολοκληρωμένων εργασιών, ανάκτηση βαθμολογίας, ανάκτηση προτιμήσεων και πιθανών νέων εργασιών.

en: Report deadline
el: Προθεσμία αναφοράς

en: Report problems
el: Αναφορά προβλημάτων

en: Required files not found on the server.
el: Απαραίτητα αρχεία δε βρέθηκαν στον διακομιστή.

en: Research
el: Έρευνα

en: Research area:
el: Χώρος έρευνας:

en: Reset Project
el: Επανεκκίνηση Προγράμματος

en: Reset project
el: Επανεκκίνηση προγράμματος

en: Resetting project...
el: Επανεκκίνηση προγράμματος...

en: Resource share
el: Μερίδα πόρων

en: Resources
el: Πόροι

en: Resume
el: Συνέχεια

en: Resume tasks for this project.
el: Συνέχεια εργασιών για αυτό το έργο.

en: Resume work for this task.
el: Συνέχεια επεξεργασίας για αυτή την εργασία.

en: Resuming project...
el: Επανέναρξη εκτέλεσης προγράμματος...

en: Resuming task...
el: Γίνεται συνέχιση επεξεργασίας εργασίας...

en: Retrieving current status
el: Ανακτώντας την τρέχουσα κατάσταση

en: Retrieving current status.
el: Ανάκτηση τρέχουσας κατάστασης.

en: Retrieving system state; please wait...
el: Ανάκτηση κατάστασης συστήματος, παρακαλώ περιμένετε...

en: Retry Now
el: Επανάληψη Τώρα

en: Retry the file transfer now
el: Επανάληψη μεταφοράς αρχείου τώρα

en: Retrying transfer now...
el: Επανάληψη μεταφοράς τώρα...

en: Run CPU &benchmarks
el: Εκτέλεση &μετρήσεων κεντρικής μονάδας επεξεργασίας

en: Run Manager at login?
el: Εκτέλεση διαχειριστή κατά τη σύνδεση;

en: Run based on &preferences
el: Εκτέλεση βάσει &προτιμήσεων

en: Run the BOINC Manager when you log on.
el: Εκτέλεση του BOINC διαχειριστή όταν συνδέεστε.

en: Running
el: Εκτελείται

en: Running, high priority
el: Εκτελείται, υψηλή προτεραιότητα

en: Runs BOINC CPU benchmarks
el: Εκτέλεση μετρήσεων υπολογιστικής ισχύως επεξεργαστή για το BOINC

en: S&top using %s...
el: Π&αύση χρήσης του %s...

en: SOCKS Proxy Server Configuration
el: Ρυθμίσεις διακομιστή SOCKS Proxy

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Scheduler RPC deferred for
el: Το χρονοδιάγραμμα RPC αναβλήθηκε για

en: Scheduler call in progress
el: Κλήση χρονοδιαγράμματος σε εξέλιξη

en: Scheduler request pending
el: Αναμονή αίτησης χρονοδιαγράμματος

en: Scheduling
el: Χρήση χρονοδιαγράμματος

en: Scheduling priority
el: Προγραμματισμός προτεραιότητας

en: Screensaver info
el: Πληροφορίες προφύλαξης οθόνης

en: Search for help in our help system
el: Ψάξτε για βοήθεια στο σύστημα βοήθειάς μας

en: Select computer...
el: Επιλογή Υπολογιστή...

en: Server:
el: Διακομιστής:

en: Show active tasks
el: Εμφάνιση ενεργών εργασίων

en: Show all messages
el: Εμφάνιση όλων των μηνυμάτων

en: Show all projects, one chart per project
el: Εμφάνιση όλων των προγραμμάτων, ένα γράφημα για κάθε πρόγραμμα

en: Show all tasks
el: Εμφάνιση όλων των εργασιών

en: Show all tasks.
el: Εμφάνιση όλων των εργασιών.

en: Show application graphics in a window.
el: Εμφάνιση γραφικών εφαρμογής σε παράθυρο

en: Show average credit for host
el: Εμφάνιση μέσου όρου πόντων πάροχου

en: Show average credit for user
el: Εμφάνιση μέσου όρου πόντων χρήστη

en: Show chart for next project
el: Εμφάνιση γραφήματος για επόμενο πρόγραμμα

en: Show chart for previous project
el: Εμφάνιση γραφήματος για προηγούμενο πρόγραμμα

en: Show graphics
el: Εμφάνιση γραφικών

en: Show host average
el: Εμφάνιση μέσου όρου πάροχου

en: Show host total
el: Εμφάνιση συνόλου υπολογιστή

en: Show information about %s
el: Έμφάνιση πληροφοριών για%s

en: Show information about BOINC and %s
el: Προβολή πληροφοριών για το BOINC και το %s

en: Show information about the %s
el: Προβολή πληροφοριών σχετικά με το %s

en: Show messages for all projects
el: Εμφάνιση μηνυμάτων για όλα τα έργα.

en: Show messages for all projects.
el: Εμφάνιση μηνυμάτων για όλα τα προγράμματα.

en: Show one chart with all projects
el: Εμφάνιση ενός γραφήματος με όλα τα προγράμματα

en: Show one chart with selected project
el: Εμφάνιση ενός προγράμματος με τα επιλεγμένα προγράμματα

en: Show one chart with sum of projects
el: Εμφάνιση ενός γραφήματος με όλα τα έργα αθροιστικά

en: Show only active tasks.
el: Εμφάνιση μόνο ενεργών εργασιών.

en: Show only the messages for the selected project
el: Εμφάνιση μόνο των μηνυμάτων για το επιλεγμένο έργο

en: Show only the messages for the selected project.
el: Εμφάνιση μηνυμάτων μόνο για το επιλεγμένο έργο.

en: Show only this project
el: Εμφάνιση μόνο αυτού του προγράμματος

en: Show project details.
el: Εμφάνιση λεπτομερειών προγράμματος.

en: Show project list
el: Εμφάνιση λίστας έργων

en: Show task details.
el: Εμφάνιση λεπτομερειών εργασίας.

en: Show total credit for host
el: Εμφάνιση συνολικών πόντων πάροχου

en: Show total credit for user
el: Εμφάνιση ολικών πόντων χρήστη

en: Show user average
el: Εμφάνιση μέσου όρου χρήστη

en: Show user total
el: Εμφάνιση συνόλου χρήστη

en: Showing graphics for task...
el: Εμφάνιση γραφικών για την εργασία...

en: Shut down connected client...
el: Κλείσιμο συνδεδεμένου προογράμματος...

en: Shut down the currently connected client
el: Κλείσιμο του τρέχοντος συνδεδεμένου προγράμματος

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
el: Απλή &Εμφάνιση...	Ctrl+Shift+Ε

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skin
el: Εμφάνιση

en: Skip image file verification
el: Παράκαμψη επαλήθευσης αρχείου εικόνας

en: Snooze
el: Αδρανοποίηση

en: Snooze GPU
el: Αδρανοποίηση μονάδας επεξεργασίας γραφικών

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Starting client
el: Εκκίνηση προγράμματος

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
el: Εκίννηση του BOINC ούτως ώστε μόνο το εικονίδιο στη μπάρα να είναι ορατό

en: Startup BOINC with these optional arguments
el: Εκκίνηση του Boinc με αυτές τις προαιρετικές ρυθμίσεις

en: State
el: Κατάσταση

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stop BOINC network activity
el: Να σταματήσει η χρήση του δικτύου απο το BOINC

en: Stop GPU work regardless of preferences
el: Παύση της μονάδας επεξεργασίας γραφικών ανεξαρτήτως των προτιμήσεων

en: Stop work regardless of preferences
el: Παύση ανεξαρτήτως των προτιμήσεων

en: Summary statistics for World Community Grid
el: Συγκεντρωτικά στατιστικά για το World Community Grid

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Supported systems:
el: Υποστηριζόμενα συστήματα:

en: Suspend
el: Παύση

en: Suspend GPU
el: Παύση της μονάδας επεξεργασίας γραφικών

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
el: Παύση χρήσης επεξεργαστή και δικτύου όταν εκτελούνται αυτές οι εφαρμογές:

en: Suspend tasks for this project.
el: Παύση εργασιών για αυτό το έργο.

en: Suspend work for this result.
el: Παύση εργασίας για αυτό το αποτέλεσμα.

en: Suspend work for this task.
el: Παύση επεξεργασίας για αυτή την εργασία.

en: Suspended -
el: Παύθηκε -

en: Suspended by user
el: Παύθηκε από τον χρήστη

en: Suspended via GUI
el: Παύθηκε μέσω GUI

en: Suspending project...
el: Παύση εκτέλεσης προγράμματος...

en: Suspending task...
el: Γίνεται παύση εργασίας...

en: Switch between applications every
el: Αλλαγή ανάμεσα στις εφαρμογές κάθε

en: Task suspended by user
el: Η εγασία παύθηκε απο τον χρήστη

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Tasks checkpoint to disk at most every
el: Εγγραφή σημείων ελέγχου της εφαρμογής στο δίσκο κάθε

en: Team
el: Ομάδα

en: Team name
el: Όνομα ομάδας

en: Telling project to allow additional task downloads...
el: Ορίζει στο έργο να επιτρέπει επιπλέον λήψεις εργασιών...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
el: Απαγορεύει στο έργο να δέχεται επιπλέον εργασίες...

en: Terms of Use
el: Όροι χρήσης

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
el: Το %s πρόγραμα έχει κλείσει απροσδόκητα 3 φορές στο διάστημα των τελευταίων %d λεπτών.
    Θα θέλατε να γίνει επανεκκίνηση ξανά;

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
el: Ο διαχειριστής λογαριασμού είναι προσωρινά μη διαθέσιμος.
    
    Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: The home page of the GEO-600 project
el: Η ιστοσελίδα του έργου GEO-600

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
el: Ο κωδικός και ο κωδικός επιβεβαίωσης δεν ταιριάζουν. Παρακαλούμε επαναπληκτρολογήστε τους.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
el: Ο κωδικός που εισάγατε είναι λανθασμένος, παρακαλούμε ξαναδοκιμάστε

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
el: Το πρόγραμμα είναι προσωρινά μη διαθέσιμο.
    
    Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: There are new notices - click to view.
el: Υπάρχουν νέες ανακοινώσεις - πατήστε για να τις δείτε.

en: There are no notices at this time.
el: Δεν υπάρχουν ανακοινώσεις αυτή τη στιγμή.

en: This project has been successfully added.
el: Αυτό το έργο προστέθηκε με επιτυχία.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
el: Αυτό το πρόγραμμα δεν δέχεται νέους λογαριασμούς αυτή τη στιγμή.
    Μπορείτε να το προσθέσετε μόνο εάν έχετε ήδη έναν λογαριασμό.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
el: Αυτό το έργο πιθανόν να μην έχει εργασίες για τον τύπο του υπολογιστή σας. Θέλετε να το προσθέσετε οπωσδήποτε;

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time
el: Χρόνος

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
el: Για να επιλέξετε ένα έργο, πατήστε το όνομά του ή πληκτρολογήστε τη διεύθυνσή του παρακάτω.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
el: Για να επιλέξετε έναν διαχειριστή λογαριασμών, πατήστε το όνομά του ή 
    πληκτρολογήστε την ηλεκτρονική του διεύθυνση παρακάτω.

en: To continue, click Next.
el: Για συνέχεια πατήστε στο Επόμενο.

en: To report completed tasks
el: Για αναφορά ολοκληρωμένων εργασιών

en: Total disk usage
el: Συνολική χρήση δίσκου

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
el: Μετα&φορές	Ctrl+Shift+X

en: Transfer at most
el: Μεταφορά το μέγιστο

en: Transfers
el: Μεταφορές

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Unable to connect to the core client
el: Αδύνατη η σύνδεση με τον πυρήνα του προγράμματος

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update account manager
el: Ενημέρωση του προγράμματος διαχείρισης λογαριασμού

en: Update completed.
el: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε.

en: Update from %s completed.
el: Η ενημέρωση απο το %s ολοκληρώθηκε.

en: Update your device settings
el: Ενημέρωση των ρυθμίσεων της συσκευής σας

en: Updating charts...
el: Ανανέωση γραφημάτων...

en: Updating project...
el: Ανανέωση εκτέλεσης προγράμματος...

en: Upload failed
el: Αποτυχία ανεβάσματος

en: Uploading
el: Ανέβασμα

en: Use GPU always
el: Συνεχής χρήση της μονάδας επεξεργασίας γραφικών

en: Use GPU based on preferences
el: Χρήση της μονάδα επεξεργασίας γραφικών βάση των προτιμήσεων

en: Use GPU while computer is in use
el: Χρήση της μονάδας επεξεργασίας γραφικών ενώ ο υπολογιστής χρησιμοποιείται

en: Use at most
el: Χρήση μέχρι

en: Use entire area for graphs
el: Χρήση ολόκληρου του χώρου για τα γραφικά

en: Use no more than:
el: Χρήση όχι περισσότερο απο:

en: User
el: Χρήστης

en: User Average
el: Μέσος Όρος Χρήστη

en: User Name:
el: Όνομα Χρήστη

en: User Total
el: Σύνολο χρήστη

en: User name
el: Όνομα Χρήστη

en: Username already in use
el: Το όνομα του χρήστη χρησιμοποιείται ήδη

en: Uses smaller area for graphs
el: Χρήση μικρότερου χώρου για τα γραφηκά

en: Validation Error
el: Σφάλμα επικύρωσης

en: Validation conflict
el: Αντίθεση κατά την επικύρωση

en: Version:
el: Έκδοση:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
el: Εμφάνιση λίστας με όλους τους υπολογιστές στους οποίους εκτελείτε το Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
el: Εμφάνιση λίστας με όλους τους υπολογιστές στους οποίους εκτελείτε στο SETI@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
el: Εμφάνιση και επεξεργασία του προφίλ λογαριασμού σας στο Einstein@Home και των προτιμήσεών σας.

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
el: Εμφάνιση και επεξεργασία του προφίλ λογαριασμού σας στο SETI@Home και των προτιμήσεών σας.

en: View information about your team
el: Πληροφορίες σχετικά με την ομάδα σας

en: View your account information and credit totals
el: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικών με το λογαριασμό σας και το σύνολο των βαθμών σας

en: View your account information, credits, and trickles
el: Προβολή των πληροφοριών του λογαριασμού σας, πιστοποιητικα, και trickles

en: View your last week (or more) of computational results and work
el: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων και εργασιών της τελευταιας εβδομάδας (ή παραπάνω)

en: Virtual memory size
el: Μέγεθος εικονικής μνήμης

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
el: Προσφέρετε εθελοντικό έργο για οποιοδήποτε απο τα 30+ ή και για όλα τα έργα σε πολλούς επιστημονικούς τομείς

en: Waiting for memory
el: Αναμονή της μνήμης

en: Waiting for shared memory
el: Αναμονή της μοιραζόμενης μνήμης

en: Waiting to contact project servers.
el: Αναμονή για επικοινωνία με τους διακομιστές του έργου.

en: Waiting to run
el: Αναμένοντας για εκτέλεση

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Welcome to %s!
el: Καλώς Ήρθατε στο %s!

en: What language should BOINC use?
el: Τι γλώσσα να χρησιμοποιεί το BOINC;

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
el: Όταν κάνετε κλίκ στο Τέλος, ο φυλλομετρητής σας θα μεταφερθεί στη σελίδα όπου
    μπορείτε να καθορίσετε το όνομα του λογαριασμού σας και τις προτιμήσεις σας.

en: While computer is in use
el: Όταν ο υπολογιστης είναι σε χρήση

en: While computer is on batteries
el: Ενώ ο υπολογιστής τροφοδοτείται απο μπαταρίες

en: While processor usage is less than
el: Ενώ η χρήση του επεξεργαστή είναι μικρότερη απο

en: Won't get new tasks
el: Δε θα δέχεται νέες εργασίες

en: Work done
el: Ολοκληρωμένες εργασίες

en: You already added this project. Please choose a different project.
el: Έχετε ήδη προσθέσει αυτό το έργο. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό έργο.

en: You are now using %s to manage accounts.
el: Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιείτε %s για να διαχειριστείτε του λογαριασμούς.

en: You are now using this account manager.
el: Αυτή τη στιγμή γίνεται χρήση αυτού του διαχειριστή λογαριασμού.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
el: Αυτή τη στιγμή δεν έχετε δικαίωμα να διαχειριστείτε το πρόγραμμα.
    Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή σας για να σας προσθέσει στην τοπική λίστα χρηστών 'χρήστες του BOINC'.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
el: Δεν έχετε άλλα προγράμματα. Παρακαλώ προσθέστε ένα πρόγραμμα.

en: Your account
el: Ο Λογαριασμός σας

en: Your computers
el: Οι Υπολογιστές σας

en: Your preferences
el: Οι Προτιμήσεις σας

en: Your results
el: Τα Αποτελέσματά σας

en: Your statistics and settings
el: Τα στατιστικά σας και οι ρυθμίσεις σας

en: Your team
el: Η Ομάδα σας

en: active
el: ενεργό

en: an exclusive app is running
el: μια αποκλειστική εφαρμογή εκτελείται

en: and
el: και

en: check box to specify hours for this day of week
el: επιλέξτε το κουτάκι για να προσδιορίσετε τις ώρες για αυτή τη μέρα της εβδομάδας

en: check this if you want this computer to do work even when you're using it
el: επιλέξτε αυτό αν θέλετε ο υπολογιστής σας να εκτελεί εργασίες ακόμη και αν τον χρησιμοποιείτε

en: check this if you want this computer to do work while it runs on batteries
el: επιλέξτε αυτό αν θέλετε ο υπολογιστής σας να εκτελεί εργασίες , ενώ τροφοδοτείται απο μπαταρίες

en: check this if you want your GPU to do work even when you're using the computer
el: επιλέξτε αυτό, αν θέλετε η μονάδα επεξεργασίας γραφικών να εκτελεί εργασίες ακόμη και αν χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας

en: check this if your Internet provider modifies image files
el: επιλέξτε αυτό εάν ο διαδικτυακός σας πάροχος τροποποιεί τα εικονικά αρχεία

en: clear all local preferences and close the dialog
el: εκκαθάριση όλων των τοπικών προτιμήσεων και κλείσιμο διαλόγου

en: climateprediction.net News
el: Νέα του climateprediction.net

en: close the dialog without saving
el: κλείσε το παράθυρο χωρίς να σωθούν οι τιμές

en: computer is in use
el: ο υπολογιστης είναι σε χρήση

en: computer is not in use
el: ο υπολογιστής δε χρησιμοποιείται

en: days
el: μέρες

en: disable BOINC security users and permissions
el: Απενεργοποιήστε τις ασφάλειες και τα δικαιώματα του χρήστη

en: disk and memory usage
el: χρήση δίσκου και μνήμης

en: do work only after you haven't used the computer for this number of minutes
el: εκτέλεση εργασιών μόνο αν δεν έχετε χρησιμοποιήσει τον υπολογιστή σας για τον εξής αριθμό λεπτών

en: every
el: κάθε

en: exclusive applications
el: αποκλειστικές εφαρμογές

en: free, available to BOINC:
el: ελεύθερο, διαθέσιμο για το BOINC:

en: free, not available to BOINC:
el: ελεύθερο, μη διαθέσιμο για το BOINC:

en: free:
el: ελεύθερο:

en: if checked, BOINC hangs up when network usage is done
    (only relevant for dialup-connection)
el: εάν επιλεχθεί, το BOINC θα κολλάει όταν η χρήση του δικτύου ολοκληρώνεται
    (σχετικό μόνο με dialup-συνδέσεις)

en: if checked, a confirmation dialog will be displayed before trying to connect to the Internet
el: εάν επιλεχθεί, ένα παράθυρο επιβεβαίωσης θα εμφανιστεί πρωτού προσπαθήσετε να συνδεθείτε στο διαδίκτυο

en: if checked, suspended work units are left in memory
el: εάν επιλεγεί, οι αναβληθείσες εργασίες παραμένουν στη μνήμη

en: invalid input value detected
el: εντοπίστηκε εσφαλμένη εισαγμένη τιμή

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
el: εσφαλμένο χρονικό διάστημα, η μορφή είναι ΩΩ:ΛΛ-ΩΩ:ΛΛ

en: invalid time, format is HH:MM
el: Εσφαλμένος χρόνος, η μορφή είναι ΩΩ:ΛΛ

en: minimum length %d
el: ελάχιστο μήκος %

en: minutes
el: λεπτά

en: more...
el: περισσότερα...

en: need disk space - check preferences
el: χρειάζεται επιπλέον χώρος στο δίσκο - ελέγξτε προτιμήσεις

en: network bandwidth limit exceeded
el: ξεπεράστηκε το όριο εύρους ζώνης του δικτύου

en: network usage
el: χρήση δικτύου

en: network usage start hour
el: Ώρα εκκίνησης χρήσης δικτύου

en: network usage stop hour
el: Ώρα σταματήματος χρήσης δικτύου

en: no
el: όχι

en: no projects: 0 bytes used
el: κανένα έργο: 0 bytes χρησιμοποιούνται

en: of disk space
el: του χώρου του δίσκου

en: of the processor
el: του επεξεργαστή

en: pending
el: εκκρεμεί

en: percent (0 means no restriction)
el: τοις εκατό (0 σημαίνει κανένας περιορισμός)

en: processor usage
el: χρήση επεξεργαστή

en: requested by operating system
el: ζητήθηκε απο το λειτουργικό σύστημα

en: save all values and close the dialog
el: σώσε όλες τις τιμές και κλείσε το παράθυρο

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: shows the preferences web page
el: δείχνει την ιστοσελίδα προτιμήσεων

en: start work at this time
el: εκκίνηση εργασιών αυτή την ώρα

en: starting up
el: γίνεται εκκίνηση

en: stop work at this time
el: σταμάτημα εργασιών αυτή την ώρα

en: suspend work if processor usage exceeds this level
el: αναστολή εργασιών εάν η χρήση του επεξεργαστή υπερβεί το όριο

en: the maximum disk space used by BOINC (in Gigabytes)
el: μέγιστος χώρος χρήσης του δίσκου απο το BOINC (σε Gigabytes)

en: time of day
el: ώρα της ημέρας

en: unknown reason
el: άγνωστος λόγος

en: used by BOINC:
el: χρησιμοποιείται απο το BOINC:

en: used by other programs:
el: χρησιμοποιείται απο άλλα προγράμματα:

en: user request
el: αίτημα του χρήστη

en: wxWidgets Version:
el: Έκδοση των wxWidgets:

en: yes
el: ναί
