BOINC Manager 4.x - en to bg translation catalogue (401 entries)

en: %s - Can't find web browser
bg: %s - Не може да се намери браузър

en: %s - Connection Error
bg: %s - Грешка при връзката

en: %s - Connection Failed
bg: %s - Връзката провалена

en: %s - Connection Status
bg: %s - Статус на връзката

en: %s - Language Selection
bg: %s -Избор на език

en: %s - Network Status
bg: %s - Статус на връзката

en: %s failed to connect to the Internet.
bg: %s не успя да се свърже към Интернет.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
bg: %s не успя да се изключи от Интернет.

en: %s has detected it is now connected to the Internet. Updating all projects and retrying all transfers.
bg: %s установи, че е свързан към Интернет. Обновяване на всички проекти и бъзстановяване на всички трансфери.

en: %s has successfully connected to the Internet.
bg: %s успя да се свърже към Интернет.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
bg: %s успя да се изключи от Интернет.

en: %s is connecting to the Internet.
bg: %s се свързва към Интернет.

en: %s is currently reconnecting to a %s client...
bg: %s в момента се свързва отново към %s клиент...

en: %s is currently suspended...
bg: %s е временно прекратен...

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
bg: %sне можа да се свърже към %s клиент.
    Изкаш ли да опиташ отново?

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'File\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
bg: %s в момента не е свързан към  %s клиент.
    Моля използвай 'Файл\Избери Компютърr...' меню опцията, за да
    се свързеш към %s client.
    За да се свързеш към локалния компютър използвай 'localhost' име на хоста.

en: %s is not currently connected to a %s client...
bg: %s в момента не е свързан към %s клиент...

en: %s is unable to communicate with a project and no default connection is specified.
    Please connect up to the Internet or specify a default connection via the connections
    tab in the Options dialog off of the advanced menu.
bg: %s не можа да комуникира с проект и няма зададена връзка по подразбиране. 
    Моля свържи се към Интернет или задай връзка по подразбиране от таба връзки
    в прозореца с опциите от advanced менюто.

en: %s needs a connection to the Internet to perform some maintenance, open the %s to connect up and perform the needed work.
bg: %s се нуждае от връзка към Интернет за подръжка, отвори %s, за да се свържеш и да свършиш неопходимата работа.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
bg: %s трябва да се свърже с Интернет.
    Може ли да го направи сега?

en: %s networking is currently suspended...
bg: Интернет дейностите на %s са временно прекратени...

en: %s tried to display the web page
    	%s
    but couldn't find a web browser.
    To fix this, set the environment variable
    BROWSER to the path of your web browser,
    then restart the %s.
bg: %s се опита да покаже уеб страницата
    	%s
    но не можа да намери браузър.
    За да се оправи, настрой environment променливата
    BROWSER да е пътят до твоя любим уеб браузър,
    след това рестартирай %s.

en: &About %s...
bg: &Относно %s...

en: &Account manager
bg: Акаунт менажер

en: &Activity
bg: &Дейности

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Clear Default
bg: &Изчисти стойностите по подразбиране

en: &Defect from %s
bg: &Излез от %s

en: &Email address:
bg: Email адрес:

en: &File
bg: &Файл

en: &Finish
bg: &Проключи

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Network activity always available
bg: &Мрежова активност винаги възможна

en: &Network activity suspended
bg: &Мрежовата дейност временно прекратена

en: &Next >
bg: На&пред >

en: &Next project >
bg: &Следващ проект >

en: &No, new user
bg: &Не, нов потребител

en: &Options
bg: &Опции

en: &Password:
bg: Парола:

en: &Run always
bg: Работи &винаги

en: &Set Default
bg: И&збере стойност по подразбиране

en: &Suspend
bg: &Временно прекратяване

en: &Synchronize with %s
bg: &Синхронизирай с %s

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Username:
bg: Потребит. име:

en: &Yes, existing user
bg: &Да, съществуващ потребител

en: '%s' does not contain a valid host name.
bg: '%s' не съдържа валидно име на хоста.

en: '%s' does not contain a valid path.
bg: '%s' не съдържа валиден път.

en: (Automatic Detection)
bg: (Автоматичен избор)

en: (C) 2003-2006 University of California at Berkeley.
    All Rights Reserved.
bg: (C) 2003-2006 Калифорнийския Университет в Бъркли.
    Всички права запазени.

en: (Unknown)
bg: (Непознат)

en: (User Defined)
bg: (Дефиниран от потребителя)

en: < &Back
bg: < На&зад

en: < &Previous project
bg: < &Предходен проект

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
bg: Линк към форума на Einstein@Home за проблеми и бъгове

en: A software platform for distributed computing using volunteered computer resources
bg: Софтурна платформа за разпределено изчисление,  използвайки компютърните ресурси на доброволци.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
bg: Изоставя работата по резултата. Няма да получите кредит за него.

en: Abort
bg: Преустанови

en: Abort File Transfer
bg: Преустановява трансфера на файла

en: Abort Transfer
bg: Преустанови трансфера

en: Abort task
bg: Прекрати задачата

en: Aborted by user
bg: Преустановено от потребителя

en: Aborting result...
bg: Преустановяване на резултата...

en: Aborting transfer...
bg: Преустановяване на трансфера...

en: About %s
bg: Относно %s

en: About BOINC Manager
bg: &Относно BOINC Manager-а...

en: Account
bg: Акаунт

en: Account Already Exists
bg: Акаунта вече съществува

en: Account Creation Disabled
bg: Създаването на акаунти временно преустановено

en: Account Manager &URL:
bg: URL на акаунт менажера:

en: Account Manager URL
bg: URL на акаунт менажера:

en: Account key:
bg: Ключ на акаунта:

en: Account manager
bg: Акаунт менажер

en: Account manager not found
bg: Акаунт менажера не е намерен.

en: Account manager temporarily unavailable
bg: Акаунт менажера е временно недостъпен.

en: Account not found
bg: Акаунта не е намерен

en: Account summary
bg: Обща информация за акаунта

en: Acknowledged
bg: Потвърдено

en: Activities suspended
bg: Дейностите временно прекратени

en: Activities suspended by user
bg: Дейностите временно прекратени от потребителя

en: Address:
bg: Адрес:

en: All projects
bg: Всички проекти

en: All projects(sum)
bg: Всички проекти(сума)

en: Allow fetching new tasks for this project.
bg: Позволява взимането на нови задачи за този проект.

en: Allow network activity according to your preferences
bg: Позволява интернет дейности на база на твоите предпочитания.

en: Allow network activity regardless of preferences
bg: Позволява Интернет дейности независимо от предпочитанията.

en: Allow new tasks
bg: Позволи нови задачи

en: Allow work according to your preferences
bg: Позволява работата на база на твоите предпочитания.

en: Allow work regardless of preferences
bg: Позволява работата независимо от предпочитанията.

en: Already attached to project
bg: Вече си прикрепен към проекта

en: An account key looks like:
bg: Един ключ на акаунта изглежда така:

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
bg: Акаунт със същия еmail адрес вече съществува и има
    различна парола от тази, която посочихте
    
    Моля посетете сайта на проекта и следвайте указаните инструкции.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
bg: Акаунт със същото потребителско име вече съществува, но
    има различна парола от тази, която въведе.
    
    Посети уеб сайта на проектаи следвай инструкциите там.

en: An error has occurred, please check the messages tab for further
    details.
    
    Click Finish to close.
bg: получи се гршка, моля провери таба със съобщенията за
    повече подробности
    
    Натиснете край за да затворите прозореца.

en: An internal server error has occurred.
bg: Случи се грешка на сървъра.

en: Application
bg: Приложение

en: Are you already running this project?
bg: Вече участваш ли в този проект?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
bg: Сигурен ли си, че искаш да прекратиш този трансфер '%s'?
    ВНИМАНИЕ: Прекратяването на трансфера ще направи
    невалидна задачата и ти няма да получиш кредити за нея.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
bg: Сигурни ли сте, че искате да преустановиш тази задача  '%s'?
    (Прогрес: %s, Статус: %s)

en: Are you sure you want to detach from project '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да излезете от проекта '%s'?

en: Are you sure you want to display graphics on a remote machine?
bg: Сигурни ли сте че искате да показвате графики на отдалечена машина?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да рестартирате проекта '%s'?

en: Ask questions and report problems
bg: Задавай въпроси и докладвай проблеми

en: Attach to &project
bg: Влез в проект

en: Attach to a project
bg: Влез в проект

en: Attach to a project to begin processing work
bg: Влез в проект, за да започнеш да обработваш работа

en: Attach to account manager
bg: Прикрепи Акаунт Менажера

en: Attach to an account manager
bg: Прикрепи Акаунт Менажер

en: Attach to project
bg: Влез в проект

en: Attached to %s
bg: Прикрепен към %s

en: Attached to account manager
bg: Прокрепен към акаунт менажер

en: Attached to project
bg: Влязъл в проекта

en: Attaching to project...
bg: Влизане в проект...

en: Autodetect
bg: Автоматично засичане

en: Avg. work done
bg: Ср. свършена работа

en: BOINC Manager - Detach from %s
bg: BOINC Manager - Излез от %s

en: BOINC Manager - Dialup Logon
bg: BOINC Manager - Dialup връзка

en: BOINC Manager - Options
bg: BOINC Manager - Опции

en: BOINC Manager - Select Computer
bg: BOINC Manager - Избери Компютър

en: BOINC failed to communicate on the Internet. The most likely
    reasons are:
    
    1) Personal firewall software is blocking BOINC. You must
    configure your personal firewall to let BOINC communicate
    on port 80. Once this is fixed, click Back to try again.
    
    2) You are using a proxy server and BOINC needs to know
    about it.
bg: BOINC ен успя да се свърже с Интернет. Най-честите причини
    за това са:
    
    1)Личната ти защитна стена блокира BOINC. Ти трябва да
    настроиш ли4ната ти защитна стена да позволява на BOINC 
    да комуникира на порт 80. Когато това е направено, натисни
    Назад и опитай отново. 
    
    2)Изполваш прокси сървър и BOINC трябва да знае за него

en: C&onfirm password:
bg: Потвърди паролата:

en: CPU time
bg: CPU време

en: Check the email address and password, and try again.
bg: Проверете email-а и парола и опитайте отново.

en: Check the username and password, and try again.
bg: Проверете потребителсото име и парола и опитайте отново.

en: Choose a &password:
bg: Избери си &парола:

en: Click 'Abort transfer' to delete the file from the transfer queue. This will prevent you from being granted credit for this result.
bg: Натиснете "Преустанови трансфера", за да изтриете файла от списъка за сваляне. По този начин няма да получите кредити за този резултат.

en: Click 'Retry now' to transfer the file now
bg: Натиснете "Опитай отново сега", за да трансферирате файла сега.

en: Click Finish to close.
bg: Натисни Приключи, за да затвориш прозореца.

en: Click Next to configure BOINC's proxy settings.
bg: Натизнете Напред, за да конфигурирате прокси настройките на BOINC.

en: Click finish to exit. You will be taken to a web page which tells
    you more about your model.
bg: Натисни Край за да излезеш. Ще бъдеш отведен на уеб страница,
    която ти дава повече информация за твоя модел.

en: Click here to disable displaying this message in the future.
bg: Натисни тук, за да изключиш показването на това съобщени за в бъдеще.

en: Client Account Creation Disabled
bg: Създаването на акаунти е преустановено.

en: Close Confirmation
bg: Затвори потвърждението

en: Commands
bg: &Команди

en: Common questions
bg: Често задавани въпроси

en: Communicating with %s.
bg: Свързване към %s.

en: Communicating with project
    Please wait...
bg: Свързвам се към проекта 
    Моля изчакай...

en: Communicating with server.
bg: Свързване към сървъра.

en: Communication deferred
bg: Връзката отложена за

en: Computation error
bg: Грешка при изчисленията

en: Configure GUI options and proxy settings
bg: Настройка на GUI опциите и прокси настройките

en: Congratulations, you have now successfully started your Climate
    Change Experiment.
bg: Поздравления, ти успешно успя да стартираш твоя Climate
    Change Experiment.

en: Connect to another computer running %s
bg: Свържи се с друг компютър, който има стартиран %s.

en: Connect via HTTP proxy server
bg: Свързвай се чрез HTTP прокси сървър

en: Connect via SOCKS proxy server
bg: Свързвай се чрез SOCKS прокси сървър

en: Connected
bg: Свързан

en: Connected to %s
bg: Свързан към %s

en: Connecting to %s
bg: Свързване към %s

en: Connections
bg: Връзки

en: Copy all messages
bg: Копирай всички съобщения

en: Copy all the messages to the clipboard.
bg: Копира всички съобщения в clipboard.

en: Copy selected messages
bg: Копирай избраните съобщения

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
bg: Копира избраните съобщения в clipboard. Може да изберете някоко съобщения като задържите клавиша Shift  или Ctrl, докато кликате на съобщенията.

en: Copying all messages to the clipboard...
bg: Копиране на всички съобщения в clipboard...

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
bg: Общувай с админи и други потребители във  форума на Einstein@Home

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
bg: Общувай с други потребители във форумите на SETI@home

en: Current status of the Einstein@Home server
bg: Текущия статус на Einstein@Home сървъра

en: Default Connection:
bg: Връзка по подразбиране

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
bg: Изтрива всички файлове асоциирани с този проект, и взима нови задачи. Можеш първо да обновиш проекта, за да  докладваш завършените задачи.

en: Detach
bg: Излез от проекта

en: Detach computer from this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
bg: Излиза от този проект. Задачите, по които се работи, ще бъдат загубени използвай "Обнови", за да докладваш всички завършени задачи).

en: Detach from Project
bg: Излез от проекта

en: Detaching from project...
bg: Излизане от проекта...

en: Device Profiles
bg: Профили на устройството

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
bg: Dial-up и Virtual Private Network настройки

en: Disconnected
bg: Прекъснат

en: Disk
bg: Диск

en: Disk Space
bg: Дисково пространство

en: Do you really want to cancel?
bg: Съгурни ли сте че искате да се откажете?

en: Don't fetch new tasks for this project.
bg: Не взимай нови задачи за този проект.

en: Don't get new tasks for this project.
bg: Не взимай нови задачи за този проект.

en: Download failed
bg: Свалянето неуспешно

en: Download pending
bg: Очаква сваляне

en: Downloading
bg: Сваляне

en: E&xit
bg: &Изход

en: Einstein status
bg: Einstein статус

en: Elapsed Time
bg: Изминало време

en: Email address already in use
bg: Email адреса вече е използван

en: Enter account key
bg: Въведете ключ на акаунта

en: Enter the URL of the account manager's web site.
bg: Въведете URL-то на уеб сайта на акаунт менажера

en: Enter the URL of the project's web site.
bg: Напишете URL-то на уеб сайта на проекта.

en: Enter the email address and password you used on
    the web site.
bg: Въведи email адреса и паролата, които си използвал
    на уеб сайта.

en: Enter the username and password you used on
    the web site.
bg: Въведи потребителското име и паролата, които
    си използвал на уеб сайта.

en: Error: invalid state '%d'
bg: Грешка: Невалидно състояние '%d'

en: Exit the %s
bg: Излиза от %s.

en: Failed to attach to account manager
bg: Неуспех при прикрепянето към акаунт менажера.

en: Failed to attach to project
bg: Неуспешно влизане в проекта

en: Failed to remove account manager
bg: Неуспех при премахването на акаунт менажера

en: Failed to update account manager
bg: Неуспех при обновяваенто на акаунт менажера

en: File
bg: Файл

en: For a list of BOINC-based account managers go to:
bg: За списък с BOINC-базирани акаунт менажери отидете на:

en: For a list of BOINC-based projects go to:
bg: За списък на BOINC-базирани проекти отидете на:

en: GEO-600 project
bg: GEO-600 проекта

en: General
bg: Основни

en: Get current settings from %s
bg: Взима текущите настройки от %s.

en: Get help for climateprediction.net
bg: Помощ относно climateprediction.net

en: Global Statistics
bg: Глобални статистики

en: Google Comm Failure
bg: Грешка при свързването с Google

en: HTTP Proxy
bg: HTTP прокси

en: HTTP Proxy Server Configuration
bg: Настройки на HTTP прокси сървър

en: HTTP proxy
bg: HTTP прокси

en: Help
bg: &Помощ

en: Hide application graphics window.
bg: Скрива прозореца с графиките на приложението.

en: Hide graphics
bg: Скрий графики

en: Host Average
bg: Среден кредит на хоста

en: Host Total
bg: Общ кредит на хоста

en: Host name:
bg: Име на хоста:

en: How often, in minutes, should the manager remind you of possible connection events.
bg: Колко често, в минути, менажера трябва да ви напомня за възможни дейности изискващи връзка към Интернет?

en: If you defect from %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to defect from %s?
bg: Ако излезеш от %s,
    ти ще запазиш всички текущи проекти,
    но ще трябва да ги менажираш ръчно.
    
    Сигурен ли си, че искаш да излезеш от %s?

en: Info about your Team
bg: Информация за твоя отбор

en: Info about your team
bg: Информация за теоя отбор

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
bg: Невалиден ключ на акаунта; моля въведете валиден ключ на акаунта

en: Invalid URL
bg: Невалидно URL

en: Invalid email address; please enter a valid email address
bg: Невалиден email адрес; Моля въведете валиден email адрес

en: LIGO project
bg: LIGO проекта

en: Language Selection:
bg: Избор на език:

en: Launching browser...
bg: Стартиране на браузъра...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
bg: Научи повече за проектите на World Community Grid.

en: Leave these blank if not needed
bg: Остави тези полета празни ако не са нужни

en: Licensing and copyright information.
bg: Лицензионна и copyright информация.

en: Message
bg: Съобщение

en: Message boards
bg: Форуми

en: Messages
bg: Съобщения

en: Messages from server:
bg: Съобщения от сървъра:

en: Missing URL
bg: Липсващо URL

en: Mode view
bg: Вид изглед

en: Name
bg: Име

en: Net Detection Failure
bg: Грешка при установяването на връзка към Интернет

en: Network activity based on &preferences
bg: Мрежовата активност на база на &предпочитанията

en: Network communication failure
bg: Грешка при връзката

en: New
bg: Ново

en: News
bg: Норювини

en: No Internet connection
bg: Няма връзка към Интернет.

en: No new tasks
bg: Без нови задачи

en: One project
bg: Един проект

en: Open %s Web...
bg: Отвори %s уеб стрницата...

en: Open %s...
bg: Отвори %s...

en: Password:
bg: Парола:

en: Please connect to the Internet and try again.
bg: Моля свържи се към Интернет и опитай отново.

en: Please enter an email address and password. You will need your email
    address if you want to change your account options or use our message
    boards.
    
    We will send you occasional emails. You can stop these at any time.
    We will not pass your email address on to others.
bg: Моля въведи email адрес и парола. Ти ще имаш нужда от твоя email
    адрес ако искаш да промениш опциите на акаунта ти или да използваш
    нашите форуми. 
    
    От време на време ще ти пращаме email-и. Можеш да спреш това по всяко време
    Ние няма да даваме твоя email на трети лица.

en: Please provide the email address and password you used to register
    at GridRepublic. (if you have not yet created an account at
    GridRepublic, please do so at http://www.gridrepublic.org)
bg: Моля въведи email адреса и паролата, които използва при регистрацията
    в GridRepublic. (ако все още не си си създал акаунт в
    GridRepublic, моля направи го на http://www.gridrepublic.org)

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
bg: Моля посочете URL. 
    Например:
    http://www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
bg: Моля въведете валидно URL.
    Например:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
bg: Моля посочете ключ на акаунта, за да продължите.

en: Please wait...
bg: Моля изчакай...

en: Port:
bg: Порт:

en: Preempted
bg: Изчисленията отложени

en: Progress
bg: Прогрес

en: Project
bg: Проект

en: Project &URL:
bg: URL на Проекта:

en: Project Already Attached
bg: Проекта вече е добавен.

en: Project Attach Failure
bg: Грешка при добавянето на проекта

en: Project Comm Failure
bg: Грешка при свързването с Проекта

en: Project Properties Failure
bg: Грешка при Настройките на Проекта

en: Project Properties URL Failure
bg: Грешка на URL-то за Настройки на Проекта

en: Project Started
bg: Проектът стартиран

en: Project URL
bg: URL на Проекта:

en: Project not found
bg: Проекта не е намерен

en: Project suspended by user
bg: Проектът преустановен от потребителя

en: Project temporarily unavailable
bg: Проекта временно недостъпен

en: Projects
bg: Проекти

en: Proxy configuration
bg: Прокси Настройки

en: Question
bg: Въпрос

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
bg: Прочети подробното описание на скрийнсейвъра на Einstein@Home.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
bg: Прочети списъка с често задаваните въпроси (FAQ) относно Einstein@Home

en: Ready to report
bg: Готово за докладване

en: Ready to run
bg: Готово за работа

en: Reminder Frequency:
bg: Честота на напомнянията:

en: Removal from %s completed.
bg: Премахването от %s е завършено.

en: Removal succeeded!
bg: Премахването узпешно!

en: Remove client from account manager control.
bg: Премахва клиента от контрола на акаунт менажера.

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
bg: Докладва всички приключили задачи, обновява кредитите, преференциите и е възможно да вземе нови задачи.

en: Report completed work, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more work.
bg: Докладва всичката свършена работа, взима последните кредити, взима последните предпочитрания, и по възмойност сваля нова работа.

en: Report deadline
bg: Срок за Докладване

en: Report problems
bg: Докладваай проблеми

en: Required wizard file(s) are missing from the target server.
    (lookup_account.php/create_account.php)
bg: Нужните файл(ове) за магьосника липсват от избрания сървър. 
    (lookup_account.php/create_account.php)

en: Reset Project
bg: Рестартирай проекта

en: Reset project
bg: Рестартирай проекта

en: Resetting project...
bg: Рестатртиране на проекта...

en: Resource share
bg: Дял ресурси

en: Resume
bg: Подновяване

en: Resume tasks for this project.
bg: Подновява работите по този проект.

en: Resume work for this task.
bg: Подновява работата по тази задача.

en: Resuming project...
bg: Подновяване на проекта...

en: Resuming task...
bg: Подновяване на задачата...

en: Retrieving host information; please wait...
bg: Обработвам информацията за хоста; моля изчакайте...

en: Retrieving system state; please wait...
bg: Обработвам състоянието на системата; моля изчакайте...

en: Retry &communications
bg: Опитай отново &комуникациите

en: Retry Now
bg: Опитай отново сега

en: Retry in
bg: Нов опит след

en: Retrying communications for project(s)...
bg: Опитвам отново комуникацията с проектите...

en: Retrying transfer now...
bg: Опитвам отново сега...

en: Run CPU &benchmarks
bg: Пусни CPU &диагностика

en: Run based on &preferences
bg: Работи на база на &предпочитанията

en: Running
bg: Работи

en: Runs BOINC CPU benchmarks
bg: Стартира  BOINC CPU диагностика

en: SOCKS Proxy
bg: SOCKS прокси

en: SOCKS Proxy Server Configuration
bg: Настройки на SOCKS прокси сървър

en: SOCKS proxy
bg: SOCKS прокси

en: Scheduler request pending
bg: Заявка към scheduler-а се очаква

en: Screensaver info
bg: Информация за скрийнсейвъра

en: Search for help in our help system
bg: Търси помощ в нашата система за помощ

en: Select computer...
bg: Избери компютър...

en: Server:
bg: Сървър:

en: Show application graphics in a window.
bg: Показва графиките в прозорец.

en: Show graphics
bg: Покажи графики

en: Show host average
bg: Среден кредит на хоста

en: Show host total
bg: Общ кредит на хоста

en: Show information about BOINC and %s
bg: Показва инфоррмация за BOINC и %s.

en: Show information about the %s
bg: Показва информация за %s.

en: Show user average
bg: Среден кредит на потрбителя

en: Show user total
bg: Общ кредит на потребителя

en: Showing graphics for task...
bg: Показване на графики за задачата...

en: Size
bg: Размер

en: Speed
bg: Скорост

en: Start Project
bg: Стартирай проекта

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
bg: Стартирай BOINC  така че само system tray иконата е видима

en: Statistics
bg: Статистики

en: Status
bg: Стаус

en: Stop BOINC network activity
bg: Спира Интернет дейностите на BOINC.

en: Stop work regardless of preferences
bg: Спира работата независимо от предпочитанията.

en: Summary statistics for World Community Grid
bg: Общи статистики за World Community Grid

en: Suspend
bg: Временно прекратяване

en: Suspend tasks for this project.
bg: Временно прекратява задачите по този проект.

en: Suspend work for this result.
bg: Временно преустановява работата по този резултат.

en: Suspend work for this task.
bg: Временно прекратява работата по тази задача.

en: Suspended
bg: Временно прекратено

en: Suspended by user
bg: Преустановено от потрбителя

en: Suspending project...
bg: Временно прекратяване на проекта...

en: Suspending task...
bg: Временно прекратяване на задачата...

en: Tasks
bg: Задачи

en: Team
bg: Отбор

en: Telling project to allow additional task downloads...
bg: Казвам на проекта да позволи взимането на нови задачи...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
bg: Казвам на проекта да не взима нови задачи...

en: The %s's default language has been changed, in order for this change to take affect you must restart the %s.
bg: Езикът по подразбиране на %sбеше променен, за да влезе в сила промяната трябва да рестартираш %s.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
bg: URL-то, което въведе, не е на BOINC-базиран акаунт
    менажер
    
    Моля провери URL-то и опитай отново.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
bg: URL-то, което въведе, не е на BOINC-базиран проект
    
    Моля провери URL-то и опитай отново.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
bg: Акаунт менажера е временно недостъпен. 
    
    Моля опитай отново.

en: The home page of the GEO-600 project
bg: Началната страница на GEO-600 проекта

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
bg: Началната страница на  Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) проекта

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please choose a different password.
bg: Минималната дължина на паролата за този акаунт менажер е %d. Моля посочете друга парола.

en: The minimum password length for this project is %d. Please choose a different password.
bg: Минималната дължина на паролата за този проект е %d. Моля изберете друга парола.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
bg: Паролата и повторената парола не са еднакви. Моля напишете ги отново.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
bg: Паролата, която въведохте е грешна, моля опитайте отново.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
bg: Проекта е временно недостъпен. 
    
    Моля опитай отново.

en: This project uses an "account key" to identify you.
    
    Go to the project's web site to create an account. Your account
    key will be emailed to you.
bg: Този проект използва "ключ на акаунта", за да те идентифицира
    
    Отиди на уеб сайта на проекта, за да си създадеш акаунт. Твоят
    ключ на акунта ще ти бъде пратен по email.

en: This will shut down your experiment until it restarts automatically
    following your user preferences. Close window to close the manager
    without stopping the experiment.
bg: Това ще прекрати твоя експеримент, докато не се рестартира
    на база на твоите предпочитания. Затвори прозореца за да затвориш
    менажера без да спираш задачите.

en: This will shut down your tasks until it restarts automatically
    following your user preferences. Close window to close the manager
    without stopping the tasks.
bg: Това ще прекрати всички задачи, докато не се рестартират
    на база на твоите предпочитания. Затвори прозореца за да затвориш
    менажера без да спираш задачите.

en: Time
bg: Време

en: To completion
bg: Остават

en: To continue, click Next.
bg: За да продължите, натиснете Натаък.

en: Transfers
bg: Трансфери

en: Update
bg: Обнови проекта

en: Update account manager
bg: Обнови акаунт менажера

en: Update completed.
bg: Обновяването приключи.

en: Update from %s completed.
bg: Обновяването от %s приключи!

en: Update your device settings
bg: Обнови настройките на устройството.

en: Updating charts...
bg: Обновяване на графиките...

en: Updating project...
bg: Обновяване на проекта...

en: Upload failed
bg: Изпращането неуспешно

en: Upload pending
bg: Очаква качване

en: Uploading
bg: Изпращане

en: User Average
bg: Среден кредит на потребителя

en: User Name:
bg: Потребит. име

en: User Total
bg: Общ кредит на потребителя

en: User information
bg: Информация за потребителя

en: Username already in use
bg: Потребителското име е вече заето

en: Username:
bg: Потребит. име:

en: Validation conflict
bg: Валидационен конфликт

en: Version:
bg: Версия:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
bg: Виж списък със всички компютри, на които работиш с Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
bg: Виж списък на всички компютри, които работят по SETI@home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
bg: Вий и промени профила и предпочитанията на твоя Einstein@Home акаунт

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
bg: Виж и промени твоя SETI@home профил на акаунта и преференции

en: View information about your team
bg: Виж информация за твоя отбор

en: View your account information and credit totals
bg: Виж информация за твоя акаунт и общия кредит

en: View your account information, credits, and trickles
bg: Виж информация за твоя акаунт, кредити и trickles

en: View your last week (or more) of computational results and work
bg: Виж твоите работа и резултати от последната седмица (и повече)

en: We'll now guide you through the process of adding an account
    manager.
bg: Сега ще те преведем през процесът на добавяне на акаунт
    менажер.

en: We'll now guide you through the process of attaching to a project.
bg: Сега ще те преведем през процеса на добавяне на нов проект.

en: We'll now remove this computer from %s.  You will
    be responsible for managing the BOINC client software from
    now on.
bg: Сега ще премахнем този компютър от %s. Ти ще си
    отговорен от сега нататък за менажирането на 
    BOINC клиентския софтуер.

en: Web sites
bg: Web сайтове

en: Welcome to %s!
bg: Добре дошъл в %s!

en: What language should the manager display by default.
bg: Какъв език трябва да използва менажера по подразбиране?

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
bg: Когато натиснеш Приключи, твоят уеб браузър ще отиде на страница,
    където можеш да настроиш твоя акаунт

en: Won't get new tasks
bg: Няма да взима нови задачи

en: Work done
bg: Свършена работа

en: Yahoo Comm Failure
bg: Грешка при свързването с Yahoo

en: You are already attached to this project.
bg: Ти вече си прикрепен към този проект.

en: You are now successfully attached to the %s system.
    %s
bg: Успешно успя да се прикрепиш към %s системата.
    %s

en: You are now successfully attached to this account manager.
bg: Успешно успяхте да се прикрепите към този акаунт менажер.

en: You are now successfully attached to this project.
bg: Успешно успя да се прикрепиш към този проект.

en: You can copy and paste the URL from your browser's address bar.
bg: Можеш да копираш и пейстнеш URLто от адресния панел на твоя браузър.

en: Your account
bg: Вашият акаунт

en: Your computers
bg: Вашите компютри

en: Your preferences
bg: Вашите Преференции

en: Your results
bg: Вашите резултати

en: Your statistics and settings
bg: Твоите статистики и настройки

en: Your team
bg: Вашият отбор

en: climateprediction.net News
bg: climateprediction.net Новини

en: minimum length %d
bg: минимална дължина %d
