BOINC Manager 4.x - en to hu translation catalogue (229 entries)

en: &About BOINC Manager...
hu: BIONC Kezelő &névjegye...

en: &Automatically detect network connection settings
hu: &Automatikusan ismerje fel a  hálózati beállításokat

en: &BOINC Manager	F1
hu: &BOINC Kezelő	F1

en: &Cancel
hu: &Mégse

en: &Clear Default
hu: Alapértelmezett &törlése

en: &Disable BOINC Network Access
hu: BOINC hálózati hozzáférés &kikapcsolása

en: &Disable BOINC network access
hu: BOINC hálózati hozzáférésének &kikapcsolása

en: &File
hu: &Fájl

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Hide
hu: &Elrejt

en: &Manage Accounts
hu: Felhasználói fiókok kezelése

en: &OK
hu: &Rendben

en: &Open BOINC Manager...
hu: BOINC Kezelő &megnyitása...

en: &Options
hu: &Beállítások

en: &Prompt for username and password
hu: Felhasználói név és jelszó kérése

en: &Run always
hu: Mindig &fut

en: &Set Default
hu: Alapértelmezettként &beállít

en: &Suspend
hu: &Felfüggeszt

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Update accounts
hu: &Felhasználói fiókok frissítése

en: '%s' does not contain a valid host name.
hu: "%s" nem tartalmaz érvényes gépnevet.

en: '%s' does not contain a valid path.
hu: "%s" nem tartalmaz érvényes útvonalat.

en: (Automatic Detection)
hu: (Automatikus felismerés)

en: (C) 2005 University of California at Berkeley.
    All Rights Reserved.
hu: (C) 2005 University of California at Berkeley.
    Minden jog fenntartva.

en: (Unknown)
hu: (Ismeretlen)

en: (User Defined)
hu: (Felhasználó által definiált)

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
hu: Jelen csomag eldobása. Nem fog kreditet kapni érte.

en: Abort
hu: Eldobás

en: Abort File Transfer
hu: Adatátvitel megszakítása

en: Abort Transfer
hu: Átvitel megszakítása

en: Abort result
hu: Csomag eldobása

en: Aborted by user
hu: Felhasználó által eldobva

en: Aborting result...
hu: Csomag eldobása...

en: Aborting transfer...
hu: Átvitel megszakítása...

en: About BOINC Manager
hu: BOINC Kezelő névjegye

en: Account
hu: Felhasználói fiók

en: Account Key:
hu: Felhasználói fiók kulcs:

en: Account Manager
hu: Felhasználói fiók kezelő

en: Account Manager URL:
hu: Felhasználói fiók kezelő címe:

en: Account managers make it easy to find and join BOINC projects.
    For more information, click on the link below.
hu: Felhasználói fiók kezelők megkönnyítik a BOINC projektek keresését és hozzájuk való csatlakozást.
    További információért kattintson az alábbi linre.

en: Acknowledged
hu: Nyugtázott

en: Activities suspended
hu: Tevékenység felfüggesztve

en: Activities suspended by user
hu: Tevékenység felfüggesztve a felhasználó által

en: Address:
hu: Cím:

en: Allow fetching new work for this project.
hu: Engedélyezi az új munka letöltését a projekthez.

en: Allow new work
hu: Új munka engedélyezése

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
hu: Biztosan megszakítja a(z) "%s" fájl átvitelét?

en: Are you sure you want to abort this result '%s'?
hu: Biztosan eldobja a(z) "%s" csomagot?

en: Are you sure you want to detach from project '%s'?
hu: Biztos benne, hogy a(z) "%s" projektet leválasztja?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
hu: Biztos benne, hogy a(z) "%s" projektet nullázza?

en: Are you sure you wish to display graphics on a remote machine?
hu: Biztosan egy távoli gépen szeretné megjeleníteni a grafikus ablakot?

en: Attach this computer to a BOINC project.  You'll need a project URL and account key (visit the project's web site to get these).
hu: Új BOINC projekt csatlakoztatása a számítógéphez. Szüksége lesz a projekt URL-re és a felhasználó fiók kulcsra (látogasson el a projekt weblapjára, hogy megkapja ezeket).

en: Attach to Project
hu: Projekt csatlakoztatása

en: Attach to new project
hu: Új projekt csatlakoztatása

en: Attaching to project...
hu: Projekt csatlakoztatása...

en: Avg. credit
hu: Átlag kredit

en: BOINC &Website
hu: BOINC weboldala

en: BOINC Manager
hu: BOINC Kezelő

en: BOINC Manager - Connection Error
hu: BOINC Kezelő - Kapcsolódási hiba

en: BOINC Manager - Connection failed
hu: BOINC Kezelő - Sikertelen kapcsolódás

en: BOINC Manager - Network Status
hu: BOINC Kezelő - Hálózat állapota

en: BOINC error
hu: BOINC hiba

en: BOINC failed to connect to the internet.
hu: Nem sikerült kapcsolódni az internetre a BOINCnak

en: BOINC failed to disconnected from the internet.
hu: Nem sikerült lekapcsolódni az internetről a BOINCnak

en: BOINC has detected it is now connected to the internet, updating all projects and retrying all transfers.
hu: BOINC érzékelte, hogy kapcsolódott az internetre, minden projekt frissítése, és átvitelek újrapróbálása

en: BOINC has successfully connected to the internet, updating all transfers and projects.
hu: BOINC sikeresen kapcsolódott az internetre, minden átvitel és projekt frissítése.

en: BOINC has successfully disconnected from the internet.
hu: BOINC sikeresen lekapcsolódott az internetről

en: BOINC info
hu: BOINC információ

en: BOINC is connecting to the internet.
hu: BOINC kapcsolódik az internetre

en: BOINC needs a connection to the Internet to perform some maintenance, open the BOINC Manager to connect up and perform the needed work.
hu: BOINCnak szüksége van internetkapcsolatra, nyissa meg a BOINC Kezelőt a kapcsolódáshoz és a szükséges munka elvégzéséhez.

en: BOINC needs to connect to the network.
    May it do so now?
hu: A BOINC-nak csatlakoznia kell a hálózathoz.
    Csatlakozzon most?

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
hu: Berkeley Nyílt Infrastruktúra a Hálózati Számitásért (BOINC)

en: CPU time
hu: Processzor idő

en: Change manager
hu: Fiókkezelő megváltoztatása

en: Click 'Abort transfer' to delete the file from the transfer queue. This will prevent you from being granted credit for this result.
hu: Kattintson a "Átvitel megszakítása" gombra, hogy törölje a fájlt az átviteli sorból. Ez megakadályozza, hogy a munkáért kreditet kapjon.

en: Click 'Retry now' to transfer the file now
hu: Kattintson a "Próbálja most" gombra, hogy a fájl átvitelét megkezdje

en: Close
hu: Bezárás

en: Closes the main BOINC Manager window
hu: A BOINC Kezelő fő ablakának bezárása

en: Communication deferred
hu: Kommunikáció elhalsztva

en: Computation error
hu: Számolási hiba

en: Configure GUI options and proxy settings
hu: Grafikus felület (GUI) és proxy beállítások

en: Connect to an account manager website and update all of your accounts
hu: Kapcsolódás a felhasználói fiók kezelő weblaphoz, és az összes felhasználói fiók frissítése

en: Connect to another computer running BOINC
hu: Kapcsolódás másik BOINC-ot futtató számítógéphez

en: Connect via HTTP proxy server
hu: Csatlakozás HTTP proxy szerveren keresztül

en: Connect via SOCKS proxy server
hu: Csatlakozás SOCKS proxy szerveren keresztül

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Connected to %s
hu: Kapcsolódva %s-hoz

en: Connecting to %s
hu: Kapcsolódás %s-hoz

en: Connection failed.
hu: Sikertelen kapcsolódás.

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Copy all messages
hu: Minden üzenet másolása

en: Copy all the messages to the clipboard.
hu: Minden üzenet másolása a vágólapra.

en: Copy selected messages
hu: Kijelölt üzenetek másolása

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
hu: A kiválasztott üzenetek másolása a vágólapra. Több üzenetek is kiváaszthat a SHIFT vagy CTRL gombok lenyomásával, miközben az üzenetekre kattint.

en: Copying all messages to the clipboard...
hu: Minden üzenet másolása a vágólapra...

en: Copyright:
hu: Készítő:

en: Default Connection:
hu: Alapértelmezett kapcsolat:

en: Delete all files and work associated with this project, and get new work.  You can update the project first to report any completed work.
hu: A projekthez kapcsolódó összes fájl és munka törlése, és új munka kérése. Először frissítse a projektet, hogy az összes elkészült munkát jelentse.

en: Detach
hu: Leválasztás

en: Detach from Project
hu: Projekt leválasztása

en: Detach this computer from this project.  Work in progress will be lost. You can update the project first to report any completed work.
hu: A projekt leválasztása a számítógépről. Folyamatban lévő munka elveszik. Először frissítse a projektet, hogy az összes elkészült munkát jelentse.

en: Detaching from project...
hu: Projekt leválasztása...

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
hu: Betárcsázós és Virtuális Magán Hálózat (VPN) beállítások

en: Dialup Logon
hu: Betárcsázás bejelentkezéskor

en: Disconnected
hu: Kapcsolat lebontva

en: Disk
hu: Lemez

en: Disk Space
hu: Lemezterület

en: Does work according to your preferences
hu: Beállítások szerint fut

en: Does work regardless of preferences
hu: Beállítások mellőzésével fut

en: Don't fetch new work for this project.
hu: A projekthez nem tölt le új munkát

en: Download failed
hu: Sikertelen letöltés

en: Downloading
hu: Letöltés...

en: E&xit
hu: &Kilépés

en: Elapsed Time
hu: Eltelt idő

en: Error: invalid state '%d'
hu: Hiba: érvénytelen állapot "%d"

en: Exit the BOINC Manager
hu: Kilépés a BOINC Kezelőből

en: Failed to create wxStaticText, needed by wxHyperLink!
hu: Nem sikerült a wxHyperLink által kért wxStaticText létrehozása

en: File
hu: Fájl

en: General
hu: Általános

en: HTTP Proxy
hu: HTTP proxy

en: HTTP Proxy Server Configuration
hu: HTTP proxy szerver beállítás

en: Hides the main BOINC Manager window
hu: A BOINC Kezelő fő ablakának elrejtése

en: Host Average
hu: Számítógép - Átlag kredit

en: Host Total
hu: Számítógép - Összes kredit

en: Host name:
hu: Számítógépnév:

en: How often, in minutes, should the manager remind you of possible connection events.
hu: Milyen gyakran emlékeztesse a Kezelő a lehetséges kapcsolódási eseményekre (percekben).

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
hu: Érvénytelen felhasználói kulcs; kérem adjon meg egy érvényeset.

en: Language Selection...
hu: Nyelv kiválasztása...

en: Language Selection:
hu: Nyelv kiválasztása:

en: Launching browser...
hu: Böngésző indítása...

en: Leave these blank if not needed
hu: Csak szükség esetén töltse ki

en: Licensing and copyright information.
hu: Licensz és szerzői jogi információ

en: Login:
hu: Felhasználói név:

en: Message
hu: Üzenet

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Name
hu: Név

en: New
hu: Új

en: No new work
hu: Új munka letiltása

en: Options
hu: Beállítások

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Preempted
hu: Megelőzve

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Project
hu: Projekt

en: Projects
hu: Projektek

en: Ready to report
hu: Jelentésre kész

en: Ready to run
hu: Indításra kész

en: Reminder Frequency:
hu: Emlékeztető gyakorisága:

en: Report all completed work, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more work.
hu: Befejezett munkák jelentése, legutóbbi kreditek és beállítások letöltése, és talán új munka letöltése.

en: Report all upload items, completed work, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more work.
hu: Feltöltött elemek, befejezett munkák jelentése, legutóbbi kreditek és beállítások letöltése, és talán új munka letöltése.

en: Report deadline
hu: Jelentési határidő

en: Reset Project
hu: Projekt nullázása

en: Reset project
hu: Projekt nullázása

en: Resetting project...
hu: Projekt nullázása...

en: Resource share
hu: Erőforrásmegosztás

en: Resume
hu: Folyatás

en: Resume work for this project.
hu: A projekt munkáinak folytatása.

en: Resume work for this result.
hu: Munka folytatása a jelen csomagon.

en: Resuming project...
hu: Projekt folytatása...

en: Resuming result...
hu: Munka folytatása a jelen csomagon...

en: Retrieving host information; please wait...
hu: Gépre vonatkozó beállítások lekérdezése, kérem várjon...

en: Retrieving system state; please wait...
hu: Rendszerállapot lekérdezése, kérem várjon...

en: Retry Now
hu: Próbálja most

en: Retry in
hu: Újrapróbálás...

en: Retrying transfer now...
hu: Próbálkozás az átvitellel...

en: Run &Benchmarks
hu: &Sebességmérés indítása

en: Run based on &preferences
hu: &Beállítások szerint fut

en: Running
hu: Fut

en: Runs BOINC CPU benchmarks
hu: A BOINC leméri a processzor sebességét

en: SOCKS Proxy
hu: SOCKS proxy

en: SOCKS Proxy Server Configuration
hu: SOCKS proxy szerver beállítása

en: Scheduler request pending
hu: Függő kérés az ütemezőhöz

en: Select Computer
hu: Számítógép kiválasztása

en: Select Computer...
hu: Számítógép kiválasztása...

en: Show application graphics in a window.
hu: Az alkalmazás grafikájának megjelenítése egy új ablakban.

en: Show graphics
hu: Grafikus ablak megjelenítése

en: Show host average
hu: Számítógép - Átlag kredit

en: Show host total
hu: Számítógép - Összes kredit

en: Show information about BOINC and BOINC Manager
hu: BOINC és BOINC Kezelő információi

en: Show information about the BOINC Manager
hu: Információ mutatása a BOINC Kezelőről

en: Show user average
hu: Felhasználó - Átlag kredit

en: Show user total
hu: Felhasználó - Összes kredit

en: Showing graphics for result...
hu: A jelen csomag grafikájának megjelenítése...

en: Size
hu: Méret

en: Speed
hu: Sebesség

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
hu: BOINC automatikus indítása, csak a tálcaikon látszik

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Status
hu: Állapot

en: Stops BOINC network activity
hu: Leállítja a BOINC hálózati forgalmát

en: Stops work regardless of preferences
hu: Beállítások figyelembe vétele nélkül leáll

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Suspend work for this project.
hu: A projekt munkáinak felfüggesztése.

en: Suspend work for this result.
hu: Munka felfüggesztése a jelen csomagon.

en: Suspended
hu: Felfüggesztve

en: Suspended by user
hu: Felhasználó által felfüggesztve

en: Suspending project...
hu: Projekt felfüggesztése...

en: Suspending result...
hu: Munka felfüggesztése a jelen csomagon...

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Team
hu: Csapat

en: Telling project to allow additional work downloads...
hu: A projekt tájékoztatása, hogy további munka letöltése engedélyezett...

en: Telling project to not fetch additional work...
hu: A projekt tájékoztatása, hogy további munka letöltése nem engedélyezett...

en: The BOINC Managers default language has been changed, in order for this change to take affect you must restart the manager.
hu: A BOINC Kezelő alapértelmezett nyelve megváltozott, a változás érvénybe lépéséhez újra kell indítani a kezelőt.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
hu: A megadott jelszó hibás, próbálja újra.

en: These are emailed to you when you create an account.
    Go to project web sites to create accounts.
    Visit http://boinc.berkeley.edu for a list of projects.
hu: Az adatokat emailben kapja, mikor létrehoz egy felhasználói fiókot.
    Felhasználói fiókot a projectek honlapján készíthet.
    Látogasson a http://boinc.berkeley.edu weblapra a projectek listájáért.

en: Time
hu: Idő

en: To completion
hu: Idő a befejezésig

en: Total credit
hu: Összes kredit

en: Transfers
hu: Adatforgalom

en: Update
hu: Frissítés

en: Update All
hu: Összes frissítése

en: Updating all project(s)...
hu: Összes projekt frissítése...

en: Updating charts...
hu: Grafikonok frissítése...

en: Updating project...
hu: Projekt frissítése...

en: Upload failed
hu: Sikertelen feltöltés

en: Uploading
hu: Feltöltés...

en: Use my &Dial-up and Virtual Private Network connection
hu: Használja a Betárcsázós és Virtuális Mangán Hálózat (VPN) kapcsolatot

en: Use my &Local Area Network(LAN) connection
hu: Használja a Helyi hálózati (LAN) kapcsolatot

en: User Average
hu: Felhasználó - Átlag kredit

en: User Name:
hu: Felhasználói név:

en: User Total
hu: Felhasználó - Összes kredit

en: Username:
hu: Felhasználói név:

en: Validation conflict
hu: Ellenőrzési hiba

en: Version:
hu: Verzió:

en: Web sites
hu: Weboldalak

en: What language should the manager display by default.
hu: Melyik nyelvet hasznlja a Kezelő alapértelmezettként.

en: Won't get new work
hu: Nem tölt le új munkát

en: Work
hu: Munka

en: Your current account manager:
hu: Aktuális Felhasználói fiók kezeleő:

en: http://boinc.berkeley.edu/
hu: http://boinc.berkeley.edu/
    
    Magyar fordítás:
    horvathd@mailbox.hu
    
    dvid@mail.datanet.hu
    fordítása alapján.
