BOINC Manager 6.x - en to bg translation catalogue (795 entries)

en:  (Scheduler wait)
bg:  (Изчакване от Планировчика)

en:  (Scheduler wait:
bg:  (Изчакване от Планировчика:

en:  (Waiting for network access)
bg:  (Изчакване за достъп до мрежата)

en:  (non-CPU-intensive)
bg:  (не-CPU-интензивен)

en:  (project backoff:
bg:  (отстъп на проекта:

en:  (suspended -
bg:  (временно прекратен -

en:  at
bg:  @

en:  work fetch deferral interval
bg:  вземането на работа е отсрочено за интервала

en:  work fetch deferred for
bg:  вземането на работа е отсрочено за

en: % CPU time
bg: % CPU време

en: % of page file (swap space)
bg: % от виртуална памет (суап пространство)

en: % of total disk space
bg: % от общото дисково пространство

en: % when computer is idle
bg: % когато компютъра не се използва

en: % when computer is in use
bg: % когато компютъра се използва

en: %s &help
bg: %s &помощ

en: %s - Communication
bg: %s - Предаване на информация

en: %s - Connection Error
bg: %s - Грешка при Връзката

en: %s - Connection Failed
bg: %s - Неуспешно Свързване

en: %s - Connection Status
bg: %s - Статус на Връзката

en: %s - Daemon Start Failed
bg: %s - Демон Неуспешно Стартиране

en: %s - Event Log
bg: %s - Регистър на Събитията

en: %s - Exit Confirmation
bg: %s - Потвърждение за Изход

en: %s - Language Selection
bg: %s - Избор на Език

en: %s - Network Status
bg: %s - Статус на Връзката

en: %s - Notices
bg: %s - Известия

en: %s - Preferences
bg: %s - Предпочитания

en: %s - Select Computer
bg: %s - Избери Компютър

en: %s - Shut down the current client...
bg: %s - Изключи текущия клиент...

en: %s - Stop using %s
bg: %s - Спри да използваш %s

en: %s - Unexpected Exit
bg: %s - Неочакван Изход

en: %s Notices
bg: %s Известия

en: %s failed to connect to the Internet.
bg: %s не успя да се свърже към Интернет.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
bg: %s не успя да прекъсне връзката с Интернет.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
bg: %s установи, че сега е свързан към Интернет.
    Обновяване на всички проекти и възстановяване на всички трансфери.

en: %s has successfully added %s
bg: %s успешно добави %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
bg: %s успя да се свърже към Интернет.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
bg: %s успя да прекъсне връзката с Интернет.

en: %s is connecting to the Internet.
bg: %s се свързва към Интернет.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
bg: %s не успява да се свърже с %s клиент.
    Искате ли да опитате да се свържете отново?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
bg: %s не успява да стартира %s клиент.
    Моля стартирайте приложението Control Panel->Administrative Tools->Services и от там стартирайте BOINC сервиза.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please start the daemon and try again.
bg: %s не успява да стартира %s клиент.
    Моля стартирайте демона и опитайте отново.

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
bg: %s в момента не е свързан към %s клиент.
    Моля използвайте 'За напреднали\Избери Компютър...' меню опцията, за да се свържете към %s client.
    За да се свържете към локалния Ви компютър моля използвайте 'localhost' за име на хоста.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
bg: %s трябва да се свърже с Интернет.
    Може ли да го направи сега?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
bg: %s собственост или разрешения не са настроени правилно; моля преинсталирайте %s.
    (Код за грешка %d

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
bg: %s ще изключи текущия клиент
    и ще Ви предложи да се свържете към друг хост.

en: &%s help
bg: &%s помощ

en: &About %s...
bg: &Относно %s...

en: &Activity
bg: &Дейност

en: &Add project or account manager...
bg: &Добави проект или акаунт мениджър...

en: &Add project...
bg: &Добави проект...

en: &Cancel
bg: &Откажи

en: &Clear Default
bg: &Изчисти стойности по подразбиране

en: &Close
bg: &Затвори

en: &Close Window
bg: &Затворете Прозореца

en: &Disk usage	Ctrl+Shift+D
bg: &Употреба на диска	Ctrl+Shift+D

en: &Email address:
bg: &Имейл адрес:

en: &File
bg: &Файл

en: &Finish
bg: &Приключи

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Next >
bg: На&пред >

en: &Next project >
bg: &Следващ проект >

en: &No, new user
bg: &Не, нов потребител

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
bg: &Известия	Ctrl+Shift+N

en: &Options...
bg: &Опции...

en: &Password:
bg: &Парола:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
bg: &Проекти	Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
bg: &Напусни %s

en: &Run always
bg: &Работи винаги

en: &Set Default
bg: &Задай стойности по подразбиране

en: &Show only this project
bg: &Покажи само този проект

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
bg: &Статистика	Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
bg: &Временно прекрати

en: &Synchronize with %s
bg: &Синхронизирай с %s

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
bg: &Задачи	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
bg: И&нструменти

en: &Username:
bg: &Потребителско име:

en: &View
bg: &Изглед

en: &Yes, existing user
bg: &Да, съществуващ потребител

en: '%s' does not contain a valid host name.
bg: '%s' не съдържа валидно име на хост.

en: '%s' does not contain a valid path.
bg: '%s' не съдържа валидна пътека.

en: '%s' is already in the list.
bg: '%s' е вече в списъка.

en: '%s' is not an executable application.
bg: '%s' не е изпълнимо приложение.

en: (Automatic Detection)
bg: (Автоматично Разпознаване)

en: (C) 2003-2013 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
bg: (C) 2003-2013 Калифорнийски Университет, Бъркли.
    Всички Права Запазени.

en: (Unknown)
bg: (Непознат)

en: (User Defined)
bg: (Дефиниран от Потребителя)

en: (no restriction if equal)
bg: (няма ограничение ако са равни)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
bg: .
    Можете да я активирате с помощта на менюто Дейности.

en: 0 (Run Always)
bg: 0 (Работи Винаги)

en: 1 day
bg: 1 ден

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 1 week
bg: 1 седмица

en: 6 hours
bg: 6 часа

en: < &Back
bg: < На&зад

en: < &Previous project
bg: < &Предходен проект

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
bg: Линк към форума на Einstein@Home за проблеми и бъгове

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
bg: За да работи правилно BOINC се нуждае от рестартиране.
    Моля рестартирайте Вашия компютър и опитайте отново.

en: A&dvanced
bg: За &напреднали

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
bg: Изоставя тази задача. Вие няма да получите кредит за нея.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
bg: Отказвате се от работа по резултата. Няма да получите кредит за него.

en: Abort
bg: Прекрати

en: Abort File Transfer
bg: Прекъсни Трансфер на Файла

en: Abort Transfer
bg: Прекрати Трансфер

en: Abort task
bg: Прекрати задача

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
bg: Прекрати този файлов трансфер.  Вие няма да получите кредит за задачата.

en: Aborted
bg: Прекратена

en: Aborted by project
bg: Прекратена от проекта

en: Aborted by user
bg: Прекратена от потребителя

en: Aborted: disk limit exceeded
bg: Прекратена: надхвърлен лимит на диска

en: Aborted: memory limit exceeded
bg: Прекратена: надхвърлен лимит памет

en: Aborted: not started by deadline
bg: Прекратена: не е стартирана преди крайния срок

en: Aborted: run time limit exceeded
bg: Прекратена: надхвърлен работен лимит от време

en: Aborting task...
bg: Прекратяване на задача...

en: Aborting transfer...
bg: Прекъсване на трансфера...

en: About %s
bg: Относно %s

en: Account
bg: Акаунт

en: Account manager not found
bg: Акаунт мениджър не е намерен

en: Account manager preference
bg: Предпочитание на акаунт мениджъра

en: Account manager temporarily unavailable
bg: Акаунт мениджъра е временно недостъпен

en: Account summary
bg: Обобщена информация за акаунта

en: Acknowledged
bg: Придобита

en: Add Exclusive App
bg: Добави Ексклузивно Приложение

en: Add Project
bg: Добави Проект

en: Add a project
bg: Добави проект

en: Add an application to this list
bg: Добавете приложение към този списък

en: Add exclusive app
bg: Добави ексклузивно приложение

en: Add or change your World Community Grid projects
bg: Добавяйте или променяйте вашите World Community Grid проекти

en: Add project
bg: Добави проект

en: Add project or account manager
bg: Добавете проект или акаунт мениджър

en: Add project or use BOINC Account Manager
bg: Добавете проект или използвайте BOINC Акаунт Мениджър

en: Add projects run by other researchers or organizations
bg: Добави проекти управлявани от други изследователи или организации

en: Add...
bg: Добави...

en: Added via account manager
bg: Добавен чрез акаунт мениджър

en: Address:
bg: Адрес:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
bg: Разширен Изглед...	 Ctrl+Shift+A

en: All
bg: Всички

en: All projects (separate)
bg: Всички проекти (по отделно)

en: All projects (sum)
bg: Всички проекти (сума)

en: All projects (together)
bg: Всички проекти (заедно)

en: Allow GPU work according to preferences
bg: Позволи GPU работа според предпочитанията

en: Allow GPU work regardless of preferences
bg: Позволи GPU работа независимо от предпочитанията

en: Allow fetching new tasks for this project.
bg: Позволява взимането на нови задачи за този проект.

en: Allow network activity according to preferences
bg: Позволи мрежова дейност според предпочитанията

en: Allow network activity regardless of preferences
bg: Позволи връзка по мрежата независимо от предпочитанията

en: Allow new tasks
bg: Позволи нови задачи

en: Allow work according to preferences
bg: Позволи работа според предпочитанията

en: Allow work regardless of preferences
bg: Позволи работа независимо от предпочитанията

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
bg: Акаунт с този имейл адрес вече съществува и има
    различна парола от тази която въведохте.
    
    Моля посетете уеб сайта на проекта и следвайте инструкциите там.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
bg: Акаунт с това потребителско име вече съществува и
    има различна парола от тази която въведохте.
    
    Моля посетете уеб сайта на проекта и следвайте инструкциите там.

en: An internal server error has occurred.
bg: Възникна вътрешна грешка на сървъра.

en: An internal server error has occurred.
bg: Възникна вътрешна грешка на сървъра.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
bg: Още един %s е вече стартиран на този 
    компютър.  Моля изберете клиент който да наблюдавате.

en: Anytime
bg: По всяко време

en: Application
bg: Приложение

en: Application names must end with '%s'
bg: Имената на приложенията трябва да завършват с '%s'

en: Application: %s
bg: Приложение: %s

en: Application: Not available
bg: Приложение: Няма на разположение

en: Applications to add
bg: Приложения за добавяне

en: Are you already running %s?
bg: Вече участвате ли в %s?

en: Are you already running this project?
bg: Вече участвате ли в този проект?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекъснете тези %d задачи?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите прехвърлянето на този файл '%s'?
    ВНИМАНИЕ: Прекратяването на трансфера ще направи
    невалидна задачата и Вие няма да получите кредит за нея.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
bg: Сугурни ли сте, че искате да прекратите тази задача '%s'?
    (Прогрес: %.1lf%%, Статус: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекъснете тази задача '%s'?
    (Прогрес: %s, Статус: %s)

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете проект '%s'?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате проекта '%s'?

en: Ask questions and report problems
bg: Задавайте въпроси и докладвайте проблеми

en: Authorization failed connecting to running client.
bg: Оторизацията не успя да се свърже с работещ клиент.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
bg: Оторизацията не успя да се свърже с работещ клиент.
    Проверете дали стартирате програмата в същата папка в която е клиента.

en: Autodetect
bg: Автоматично засичане

en: Avg. work done
bg: Средно извършена работа

en: BOINC Manager
bg: BOINC Мениджър

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
bg: BOINC Мениджър бе стартиран от операционната система автоматично

en: BOINC data directory
bg: Папка с BOINC данни

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
bg: BOINC не успя да се свърже през Интернет.
    Най-вероятните причини са:
    
    1) Проблем със свързването.  Проверете вашата мрежова
    или модемна връзка и тогава натиснете Назад за да опитате отново.
    
    2) Личен защитен антивирусен софтуер блокира BOINC.
    Настройте вашата лична защитна стена да позволява на BOINC и на
    BOINC Мениджър да комуникират на порт 80,
    тогава натиснете Назад за да опитате отново.
    
    3) Вие използвате прокси сървър.
    Натиснете Напред за да зададете настройките на проксито на BOINC програмата.

en: BOINC leaves at least this amount of disk space free (in Gigabytes)
bg: BOINC оставя поне това количество дисково пространство свободно (в Гигабайти)

en: BOINC uses at most this percentage of total disk space
bg: BOINC използва максимум този процент от общото дисково пространство

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
bg: Отворена Инфраструктура на Бъркли за Изчисления в Мрежа

en: C&onfirm password:
bg: П&отвърдете парола:

en: CPU benchmarks in progress
bg: CPU изчисляване на референтни показатели е в прогрес

en: CPU is busy
bg: CPU е зает

en: CPU time
bg: CPU време

en: CPU time at last checkpoint
bg: CPU време при последната проверка

en: Cancel
bg: Отказ

en: Categories:
bg: Категории:

en: Check the email address and password, and try again.
bg: Проверете имейл адреса и паролата, и опитайте отново.

en: Check the username and password, and try again.
bg: Проверете потребителското име и парола и опитайте отново.

en: Choose a &password:
bg: Изберете &парола:

en: Choose a project
bg: Изберете проект

en: Choose an account manager
bg: Изберете акаунт мениджър

en: Clear
bg: Изчисти

en: Click Finish to close.
bg: Натиснете Приключи за да затворите.

en: Click OK to set preferences.
bg: Натиснете ОК за да зададете предпочитания.

en: Client configuration excludes
bg: Конфигурацията на клиента изключва

en: Close
bg: Затвори

en: Close the %s window
bg: Затворете прозореца на %s

en: Commands
bg: Команди

en: Common questions
bg: Често задавани въпроси

en: Communicating with %s.
bg: Комуникация с %s.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
bg: Комуникация с BOINC клиент.  Моля изчакайте ...

en: Communicating with project
    Please wait...
bg: Комуникация с проекта
    Моля изчакайте...

en: Communicating with project.
bg: Комуникация с проект.

en: Communicating with server.
bg: Комуникация със сървър.

en: Communication deferred
bg: Връзката е отложена

en: Computation error
bg: Изчислителна грешка

en: Computer ID
bg: Идентификатор на компютъра

en: Computing &preferences...
bg: Изчислителни &предпочитания...

en: Computing allowed
bg: Изчисленията са разрешени

en: Computing is enabled
bg: Изчисленията са позволени

en: Computing is suspended -
bg: Изчисленията за временно прекратени -

en: Configure computing preferences
bg: Настройте изчислителните предпочитания

en: Configure display options and proxy settings
bg: Конфигурирай опциите на дисплея и настройките на проксито

en: Confirm before connecting to internet
bg: Потвърди преди свързване с интернет

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: Connect options
bg: Опции при свързване

en: Connect to another computer running %s
bg: Свържи се с друг компютър, който има стартиран %s

en: Connect to internet only between:
bg: Свързвай се с интернет само между:

en: Connect via HTTP proxy server
bg: Свържи се чрез HTTP прокси сървър

en: Connect via SOCKS proxy server
bg: Свържи се чрез SOCKS прокси сървър

en: Connected
bg: Свързан

en: Connected to %s (%s)
bg: Свързан към %s (%s)

en: Connecting to %s
bg: Свързване към %s

en: Connecting to client
bg: Свързване към клиент

en: Connections
bg: Връзки

en: Copy &All
bg: Копирай &Всичко

en: Copy &Selected
bg: Копирай &Избраното

en: Copy all messages
bg: Копирай всички съобщения

en: Copy all the messages to the clipboard.
bg: Копира всички съобщения в клип-борда.

en: Copy selected messages
bg: Копирай избраните съобщения

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
bg: Копира избраните съобщения в клип-борда. Може да изберете няколко съобщения като задържите клавиша Shift или командния клавиш, докато кликвате на съобщенията.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
bg: Копира избраните съобщения в клип-борда. Можете да изберете няколко съобщения като задържите клавиша Shift или Ctrl, докато кликвате на съобщенията.

en: Copying all messages to the clipboard...
bg: Копиране на всички съобщения в клип-борда...

en: Copying selected messages to the clipboard...
bg: Копиране на избраните съобщения в клип-борда...

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
bg: Общувайте с админи и други потребители във форума на Einstein@Home

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
bg: Общувайте с други потребители във форумите на SETI@home

en: Credit
bg: Кредит

en: Current status of the Einstein@Home server
bg: Текущ статус на Einstein@Home сървъра

en: Day-of-week override:
bg: Ден от седмицата за незачитане:

en: Deadline
bg: Краен срок

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Connection:
bg: Връзка по подразбиране:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
bg: Изтрива всички файлове и задачи асоциирани с този проект, и взима нови задачи.  Можете първо да обновите проекта, за да докладвате завършените задачи.

en: Device Profiles
bg: Профили на Устройства

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
bg: Dial-up и Virtual Private Network настройки

en: Directory
bg: Папка

en: Directory containing the BOINC Client executable
bg: Папка съдържаща изпълнимия BOINC Клиент файл

en: Disconnect when done
bg: Прекъсни връзката когато си готов

en: Disconnected
bg: Прекъснат

en: Disk
bg: Дисково пространство

en: Disk usage
bg: Употреба на диска

en: Disk usage by BOINC projects
bg: Използвано дисково пространство от BOINC проекти

en: Display diagnostic messages.
bg: Покажи диагностични съобщения.

en: Display disk usage
bg: Покажи употреба на диска

en: Display notices
bg: Покажи известия

en: Display projects
bg: Покажи проекти

en: Display statistics
bg: Покажи статистика

en: Display tasks
bg: Покажи задачи

en: Display the advanced graphical interface.
bg: Показване на разширения графичен интерфейс.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
bg: Покажи диалоговия прозорец за изход когато Мениждъра се изключва.

en: Display the simple graphical interface.
bg: Покажи простия графически интерфейс.

en: Display transfers
bg: Покажи трансфери

en: Do all pending network communication
bg: Извърши всички изчакващи връзки по мрежата

en: Do network communication
bg: Извърши комуникация по мрежата

en: Do work after idle for:
bg: Извършвай работа след като си бил неактивен за:

en: Do work only between:
bg: Извършвай работа само между:

en: Do work while on battery?
bg: Да извършва ли работа докато е на батерии?

en: Do you really want to cancel?
bg: Сигурни ли сте че искате да се откажете?

en: Do you really want to clear all local preferences?
bg: Наистина ли искате да изчистите всички локални предпочитания?

en: Do you really want to clear all local preferences?
    (This will not affect exclusive applications.)
bg: Наистина ли искате да изтриете всички локални предпочитания?
    (Това няма да засегне ексклузивните приложения.)

en: Don't fetch new tasks for this project.
bg: Не взимай нови задачи за този проект.

en: Don't fetch tasks for
bg: Не взимай задачи за

en: Don't get new tasks for this project.
bg: Не взимай нови задачи за този проект.

en: Don't request more work
bg: Не искай повече работа

en: Don't show this dialog again.
bg: Не показвай този диалог повече.

en: Don't use proxy for:
bg: Не използвай прокси за:

en: Download
bg: Сваляне

en: Download failed
bg: Свалянето е неуспешно

en: Downloading
bg: Сваляне

en: Downloading work from the server.
bg: Изтегляне на работа от сървъра.

en: Duration correction factor
bg: Коригиращ коефициент за продължителност

en: E&xit
bg: И&зход

en: E&xit %s
bg: И&зход от %s

en: Einstein status
bg: Einstein статус

en: Elapsed
bg: Изминало

en: Elapsed Time
bg: Изминало време

en: Elapsed time
bg: Изминало време

en: Elapsed: %s
bg: Изминало време: %s

en: Email address already in use
bg: Имейл адреса вече е използван

en: Enable Manager exit dialog?
bg: Активиране на диалог при излизане от Мениджъра?

en: Ended
bg: Приключен

en: Error: invalid state '%d'
bg: Грешка: невалидно състояние '%d'

en: Estimated computation size
bg: Очакван изчислителен размер

en: Estimated time remaining
bg: Очаквано оставащо време

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
bg: Регистър на събитията...	Ctrl+Shift+E

en: Every day between hours of
bg: Всеки ден в часовия диапазон от

en: Exit %s
bg: Изход от %s

en: Failed to add account manager
bg: Неуспех при добавяне на акаунт мениджъра

en: Failed to add project
bg: Неуспех при добавяне на проект

en: Failed to remove account manager
bg: Неуспех при премахване на акаунт мениджъра

en: Failed to update account manager
bg: Неуспех при обновяване на акаунт мениджъра

en: Fetching notices; please wait...
bg: Търсене на известия; моля изчакайте...

en: File
bg: Файл

en: File downloads deferred for
bg: Сваляне на файловете е отсрочено за

en: File uploads deferred for
bg: Качване на файловете е отсрочено за

en: Filtering messages...
bg: Филтриране на съобщения...

en: Find login information
bg: Намери информация за вход

en: For advanced options, refer to
bg: За допълнителни опции се обърнете към

en: Forgot your password?
bg: Забравили сте паролата си?

en: Fraction done
bg: Готова част

en: Friday
bg: Петък

en: From:
bg: От:

en: GEO-600 project
bg: Проект GEO-600

en: GPU computing is enabled
bg: GPU изчисленията са позволени

en: GPU computing is suspended -
bg: GPU изчисленията са временно прекратени -

en: GPU missing,
bg: GPU липсва,

en: GPU suspended -
bg: GPU временно прекратено -

en: GUI RPC port number
bg: GUI RPC номер на порт

en: General
bg: Основни

en: General options
bg: Основни опции

en: Get current settings from %s
bg: Вземи текущи настройки от %s

en: Get help for climateprediction.net
bg: Получете помощ за climateprediction.net

en: Get help with %s
bg: Вземи помощ с %s

en: Gigabytes disk space
bg: Гигабайти дисково пространство

en: Gigabytes disk space free
bg: Гигабайти свободно дисково пространство

en: Global Statistics
bg: Глобална Статистика

en: HTTP Proxy
bg: HTTP Прокси

en: HTTP Proxy Server Configuration
bg: Настройки на HTTP Прокси Сървър

en: HTTP proxy
bg: HTTP прокси

en: Help
bg: Помощ

en: Hide %s
bg: Скрий %s

en: Hide Others
bg: Скрий Други

en: Hide project list
bg: Скрий списъка с проекти

en: Host
bg: Хост

en: Host Average
bg: Среден кредит на хоста

en: Host Total
bg: Общ кредит на хоста

en: Host location
bg: Местоположение на хоста

en: Host name or IP address
bg: Име на хоста или IP адрес

en: Host name:
bg: Име на хоста:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
bg: Колко често следва BOINC да Ви напомня за нови известия?

en: I agree to the terms of use.
bg: Съгласен съм с условията на ползване.

en: Identify your account at %s
bg: Идентифицирайте Вашия акаунт в %s

en: If possible, add projects at the
    %s web site.
    
    Projects added via this wizard will not be
    listed on or managed via %s.
bg: По възможност, добавайте проекти с помощта на
    %s интернет страницата.
    
    Проекти добавени чрез този съветник няма да бъдат
    показани или управлявани чрез %s.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
bg: Ако все още не сте се регистрирали с този акаунт мениджър,
    моля направете го преди да продължите.  Натиснете на връзката
    по-долу за да се регистрирате или за да получите отново забравена парола.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
bg: Ако спрете да използвате %s,
    Вие ще запазите всички текущи проекти,
    но ще трябва да ги управлявате ръчно.
    
    Искате ли да спрете да използвате %s?

en: In addition, maintain enough tasks for up to this many days
bg: Допълнително, поддържай достатъчно задачи за максимум този брой дни

en: Info about your Team
bg: Информация за вашия Отбор

en: Info about your team
bg: Информация за вашия отбор

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
bg: Невалиден Ключ на Акаунта; моля въведете валиден Ключ на Акаунта

en: Invalid URL
bg: Невалиден URL

en: Invalid email address; please enter a valid email address
bg: Невалиден имейл адрес; моля въведете валиден имейл адрес

en: KBytes/sec.
bg: Кбайта/сек.

en: LIGO project
bg: Проект LIGO

en: Language:
bg: Език:

en: Last update: %.0f days ago
bg: Последно обновяване: преди %.0f дни

en: Launch another %s
bg: Стартирай още един %s

en: Launch another instance of %s...
bg: Стартирай още един брой от %s...

en: Launching browser...
bg: Стартиране на браузър...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
bg: Научи за проектите включени в World Community Grid

en: Leave applications in memory while suspended
bg: Остави приложенията в паметта докато са временно прекратени

en: Leave at least
bg: Остави поне

en: Leave these blank if not needed
bg: Остави тези полета празни ако не са нужни

en: Licensing and copyright information.
bg: Информация за лицензи и авторски права.

en: Local:
bg: Локален:

en: Login Failed.
bg: Входа е Неуспешен.

en: Master URL
bg: Главен URL

en: Max additional work buffer
bg: Максимален допълнителен буфер за работа

en: Maximum download rate
bg: Максимална скорост на даунлоуд

en: Maximum upload rate
bg: Максимална скорост на ъплоуд

en: Mbytes
bg: Мбайта

en: Memory usage
bg: Употреба на паметта

en: Message
bg: Съобщение

en: Message boards
bg: Форуми

en: Messages
bg: Съобщения

en: Messages from server:
bg: Съобщения от сървъра:

en: Minimum work buffer
bg: Минимален буфер за работа

en: Missing URL
bg: Липсващ URL

en: Missing application
bg: Липсващо приложение

en: Mode view
bg: Режим изглед

en: Monday
bg: Понеделник

en: My Grid
bg: Моята Мрежа

en: Name
bg: Име

en: Name of application to add?
bg: Име на приложение за добавяне?

en: Network activity always available
bg: Мрежовата дейност е винаги възможна

en: Network activity based on preferences
bg: Мрежова дейност на база на предпочитанията

en: Network activity is suspended -
bg: Мрежовата активност е временно прекратена -

en: Network activity suspended
bg: Мрежовата дейност е временно прекратена

en: Network communication failure
bg: Неуспешно свързване

en: Network is enabled
bg: Мрежата е активирана

en: Network is suspended -
bg: Мрежата е временно деактивирана -

en: Network usage allowed
bg: Позволено е използване на мрежата

en: New
bg: Нов

en: News
bg: Новини

en: No Internet connection
bg: Няма връзка с Интернет

en: No new tasks
bg: Без нови задачи

en: No work available to process
bg: Няма налична работа за обработване

en: Non CPU intensive
bg: Не натоварващи CPU

en: Not Available
bg: Няма на Разположение

en: Not available
bg: Няма на разположение

en: Not connected to a client.
bg: Не сте свързан с клиент.

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
bg: Не се използва: заобиколно решение за бъг в XCode 4.2

en: Notice reminder interval:
bg: Интервал за напомнящи известия:

en: Notices
bg: Известия

en: Now using account manager
bg: Сега използвате акаунт мениджър

en: On multiprocessor systems, use at most
bg: При мултипроцесорни системи, използвай максимум

en: One project
bg: Един проект

en: Only after computer has been idle for
bg: Само след като компютъра е бил неактивен за

en: Open %s Web...
bg: Отвори %s Интернет страница...

en: Open %s...
bg: Отвори %s...

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
bg: Отворете прозорец за да прегледате известията от проектите или от BOINC

en: Options
bg: Опции

en: Organization:
bg: Организация:

en: Other options
bg: Други опции

en: Password
bg: Парола

en: Password:
bg: Парола:

en: Please connect to the Internet and try again.
bg: Моля свържете се с Интернет и опитайте отново.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
bg: Моля изтеглете и инсталирайте приложението CoRD от http://cord.sourceforge.net

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
bg: Моля въведете информацията за своя акаунт
    (за да създадете акаунт, посетете интернет страницата на проекта)

en: Please read the following terms of use:
bg: Моля прочетете следните условия за ползване:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
bg: Моля посочете URL.
    Например:
    http://www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
bg: Моля въведете валиден URL.
    Например:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
bg: Моля посочете ключ на акаунта, за да продължите.

en: Please specify an email address
bg: Моля посочете имейл адрес

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
bg: Появява се меню с команди, които да прилагате за проект %s

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
bg: Появява се меню с команди, които да прилагате върху тази задача

en: Port:
bg: Порт:

en: Preferences…
bg: Предпочитания…

en: Process ID
bg: Идентификатор на процес

en: Processing Suspended.
bg: Процесите са Временно Прекратени.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Изчисляват се Референтните Показатели.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Работи се На Батерии.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Ограничителни Часове.

en: Processing Suspended:  User Active.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Потребителя е Активен.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Потребителят спря на пауза процесите.

en: Progress
bg: Прогрес

en: Project
bg: Проект

en: Project Commands
bg: Команди на Проекта

en: Project URL:
bg: URL на Проекта:

en: Project Web Pages
bg: Интернет Страници на Проекта

en: Project added
bg: Проектът е добавен

en: Project details
bg: Подробности за проекта

en: Project ended - OK to remove
bg: Проектът е приключен - ОК да бъде премахнат

en: Project has no apps for
bg: Проекта няма приложения за

en: Project initialization
bg: Инициализация на проекта

en: Project not found
bg: Проекта не е намерен

en: Project preference
bg: Предпочитание на проекта

en: Project suspended by user
bg: Проектът е временно прекратен от потребителя

en: Project temporarily unavailable
bg: Проекта е временно недостъпен

en: Project web pages
bg: Уеб страници на проекта

en: Projects
bg: Проекти

en: Projects:
bg: Проекти:

en: Properties
bg: Свойства

en: Properties of project
bg: Свойства на проект

en: Properties of task
bg: Свойства на задача

en: Proxy configuration
bg: Прокси настройки

en: Question
bg: Въпрос

en: Quit %s
bg: Напусни %s

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
bg: Прочетете подробно описание за скрийн-сейвъра на Einstein@Home

en: Read config files
bg: Прочети конфигуриращите файлове

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
bg: Прочети конфигуриращата информация от файловете cc_config.xml и app_config.xml

en: Read local prefs file
bg: Прочети файла с локални предпочитания

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
bg: Прочети предпочитанията от global_prefs_override.xml.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
bg: Прочетете списъка с Често Задавани Въпроси за Einstein@Home

en: Ready to report
bg: Готова за докладване

en: Ready to start
bg: Готова да започне

en: Received
bg: Получени

en: Reconnecting to client.
bg: Повторно свързване с клиента.

en: Remaining (estimated)
bg: Оставащо (предполагаема стойност)

en: Remaining (estimated): %s
bg: Оставащо време (пресметнато): %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
bg: Запомни това решение и не показвай повече този диалог.

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove Project
bg: Премахни Проекта

en: Remove an application from this list
bg: Премахнете приложение от този списък

en: Remove this computer from account manager control.
bg: Премахни този компютър от контрола на акаунт мениджъра.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
bg: Премахва този проект.  Задачите по които се работи ще бъдат изгубени (използвайте първо 'Обнови' за да докладвате завършените задачи).

en: Remove when tasks done
bg: Премахни когато задачите приключат

en: Removing project...
bg: Премахване на проект...

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
bg: Докладва всички приключили задачи, получава най-новия кредит, получава най-новите предпочитания и е възможно да вземе още задачи.

en: Report deadline
bg: Срок за докладване

en: Report problems
bg: Докладвайте проблеми

en: Requested by account manager
bg: По желание на акаунт мениджъра

en: Requested by project
bg: По желание на проекта

en: Requested by user
bg: По желание на потребителя

en: Required files not found on the server.
bg: Необходимите файлове не са намерени на сървъра.

en: Research
bg: Проучване

en: Research area:
bg: Сфера на проучване:

en: Reset Project
bg: Нулирай Проекта

en: Reset project
bg: Нулирай проекта

en: Resetting project...
bg: Нулиране на проект...

en: Resource share
bg: Подялба на ресурс

en: Resources
bg: Ресурси

en: Resume
bg: Възобнови работа

en: Resume Computing
bg: Подновете Изчисленията

en: Resume GPU
bg: Възобнови GPU работа

en: Resume tasks for this project.
bg: Поднови задачите по този проект.

en: Resume work for this task.
bg: Поднови работа по тази задача.

en: Resuming project...
bg: Подновяване на проект...

en: Resuming task...
bg: Подновяване на задача...

en: Retrieving current status
bg: Извличане на текущ статус

en: Retrieving current status.
bg: Изтегляне на текущия статус.

en: Retrieving system state; please wait...
bg: Получаване на информация за състоянието на системата; моля изчакайте...

en: Retry Now
bg: Опитай отново сега

en: Retry the file transfer now
bg: Опитай отново файлов трансфер сега

en: Retrying transfer now...
bg: Повторен опит за трансфер сега...

en: Run CPU &benchmarks
bg: Стартирай референтните CPU &показатели

en: Run Manager at login?
bg: Стартирай Мениджъра при влизане?

en: Run based on &preferences
bg: Работи на база на &предпочитанията

en: Run the BOINC Manager when you log on.
bg: Стартирай BOINC Мениджъра при включване.

en: Running
bg: Работи

en: Running, high priority
bg: Работи, висок приоритет

en: Runs BOINC CPU benchmarks
bg: Стартира BOINC референтни CPU показатели

en: S&top using %s...
bg: С&при да използваш %s...

en: SOCKS Proxy
bg: SOCKS Прокси

en: SOCKS Proxy Server Configuration
bg: Настройки на SOCKS Прокси Сървър

en: SOCKS proxy
bg: SOCKS прокси

en: Saturday
bg: Събота

en: Scheduler RPC deferred for
bg: Scheduler RPC е отсрочен за

en: Scheduler call in progress
bg: В ход е повикване на Планировчика

en: Scheduler request in progress
bg: Тече заявка от Планировчика

en: Scheduler request pending
bg: Очаква се заявка от Планировчика

en: Scheduling
bg: Планиране

en: Scheduling priority
bg: Приоритет при планиране

en: Screensaver info
bg: Информация за скрийн-сейвъра

en: Search for help in our help system
bg: Потърсете помощ в нашата система за помощ

en: Select a project to access with the controls below
bg: Изберете проект до който да имате достъп със контролерите по-долу

en: Select a task to access
bg: Изберете задача, до която да получите достъп

en: Select computer...
bg: Избери компютър...

en: Select the appearance of the user interface.
bg: Изберете изгледа на потребителския интерфейс.

en: Server:
bg: Сървър:

en: Services
bg: Услуги

en: Show All
bg: Покажи Всички

en: Show VM Console
bg: Покажи VM Конзола

en: Show VM Console in a window.
bg: Показва VM Конзола в прозорец.

en: Show active tasks
bg: Покажи активните задачи

en: Show all &messages
bg: Покажи всички &съобщения

en: Show all messages
bg: Покажи всички съобщения

en: Show all projects, one chart per project
bg: Покажи всички проекти, с по една диаграма за всеки проект

en: Show all tasks
bg: Покажи всички задачи

en: Show all tasks.
bg: Покажи всички задачи.

en: Show application graphics in a window.
bg: Покажи графиката от приложението в прозорец.

en: Show average credit for host
bg: Покажи среден кредит на хоста

en: Show average credit for user
bg: Покажи среден кредит на потребителя

en: Show chart for next project
bg: Покажи диаграма за следващия проект

en: Show chart for previous project
bg: Покажи диаграма за предходния проект

en: Show graphics
bg: Покажи графики

en: Show host average
bg: Покажи среден кредит на хоста

en: Show host total
bg: Покажи общ кредит на хоста

en: Show information about %s
bg: Покажи информация за %s

en: Show information about BOINC and %s
bg: Покажи информация за BOINC и %s

en: Show information about the %s
bg: Покажи информация за %s

en: Show messages for all projects
bg: Показва съобщения за всички проекти

en: Show messages for all projects.
bg: Показва съобщенията за всички проекти.

en: Show one chart with all projects
bg: Покажи една диаграма с всички проекти

en: Show one chart with selected project
bg: Покажи една диаграма с избрания проект

en: Show one chart with sum of projects
bg: Покажи една диаграма със сумата от проектите

en: Show only active tasks.
bg: Покажи само активните задачи.

en: Show only the messages for the selected project
bg: Покажи само съобщенията за избрания проект

en: Show only the messages for the selected project.
bg: Покажи само съобщенията от избрания проект.

en: Show only this project
bg: Покажи само този проект

en: Show project details.
bg: Покажи детайли на проекта.

en: Show project list
bg: Покажи списъка с проекти

en: Show task details.
bg: Покажи подробности по задачата.

en: Show total credit for host
bg: Покажи общия кредит на хоста

en: Show total credit for user
bg: Покажи общия кредит на потребителя

en: Show user average
bg: Покажи среден кредит на потребителя

en: Show user total
bg: Покажи общия кредит на потребителя

en: Showing VM console for task...
bg: Показване на VM конзола за задача...

en: Showing graphics for task...
bg: Показване на графики за задача...

en: Shut down connected client...
bg: Изключи свързания клиент...

en: Shut down the currently connected client
bg: Изключи свързаният в момента клиент

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
bg: Прост &Изглед...	Ctrl+Shift+V

en: Size
bg: Размер

en: Skin
bg: Скин

en: Skip image file verification
bg: Пропусни проверка с файл с изображение

en: Snooze
bg: Почивка

en: Snooze GPU
bg: Почивка за GPU

en: Speed
bg: Скорост

en: Starting client
bg: Стартиране на клиент

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
bg: Стартирай BOINC така че само иконата в системната лента да е видима

en: Startup BOINC with these optional arguments
bg: Стартирай BOINC с тези аргументи по избор

en: State
bg: Състояние

en: Statistics
bg: Статистики

en: Status
bg: Статус

en: Status: %s
bg: Статус: %s

en: Stop BOINC network activity
bg: Спри мрежовата дейност на BOINC

en: Stop GPU work regardless of preferences
bg: Спри GPU работа независимо от предпочитанията

en: Stop running tasks when exiting the %s
bg: Спри работещите задачи при излизане от %s

en: Stop work regardless of preferences
bg: Спри работа независимо от предпочитанията

en: Summary statistics for World Community Grid
bg: Обобщена статистика за World Community Grid

en: Sunday
bg: Неделя

en: Supported systems:
bg: Поддържани системи:

en: Suspend
bg: Временно прекратяване

en: Suspend Computing
bg: Временно прекратете Изчисленията

en: Suspend GPU
bg: Временно прекрати GPU

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
bg: Временно прекрати употребата на процесора и мрежата когато следните приложения работят:

en: Suspend tasks for this project.
bg: Временно прекратява задачите по този проект.

en: Suspend this task.
bg: Временно прекрати тази задача.

en: Suspend work for this result.
bg: Временно прекрати работа по този резултат.

en: Suspend work for this task.
bg: Временно прекрати работа по тази задача.

en: Suspended -
bg: Временно прекратен -

en: Suspended by user
bg: Временно прекратено от потребителя

en: Suspended via GUI
bg: Временно прекратен чрез GUI

en: Suspending project...
bg: Временно прекратяване на проект...

en: Suspending task...
bg: Временно прекратяване на задача...

en: Switch between applications every
bg: Превключване между приложенията на всеки

en: Synchronize
bg: Синхронизирай

en: Synchronize projects with account manager system
bg: Синхронизирайте проекти със системата на акаунт мениджър

en: Task Commands
bg: Команди за Задача

en: Task suspended by user
bg: Задачата е временно прекратена от потребителя

en: Tasks
bg: Задачи

en: Tasks checkpoint to disk at most every
bg: Задачите се запазват на диска на всеки максимум

en: Tasks:
bg: Задачи:

en: Team
bg: Отбор

en: Team name
bg: Име на отбор

en: Telling project to allow additional task downloads...
bg: Казва на проекта да позволи взимането на допълнителни задачи...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
bg: Казва на проекта да не взима допълнителни задачи...

en: Terms of Use
bg: Условия за Ползване

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
bg: Клиента %s се изключи неочаквано 3 пъти за последните %d минути.
    Искате ли да го рестартирате отново?

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
bg: Езикът на %s беше променен.  За да влезе в сила тази промяна, трябва да рестартирате %s.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
bg: URL-то, което предоставихте, не е на BOINC-базиран акаунт
    мениджър.
    
    Моля проверете URL-то и опитайте отново.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
bg: URL-то, което предоставихте, не е на BOINC-базиран проект.
    
    Моля проверете URL-то и опитайте отново.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
bg: Софтуера между The World Community Grid - BOINC не успя да се свърже
    през Интернет. Най-вероятните причини са:
    
    1) Проблем със свързването.  Проверете вашата мрежова или модемна връзка
    и тогава натиснете Назад за да опитате отново.
    
    2) Личен защитен антивирусен софтуер блокира софтуера между World Community
    Grid - BOINC.  Настройте вашата лична защитна стена да позволява на
    BOINC и на BOINC Мениджър да комуникират на порт 80 и на порт 443,
    след това натиснете Назад за да опитате отново.
    
    3) Вие използвате прокси сървър.
    Натиснете Напред за да зададете настройките на проксито на BOINC програмата.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
bg: Акаунт мениджъра е временно недостъпен.
    
    Моля опитайте отново по-късно.

en: The home page of the GEO-600 project
bg: Начална страница на проекта GEO-600

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
bg: Начална страница на проекта Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO)

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
bg: Паролата и паролата за потвърждение не са еднакви. Моля напишете ги отново.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
bg: Паролата която въведохте е грешна, моля опитайте отново.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
bg: Проекта е временно недостъпен.
    
    Моля опитайте отново по-късно.

en: There are new notices - click to view.
bg: Има нови известия - натиснете за преглед.

en: There are no notices at this time.
bg: Няма известия в този момент.

en: There are over 30 BOINC-based projects
    doing research in many areas of science,
    and you can volunteer for as many of them as you like.
    You can add a project directly,
    or use an 'Account Manager' web site to select projects.
bg: Има над 30 BOINC-базирани проекти извършващи
    проучвания в много области на науката и Вие можете
    да се включите доброволно в толкова от тях колкото пожелаете.
    Можете да добавите проект директно,
    или да използвате Интернет страница на 'Акаунт Мениджър' за да изберете проекти.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
bg: Този диалог контролира предпочитанията само за този компютър.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
    Click OK to set preferences.
    Click Clear to restore web-based settings (except exclusive apps).
bg: Този прозорец контролира предпочитания само за този компютър.
    Натиснете OK за да настроите предпочитания.
    Натиснете Изчисти за да възстановите уеб-базираните настройки (с изключение на ексклузивните приложения).

en: This project has been successfully added.
bg: Този проект бе успешно добавен.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
bg: Този проект в момента не приема нови акаунти.
    Можете да го добавите само ако вече имате регистриран акаунт.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
bg: Този проект може да няма работа за вашия тип компютър.  Искате ли да го добавите все пак?

en: This task's progress
bg: Прогреса на тази задача

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
bg: Това ще изключи %s и неговите задачи докато или
    %s или %s скрийн-сейвъра се стартира отново.
    
    В повечето случаи, е по-добре само да затворите %s прозореца
    отколкото да излезете от приложението; това ще позволи на %s да стартира
    задачите според часовите диапазони избрани във вашите предпочитания.

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Time
bg: Време

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
bg: За да изберете проект, натиснете на неговото име или напишете URL-то му отдолу.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
bg: За да изберете акаунт мениджър натиснете на неговото име или 
    напишете неговия URL отдолу.

en: To continue, click Next.
bg: За да продължите, натиснете Напред.

en: To fetch work
bg: За да изтегли работа

en: To report completed tasks
bg: За да докладва приключени задачи

en: To send trickle-up message
bg: За да изпрати изходящо съобщение

en: Total disk usage
bg: Общо използвано дисково пространство

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
bg: Транс&фери	Ctrl+Shift+X

en: Transfer at most
bg: Прехвърляй максимум

en: Transfers
bg: Трансфери

en: Trickle up message pending
bg: Очаква се изходящо съобщение

en: Trickle-up pending
bg: В ход е съобщения към сървъра

en: Try to maintain enough tasks to keep busy for this many days
bg: Опитай да поддържаш достатъчно задачи за да си зает за този брой дни

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Unable to connect to the core client
bg: Не може да се свърже с централния клиент

en: Unknown reason
bg: Неизвестна причина

en: Update
bg: Обнови проекта

en: Update account manager
bg: Обнови акаунт мениджъра

en: Update completed.
bg: Обновяването приключи.

en: Update from %s completed.
bg: Обновяването от %s приключи.

en: Update your device settings
bg: Обновете настройките на устройството си

en: Updating charts...
bg: Обновяване на диаграмите...

en: Updating project...
bg: Обновяване на проект...

en: Upload
bg: Качване

en: Upload failed
bg: Изпращането неуспешно

en: Uploading
bg: Изпращане

en: Use GPU always
bg: Използвай GPU винаги

en: Use GPU based on preferences
bg: Използвай GPU на база на предпочитанията

en: Use GPU while computer is in use
bg: Използвай GPU докато компютъра се използва

en: Use a BOINC Account Manager
bg: Използвай BOINC Акаунт Мениджър

en: Use account manager
bg: Използвай акаунт мениджър

en: Use at most
bg: Използвай максимум

en: Use entire area for graphs
bg: Използвай цялата област за графики

en: Use no more than:
bg: Не използвай повече от:

en: User
bg: Потребител

en: User Average
bg: Среден кредит на потребителя

en: User Name:
bg: Потребителско Име:

en: User Total
bg: Общ кредит на потребителя

en: User name
bg: Потребителско име

en: Username already in use
bg: Потребителското име е вече заето

en: Uses smaller area for graphs
bg: Използва по-малка област за графики

en: Validation Error
bg: Грешка при Проверка

en: Validation conflict
bg: Конфликт при потвърждаване

en: Version:
bg: Версия:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
bg: Вижте списък с всички ваши компютри, които работят по Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
bg: Вижте списък на всички ваши компютри, които работят по SETI@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
bg: Вижте и променете профила и предпочитанията на своя Einstein@Home акаунт

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
bg: Вижте и променете своя профил на акаунта и предпочитания в SETI@home

en: View information about your team
bg: Вижте информация за вашия отбор

en: View your account information and credit totals
bg: Вижте информацията за вашия акаунт и общите суми кредит

en: View your account information, credits, and trickles
bg: Вижте информацията за своя акаунт, кредити и съобщения

en: View your last week (or more) of computational results and work
bg: Вижте изчислените от Вас резултати и работа за последната седмица (или повече)

en: Virtual memory size
bg: Размер на виртуалната памет

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
bg: Стани доброволец за някои или за всички 30+ проекта в много области на науката

en: Waiting for memory
bg: Изчакване на паметта

en: Waiting for shared memory
bg: Изчакване на споделената памет

en: Waiting to contact project servers.
bg: Изчаква за свързване със сървърите на проекта.

en: Waiting to run
bg: Изчаква да работи

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
bg: Не можем да настроим автоматично информацията
    за Вашия акаунт.
    
    Моля натиснете на връзката 'Намери информация за вход' 
    по-долу за да разберете какво да попълните в полетата
    за имейл адрес и парола.

en: Web site:
bg: Интернет страница:

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Welcome to %s!
bg: Добре дошли в %s!

en: What language should BOINC use?
bg: Кой език да използва BOINC?

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
bg: Когато натиснете Приключи, уеб браузърът Ви ще отиде на страница
    където можете да настроите свето акаунт име и предпочитания.

en: While computer is in use
bg: Докато компютъра се използва

en: While computer is on batteries
bg: Докато компютъра работи на батерии

en: While processor usage is less than
bg: Докато използвате процесора по-малко от

en: Will remove when tasks done
bg: Ще премахне когато задачите са готови

en: Won't get new tasks
bg: Няма да взима нови задачи

en: Work done
bg: Извършена работа

en: Work done for this project
bg: Работа приключена за този проект

en: Working set size
bg: Размер на работния комплект

en: You already added this project. Please choose a different project.
bg: Вече сте добавили този проект. Моля изберете различен проект.

en: You are now using %s to manage accounts.
bg: Сега използвате %s за да управлявате акаунти.

en: You are now using this account manager.
bg: Сега използвате този акаунт мениджър.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    
    To run %s as this user, please:
      - reinstall %s answering "Yes" to the question about
         non-administrative users
     or
      - contact your administrator to add you to the 'boinc_master'
         user group.
bg: В момента не сте оторизиран да управлявате клиента.
    
    За да стартирате %s като такъв потребител, моля:
    - преинсталирайте %s като отговорите "Да" на въпроса за
    потребители, които не са администратори
    или
    - свържете се с вашия администратор за да Ви добави към
    'boinc_master' потребителска група.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
bg: В момента не сте оторизиран да управлявате клиента.
    Моля свържете се с вашия администратор за да Ви добави към локалната 'boinc_клиенти' група.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
bg: Нямате добавени проекти.  Моля Добавете Проект.

en: You have chosen to add a new volunteer computing project or change which projects
    you contribute to.
    
    Some of these projects are run and managed by World Community Grid, while others
    are run and managed by other researchers or organizations. The BOINC software
    can divide your spare processing power among any combination of projects.
    
    Alternatively, if you have registered with a BOINC Account Manager, you can use
    this to choose which projects to support.
    
    Please choose which type of change you would like to make:
bg: Вие сте избрали да добавите нов доброволен изчислителен проект или да промените
    към кои проекти допринасяте.
    
    Някои от тези проекти са стартирани и управлявани от World Community Grid, докато други
    са стартирани и управлявани от други изследователи или организации. Софтуерът BOINC
    може да разпредели вашата свободна изчислителна мощ за всякаква комбинация от проекти.
    
    Като алтернатива, ако сте се регистрирали с BOINC Акаунт Мениджър, можете да използвате
    него за да изберете кои проекти да подкрепите.
    
    Моля изберете кой тип промяна искате да направите:

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
bg: Пожелахте да излезете от %s,
    който Ви позволява да преглеждате и управлявате
    задачите работещи на вашия компютър.
    
    Ако също така искате да изключите и задачите,
    изберете измежду следните възможности:

en: Your account
bg: Вашият акаунт

en: Your computers
bg: Вашите компютри

en: Your preferences
bg: Вашите предпочитания

en: Your results
bg: Вашите резултати

en: Your statistics and settings
bg: Вашата статистика и настройки

en: Your team
bg: Вашият отбор

en: active
bg: активен

en: always
bg: винаги

en: an exclusive app is running
bg: стартирано е ексклузивно приложение

en: and
bg: и

en: check box to specify hours for this day of week
bg: поставете отметка за да уточните часове за този ден от седмицата

en: check this if you want this computer to do work even when you're using it
bg: отметнете това ако искате този компютър да изчислява докато го използвате

en: check this if you want this computer to do work while it runs on batteries
bg: отметнете това ако искате този компютър да изчислява докато работи на батерии

en: check this if you want your GPU to do work even when you're using the computer
bg: отметнете това ако искате вашето GPU да изчислява дори когато използвате компютъра

en: check this if your Internet provider modifies image files
bg: отметнете това ако вашия Интернет доставчик променя файлове с изображение

en: clear all local preferences and close the dialog
bg: изчиства всички локални предпочитания и затваря диалога

en: climateprediction.net News
bg: Новини от climateprediction.net

en: close the dialog without saving
bg: затваря диалоговия прозорец без да запази

en: computer is in use
bg: компютъра се използва

en: computer is not in use
bg: компютъра не се използва

en: days
bg: дни

en: default
bg: по подразбиране

en: disable BOINC security users and permissions
bg: изключи BOINC защитени потребители и разрешения

en: disk and memory usage
bg: използване на диска и паметта

en: do work only after you haven't used the computer for this number of minutes
bg: изчислявай само след като не сте използвали компютъра от толкова на брой минути

en: every
bg: всеки

en: exclusive applications
bg: ексклузивни приложения

en: failed
bg: неуспешен

en: free, available to BOINC:
bg: свободно, достъпно за BOINC:

en: free, not available to BOINC:
bg: свободно, недостъпно за BOINC:

en: free:
bg: свободно:

en: if checked, BOINC hangs up when network usage is done
    (only relevant for dialup-connection)
bg: ако е отметнато, BOINC ще прекъсне връзката когато приключи да използва мрежата
    (приложимо само при свързване през телефонна линия)

en: if checked, a confirmation dialog will be displayed before trying to connect to the Internet
bg: ако е отметнато, ще се появи прозорец за потвърждение преди да се опита да се свърже с Интернет

en: if checked, suspended work units are left in memory
bg: ако е отметнато, временно прекратените задачи остават в паметта

en: invalid input value detected
bg: засечена невалидна въведена стойност

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
bg: невалиден часови интервал, формата е ЧЧ:ММ-ЧЧ:ММ

en: invalid time, format is HH:MM
bg: невалиден час, формата е ЧЧ:ММ

en: minimum length %d
bg: минимална дължина %d

en: minutes
bg: минути

en: more...
bg: още...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
bg: позволени множество прозорци на BOINC Мениджъра

en: need disk space - check preferences
bg: нуждае се от дисково пространство - проверете предпочитанията

en: network bandwidth limit exceeded
bg: лимита за мрежов трафик е надхвърлен

en: network usage
bg: използване на мрежата

en: network usage start hour
bg: начален час за използване на мрежата

en: network usage stop hour
bg: краен час за използване на мрежата

en: never
bg: никога

en: no
bg: не

en: no projects: 0 bytes used
bg: няма проекти: 0 байта заети

en: of disk space
bg: дисково пространство

en: of the processor
bg: от процесора

en: on batteries
bg: на батерии

en: pending
bg: в очакване

en: percent (0 means no restriction)
bg: процента (0 означава, че няма ограничение)

en: processor usage
bg: използване на процесора

en: requested by operating system
bg: поискано от операционната система

en: retry in
bg: нов опит след

en: save all values and close the dialog
bg: запазва всички стойности и затваря диалога

en: seconds
bg: секунди

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
bg: задайте режим на отстраняване на грешки за да позволите съобщения за грешки от мениджърa

en: shows the preferences web page
bg: показва предпочитанията от интернет страницата

en: start work at this time
bg: започни работа в този час

en: starting up
bg: стартиране

en: stop work at this time
bg: спри работа в този час

en: suspend work if processor usage exceeds this level
bg: временно прекратява работа ако използвате процесора над това ниво

en: suspended
bg: временно прекъснат

en: the maximum disk space used by BOINC (in Gigabytes)
bg: максимумът използвано пространство на твърдия диск от BOINC (в Гигабайти)

en: time of day
bg: ограничителни часове

en: unknown reason
bg: неизвестна причина

en: used by BOINC:
bg: използвано от BOINC:

en: used by other programs:
bg: използвано от други програми:

en: user request
bg: заявка от потребителя

en: wxWidgets Version:
bg: wxWidgets Версия:

en: yes
bg: да
