BOINC - en to sk translation catalogue (177 entries)

en: %1Companies%2: use BOINC for %3desktop Grid computing%4.
sk: %1Firmy%2: použite BOINC na vytvorenie %3výpočtovej siete%4.

en: %1Never%2 give email address or password information to BOINC helpers.
sk: %1Nikdy%2 neprezrádzajte vašu mailovú adresu alebo heslo BOINC pomocníkom.

en: %1Scientists%2: use BOINC to create a %3volunteer computing project%4 giving you the computing power of thousands of CPUs.
sk: %1Vedci%2: využite BOINC na vytvorenie %3dobrovoľníckeho výpočtového projektu%4, ktorý vám dá výpočtovú silu tisícov procesorov.

en: %1Universities%2: use BOINC to create a %3Virtual Campus Supercomputing Center%4.
sk: %1Univerzity%2: používajte BOINC na vytvorenie %3Virtuálneho supervýpočtového centra%4.

en: 24-hour average:
sk: Priemer za 24 hodín

en: A common problem in theoretical chemistry, condensed matter physics and materials science is the calculation of the time evolution of an atomic scale system where, for example, chemical reactions and/or diffusion occur. Generally the events of interest are quite rare (many orders of magnitude slower than the vibrational movements of the atoms), and therefore direct simulations, tracking every movement of the atoms, would take thousands of years of computer calculations on the fastest present day computer before a single event of interest can be expected to occur.  Our research group is interested in calculating the long time dynamics of systems.
sk: Bežný problém teoretickej chémie, fyziky kondenzovanej hmoty a materiálnej vedy je vývoj času na systéme atómovej miery, kde vznikajú, napríklad, chemické reakcie alebo difúzie. Obyčajne sú tieto udalosti veľmi vzácne (o niekoľko rádov pomalšie než vibračných pohybov atómov) a preto by priame simulácie zabrali tisíce rokov počítačovej simulácie na dnešných najvýkonnejších počítačoch. Naša skupina má záujem o dlhodobý výskum.

en: APIs for add-on software
sk: API na softwarové doplnky

en: Active:
sk: Aktívne:

en: Add-ons
sk: Doplnky

en: After installing BOINC on your computer, you can connect it to as many of these projects as you like.
sk: Po nainštalovaní BOINC na váš počítač sa môžete pripojiť k ľubovoľnému množstvu projektov.

en: All versions
sk: Všetky verzie

en: Antimalarial drug discovery
sk: Výskum liekov proti malárii

en: Artificial intelligence
sk: Umelá inteligencia

en: Astronomy
sk: Astronómia

en: Astrophysics
sk: Astrofyzika

en: Astrophysics, astrobiology
sk: Astrofyzika, astrobiológia

en: Attempt to decode 3 original Enigma messages. The signals were intercepted in the North Atlantic in 1942 and are believed to be unbroken.
sk: Pokus o dekódovanie 3 pôvodných správ z Enigmy. Tieto signály boli zachytené v Severnom Atlantiku v roku 1942 a údajne sú neprelomené.

en: BOINC Online Help is based on %sSkype%s, an Internet-based telephone system. Skype is free (both the software and the calls).  If you don't already have Skype, please %sdownload and install it now%s.  When you're finished, return to this page.
sk: Online pomoc BOINC je založená na %sSkype%s, internetovom telefónnom systéme. Skype je bezplatný (ako aplikácia, tak aj hovory). Pokiaľ nemáte Skype, prosím, %sstiahnite a nainštalujte ho%s. Keď dokončíte inštaláciu Skype, prosím, vráťte sa na túto stránku.

en: BOINC Online Help lets you talk one-on-one with experienced BOINC users, who can: %s answer questions about BOINC and volunteer computing; %s walk you through the process of installing and using BOINC; %s troubleshoot any problems you might have.
sk: Online pomoc BOINC vám umožní priamy rozhovor so skúsenými používateľmi BOINC, ktorí vám môžu: %s odpovedať na otázky ohľadom BOINC a dobrovoľníckych výpočtov, %s previesť vás inštaláciou a používaním BOINC, %s alebo vám pomôžu vyriešiť problémy s ním spojené.

en: BOINC Poland Foundation
sk: Nadácia BOINC Poľsko

en: BOINC helpers are unpaid volunteers.  Their advice is not endorsed by BOINC or the University of California.
sk: Pomocníci BOINC sú neplatení dobrovoľníci. Ich rady nie sú sponzorované programom BOINC alebo Kalifornskou Univerzitou.

en: BOINC is a program that lets you donate your idle computer time to science projects like SETI@home, Climateprediction.net, Rosetta@home, World Community Grid, and many others.
sk: BOINC je program, ktorý umožní prepožičať čas, keď počítač nepoužívate projektom, ako napríklad SETI@Home, Climateprediction.net, Rosetta@home, World Community Grid a mnohým dalším.

en: BOINC is based at The University of California, Berkeley
sk: BOINC má základňu na Kalifornskej Univerzite v Berkley

en: BOINC version %s
sk: Verzia BOINC %s

en: BOINC: compute for science
sk: BOINC: výpočty pre vedu

en: Barcelona Biomedical Research Park (PRBB)
sk: Biomedicínsky výskumný park v Barcelone (PRBB)

en: Be a Help Volunteer
sk: Staňte sa dobrovoľníkom

en: Bielefeld University of Applied Sciences
sk: Univerzita Aplikovanej vedy Bielefeld

en: Biology
sk: Biológia

en: Biology and Medicine
sk: Biológia a Medicína

en: CERN (European Organization for Nuclear Research)
sk: CERN (European Organization for Nuclear Research - Európska Organizácia Jadrového Výskumu)

en: Calculate similarities between proteins. SIMAP provides a public database of the resulting data, which plays a key role in many bioinformatics research projects.
sk: Výpočet podobností v proteínoch. SIMAP poskytuje verejnú databázu výsledkov, ktorá hrá kľúčovú úlohu v mnohých bioinformatických výskumných projektoch.

en: California State University Fullerton
sk: Kalifornská Štátna Univerzita Fullerton

en: Chemical engineering and nanotechnology
sk: Chémia a nanotechnológia

en: Chemistry
sk: Chémia

en: Chinese Academy of Sciences
sk: Čínska Akadémia vied

en: Choose projects
sk: Zvoliť projekty

en: Climate study
sk: Štúdium klímy

en: Cognitive science and artifical intelligence
sk: Kognitívna veda a umelá inteligencia

en: Comment
sk: Komentár

en: Compute with BOINC
sk: Počítať s BOINC

en: Computer Science
sk: Kybernetika

en: Computing power
sk: Výpočtová sila

en: Cryptography
sk: Kryptografia

en: Currently we are calculating the optimum design of a structure call the 52 bar truss
sk: Momentálne vypočítavame optimálny dizajn 52 barového nosníka.

en: Determine the 3-dimensional shapes of proteins in research that may ultimately lead to finding cures for some major human diseases. By running Rosetta@home you will help us speed up and extend our research in ways we couldn't possibly attempt without your help. You will also be helping our efforts at designing new proteins to fight diseases such as HIV, Malaria, Cancer, and Alzheimer's
sk: Determinuje 3D tvary bielkovín vo výskume, ktoré by mohli pomôcť k objaveniu liekov na niektoré najrozšírenejšie ľudské choroby. Pri pomoci Rosetta@home, nám pomôžete urýchliť a rozšíriť náš výskum a snahu na dizajnovanie nových proteínov a bojovať proti chorobám ako je HIV, Malária, rakovina a Alzheimerova choroba.

en: Distributed sensing
sk: Distribuovaný monitoring

en: Docking@Home has both bioscience and computer science goals. The project aims to further knowledge of the atomic details of protein-ligand interactions and, by doing so, will search for insights into the discovery of novel pharmaceuticals.
sk: Dockin@Home má ako biovedecký, tak aj kybernetický cieľ. Ide o rozšírenie vedomostí interakcií medzi proteínmi a ligandmi a týmto dosiahnuť nové znalosti na vývin liečív.

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download BOINC
sk: Stiahnuť BOINC

en: Download BOINC + VirtualBox
sk: Stiahnuť BOINC + VirtualBox

en: Download BOINC software
sk: Stiahnuť software BOINC

en: Earth Sciences
sk: Vedy o Zemi

en: Email lists
sk: Zoznamy emailov

en: Enter an email address and password.
sk: Prosím zadajte emailovú adresu a heslo.

en: Environmental research
sk: Environmentálny výskum

en: Epidemiology
sk: Epidemiológia

en: European research projects
sk: Európske výskumné projekty

en: Events
sk: Udalosti

en: Factorization of large integers
sk: Faktorizácia veľkých integrálov

en: Find all the generalized binary number systems (in which bases are matrices and digits are vectors) up to dimension 11.
sk: Hľadá všetky všeobecné systémy binarnych čisel (kde základy su matrice a čísla sú vektory) až po 11 miestne čísla.

en: GPU computing
sk: Výpočty pomocou GPU

en: GPUGrid.net opens novel computational scenarios by the first full-atom molecular dynamics code (CellMD) specially optimized to run on NVIDIA GPUs. New biomedical applications suddenly become possible giving a new role to computational biology for biomedical research.
sk: GPUGrid.net otvára komplexné scenária podľa prvého plno-atómového molekulárneho dynamického kódu (CellMD), špeciálne navrhnutého na beh na GPU NVIDIA . Nové biomedikálne aplikácie sa stali skutočnými a dali komplexným biomedikálnym výpočtom podobu.

en: Genetic linkage analysis
sk: Analýza genetických väzieb

en: Help
sk: Pomoc

en: Help wanted
sk: Hľadá sa pomoc

en: Hochschule RheinMain University of Applied Sciences
sk: Univerzita Aplikovanej vedy Hochschule RheinMain

en: If you're already a Help Volunteer: to edit your settings, %sclick here%s.
sk: Ak už ste dobrovoľník: na zmenu vašich nastavení, %skliknite sem%s.

en: If you're an experienced BOINC user, we encourage you to %sbecome a Help Volunteer%s.  It's a great way to help the cause of scientific research and volunteer computing - and it's fun!
sk: Ak ste skúsený používateľ BOINC, môžete sa %sstať dobrovoľným pomocníkom%s. Je to výborný spôsob ako pomôcť vede a dobrovoľníckym výpočtom a okrem toho, je to zábava!

en: Investigate the approximations that have to be made in state-of-the-art climate models. By running the model thousands of times we hope to find out how the model responds to slight tweaks to these approximations - slight enough to not make the approximations any less realistic. This will allow us to improve our understanding of how sensitive our models are to small changes and also to things like changes in carbon dioxide and the sulphur cycle. This will allow us to explore how climate may change in the next century under a wide range of different scenarios.
sk: Skúma pravdepodobnosti, ktoré by museli nastať v reálnom klimatických modeloch. Pri spúšťaní toho modelu pár tisíc krát, chceme zistiť ako by model odpovedal drobným zmenám, tak malým, aby boli stále realistické. Toto nám umožní zlepšiť naše chápanie  ako sú tieto modely citlivé na zmeny v oxidu uhličitom a cykloch síry. Toto nám dovolí predpovedať, akým sposobom sa klíma zmení v najbližšom storočí pri rôznych scenároch.

en: Learn more about VirtualBox.
sk: Zistiť viac o aplikácii VirtualBox

en: Leiden University, The Netherlands
sk: Leidenská univerzita, Holandsko

en: Life science research
sk: Výskum životných vied

en: Links
sk: Odkazy

en: Logos and graphics
sk: Logá a grafiky

en: MTA-SZTAKI Laboratory of Parallel and Distributed Systems (Hungary)
sk: MTA-SZTAKI Laboratórium Paralených a distribuovaných systémov (Maďarsko)

en: Mathematical Institute of Leiden University / Kennislink
sk: Matematický inštitút Leidenskej Univerzity, Kennislink

en: Mathematics
sk: Matematika

en: Mathematics, Physics, Artificial Intelligence
sk: Matematika, fyzika, umelá inteligencia

en: Mathematics, computing, and games
sk: Matematika, výpočty a hry

en: Mathematics, physics, evolution
sk: Matematika, fyzika, evolúcia

en: Mechanical engineering
sk: Mechanika

en: Medical, environmental and other humanitarian research
sk: Medicínsky, enviromentálny a iný humanitárny výskum

en: Message boards
sk: Nástenky

en: Molecular simulations of proteins
sk: Molekulárna simulácia proteínov

en: Multiple applications
sk: Viacero aplikácií

en: NFS@Home is a research project that uses Internet-connected computers to do the lattice sieving step in the Number Field Sieve factorization of large integers. As a young school student, you gained your first experience at breaking an integer into prime factors, such as 15 = 3 * 5 or 35 = 5 * 7. NFS@Home is a continuation of that experience, only with integers that are hundreds of digits long.
sk: NFS@Home je výskumný projekt, ktorý využíva online počítače na krok mriežkového preosievania pri faktorizácií veľkých integrálov. Ako žiak ste získali prvé skúsenosti s rozbitím integrálu do prvočísel, napríklad 15=3*5 alebo 35=5*7. NFS@Home je pokračovanie tohoto procesu, čísla sú, akurát, stovky miest dlhé.

en: News
sk: Novinky

en: News is available as an %sRSS feed%s
sk: Novinky sú dostupné ako %sRSS feed%s

en: Open-source software for %svolunteer computing%s and %sgrid computing%s.
sk: Open-source software na %sdobrovoľnícky výpočtový projekt%s a %svýpočtové siete%s.

en: Or, if you run several projects, try an %saccount manager%s such as %sGridRepublic%s or %sBAM!%s.
sk: Alebo, pokiaľ používate viacero projektov, vyskúšajte %ssprávcu konta%s, napríklad %sGridRepublic%s alebo %sBAM!%s.

en: Oxford University
sk: Oxfordská univerzita

en: POEM@HOME uses a computational approach to predict the biologically active structure of proteins, to understand the signal-processing mechanisms when the proteins interact with one another, to understand diseases related to protein malfunction or aggregation, and to develop new drugs on the basis of the three-dimensions structure of biologically important proteins.
sk: POEM@HOME využíva výpočtový pristup na predvídanie biologicky aktívnych štruktúr bielkovín na pochopenie signálnych mechanizmov, kde bielkoviny navzájom komunikujú; na pochopenie chorôb spätých s nefunkčnosťou bielkovín a na vývoj nových liečív na základe 3D štrukúr biologicky dôležitých bielkovín.

en: Papers and talks
sk: Publikácie a diskusie

en: Parse and convert semantic nets for use in FreeHAL, an artificial intelligence that uses semantic networks, stemmers, part of speech databases, and part of speech taggers in order to imitate human behavior in conversations.
sk: Páruje a konvertuje sémantické siete na použitie pre FreeHAL, čo je umelá inteligencia, ktorá používa sémantické siete a iné konverzačné pomôcky na imitáciu ľudskej konverzácie.

en: Personnel and contributors
sk: Personál a spolupracovníci

en: Physical Science
sk: Fyzika

en: Physics
sk: Fyzika

en: Physics, biochemistry, and others
sk: Fyzika, biochémia a iné

en: Primegrid has multiple projects searching for different forms of very large prime numbers, including searching for the largest known prime number.
sk: Primegrid má viacero projektov, ktoré hľadajú rôzne formy veľmi veľkých prvočísel, vrátane hľadania najväčšieho prvočísla.

en: Private
sk: Súkromný

en: Programming
sk: Programovanie

en: Protein structure prediction
sk: Predpoklad štruktúry proteínu

en: Publicity
sk: Publicita

en: Release notes
sk: Poznámky k tomuto vydaniu

en: Rensselaer Polytechnic Institute
sk: Polytechnický inštitút Rensselaer

en: Research in physics, material science, and biomedicine
sk: Výzkum vo fyzike, materiálnej vede a biomedicíne

en: Research projects
sk: Výskumné projekty

en: Return to BOINC main page
sk: Návrat na hlavnú stránku BOINC

en: SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) is a scientific area whose goal is to detect intelligent life outside Earth. One approach, known as radio SETI, uses radio telescopes to listen for narrow-bandwidth radio signals from space. Such signals are not known to occur naturally, so a detection would provide evidence of extraterrestrial technology.
sk: SETI (Výskum Extreterestriálnej Inteligencie) je vedecká disciplína, ktorej cieľom je nájsť inteligentný život mimo Zeme. Jeden z prístupov, nazývaný aj radio SETI používa rádioteleskopy na posluch úzkopasmových rádiosignálov z vesmíru. Takéto signály nevznikajú prirodzene, takže ich nález by potvrdil existenciu mimozemského života.

en: Search
sk: Vyhľadávať

en: Search for 'abc-triples': positive integers a,b,c such that a+b=c, a &lt; b &lt; c, a,b,c have no common divisors and c > rad(abc), where rad(n) is the product of the distinct prime factors of n. The ABC conjecture says that there are only finitely many a,b,c such that log(c)/log(rad(abc)) > h for any real h > 1. The ABC conjecture is currently one of the greatest open problems in mathematics. If it is proven to be true, a lot of other open problems can be answered directly from it.
sk: Vyhľadávanie "ABC-trojíc": celé kladné čísla a, b, c tak, že a + b = c, & lt; b & lt; c, a, b, c nemajú spoločné delitele a c> rad(ABC), kde rad(n) je výsledok z priamych prvočísel n. Domnienka ABC hovorí, že existuje len konečne veľa, b, c taká, že log (c) / log (rad(abc))> h pre skutočný h> 1. Domnienka ABC je jedna z najväčších otvorených problémov v matematike. Je dokázané, že je odpoveďou na mnoho ďalších otvorených problemov.

en: Search for counterexamples to two conjectures related to the identification of prime numbers
sk: Hľadá protipríklady k dvom domnienkam spojenými s identifikáciou prvočísel.

en: Search for spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO and GEO gravitational wave detectors, and from the Arecibo radio observatory.  Einstein@Home is a World Year of Physics 2005 project supported by the American Physical Society (APS) and by a number of international organizations.
sk: Hľadá rotujúce neutrónové hviezdy (nazývané aj pulzary) pomocou dát z LIGO a GEO detektorov gravitačných vĺn, a z Arecibo observatória. Einstein@Home je Fyzikálny projekt roku 2005, podporovaný Americkou Fyzikálnou Spoločnosťou (APS) a radom ďalších organizácií.

en: Seismology
sk: Seizmológia

en: Simulation models of the transmission dynamics and health effects of malaria are an important tool for malaria control. They can be used to determine optimal strategies for delivering mosquito nets, chemotherapy, or new vaccines which are currently under development and testing.  Such modeling is extremely computer intensive, requiring simulations of large human populations with a diverse set of parameters related to biological and social factors that influence the distribution of the disease.
sk: Simulácie modelových situácií prenosovej dynamiky a zdravotných účinkov malárie je dôležitý nástroj na to, aby bola malária pod kontrolou. Simulácie a výpočty môžu byť použité na vhodné rozmiestnenie sietí na komáre, chemoterapiu  alebo na vývin a testovanie nových vakcín. Takéto modelovanie a testovanie je výpočtovo extrémne náročné a vyžaduje veľkú časť ľudskej populácie s rôznymi parametrami s biologickými a sociálnymi faktormi, ktoré vplývajú na prenos choroby.

en: Simulation of quantum computing; Goldbach's conjecture.
sk: Simulácia kvantových výpočtov: Goldbachova domnienka.

en: Software development
sk: Vývoj software

en: Software testing
sk: Testovanie softwaru

en: Software updates
sk: Aktualizácie software

en: Spanish universities and research centers
sk: Španielske univerzity a výskumné centrá

en: Stanford University
sk: Univerzita Stanford

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Study of protein - ligand interactions
sk: Štúdia proteínov - súčinnosť ligandov

en: Study the Collatz Conjecture, an unsolved conjecture in mathematics
sk: Skúma Collatzovu domnienku, nevyriešenú domnienku v matematike.

en: Superlink@Technion helps geneticists all over the world find disease-provoking genes causing some types of diabetes, hypertension (high blood pressure), cancer, schizophrenia and many others.
sk: Superlink@Technion pomáha genetikom na celom svete nájsť gény vyvolávajúce niektoré typy cukrovky, vysoký krvný tlak, rakovinu, schizofréniu a veľa ďalších.

en: Surface science calculations using Classical Dynamics.  Leiden Classical allows volunteers, students and other scientist to submit their personal calculations to the grid. Each user has his own personal queue for Classical Dynamics jobs. In this way students have used the grid to simulate liquid argon, or to test the validity of the ideal gas law by actually doing the simulations through the grid.
sk: Výpočty povrchovej vedy, ktoré využívajú klasickú dynamiku. Leiden Classical umožňuje dobrovoľníkom, študentom a iným vedcom posielať ich osobné výpočty. Každý užívateľ má svoj osobný rad pre výpočty klasickej dynamiky. Takýmto spôsobom získajú naši študenti priestory na simuláciu tekutého argónu, alebo vykonávať testy a simulácie s ideálnym plynom.

en: System requirements
sk: Požiadavky na systém

en: Technion, Israel
sk: Technion, Izrael

en: Testing
sk: Testovanie

en: The BOINC project
sk: Projekt BOINC

en: The EDGeS@Home Beta project integrates volunteer computing into the service grid network of Europe by allowing service grids to send workunits to be processed by the volunteers of this project. The scientific projects covered by the project include math, physics, biology, etc.
sk: Projekt EDGeS@Home Beta zapája dobrovoľnícke počítače do služobnej siete Európy, pričom posiela pracovné jednotky na dobrovoľnícke počítače na spracovanie. Vedecké projekty sú napríklad z oblastí matematiky, fyziky, biológie atď.

en: The Large Hadron Collider (LHC) is a particle accelerator at CERN, the European Organization for Nuclear Research, the world's largest particle physics laboratory.  It is the most powerful instrument ever built to investigate on particles proprieties. LHC@home runs simulations to improve the design of LHC and its detectors.
sk: Veľký hadrónový urýchľovač, (LHC) v CERNe je najväčšie fyzikálne laboratórium na svete. Je to namocnejší nástroj, ktorý človek vybudoval, na výskum častíc a ich vlastností. LHC@home simuluje možnosti zlepšenia dizajnu LHC a jeho detektorov.

en: The Lattice Project supplies computing power to scientists at the University of Maryland studying evolutionary relationships based on DNA sequence data; bacterial, plasmid, and virus protein sequences; and biological diversity in nature reserves.
sk: Projekt Lattice poskytuje výpočtovú silu vedcom z univerzity v Marylande, ktorí študujú vývojové vzťahy založené na sekvenčných dátach DNA; sekvencie proteínov baktérií, plasmidov a vírusov; a biologickú rozmanitosť v prirodzených podmienkach.

en: The Quake-Catcher Network is developing the world's largest seismic network using sensors attached to Internet-connected computers.  You must buy a sensor to participate.
sk: Sieť Quake-Catcher vyvíja najväčšiu seizmologickú sieť pomocou senzorov pripojených k počítačom. Musíte vlastniť senzor aby ste sa mohli zúčastniť.

en: The Swiss Tropical Institute
sk: Švajčiarsky inštitút trópov

en: The aim of this project is to provide a powerful distributed computing platform for scientists of Vilnius Gediminas Technical University (VGTU) as well as others Lithuanian academic institutions.  Current applications involve the study of Monte-Carlo based software testing.
sk: Cieľ tohoto projektu je dodať mocnú distribuovanú výpočtovú platformu pre vedcov z Technickej univerzity Gediminas vo Vilniuse (VGTU) ako aj iným lotyšským vedeckým ústavom. Momentálne je medzi aplikáciami zahrnutý výskum testovania software v Monte-Carlo.

en: The best way to get help is by voice, for which you need either built-in microphone and speakers or an external headset for your computer.  You can also use Skype's text-based chat system or regular email (if you don't have Skype) to communicate with Help Volunteers.
sk: Najefektívnejší spôsob ako získať pomoc je telefonicky, na čo potrebujete buďto vstavaný mikrofón a reproduktory alebo externý headset. V prípade, že ich nevlastníte, môžete použiť chatovaciu funkciu Skype, alebo môžete komunikovať s dobrovoľnými pomocníkmi pomocou mailu.

en: The goal of Cosmology@Home is to search for the model that best describes our Universe and to find the range of models that agree with the available astronomical particle physics data.
sk: Cieľ Cosmology@Home je výskum modelu, ktorý by najlepšie vystihoval popis nášho vesmíru a nájsť rozsah modelov, ktoré súhlasia s dostupnými údajmi astronomických častíc.

en: The goal of Milkyway@Home is to create a highly accurate three dimensional model of the Milky Way galaxy using data gathered by the Sloan Digital Sky Survey.
sk: Cieľom projektu Milkyway@Home je vytvorenie vysoko presného 3D modelu Mliečnej Dráhy pomocou údajov zozbieraných Sloan Digital Sky Survey.

en: The objective of CAS@home is to encourage and assist scientists in China to adopt the technologies of volunteer computing and volunteer thinking for their research.
sk: Cieľ projektu CAS@home je podporiť a pomôcť čínskym vedcom s technológiami dobrovoľníckych výpočtov a dobrovoľníkom pridať sa.

en: The parasite that causes malaria continues to evolve resistance to available medication. We therefore urgently need to discover new drugs to replace existing drugs. Importantly, these new drugs need to target NEW proteins in the parasite. The FightMalaria@Home project is aimed at finding these new targets.
sk: Parazit spôsobujúci maláriu sa neustále vyvíja a s ním sa vyvíja aj odolnosť voči dostupným liekom. Preto musíme neodkladne skúmať nové a nahrádzať staré liečivá. Čo je najdôležitejšie, tieto nové liečivá musia byť zamerané na nové proteíny v parazitoch. Projekt FightMalaria@Home je zameraný na vyhľadávanie týchto nových cieľov.

en: The study of molecular magnets and controlled nanoscale magnetism.  These magnetic molecules may be used to develop tiny magnetic switches, with applications in medicine (such as local tumor chemotherapy) and biotechnology.
sk: Výskum molekulárnych magnetov a kontrolovaný nanomagnetizmus. Tieto magnetické molekuly môžu byť využité na vytvorenie drobných magnetických prepínačov s využitím v medicíne (napríklad lokálna chemoterapia) a biotechnológii.

en: This page is %stranslatable%s.
sk: Táto stránka je %spreložiteľná%s.

en: This project is creating a free and continuously updated map of radiation levels by using sensors connected to volunteers' computers.  You must buy a sensor to participate.
sk: Tento projekt vytvára pravidelne aktualizovanú mapu zdarma, kde monitoruje úroveň radiácie pomocou senzorov pripojených k dobrovoľníckym počítačom. V prípade, že sa chcete zúčastniť, je potrebné vlastniť senzor.

en: This project uses CERN-developed virtual machine technology for full-fledged LHC event physics simulation on volunteer computers.  Requires that you install VirtualBox on your computer
sk: Tento projekt využíva technológiu virtuálnych počítačov, vyvinutých v CERNe na pokročilú simuláciu LHC udalostí na dobrovoľníckom počítači. Vyžaduje nainštalovanú aplikáciu VirtualBox.

en: To further critical non-profit research on some of humanity's most pressing problems by creating the world's largest volunteer computing grid.  Research includes HIV-AIDS, cancer, tropical and neglected diseases, solar energy, clean water and many more.
sk: Aby sa kritický neziskový výskum posunul vpred, bola vytvorená sieť najväčšej dobrovoľníckej výpočtovej siete. Výskumy zahŕňaju HIV-AIDS, rakovina, tropické a zanedbané choroby, slnečnú energiu, pitnú vodu a veľa iných.

en: To participate in these projects you must buy a sensor and attach it to your computer.
sk: Aby ste sa mohli zúčastniť týchto projektov, musíte vlastniť senzor a prepojiť ho s vašim počítačom.

en: Top 100 volunteers
sk: Top 100 dobrovoľníkov

en: Translation
sk: Preklad

en: Univ. of Wisconsin - Milwaukee, Max Planck Institute
sk: Univerzita Wisconsin - Milwaukee, Inštitút Maxa Plancka

en: University College Dublin
sk: Univerzita v Dubline

en: University of California, Berkeley
sk: Kalifornská Univerzita, Berkley

en: University of Delaware
sk: Univerzita v Delaware

en: University of Illinois at Urbana-Champaign
sk: Univerzita Illinois v Urbana-Champaign

en: University of Karlsruhe (Germany)
sk: Univerzita v Karlsruhe (Nemecko)

en: University of Maryland Center for Bioinformatics and Computational Biology
sk: Univerzita v Marylande, centrum bioinformatiky a výpočtovej biológie

en: University of Texas at Austin
sk: Texaská univerzita v Austine

en: University of Vienna
sk: Viedenská univerzita

en: University of Washington
sk: Washingtonská univerzita

en: Use the idle time on your computer (Windows, Mac, Linux, or Android) to cure diseases, study global warming, discover pulsars, and do many other types of scientific research.  It's safe, secure, and easy:
sk: Využite nevyužitý čas na vašom počítači (Windows, Mac, Linux alebo Android) na pomoc pri liečení chorôb, výskum globálneho oteplovania, objavovania pulzarov a veľa dalších typov výskumu. Je to bezpečné a jednoduché:

en: Various Spanish research projects
sk: Rôzne španielske výskumné projekty

en: Version history
sk: História verzií

en: Vilnius Gediminas Technical University and Kaunas University of Technology (Lithuania)
sk: Technická univerzita Gediminas  v meste Vilnius a Technická univerzita Kaunas (Litva)

en: VirtualBox version %s
sk: VirtualBox verzia %s

en: Volunteer
sk: Dobrovoľník

en: Volunteers speaking several languages are available. Please select a language:
sk: K dispozícii sú dobrovoľníci hovoriaci viacerými jazykmi. Prosím, vyberte si jazyk:

en: We recommend that you also install VirtualBox, so your computer can work on science projects that require it.
sk: Odporúčame nainštalovať aj VirtualBox, aby váš počítač mohol pracovať na projektoch, ktoré ho vyžadujú.

en: We recommend that you download BOINC from the Google Play Store or Amazon Appstore, not from here.
sk: Odporúčame stiahnuť BOINC z Google Play alebo z Amazon Appstore a nie odtiaľto.

en: We will combine the spectral coverage of GALEX, Pan-STARRS1, and WISE to generate a multi-wavelength UV-optical-NIR galaxy atlas for the nearby Universe. We will measure physical parameters (such as stellar mass surface density, star formation rate surface density, attenuation, and first-order star formation history) on a resolved pixel-by-pixel basis using spectral energy distribution (SED) fitting techniques in a distributed computing mode.
sk: Skombinujeme spektrálne pokrytie GALEX, Pan-STARRS1, a WISE na vytvorenie multi-vlnovodĺžkový UV-optický-NIR atlas galaxie okolitého vesmíru. Budeme merať fyzikálne parametre (napríklad hustota hviezdokop, hustota hviezdnych formácií, útlm a pôvodnú formáciu hviezd) na rozlišení na jednotlivé pixely použitím spektralnej energickej distribúcie (SED) pri využití metódy distribuovaných výpočtov.

en: You may run this software on a computer only if you own the computer or have the permission of its owner.
sk: Tento software môžete spúšťať len pokiaľ tento počítač vlastníte, alebo to povolil vlastník počítača.

en: Yoyo@home is an adapter between BOINC and several existing volunteer computing projects: ECM, Muon, Evolution@home, and distributed.net
sk: Yoyo@home is adaptér medzi BOINC a ďalšími projektami: ECM, Muon, Evolution@home a distributed.net

en: and
sk: a

en: computers.
sk: počítače.

en: for %s
sk: na %s

en: volunteers,
sk: dobrovoľníci,
