BOINC Manager 4.x - en to fi translation catalogue (576 entries)

en:  - CPU benchmarks
fi:  - suorituskykytestit

en:  - computation suspended
fi:  - laskenta hyllytetty

en:  - need disk space
fi:  - tarvitaan levytilaa

en:  - on batteries
fi:  - kone käy akulla

en:  - time of day
fi:  - kellonaika

en:  - user active
fi:  - käyttäjä työskentelee

en: % CPU time
fi: % suoritinajasta

en: % of page file (swap space)
fi: % sivutustiedostosta (näennäismuistista)

en: % of total disk space
fi: % levyn kokonaiskapasiteetista

en: % when computer is idle
fi: %, kun kone on joutilaana

en: % when computer is in use
fi: %, kun kone on käytössä

en: %4.2f GB
fi: %4.2f Gt

en: %d MB
fi: %d Mt

en: %d hr %d min %d sec
fi: %d h %d min %d s

en: %s &help
fi: &Tietoja %sista

en: %s &website
fi: %sin verkkosivusto

en: %s - Can't find web browser
fi: %s - Web-selainta ei löydy

en: %s - Connection Error
fi: %s - Yhteysvirhe

en: %s - Connection Failed
fi: %s - Yhteydenotto epäonnistui

en: %s - Connection Status
fi: %s - Yhteyden tila

en: %s - Exit Confirmation
fi: %s - Poistumisvahvistus

en: %s - Language Selection
fi: %s - Kielen valinta

en: %s - Network Status
fi: %s - Verkon tila

en: %s couldn't do Internet communication, and no default connection is selected.
    Please connect to the Internet, or select a default connection
    using Advanced/Options/Connections.
fi: %s ei saanut yhteyttä Internettiin, eikä oletusyhteyttä ole valittu.
    Ota yhteys Internettiin tai valitse oletusyhteys
    kohdasta "Lisäasetukset/Valinnat/Yhteydet".

en: %s failed to connect to the Internet.
fi: %s ei saanut yhteyttä Internettiin.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
fi: %s ei saanut suljettua Internet-yhteyttä.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
fi: %s havaitsi olevansa yhteydessä Internettiin.
    Päivitetään kaikki projektit ja yritetään uudelleen tiedostojen siirtoa.

en: %s has successfully attached to %s
fi: %s on liitetty onnistuneesti %s:n

en: %s has successfully connected to the Internet.
fi: %s otti onnistuneesti yhteyden Internettiin.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
fi: %s sulki onnistuneesti Internet-yhteyden.

en: %s is connecting to the Internet.
fi: %s on yhteydessä Internettiin.

en: %s is currently reconnecting to a %s client...
fi: %s yrittää tällä hetkellä ottaa yhteyttä %s-asiakasohjemaan...

en: %s is currently suspended...
fi: %s on tällä hetkellä hyllytetty...

en: %s is going to shutdown the core client it is currently connected to.
    NOTE: Choosing 'OK' will cause the select new computer dialog to appear 
    so you can attach to a different core client.
fi: %s sulkee ydinohjelman, johon se on tällä hetkellä yhteydessä.
    HUOMIO: Jos valitset "OK", ilmestyy valintaikkuna, jossa voit valita uuden
    tietokoneen yhditääksesi toiseen ydinohelmaan.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
fi: %s ei pysty ottamaan yhteyttä %s-asiakasohjelmaan.
    Haluatko yrittää ottaa yhteyttä uudelleen?

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
fi: %s ei ole tällä hetkellä yhteydessä %s-asiakasohjelmaan.
    Käytä valintaa "Lisäasetukset/Valitse tietokone..." ottaaksesi yhteyden %s-ohjelmaan.
    Ottaaksesi yhteyden paikalliseen tietokoneeseen laita konenimeksi "localhost".

en: %s is not currently connected to a %s client...
fi: %s ei ole tällä hetkellä yhteydessä %s-asiakasohjelmaan...

en: %s is unable to communicate with a project and needs an Internet connection.
    Please connect to the Internet, then select the 'retry communications' item off the advanced menu.
fi: %s ei pysty ottamaan yhteyttä projektiin ja tarvitsee Internet-yhteyden.
    Ota yhteys Internettiin ja valitse '"Yritä yhdistää uudelleen" "Lisäasetukset"-valikosta.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
fi: %sin täytyy ottaa yhteys Internettiin.
    Voiko se tehdä niin?

en: %s needs to connect to the Internet.  Please click to open %s.
fi: %sin täytyy saada yhteys Internettiin. Paina avataksesi %s:n.

en: %s networking is currently suspended...
fi: %s verkkoyhteys on tällä hetkellä estetty...

en: %s tried to display the web page
    	%s
    but couldn't find a web browser.
    To fix this, set the environment variable
    BROWSER to the path of your web browser,
    then restart the %s.
fi: %s yritti avata verkkosivun
    	%s,
    mutta web-selainta ei löytynyt.
    Korjataksesi tämän aseta ympäristö-
    muuttuja BROWSER verkkoselaimesi polkuun
    ja käynnistä %s uudelleen.

en: %s. Work done by %s: %0.2f
fi: %s. Suorittanut %s: %0.2f

en: &%s help
fi: Tietoja &%sista

en: &About %s...
fi: &Tietoja %sista...

en: &Accessible View
fi: &Esteetön näkymä

en: &Activity
fi: T&oiminta

en: &Cancel
fi: &Peruuta

en: &Clear Default
fi: &Tyhjennä oletukset

en: &Close Window	CTRL+W
fi: &Sulje ikkuna	CTRL+W

en: &Email address:
fi: &Sähköpostiosoite:

en: &File
fi: &Tiedosto

en: &Finish
fi: &Valmis

en: &Help
fi: &Apua

en: &Network activity always available
fi: &Verkkoyhteys aina käytettävissä

en: &Network activity suspended
fi: Verkkoyhteys &estetty

en: &Next >
fi: &Seuraava >

en: &Next project >
fi: &Seuraava projekti >

en: &No, new user
fi: &Ei, uusi käyttäjä

en: &Options...
fi: &Valinnat...

en: &Password:
fi: &Salasana:

en: &Preferences...
fi: &Asetukset...

en: &Run always
fi: &Suorita aina

en: &Set Default
fi: &Aseta oletukset

en: &Simple View
fi: &Selkeä näkymä

en: &Stop using %s
fi: &Lopeta %s:n käyttäminen

en: &Stop using%s
fi: &Lopeta %s:n käyttäminen

en: &Suspend
fi: &Hyllytä

en: &Synchronize with %s
fi: &Synkronoi %s:n kanssa

en: &Tools
fi: T&yökalut

en: &Username:
fi: &Käyttäjänimi:

en: &View
fi: &Näytä

en: &Yes, existing user
fi: &Kyllä, olemassa oleva käyttäjä

en: '%s' does not contain a valid host name.
fi: "%s" ei ole käypä konenimi

en: '%s' does not contain a valid path.
fi: "%s" ei sisällä käypää polkua

en: (Automatic Detection)
fi: (Automaattitunnistus)

en: (C) 2003-2007 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
fi: (C) 2003-2007 Kalifornian yliopisto, Berkeley.
    Kaikki oikeudet pidätetään.

en: (Unknown)
fi: (Tuntematon)

en: (User Defined)
fi: (Käyttäjän määrittämä)

en: 0 (Run Always)
fi: 0 (Aina)

en: 1 GB
fi: 1 Gt

en: 10 GB
fi: 10 Gt

en: 100 GB
fi: 100 Gt

en: 100 MB
fi: 100 Mt

en: 2 GB
fi: 2 Gt

en: 20 GB
fi: 20 Gt

en: 200 MB
fi: 200 Mt

en: 5 GB
fi: 5 Gt

en: 50 GB
fi: 50 Gt

en: 500 MB
fi: 500 Mt

en: < &Back
fi: < &Takaisin

en: < &Previous project
fi: < &Edellinen projekti

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
fi: Linkki Einstein@Home:n ongelmien ja ohjelmointivirheiden raportointipalstalle

en: A&dvanced
fi: &Lisäasetukset

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
fi: Hylkää tämä työpaketti. Et saa siitä pisteitä.

en: Abort
fi: Hylkää

en: Abort File Transfer
fi: Keskeytä tiedostojen siirrot

en: Abort File Transfer(s)
fi: Keskeytä tiedostojen siirrot

en: Abort Transfer
fi: Keskeytä siirto

en: Abort task
fi: Hylkää paketti

en: Aborted
fi: Hylätty

en: Aborted by project
fi: Projektin hylkäämä

en: Aborted by user
fi: Käyttäjän hylkäämä

en: Aborting result...
fi: Hylätään pakettia...

en: Aborting transfer(s)...
fi: Keskeytetään siirto(j)a...

en: Aborting transfer...
fi: Keskeytetään siirtoa...

en: About %s
fi: Tietoja %sista

en: About BOINC Manager
fi: Tietoja BOINC Managerista

en: Accessible views are compatible with accessibility aids such as screen readers.
fi: Esteetön näkymä on sopii yhteen esteettömyysohjelmien, kuten ruudunlukijoiden, kanssa.

en: Account
fi: Tili

en: Account Already Exists
fi: Tili on jo olemassa

en: Account Creation Disabled
fi: Tilin luominen estetty

en: Account Manager &URL:
fi: Tilihallitsimen verkko-osoite:

en: Account Manager URL
fi: Tilihallitsimen verkko-osoite

en: Account key:
fi: Tiliavain:

en: Account manager
fi: Tilihallitsin

en: Account manager not found
fi: Tilihallitsinta ei löytynyt

en: Account manager temporarily unavailable
fi: Tilihallitsin väliaikaisesi tavoittamattomissa

en: Account summary
fi: Tilin yhteenveto

en: Acknowledged
fi: Hyväksytty

en: Address:
fi: Osoite:

en: All projects
fi: Kaikki projektit

en: All projects(sum)
fi: Kaikki projektit (yhdessä)

en: Allow fetching new tasks for this project.
fi: Salli tämän projektin ladata uusia työpaketteja.

en: Allow network activity according to your preferences
fi: Salli verkkoyhteys asetustesi mukaisesti

en: Allow network activity regardless of preferences
fi: Salli verkkoyhteys asetuksistasi huolimatta

en: Allow new tasks
fi: Salli uusi työ

en: Allow work according to your preferences
fi: Salli työskentely asetustesi mukaisesti

en: Allow work regardless of preferences
fi: Salli työskentely asetuksistasi huolimatta

en: Already attached to project
fi: Projektiin on jo liitytty

en: An account key looks like:
fi: Tiliavain näyttää tältä:

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
fi: Tällä sähköpostiosoitteella on jo tili, jonka 
    salasana on eri kuin syöttämäsi.
    
    Käy projektin verkkosivuilla ja seuraa siellä ohjeita.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
fi: Tällä käyttäjänimellä on jo tili, jonka
    salasana on eri kuin syöttämäsi.
    
    Käy projektin verkkosivuilla ja seuraa siellä ohjeita.

en: An error has occurred;
    check Messages for details.
    
    Click Finish to close.
fi: Tapahtui virhe.
    Lisätietoja kohdassa "Viestit".
    
    Paina "Valmis" sulkeaksesi.

en: An internal server error has occurred.
fi: Sisäinen palvelinvirhe.

en: Anytime
fi: Aina

en: Application
fi: Sovellus

en: Are you already running this project?
fi: Ajatko jo tätä projektia?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
fi: Haluatko varmasti keskeyttää tiedoston "%s" siirron?
    HUOMIO: Siirron keskeyttäminen mitätöi paketin, etkä saa
    siitä pisteitä.

en: Are you sure you want to abort this file(s) transfer ?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
fi: Haluatko varmasti keskeyttää tiedosto(je)n %s"siirron?
    HUOMIO: Siirron keskeyttäminen mitätöi paketin, etkä saa
    siitä pisteitä.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s %%, Status: %s)
fi: Haluatko varmasti hylätä paketin "%s"?
    (suoritettu: %s %%, tila: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
fi: Haluatko varmasti hylätä paketin "%s"?
    (suoritettu: %s, tila: %s)

en: Are you sure you want to detach from project '%s'?
fi: Haluatko varmasti irrottautua projektista "%s"?

en: Are you sure you want to display graphics on a remote machine?
fi: Haluatko varmasti näyttää grafiikat etäkoneella?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
fi: Haluatko varmasti nollata projektin "%s"?

en: Ask questions and report problems
fi: Esitä kysymyksiä ja kerro ongelmista

en: Attach to &account manager...
fi: Liitä &tilihallitsimeen...

en: Attach to &project
fi: Liity &projektiin

en: Attach to &project...
fi: Liity &projektiin...

en: Attach to a project
fi: Liity projektiin

en: Attach to a project to begin processing work
fi: Liity projektiin laskeaksesi työpaketteja

en: Attach to account manager
fi: Liitä tilihallitsimeen

en: Attach to an account manager
fi: Liitä tilihallitsimeen

en: Attach to an additional project
fi: Liity uuteen projektiin

en: Attach to project
fi: Liity projektiin

en: Attached to %s
fi: Liityttiin %s:n

en: Attached to account manager
fi: Liityttiin tilihallitsimeen

en: Attached to project
fi: Liityttiin projektiin

en: Attaching to project...
fi: Liitytään projektiin...

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
fi: Käyttöoikeusvirhe yhdistettäessä asiakasohjelmaan.
    Varmista, että ajat tämän ohjelman samasta kansiosta kuin asiakasohjelman.

en: Autodetect
fi: Automaattitunnistus

en: Avg. work done
fi: Pisteet keskim.

en: BOINC Manager - Detach from %s
fi: BOINC Manager - Irrottaudu %s:sta

en: BOINC Manager - Messages
fi: BOINC Manager - Viestit

en: BOINC Manager - Options
fi: BOINC Manager - Asetukset

en: BOINC Manager - Preferences
fi: BOINC Manager - Asetukset

en: BOINC Manager - Select Computer
fi: BOINC Manager - Valitse tietokone

en: BOINC failed to communicate on the Internet. The most likely
    reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC
    communicate on port 80, then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
fi: BOINC ei saanut yhteyttä Internettiin. Todennäköiset syyt ovat:
    
    1) Yhteysongelma. Tarkista verkko- tai modeemi-
    yhteytesi ja paina "Takaisin" yrittääksesi uudelleen.
    
    2) Palomuuriohjelmistosi torjuu BOINCin.
    Muuta palomuurisi asetuksia salliaksesi BOINCin
    yhteyden portin 80 kautta. Paina sitten "Takaisin"
    ja yritä uudelleen.
    
    3) Käytät välityspalvelinta.
    Paina "Seuraava" muokataksesi BOINCin
    välityspalvelinasetuksia.

en: BOINC ownership or permissions are not set properly; please reinstall BOINC.
    (Error code %d)
fi: BOINCin omistus- ja käyttöoikeuksia ei ole asetettu oikein. Asenna BOINC uudelleen.
    (Virhekoodi %d)

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
fi: Berkeleyn avoin infrastruktuuri verkotettuun laskentaan

en: C&onfirm password:
fi: V&ahvista salasana:

en: CPU time
fi: Suoritinaika

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Check the email address and password, and try again.
fi: Tarkista sähköpostiosoite ja salansana sekä yritä uudelleen.

en: Check the username and password, and try again.
fi: Tarkista käyttäjänimi ja salasana sekä yritä uudelleen.

en: Choose a &password:
fi: Valitse &salasana:

en: Choose which project you would like to participate in by
    clicking on its name, or type the project URL below.
fi: Valitse projekti, johon haluat osallistua, painamalla
    sen nimeä tai kirjoittamalla projektin URL:n alle.

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Click 'Abort transfer' to delete the file from the transfer queue. This will prevent you from being granted credit for this result.
fi: Paina "Keskeytä siirto" poistaaksesi tiedoston siirtojonosta. Tällöin et saa pisteitä tästä paketista.

en: Click 'Retry now' to transfer the file now
fi: Paina "Yritä uudelleen nyt" siirtääksesi tiedoston heti.

en: Click Finish to close.
fi: Paina "Valmis" sulkeaksesi.

en: Click here to disable displaying this message in the future.
fi: Älä näytä tätä viestiä tulevaisuudessa.

en: Client Account Creation Disabled
fi: Asiakastilin luominen estetty

en: Close BOINC Manager Window.
fi: Sulje BOINC Manager -ikkuna

en: Commands
fi: Komennot

en: Common questions
fi: Yleisimmät kysymykset

en: Communicating with %s.
fi: Ollaan yhteydessä %s:n.

en: Communicating with project
    Please wait...
fi: Ollaan yhteydessä projektiin
    Odota...

en: Communicating with server.
fi: Ollaan yhteydessä palvelimeen.

en: Communication deferred
fi: Yhteyttä lykätty

en: Computation error
fi: Laskentavirhe

en: Configure GUI options and proxy settings
fi: Muuta graafisen käyttöliittymän ja välityspalvelimen asetuksia

en: Configure local preferences
fi: Muuta paikallisia asetuksia

en: Confirmation
fi: Vahvistus

en: Connect to another computer running %s
fi: Ota yhteys toiseen koneeseen, joka ajaa %sia

en: Connect to internet only between:
fi: Ota yhteys Internettiin vain aikavälillä:

en: Connect via HTTP proxy server
fi: Yhdistä HTTP-välityspalvelimen kautta

en: Connect via SOCKS proxy server
fi: Yhdistä SOCKS-välityspalvelimen kautta

en: Connected
fi: Yhteydessä

en: Connected to %s (%s)
fi: Yhteydessä %s:n (%s)

en: Connecting to %s
fi: Otetaan yhteyttä %s:n

en: Connections
fi: Yhteydet

en: Copy all messages
fi: Kopioi kaikki viestit

en: Copy all the messages to the clipboard.
fi: Kopioi kaikki viestit leikepöydälle.

en: Copy selected messages
fi: Kopioi valitut viestit

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
fi: Kopioi valitut viestit leikepöydälle. Voit valita monta viestiä kerralla pitämällä pohjassa Shift- tai Command-näppäintä napsauttaessasi viestejä.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
fi: Kopioi valitut viestit leikepöydälle. Voit valita monta viestiä pitämällä pohjassa Shift- tai Control-näppäintä napsauttaessasi viestejä.

en: Copying all messages to the clipboard...
fi: Kopioidaan kaikki viestit leikepöydälle...

en: Copying selected messages to Clipboard...
fi: Kopioidaan valittuja viestejä leikepöydälle...

en: Copyright:
fi: Tekijänoikeus:

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
fi: Keskustele ylläpitäjien ja muiden käyttäjien kanssa Einstein@home:n keskustelupalstoilla

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
fi: Keskustele muiden käyttäjien kanssa SETI@home:n keskustelualueilla

en: Current status of the Einstein@Home server
fi: Einstein@Home:n palvelimen tämänhetkinen tila

en: Customized Preferences
fi: Muokatut asetukset

en: Debug Flags
fi: Debuggausvalitsimet

en: Default Connection:
fi: Oletusyhteys:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
fi: Poista tämän projektin kaikki työpaketit ja tiedostot, ja lataa uusia paketteja. Voit ensin päivittää projektin raportoidaksesi valmiit tulokset.

en: Detach
fi: Irrottaudu

en: Detach computer from this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
fi: Irrota kone tästä projektista. Nykyiset työpaketit menetetään (paina "Päivitä" raportoidaksesi valmiit tulokset).

en: Detach from Project
fi: Irrottaudu projektista

en: Detaching from project...
fi: Irrottaudutaan projektista...

en: Device Profiles
fi: Laiteprofiilit

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
fi: Puhelinverkko- ja Virtual Private Network -yhteyden asetukset

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Disk
fi: Levy

en: Display the simple BOINC graphical interface.
fi: Näytä BOINCin selkeä graafinen käyttöliittymä

en: Do work after idle for:
fi: Työskentele koneen oltua joutilas:

en: Do work only between:
fi: Työskentele vain aikavälilllä:

en: Do work while on battery?
fi: Työskennelläänkö akun varassa?

en: Do you really want to cancel?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa?

en: Do you really want to clear all local preferences ?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää kaikki paikalliset asetukset?

en: Don't fetch new tasks for this project.
fi: Älä lataa uusia työpaketteja tälle projektille

en: Don't get new tasks for this project.
fi: Älä lataa uusia työpaketteja tälle projektille.

en: Download failed
fi: Lataaminen epäonnistui

en: Download pending
fi: Odottaa lataamista

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Downloading work from the server.
fi: Ladataan työtä palvelimelta.

en: E&xit
fi: L&opeta

en: Einstein status
fi: Einsteinin tila

en: Elapsed Time
fi: Kulunut aika

en: Email address already in use
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä

en: Enter account key
fi: Syötä tiliavain

en: Enter the URL of the account manager's web site.
fi: Syötä tilihallitsimen verkkosivujen osoite.

en: Error
fi: Virhe

en: Error: invalid state '%d'
fi: Virhe: virhetila "%d"

en: Exit the %s
fi: Lopeta %s

en: Failed to attach to account manager
fi: Tilihallitsimeen liittyminen epäonnistui

en: Failed to attach to project
fi: Projektiin liittyminen epäonnistui

en: Failed to remove account manager
fi: Tilihallitsimen poistaminen epäonnistui

en: Failed to update account manager
fi: Tilihallitsimen päivittäminen epäonnistui

en: File
fi: Tiedosto

en: For a list of BOINC-based account managers go to:
fi: Lista BOINCiin perustuvista tilihallitsimista:

en: Friday
fi: perjantai

en: GEO-600 project
fi: GEO-600-projekti

en: General
fi: Yleisasetukset

en: Get current settings from %s
fi: Hae nykyiset asetukset %s:sta

en: Get help for climateprediction.net
fi: Hae apua climateprediction.net:in käyttöön

en: Get help with BOINC
fi: Hae apua BOINCin käyttöön

en: Gigabytes disk space
fi: gigatavua levytilaa

en: Gigabytes disk space free
fi: gigatavua vapaata tilaa

en: Global Statistics
fi: Maailmanlaajuiset tilastot

en: Google Comm Failure
fi: Google-yhteysvirhe

en: HTTP Proxy
fi: HTTP-välityspalvelin

en: HTTP Proxy Server Configuration
fi: HTTP-välityspalvelimen asetukset

en: HTTP proxy
fi: HTTP-välityspalvelin

en: Help
fi: Apua

en: Host Average
fi: Koneen keskiarvo

en: Host Total
fi: Koneen kokonaispisteet

en: Host name:
fi: Konenimi:

en: How often, in minutes, should the manager remind you of possible connection events.
fi: Miten usein - minuutteina - hallitsimen tulisi muistuttaa sinua mahdollisista yhteystapahtumista?

en: I want to customize my preferences for this computer only.
fi: Haluan muokata asetuksiani vain tämän koneen osalta.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
fi: Jos luovut %s:sta,
    kaikki nykyiset projektisi säilyvät,
    mutta sinun on käsiteltävä projekteja manuaalisesti.
    
    Haluatko luopua %s:sta?

en: Info
fi: Tiedot

en: Info about your Team
fi: Tietoja tiimistäsi

en: Info about your team
fi: Tietoja tiimistäsi

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
fi: Virheellinen tiliavain. Syötä käypä tiliavain

en: Invalid URL
fi: Verkko-osoite on virheellinen

en: Invalid email address; please enter a valid email address
fi: Virheellinen sähköpostiosoite. Syötä käypä sähköpostiosoite.

en: KBytes/sec.
fi: kilotavua/sekunti

en: LIGO project
fi: LIGO-projekti

en: Language Selection:
fi: Kielen valinta:

en: Last update: %.0f days ago
fi: Edellinen päivitys: %.0f päivää sitten

en: Launching browser...
fi: Käynnistetään selainta...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
fi: Lue lisää World Community Grid:in ylläpitämistä projekteistä

en: Leave these blank if not needed
fi: Jätä nämä tyhjiksi, ellet tarvitse niitä

en: Licensing and copyright information.
fi: Tietoja lisensoinnista ja tekijänoikeudesta

en: Login Failed.
fi: Kirjautuminen epäonnistui.

en: Message
fi: Viesti

en: Message boards
fi: Keskustelualueet

en: Messages
fi: Viestit

en: Messages from server:
fi: Viestit palvelimelta:

en: Missing URL
fi: Verkko-osoite puuttuu

en: Mode view
fi: Näkymä

en: Monday
fi: maanantai

en: My Grid
fi: Minun Gridini

en: Name
fi: Nimi

en: Net Detection Failure
fi: Verkon tunnistusvirhe

en: Network activity based on &preferences
fi: Verkkoyhteys as&etusten perusteella

en: Network communication failure
fi: Virhe verkkoyhteydessä

en: New
fi: Uusi

en: New page appended. Index = %i
fi: Uusi sivu lisätty. Indeksi = %i

en: New page inserted. Index = %i
fi: Uusi sivu asetettu. Indeksi = %i

en: News
fi: Uutiset

en: No Internet connection
fi: Ei Internet-yhteyttä

en: No new tasks
fi: Ei uusia paketteja

en: No work available to process
fi: Ei laksettavaa työtä saatavilla

en: Old Page Index = %i
fi: Vanha sivuindeksi = %i

en: One project
fi: Yksi projekti

en: Open %s Web...
fi: Avaa %s verkossa...

en: Open %s...
fi: Avaa %s...

en: Open a window to set your preferences
fi: Avaa ikkuna muuttaaksesi asetuksia

en: Open a window to view messages
fi: Avaa ikkuna nähdäksesi viestit

en: Password:
fi: Salasana:

en: Pie Ctrl
fi: Ympyrädiagrammin hallinta

en: Please connect to the Internet and try again.
fi: Ota yhteys Internettiin ja yritä uudelleen.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
fi: Syötä tilisi tiedot 
    (luodaksesi tilin käy projektin verkkosivuilla)

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
fi: Syötä verkko-osoite.
    Esimerkiksi:
    http://www.esimerkki.fi/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
fi: Syötä käypä verkko-osoite.
    Esimerkiksi:
    http://boincprojekti.esimerkki.fi

en: Please specify an account key to continue.
fi: Syötä tiliavain jatkaaksesi.

en: Please specify an email address
fi: Syötä sähköpostiosoite

en: Please wait...
fi: Odota...

en: Port:
fi: Portti:

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Processing Suspended.
fi: Laskenta hyllytetty.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
fi: Laskenta hyllytetty:  Ajetaan suorituskykytestejä.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
fi: Laskenta hyllytetty:  Kone käy akulla.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
fi: Laskenta hyllytetty:  Kellonaika.

en: Processing Suspended:  User Active.
fi: Laskenta hyllytetty:  Käyttäjä työskentelee.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
fi: Laskenta hyllytetty:  Käyttäjän hyllyttämä.

en: Progress
fi: Suoritettu

en: Project
fi: Projekti

en: Project &URL:
fi: Projektin &verkko-osoite:

en: Project Already Attached
fi: Projektiin on jo liitytty

en: Project Attach Failure
fi: Virhe liityttäessä projektiin

en: Project Comm Failure
fi: Projektin yhteysvirhe

en: Project Properties Failure
fi: Virhe projektin asetuksissa

en: Project Properties URL Failure
fi: Virhe projektin asetusten verkko-osoitteessa

en: Project Selection
fi: Projektin valinta

en: Project not found
fi: Projektia ei löydy

en: Project suspended by user
fi: Projekti on käyttäjän hyllyttämä

en: Project temporarily unavailable
fi: Projekti väliaikaisesti tavoittamattomissa.

en: Projects
fi: Projektit

en: Proxy configuration
fi: Välityspalvelimen asetukset

en: Question
fi: Kysymys

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
fi: Lue yksityiskohtainen kuvaus Einstein@Home:n näytönsäästäjästä

en: Read config file
fi: Lue kokoonpanotiedosto

en: Read configuration info from cc_config.xml.
fi: Lue kokoonpanotiedot tiedostosta cc-config.xml

en: Read local prefs file
fi: Lue paikallinen asetustiedosto

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
fi: Lue asetukset tiedostosta global_prefs_override.xml

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
fi: Lue Einstein@Home:n Usein kysytyt kysymykset -listaa

en: Ready to report
fi: Valmiina raportoitavaksi

en: Ready to start
fi: Valmiina aloitettavaksi

en: Reminder Frequency:
fi: Muistutuksen toisto:

en: Removal from %s completed.
fi: Irrottautuminen %s:sta on valmis.

en: Removal succeeded!
fi: Irrottautuminen onnistui!

en: Remove client from account manager control.
fi: Poista kone tilihallitsimen alaisuudesta

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
fi: Raportoi kaikki valmiit työpaketit, hae viimeisimmät pisteet ja asetukset sekä mahdollisesti lisää paketteja.

en: Report deadline
fi: Raportoinnin takaraja

en: Report problems
fi: Ilmoita ongelmista

en: Required wizard file(s) are missing from the target server.
    (lookup_account.php/create_account.php)
fi: Velhon tarvitsemat tiedostot puuttuvat palvelimelta.
    (lookup_account.php/create_account.php)

en: Research
fi: Tutkimus

en: Reset Project
fi: Nollaa projekti

en: Reset project
fi: Nollaa projekti

en: Resetting project...
fi: Nollataan projektia...

en: Resource share
fi: Resurssien jako

en: Resume
fi: Jatka

en: Resume activity
fi: Jatka toimintaa

en: Resume tasks for this project.
fi: Jatka tämän projektin suorittamista.

en: Resume work for this task.
fi: Jatka tämän paketin laskemista.

en: Resuming project...
fi: Jatketaan projektia...

en: Resuming task...
fi: Jatketaan pakettia...

en: Retrieving current status
fi: Tutkitaan tämänhetkistä tilaa

en: Retrieving current status.
fi: Tutkitaan tämänhetkistä tilaa.

en: Retrieving host information; please wait...
fi: Haetaan tietoja koneesta, odota...

en: Retrieving system state; please wait...
fi: Tutkitaan järjestelmän tilaa, odota...

en: Retry &communications
fi: Yritä &yhdistää uudelleen

en: Retry Now
fi: Yritä uudelleen nyt

en: Retry all deferred network communication.
fi: Yritä yhdistää kaikki lykätyt yhteydet uudelleen

en: Retry in
fi: Uusi yritys:

en: Retrying communications for project(s)...
fi: Otetaan projekteihin uudelleen yhteyttä ...

en: Retrying transfer now...
fi: Yritetään siirtoa uudelleen...

en: Run CPU &benchmarks
fi: Aja &suorituskykytestit

en: Run based on &preferences
fi: Suorita &asetusten perusteella

en: Running
fi: Suoritetaan

en: Runs BOINC CPU benchmarks
fi: Aja BOINCin suorituskykytestit

en: SOCKS Proxy
fi: SOCKS-välityspalvelin

en: SOCKS Proxy Server Configuration
fi: SOCKS-välityspalvelimen asetukset

en: SOCKS proxy
fi: SOCKS-välityspalvelin

en: Saturday
fi: lauantai

en: Scheduler request in progress
fi: Suoritetaan pyyntöä aikatauluttajalle

en: Scheduler request pending
fi: Odotetaan pyyntöä aikatauluttajalle

en: Screensaver info
fi: Tietoja näytönsäästäjästä

en: Search for help in our help system
fi: Etsi apua apujärjestelmästämme

en: Select computer...
fi: Valitse tietokone...

en: Server:
fi: Palvelin:

en: Show all projects, one chart per project
fi: Näytä kaikki projektit, jokainen omassa taulukossaan

en: Show application graphics in a window.
fi: Näytä sovelluksen grafiikat ikkunassa.

en: Show average credit for host
fi: Näytä koneen keskimääräiset pisteet

en: Show average credit for user
fi: Näytä käyttäjän keskimääräiset pisteet

en: Show chart for next project
fi: Näytä seuraavan projektin taulukko

en: Show chart for previous project
fi: Näytä edellisen projektin taulukko

en: Show graphics
fi: Näytä grafiikat

en: Show host average
fi: Koneen keskiarvo

en: Show host total
fi: Koneen kokonaispisteet

en: Show information about %s
fi: Näytä tietoja %sista

en: Show information about BOINC and %s
fi: Näytä tietoja BOINCista ja %sista

en: Show information about the %s
fi: Näytä tietoja %sista

en: Show one chart with all projects
fi: Näytä kaikki projektit yhdessä taulukossa

en: Show one chart with selected project
fi: Näytä yksi taulukko valitulle projektille

en: Show total credit for host
fi: Näytä koneen kokonaispisteet

en: Show total credit for user
fi: Näytä käyttäjän kokonaispisteet

en: Show user average
fi: Käyttäjän keskiarvo

en: Show user total
fi: Käyttäjän kokonaispisteet

en: Showing graphics for task...
fi: Näytetään paketin grafiikkoja...

en: Shut down connected client...
fi: Sulje yhdistetty ydinohjelma...

en: Shut down the currently connected core client
fi: Sulje tällä hetkellä yhdistetty ydinohjelma

en: Shutdown the current client...
fi: Sulje käytössä oleva ydinohjelma...

en: Size
fi: Koko

en: Skin
fi: Kuoret

en: Skin:
fi: Kuori:

en: Snooze
fi: Pidä tunnin tauko

en: Speed
fi: Nopeus

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
fi: Vain ilmoitusalueen kuvake näkyviin, kun BOINC käynnistetään

en: Startup BOINC with these optional arguments
fi: Käynnistä BOINC näillä lisäargumenteillä

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Status
fi: Tila

en: Stop BOINC network activity
fi: Estä BOINCin yhteys verkkoon

en: Stop all activity
fi: Keskeytä kaikki toiminta

en: Stop work regardless of preferences
fi: Keskeytä työskentely asetuksistasi huolimatta

en: Summary statistics for World Community Grid
fi: World Community Grid:in yhteistilastot

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Suspend
fi: Hyllytä

en: Suspend tasks for this project.
fi: Hyllytä tämän projektin työpaketit.

en: Suspend work for this result.
fi: Hyllytä tämä työpaketti

en: Suspend work for this task.
fi: Hyllytä tämä paketti.

en: Suspended
fi: Hyllytetty

en: Suspended by user
fi: Käyttäjän hyllyttämä

en: Suspending project...
fi: Hyllytetään projektia...

en: Suspending task...
fi: Hyllytetään pakettia...

en: Switch to the BOINC advanced view
fi: Vaihda BOINCin laajempaan näkymään

en: Task suspended by user
fi: Tehtävä on käyttäjän hyllyttämä

en: Tasks
fi: Työpaketit

en: Team
fi: Tiimi

en: Telling project to allow additional task downloads...
fi: Käsketään projektin lähettää uusia työpaketteja...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
fi: Käsketään projektin olemaan lähettämättä uusia työpaketteja...

en: The %s's default language has been changed, in order for this change to take affect you must restart the %s.
fi: %sin oletuskieltä on muutettu. Käynnistä %s uudelleen, jotta muutos astuisi voimaan.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
fi: Syöttämäsi verkko-osoite ei kuulu BOINCiin perustuvalle tilihallitsimelle.
    
    Tarkista osoite ja yritä uudelleen.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
fi: Syöttämäsi verkko-osoite ei kuulu BOINCiin perustuvalle projektille.
    
    Tarkista osoite ja yritä uudelleen.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
fi: Tilihallitsin on väliaikaisesi tavoittamattomissa.
    
    Yritä myöhemmin uudelleen.

en: The home page of the GEO-600 project
fi: GEO-600-projektin kotisivut

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
fi: Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) -projektin kotisivut

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please enter a different password.
fi: Salasanan minimipituus tälle tilihallitsimelle on %d merkkiä. Syötä toinen salasana.

en: The minimum password length for this project is %d. Please enter a different password.
fi: Salasanan minimipituus tälle projektille on %d merkkiä. Syötä toinen salasana.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
fi: Salasanat eivät täsmää. Kirjoita ne uudelleen.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
fi: Syöttämäsi salasana on väärä. Yritä uudelleen.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
fi: Projekti on väliaikaisesi tavoittamattomissa.
    
    Yritä myöhemmin uudelleen.

en: This dialog controls preferences on this computer only.
    On Save - preferences will be stored locally.
    If you would like to revert to web-based settings, click the Clear-Button.
fi: Tässä valintaikkunassa voit muokata vain tämän tietokoneen asetuksia.
    Asetukset tallentuvat paikallisesti.
    Jos haluat palauttaa asetukset Internetistä, paina "Tyhjennä"-nappia.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can attach only if you already have an account.
fi: Tämä projekti ei tällä hetkellä ota vastaan uusia tilejä.
    Voit liittyä vain, jos sinulla jo on tili.

en: This project uses an "account key" to identify you.
    
    Go to the project's web site to create an account. Your account
    key will be emailed to you.
fi: Tämä projekti käyttää "tiliavainta" tunnistaakseen sinut.
    
    Mene projektin verkkosivuille luodaksesi tilin. Tiliavaimesi
    lähetetään sinulle sähköpostitse.

en: This will shut down %s and its tasks entirely until either the
    %s application or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
fi: %s ja sen tehtävät suljetaan, kunnes joko 
    %s tai %s-näytönsäästäjä käynnistetään uudelleen.
    
    Useimmiten on parempi vain sulkea %sin ikkuna,
    kuin lopettaa koko ohjelma. Tällöin %s suorittaa
    tehtäviään asetuksissa määrittämälläsi tavalla.

en: Thursday
fi: torstai

en: Time
fi: Aika

en: To completion
fi: Aikaa valmistumiseen

en: To continue, click Next.
fi: Paina "Seuraava" jatkaaksesi.

en: Transfers
fi: Siirrot

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Unable to connect to the core client
fi: Ei voitu yhdistää ydinohjelmaan

en: Update
fi: Päivitä

en: Update account manager
fi: Päivitä tilihallitsin

en: Update completed.
fi: Päivitys on valmis.

en: Update from %s completed.
fi: Päivitys %s:sta on valmis.

en: Update your device settings
fi: Päivitä laitteittesi asetukset

en: Updating charts...
fi: Päivitetään taulukkoja...

en: Updating project...
fi: Päivitetään projektia...

en: Upload failed
fi: Lähettäminen epäonnistui

en: Upload pending
fi: Odottaa lähettämistä

en: Uploading
fi: Lähetetään

en: Use no more than:
fi: Käytä enintään:

en: User Average
fi: Käyttäjän keskiarvo

en: User Name:
fi: Käyttäjänimi:

en: User Total
fi: Käyttäjän kokonaispisteet

en: User information
fi: Käyttäjätiedot

en: Username already in use
fi: Käyttäjänimi on jo käytössä

en: Validation Error
fi: Vahvistusvirhe

en: Validation conflict
fi: Varmistusvirhe

en: Version:
fi: Versio:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
fi: Näytä listaus kaikista tietokoneistasi, jotka ajavat Einstein@Home:a

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
fi: Näytä lista kaikista koneista, joilla ajat SETI@home:a

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
fi: Näytä ja muokkaa Einstein@Home-tilisi profiilia ja asetuksia

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
fi: Näytä ja muokkaa SETI@home-tilisi profiilia ja asetuksia

en: View information about your team
fi: Näytä tietoja tiimistäsi

en: View your account information and credit totals
fi: Näytä tilisi tiedot ja kokonaispisteet

en: View your account information, credits, and trickles
fi: Näytä tilisi tiedot, pisteet ja väliraportit

en: View your last week (or more) of computational results and work
fi: Näytä laskentatuloksesi ja työsi viime viikolta (tai pidemmältä ajalta)

en: Waiting for memory
fi: Odotetaan muistia

en: Waiting to contact project servers.
fi: Odotetaan yhteyttä projektin palvelimiin.

en: Waiting to run
fi: Odottaa suorittamista

en: Warning
fi: Varoitus

en: We'll now guide you through the process of attaching
    to a project.
fi: Tämä toiminto opastaa sinua projektiin liittymisessä.

en: We'll now guide you through the process of attaching
    to an account manager.
    
    If you want to attach to a single project, click Cancel,
    then select the 'Attach to project' menu item instead.
fi: Tämä toiminto opastaa sinua
    tilihallitsimeen liittymisessä.
    
    Jos haluat liittyä johonkin projektiin,
    paina "Peruuta", ja valitse kohta "Liity projektiin".

en: We'll now remove this computer from %s.  From now on,
    attach and detach projects directly from this computer.
fi: Kone poistetaan nyt %s:sta. Tästä lähtien sinun täytyy
    liittää ja irrottaa projektit suoraan tältä koneelta.

en: Web sites
fi: Web-sivustot

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Welcome to %s!
fi: Tervetuloa %s:n!

en: What language should the manager display by default.
fi: Mitä kieltä hallitsimen tulisi käyttää oletuksena?

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
fi: Kun painat "Valmis", Internet-selaimesi menee sivuille,
    jonne voit syöttää nimesi ja asetuksesi.

en: Won't get new tasks
fi: Älä lataa uutta työtä

en: Work done
fi: Pisteet

en: Yahoo Comm Failure
fi: Yahoo-yhteysvirhe

en: You are already attached to this project.
fi: Olet jo liittynyt tähän projektiin.

en: You are now successfully attached to the %s system.
fi: Olet liittynyt onnistuneesti %s-järjestelmään.

en: You are now successfully attached to this account manager.
fi: Olet liittynyt onnistuneesti tilihallitsimeen.

en: You are now successfully attached to this project.
fi: Olet nyt onnistuneesti liittynyt tähän projektiin.

en: You can copy and paste the URL from your browser's
    address bar.
fi: Voit kopioida ja liittää verkko-osoitteen selaimesi
    osoiteriviltä.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
fi: Et ole liittynyt yhteenkään projektiin. Liity projektiin.

en: Your account
fi: Tilisi

en: Your computers
fi: Tietokoneesi

en: Your preferences
fi: Asetuksesi

en: Your results
fi: Tuloksesi

en: Your statistics and settings
fi: Tilastosi ja asetuksesi

en: Your team
fi: Tiimisi

en: additional restrictions:
fi: lisärajoitukset:

en: additional work buffer
fi: lisäpakettivarasto

en: and
fi: -

en: climateprediction.net News
fi: climateprediction.net-uutisia

en: confirm before connecting to internet
fi: vahvista ennen Internettiin yhdistämistä

en: connect about every
fi: ota yhteys projektiin noin

en: connect options
fi: yhteysasetukset

en: days
fi: päivän välein

en: days (max. 10)
fi: päivää (max. 10)

en: detach when done
fi: katkaise yhteys, kun on valmista

en: disable BOINC security users and permissions
fi: älä välitä BOINCin omistus- ja käyttöoikeuksista

en: disconnect when done
fi: katkaise yhteys, kun on valmista

en: disk and memory usage
fi: levyn ja muistin käyttö

en: disk usage
fi: levyn käyttö

en: disk usage by BOINC projects
fi: BOINC-projektien levynkäyttö

en: do work
fi: työskentele

en: every day between hour of
fi: joka päivä aikavälillä

en: every day between hours of
fi: joka päivä aikavälillä

en: free disk space -
fi: vapaata levytilaa -

en: general options
fi: yleisasetukset

en: invalid float
fi: virheellinen liukuluku

en: invalid input value detected
fi: havaittiin virheellinen syöttöarvo

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
fi: virheellinen aikaväli; muoto on HH:MM

en: invalid time, format is HH:MM
fi: virheellinen aika; muoto on HH:MM

en: leave applications in memory while suspended
fi: jätä sovellukset muistiin hyllyttämisen ajaksi

en: leave at least
fi: jätä vähintään

en: maximum download rate
fi: lataamisen maksiminopeus

en: maximum upload rate
fi: lähetyksen maksiminopeus

en: memory usage
fi: muistin käyttö

en: minimum length %d
fi: vähimmäispituus %d

en: minutes
fi: minuuttia

en: network usage
fi: verkon käyttö

en: network usage restrictions
fi: verkon käytön rajoitukset

en: not attached to any BOINC project - 0 bytes
fi: yhteenkään BOINC-projektiin ei ole liitytty - 0 tavua

en: of disk space
fi: levytilaa

en: of the processor
fi: suoritintehosta

en: on multiprocessor systems, use at most
fi: käytä monisuoritinjärjestelmissä enintään

en: only if computer is idle for
fi: vain, kun kone on ollut joutilas

en: other options
fi: muut asetukset

en: processor usage
fi: suorittimen käyttö

en: processors
fi: suoritinta

en: seconds
fi: sekunti

en: skip image file verification
fi: ohita kuvatiedostojen varmennus

en: specify network usage start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
fi: määritä verkon käytön aloitus- ja lopetusajat (muotoa HH:MM-HH:MM)

en: specify work start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
fi: määritä työskentelyn aloitus- ja lopetusajat (muotoa HH:MM-HH:MM)

en: switch between applications between every
fi: vaihda sovellusta, kun on työskennelty

en: total disk usage
fi: levyn kokonaiskäyttö

en: use at most
fi: käytä enintään

en: used by BOINC -
fi: BOINCin käytössä -

en: used by other programs -
fi: muiden ohjelmien käytössä -

en: while computer is in use
fi: kun kone on käytössä

en: while computer is on batteries
fi: kun kone käy akulla

en: work time restrictions
fi: laskenta-ajan rajoitukset

en: write to disk at most every
fi: kirjoita levylle korkeintaa joka
