BOINC Manager 5.x - en to sk translation catalogue (852 entries)

en:  (Scheduler wait)
sk:  (čakanie plánovača)

en:  (Scheduler wait:
sk:  (Čakanie plánovača:

en:  (Waiting for network access)
sk:  (Čakanie na prístup k sieti)

en:  (non-CPU-intensive)
sk:  (nenáročný na procesor)

en:  (project backoff:
sk:  (odsunutie projektu:

en:  (suspended -
sk:  (pozastavené -

en:  at
sk:  na

en:  work fetch deferral interval
sk:  interval odkladania získavania práce

en:  work fetch deferred for
sk:  získavanie práce odložené o

en: % CPU time
sk: % CPU času

en: % of page file (swap space)
sk: % stránkovacieho súboru (swapového priestoru)

en: % of the processors
sk: % z procesorov

en: % of total disk space
sk: % celkového miesta na disku

en: % when computer is idle
sk: % keď je počítač nepoužívaný

en: % when computer is in use
sk: % keď je počítač používaný

en: %d hr %d min %d sec
sk: %d hodín %d minút %d sekúnd

en: %s &help
sk: P&omoc s %s

en: %s &website
sk: %s &web stránka

en: %s - Communication
sk: %s - Komunikácia

en: %s - Connection Error
sk: %s - Chyba pripojenia

en: %s - Connection Failed
sk: %s - Pripojenie neúspešné

en: %s - Connection Status
sk: %s - Stav pripojenia

en: %s - Daemon Start Failed
sk: %s - Spustenie daemona zlyhalo

en: %s - Event Log
sk: %s - Záznam udalostí

en: %s - Exit Confirmation
sk: %s - Potvrdenie ukončenia

en: %s - Language Selection
sk: %s - Výber jazyka

en: %s - Network Status
sk: %s - Stav siete

en: %s - Notices
sk: %s - Oznamy

en: %s - Preferences
sk: %s - Preferencie

en: %s - Select Computer
sk: %s - Zvoliť počítač

en: %s - Shut down the current client...
sk: %s - Vypnúť aktuálneho klienta...

en: %s - Stop using %s
sk: %s - Ukončiť používanie %s

en: %s - Unexpected Exit
sk: %s - Nečakané ukončenie

en: %s Notices
sk: %s Oznamy

en: %s failed to connect to the Internet.
sk: %s bol neúspešný pri pripájaní k Internetu.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
sk: %s bol neúspešný pri odpájaní od Internetu.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
sk: %s má detekované aktuálne pripojenie k Internetu.
    Aktualizujú sa všetky projekty a obnovujú všetky prenosy.

en: %s has successfully added %s
sk: %s bol úspešne pripojený k %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
sk: %s má úspešné pripojenie k Internetu.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
sk: %s je úspešne odpojený od Internetu.

en: %s is connecting to the Internet.
sk: %s sa pripája k Internetu.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
sk: %s nie je schopný pripojiť sa k %s klientovi.
    Chcete skúsiť pripojiť sa znova?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
sk: %s nie je schopný spustiť %s.
    Spustite prosím Ovládacie panely->Nástroje pre správu->Služby a spustite službu BOINC.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please start the daemon and try again.
sk: %s nie je schopný spustiť klienta %s.
    Spustite prosím daemona a skúste to znova.

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
sk: %s nie je momentálne pripojený k %s clientovi.
    Prosím použite 'Súbor\Vybrať počítač...' voľbu ponuky pre pripojenie sa k %s klientovi.
    Pre pripojenie sa k Vášmu miestnemu počítaču prosím použite 'localhost' ako názov počítača.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
sk: %s sa potrebuje pripojiť k Internetu.
    Môže to byť teraz?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
sk: Vlastnícke práva alebo povolenia pre %s nie sú nastavené správne; prosím nainštalujte %s znova.
    (Kód chyby %d

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
sk: %s vypne aktuálne pripojeného klienta
    a vyzve Vás na pripojenie na iný počítač.

en: %s. Work done by %s: %0.2f
sk: %s. Práca dokončená v %s: %0.2f

en: %s; received from %s; on %s
sk: %s; prijatá od %s; o %s

en: %s; received on %s
sk: %s; prijatá o %s

en: &%s help
sk: Pomoc s &%s

en: &About %s...
sk: &O %s...

en: &Activity
sk: &Aktivity

en: &Add project or account manager...
sk: P&ripojiť k projektu alebo Správcovi konta...

en: &Add project...
sk: P&ripojiť k projektu...

en: &Cancel
sk: &Späť

en: &Clear Default
sk: &Vymazať predvolené

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: &Close Window
sk: &Zavrieť okno

en: &Disk usage	Ctrl+Shift+D
sk: Využite &disku	 Ctrl+Shift+D

en: &Email address:
sk: &Emailová adresa:

en: &File
sk: &Súbor

en: &Finish
sk: &Dokončiť

en: &Help
sk: &Pomoc

en: &Next >
sk: Ď&alej >

en: &Next project >
sk: &Nasledujúci projekt >

en: &No, new user
sk: &Nie, som nový užívateľ

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
sk: &Oznamy	Ctrl+Shift+N

en: &Options...
sk: &Nastavenia...

en: &Password:
sk: &Heslo:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
sk: &Projekty	 Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
sk: &Opustiť %s

en: &Run always
sk: &Počítať stále

en: &Set Default
sk: &Nastaviť predvolené

en: &Show only this project
sk: &Zobraziť len tento projekt

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
sk: Š&tatistiky	 Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
sk: Po&zastaviť

en: &Synchronize with %s
sk: &Synchronizovať s %s

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
sk: Ú&lohy	 Ctrl+Shift+T

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Username:
sk: &Užívateľské meno:

en: &View
sk: &Náhľad

en: &Yes, existing user
sk: Áno, som už existujúci užív&ateľ

en: '%s' does not contain a valid host name.
sk: '%s' neobsahuje správny názov počítača.

en: '%s' does not contain a valid path.
sk: '%s' neobsahuje správnu cestu.

en: '%s' is already in the list.
sk: '%s' sa už nachádza v zozname.

en: '%s' is not an executable application.
sk: '%s' nie je spustiteľná aplikácia.

en: (Automatic Detection)
sk: (Automatická detekcia)

en: (C) 2003-2011 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
sk: (C) 2003-2011 Kalifornská Univerzita, Berkeley.
    Všetky práva vyhradené.

en: (Unknown)
sk: (Neznáme)

en: (User Defined)
sk: (Užívateľsky definované)

en: (no restriction if equal)
sk: (bez obmedzenia ak sú časy zhodné)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
sk: .
    Môžete povoliť v menu Aktivity.

en: 0 (Run Always)
sk: 0 (Beží stále)

en: 1 day
sk: 1 deň

en: 1 hour
sk: 1 hodina

en: 1 week
sk: 1 týždeň

en: 6 hours
sk: 6 hodín

en: ; column %d of %d;
sk: ; stĺpec %d z %d;

en: ; current sort column %d of %d; ascending order;
sk: ; triedené podľa stĺpca %d z %d; vzostupné poradie;

en: ; current sort column %d of %d; descending order;
sk: ; triedené podľa stĺpca %d z %d; zostupné poradie;

en: ; row %d of %d;
sk: ; riadok %d z %d;

en: ; row %d;
sk: ; riadok %d;

en: ; selected row %d ;
sk: ; vybraný riadok %d ;

en: ; selected row %d of %d;
sk: ; vybraný riadok %d z %d;

en: < &Back
sk: < &Späť

en: < &Previous project
sk: < &Predošlý projekt

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
sk: Linka na panel hlásení problémov a chýb Einstein@Home

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
sk: Pre správne fungovanie BOINC je potrebný reštart.
    Prosím reštartujte počítač a pokus opakujte.

en: A&dvanced
sk: &Pokročilé

en: ATI GPU
sk: AMD/ATI GPU

en: ATI GPU Supported
sk: Môže využiť ATI GPU (grafickú kartu)

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
sk: Zanechať prácu na tomto výsledku. Nedostanete zaň žiaden kredit.

en: Abort
sk: Zrušiť

en: Abort File Transfer
sk: Zrušiť prenos súboru

en: Abort Transfer
sk: Zrušiť prenos

en: Abort task
sk: Zrušiť úlohu

en: Aborted
sk: Zrušená

en: Aborted by project
sk: Zrušená projektom

en: Aborted by user
sk: Zrušená užívateľom

en: Aborted: not started by deadline
sk: Zrušené: výpočet sa nezačal do určeného termínu

en: Aborting result...
sk: Rušenie výsledku...

en: Aborting transfer...
sk: Prerušenie prenosu...

en: About %s
sk: O %s

en: Account
sk: Konto

en: Account Manager &URL:
sk: &URL Správcu konta:

en: Account manager not found
sk: Správca konta nenájdený

en: Account manager preference
sk: Preferencie Správcu konta

en: Account manager temporarily unavailable
sk: Správca konta dočasne nedostupný

en: Account manager website
sk: Webová stránka Správcu konta

en: Account summary
sk: Súhrn konta

en: Acknowledged
sk: Potvrdená

en: Add Exclusive App
sk: Pridať výhradnú aplikáciu

en: Add Project
sk: Pridať projekt

en: Add a project
sk: Pripojiť k projektu

en: Add an application to this list
sk: Pridať aplikáciu do tohto zoznamu

en: Add exclusive app
sk: Pridať výhradnú aplikáciu

en: Add project
sk: Pripojiť sa k projektu

en: Add project or account manager
sk: Pripojiť k projektu alebo Správcovi konta

en: Add...
sk: Pridať...

en: Added via account manager
sk: Pripojené cez Správcu konta

en: Address:
sk: Adresa:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
sk: Pokročilé zobrazenie...	 Ctrl+Shift+A

en: All
sk: Všetky

en: All projects (separate)
sk: Projekty (samostatne)

en: All projects (sum)
sk: Všetky projekty (súhrn)

en: All projects (together)
sk: Všetky projekty (spolu)

en: Allow GPU work according to preferences
sk: Povoliť prácu na GPU podľa Vašich preferencií

en: Allow GPU work regardless of preferences
sk: Povoliť prácu na GPU bez ohľadu na preferencie

en: Allow fetching new tasks for this project.
sk: Povoliť sťahovanie nových úloh pre tento projekt.

en: Allow network activity according to preferences
sk: Povoliť sieťové aktivity v súlade s Vašimi preferenciami

en: Allow network activity regardless of preferences
sk: Povoliť sieťové aktivity bez ohľadu na preferencie

en: Allow new tasks
sk: Povoliť nové úlohy

en: Allow work according to preferences
sk: Povoliť prácu podľa preferencií

en: Allow work regardless of preferences
sk: Povoliť prácu bez ohľadu na preferencie

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
sk: Konto s touto emailovou adresou už existuje a má 
    iné heslo ako ste vložili.
    
    Prosím navštívte web stránku projektu a riaďte sa inštrukciami.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
sk: Konto s týmto užívateľským menom už existuje a má
    iné heslo ako Vami vložené.
    
    Prosím navštívte web stránku projektu a riaďte sa tam instrukciami.

en: An error has occurred;
    check the Event Log for details.
    
    Click Finish to close.
sk: Objavila sa chyba;
    skontrolujte Záznam udalostí pre podrobnosti.
    
    Kliknite na Dokončiť pre zatvorenie.

en: An internal server error has occurred.
sk: Vyskytla sa interná chyba servera.

en: An internal server error has occurred.
sk: Vyskytla sa interná chyba servera.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
sk: Na tomto počítači už beží iný %s.
    Zvoľte ktorého klienta chcete sledovať.

en: Anytime
sk: Kedykoľvek

en: Application
sk: Aplikácia

en: Application names must end with '%s'
sk: Názvy aplikácií musia končiť na '%s'

en: Application:
sk: Aplikácia:

en: Application: %s
sk: Aplikácia: %s

en: Application: Not available
sk: Aplikácia: Nie je k dispozícii

en: Applications to add
sk: Aplikácie na pridanie

en: Are you already running %s?
sk: Používate už %s?

en: Are you already running this project?
sk: Už ste niekedy počítali pre tento projekt?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť týchto %d úloh?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť prenos tohoto súboru '%s'?
    POZNÁMKA: Zrušenie prenosu neodsúhlasí úlohu a Vy
    za ňu nedostanete pridelený kredit.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
sk: Ste si istý že chcete zrušiť túto úlohu '%s'?
    (Priebeh: %.1lf%%, Stav: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť túto úlohu '%s'?
    (Priebeh: %s, Stav: %s)

en: Are you sure you want to display graphics on a remote machine?
sk: Ste si istý, že chcete zobraziť grafiku na vzdialenom počítači?

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete odpojiť projekt '%s'?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete resetovať projekt '%s'?

en: Ask questions and report problems
sk: Položte otázku a oznámte problémy

en: Authorization failed connecting to running client.
sk: Zlyhala autorizácia pri pripájaní k bežiacemu klientovi.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
sk: Autorizácia nemala pripojenie pre spustenie klienta.
    Preverte, či spúšťate tento program v tom istom adresári kde je klient.

en: Autodetect
sk: Autodetekcia

en: Avg. work done
sk: Denný priemer

en: BOINC Manager
sk: Správca BOINC

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
sk: Správca BOINC bol automaticky spustený operačným systémom

en: BOINC data directory
sk: Priečinok pre pracovné dáta BOINC

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
sk: BOINC zlyhal pri komunikácii cez Internet.
    Najpravdepodobnejšie príčiny sú:
    
    1) Problém s pripojením.  Skontrolujte Vaše sieťové alebo
    modemové pripojenie a stlačte tlačidlo späť pre zopakovanie
    
    2) Softvér osobného firewallu blokuje BOINC.
    Nastavte Váš osobný firewall tak, aby umožnil programom BOINC a Správca BOINC
    komunikáciu na porte 80, potom kliknite na Späť a skúste znova.
    
    3) Používate proxy server.
    Kliknite na Ďalej pre konfigurovanie proxy nastavení pre BOINC.

en: BOINC leaves at least this amount of disk space free (in Gigabytes)
sk: BOINC ponechá najmenej toľkoto voľného miesta na disku (v GB)

en: BOINC uses at most this percentage of total disk space
sk: BOINC využije najviac toľkoto percent z celkovej kapacity disku

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
sk: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
    (Berkeleyská otvorená infraštruktúra pre sieťové výpočty)

en: C&onfirm password:
sk: P&otvrďte heslo:

en: CPU benchmarks in progress
sk: prebiehajú testy rýchlosti CPU

en: CPU is busy
sk: procesor je vyťažený

en: CPU time
sk: Čas CPU

en: CPU time at last checkpoint
sk: Čas CPU pri poslednom uložení stavu

en: Cancel
sk: Späť

en: Categories:
sk: Kategórie:

en: Change Research Applications at World Community Grid
sk: Zmeniť výskumné aplikácie vo World Community Grid

en: Check the email address and password, and try again.
sk: Skontrolujte emailovú adresu a heslo, potom skúste znova.

en: Check the username and password, and try again.
sk: Skontrolujte užívateľské meno a heslo, potom skúste znova.

en: Choose a &password:
sk: Zvoľte &heslo:

en: Choose a project
sk: Zvoľte projekt

en: Choose an account manager
sk: Zvoľte Správcu konta

en: Clear
sk: Vymazať

en: Click
sk: Klik

en: Click 'Abort transfer' to delete the file from the transfer queue. This will prevent you from being granted credit for this result.
sk: Kliknite na 'Zrušiť prenos' pre vymazanie súboru z prenosovej fronty. Za tento výsledok nedostanete žiadny kredit.

en: Click 'Retry now' to transfer the file now
sk: Kliknúť na 'Zopakuj teraz' pre prenos súboru teraz

en: Click Clear to restore web-based settings.
sk: Kliknite Vymazať pre obnovenie nastavení z webstránky projektu.

en: Click Finish to close.
sk: Kliknite na Dokončiť pre zatvorenie.

en: Click OK to set preferences.
sk: Kliknite OK pre uloženie preferencií.

en: Click to show project graphics
sk: Kliknutím zobrazíte okno s grafikou projektu

en: Client configuration excludes
sk: Nastavenie klienta vylučuje

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Close the %s window
sk: Zavrieť okno %s

en: Commands
sk: Príkazy

en: Common questions
sk: Bežné otázky

en: Communicating with %s.
sk: Komunikácia s %s.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
sk: Komunikácia s BOINC klientom.  Prosím čakajte ...

en: Communicating with project
    Please wait...
sk: Komunikácia s projektom
    Prosím čakajte...

en: Communicating with project.
sk: Komunikácia so serverom projektu.

en: Communicating with server.
sk: Komunikácia so serverom.

en: Communication deferred
sk: Komunikácia odložená

en: Computation error
sk: Chyba výpočtu

en: Computer ID
sk: ID počítača

en: Computing &preferences...
sk: &Preferencie počítania...

en: Computing allowed
sk: Počítanie povolené

en: Computing is enabled
sk: Počítanie je povolené

en: Computing is suspended -
sk: Počítanie je pozastavené -

en: Configure computing preferences
sk: Konfigurovať preferencie počítania

en: Configure display options and proxy settings
sk: Konfigurovať voľby zobrazenia a nastavenia proxy

en: Confirm before connecting to internet
sk: Potvrdiť pred pripojením k Internetu

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Connect options
sk: Nastavenie pripojenia

en: Connect to another computer running %s
sk: Pripojiť k inému počítaču počítajúcemu %s

en: Connect to internet only between:
sk: Pripojiť k Internetu iba medzi:

en: Connect via HTTP proxy server
sk: Pripojenie cez HTTP proxy server

en: Connect via SOCKS proxy server
sk: Pripojenie cez SOCKS proxy server

en: Connected
sk: Pripojené

en: Connected to %s (%s)
sk: Pripojené k %s (%s)

en: Connecting to %s
sk: Pripájanie k %s

en: Connecting to client
sk: Pripája sa ku klientovi

en: Connections
sk: Pripojenia

en: Copy &All
sk: Kopírov&ať všetky

en: Copy &Selected
sk: &Kopírovať vybrané

en: Copy all messages
sk: Kopírovať všetky správy

en: Copy all the messages to the clipboard.
sk: Kopírovať všetky správy do kopírovacej schránky.

en: Copy selected messages
sk: Kopírovať vybraté správy

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
sk: Kopírovať vybrané správy do schránky. Môžete vybrať viaceré správy ak pri označovaní správ podržíte stlačený Shift alebo príkazovú klávesu.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
sk: Kopírovať vybrané správy do schránky. Môžete vybrať viaceré správy ak pri označovaní správ podržíte stlačený Shift alebo Ctrl.

en: Copying all messages to the clipboard...
sk: Kopírovanie všetkých správ do schránky...

en: Copying selected messages to the clipboard...
sk: Kopírovanie vybraných správ do schránky...

en: Copyright:
sk: Autorské práva:

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
sk: Korešpondujte s administrátormi a ostatnými užívateľmi na Einstein@Home paneloch hlásení

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
sk: Korešpondujte s ostatnými užívateľmi na SETI@home paneloch hlásení

en: Credit
sk: Kredit

en: Current status of the Einstein@Home server
sk: Aktuálny stav Einstein@Home servra

en: Day-of-week override:
sk: Samostatné nastavenia pre dni v týždni:

en: Deadline
sk: Odoslať do

en: Default
sk: Predvolené

en: Default Connection:
sk: Predvolené pripojenie:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
sk: Vymazať všetky súbory a úlohy spojené s týmto projektom a získať nové úlohy.  Mali by ste najskôr aktualizovať projekt pre odoslanie všetkých dokončených úloh.

en: Device Profiles
sk: Profily zariadenia

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
sk: Nastavenia Dialógového pripojenia a Virtuálnej privátnej siete

en: Directory
sk: Priečinok

en: Directory containing the BOINC Client executable
sk: Priečinok obsahujúci program BOINC klient

en: Disconnect when done
sk: Odpojiť po dokončení komunikácie

en: Disconnected
sk: Odpojené

en: Disk usage
sk: Využitie disku

en: Disk usage by BOINC projects
sk: Využitie disku BOINC projektmi

en: Display diagnostic messages.
sk: Zobraziť diagnostické správy.

en: Display disk usage
sk: Zobraziť využitie disku

en: Display notices
sk: Zobraziť oznamy

en: Display projects
sk: Zobraziť projekty

en: Display statistics
sk: Zobraziť štatistiky

en: Display tasks
sk: Zobraziť úlohy

en: Display the advanced (accessible) graphical interface.
sk: Zobraziť pokročilé grafické rozhranie.

en: Display the advanced graphical interface.
sk: Zobraziť pokročilé grafické rozhranie.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
sk: Zobrazovať okno na potvrdenie pri ukončovaní Správcu.

en: Display the simple graphical interface.
sk: Zobraziť jednoduché grafické rozhranie.

en: Display transfers
sk: Zobraziť prenosy

en: Do all pending network communication
sk: Vykonať čakajúcu sieťovú komunikáciu

en: Do network communication
sk: Spustiť všetky prenosy

en: Do work after idle for:
sk: Pracovať pri nečinnosti za:

en: Do work only between:
sk: Pracovať iba medzi:

en: Do work while on battery?
sk: Pracovať pri behu na batérie?

en: Do you really want to cancel?
sk: Chcete skutočne zrušiť?

en: Do you really want to clear all local preferences?
sk: Chcete skutočne odstrániť všetky lokálne preferencie?

en: Do you really want to clear all local preferences?
    (This will not affect exclusive applications.)
sk: Naozaj chcete vymazať všetky lokálne preferencie?
    (Toto sa netýka výhradných aplikácií.)

en: Don't fetch new tasks for this project.
sk: Nesťahovať nové úlohy pre tento projekt.

en: Don't fetch tasks for
sk: Nezískavať nové úlohy pre

en: Don't get new tasks for this project.
sk: Nezískať nové úlohy pre tento projekt.

en: Don't request more work
sk: Neprijímať ďalšiu prácu

en: Don't show this dialog again.
sk: Túto informáciu už nabudúce nezobrazovať.

en: Don't use proxy for:
sk: Nepoužívať proxy pre:

en: Download
sk: Sťahovanie

en: Download failed
sk: Stiahnutie zlyhalo

en: Downloading
sk: Sťahovanie

en: Downloading work from the server.
sk: Sťahovanie práce zo servera.

en: Duration correction factor
sk: Koeficient pre korekciu trvania úloh

en: E&xit
sk: &Ukončiť

en: E&xit %s
sk: &Ukončiť %s

en: Einstein status
sk: Stav projektu Einstein

en: Elapsed
sk: Uplynutý čas

en: Elapsed Time
sk: Uplynutý čas

en: Elapsed Time:
sk: Uplynutý čas:

en: Elapsed time
sk: Uplynutý čas

en: Elapsed: %s
sk: Uplynulo: %s

en: Email address already in use
sk: Emailová adresa sa už používa

en: Enable Manager exit dialog?
sk: Zobraziť potvrdenie pri ukončení Správcu?

en: Ended
sk: Ukončené

en: Error: invalid state '%d'
sk: Chyba: neplatný stav '%d'

en: Estimated computation size
sk: Odhadovaná doba výpočtu

en: Estimated time remaining
sk: Odhad zostávajúceho času

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
sk: Záznam udalostí...	Ctrl+Shift+E

en: Every day between hours of
sk: Každý deň medzi

en: Exit %s
sk: Ukončiť %s

en: Failed to add account manager
sk: Neúspešné pripojenie Správcu konta

en: Failed to add project
sk: Neúspešné pripojenie k projektu

en: Failed to remove account manager
sk: Neúspešné odstránenie Správcu konta

en: Failed to update account manager
sk: Neúspešná aktualizácia správcu konta

en: File
sk: Súbor

en: File downloads deferred for
sk: Sťahovanie súborov odložené o

en: File uploads deferred for
sk: Odosielanie súborov odložené o

en: Filtering messages...
sk: Filtrovanie správ...

en: Find login information
sk: Získať prihlasovacie údaje

en: For additional settings, select Computing Preferences in
sk: Pre pokročilé nastavenia zvoľte Výpočtové preferencie v

en: For advanced options, refer to
sk: Pre pokročilé možnosti prejdite na

en: Forgot your password?
sk: Zabudli ste heslo?

en: Fraction done
sk: Hotový podiel

en: Friday
sk: Piatok

en: From:
sk: Od:

en: GEO-600 project
sk: Projekt GEO-600

en: GPU computing is enabled
sk: Počítanie na GPU je povolené

en: GPU computing is suspended -
sk: Počítanie na GPU je pozastavené -

en: GPU missing,
sk: GPU sa nenašlo,

en: GUI RPC port number
sk: Číslo portu pre RPC grafického prostredia

en: General
sk: Všeobecné

en: General options
sk: Všeobecné nastavenia

en: Get current settings from %s
sk: Získať aktuálne nastavenia z %s

en: Get help for climateprediction.net
sk: Získajte pomoc pre climateprediction.net

en: Get help with %s
sk: Získať pomoc s %s

en: Gigabytes disk space
sk: Gigabajtov miesta na disku

en: Gigabytes disk space free
sk: GB voľného miesta na disku

en: Global Statistics
sk: Globálne štatistiky

en: HTTP Proxy
sk: HTTP proxy server

en: HTTP Proxy Server Configuration
sk: Konfigurácia HTTP proxy servera

en: HTTP proxy
sk: HTTP proxy server

en: Help
sk: Pomoc

en: Hide %s
sk: Skryť %s

en: Hide Others
sk: Skryť ostatné

en: Hide project list
sk: Skryť zoznam projektov

en: Host
sk: Počítač

en: Host Average
sk: Priemerný kredit počítača

en: Host Total
sk: Celkový kredit počítača

en: Host location
sk: Umiestnenie počítača

en: Host name or IP address
sk: Názov alebo IP adresa servera

en: Host name:
sk: Názov počítača:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
sk: Ako často má BOINC upozorňovať na nové oznamy?

en: I agree to the terms of use.
sk: Súhlasím s podmienkami použitia.

en: I do not agree with the terms of use.
sk: Nesúhlasím s podmienkami použitia.

en: Identify your account
sk: Zvoľte Vaše konto

en: If possible, add projects at the
    %s web site.
    
    Projects added via this wizard will not be
    listed on or managed via %s.
sk: Ak je to možné, pridajte projekty
    na webovej stránke %s.
    
    Projekty pridané týmto sprievodcom nebudú
    v zozname %s a nepôjdu ním spravovať.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
sk: Ak ešte nie ste zaregistrovaný u tohto Správu konta,
    urobte to ešte pred pokračovaním.  Kliknite dolu
    na zaregistrovanie alebo získanie zabudnutého hesla.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
sk: Ak prestanete používať %s,
    všetky Vaše aktuálne projekty zostanú zachované,
    ale budete ich musieť spravovať manuálne.
    
    Chcete zastaviť používanie %s?

en: In addition, maintain enough tasks for up to this many days
sk: Navyše udržiavať úlohy aspoň na toľko dní

en: Info about your Team
sk: Informácie o Vašom tíme

en: Info about your team
sk: Informácie o Vašom tíme

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
sk: Neplatný kľúč konta; prosím vložte platný kľúč konta

en: Invalid URL
sk: Neplatná URL

en: Invalid email address; please enter a valid email address
sk: Neplatná emailová adresa; prosím vložiť správnu emailovú adresu

en: KBytes/sec.
sk: KB/s

en: LIGO project
sk: LIGO projekt

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Last update: %.0f days ago
sk: Posledná aktualizácia pred: %.0f dňami

en: Launch another %s
sk: Spustiť ďalší %s

en: Launch another instance of %s...
sk: Spustiť ďalšiu kópiu %s...

en: Launching browser...
sk: Spúšťanie webového prehliadača...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
sk: Spoznajte projekty zapojené do World Community Grid

en: Leave applications in memory while suspended
sk: Ponechať aplikácie v pamäti pri ich pozastavení

en: Leave at least
sk: Ponechať najmenej

en: Leave these blank if not needed
sk: Toto ponechať prázdne, ak nie je potrebné

en: Licensing and copyright information.
sk: Informácie o licencovaní a autorských právach.

en: Local:
sk: Lokálne:

en: Login Failed.
sk: Prihlásenie neúspešné.

en: Master URL
sk: Hlavné URL

en: Max additional work buffer
sk: Dodatočná zásoba práce

en: Maximum download rate
sk: Maximálna rýchlosť sťahovania

en: Maximum upload rate
sk: Maximálna rýchlosť odosielania

en: Mbytes
sk: Megabajtov

en: Memory usage
sk: Využitie pamäte

en: Message
sk: Hlásenie

en: Message boards
sk: Panely hlásení

en: Messages
sk: Správy

en: Messages from server:
sk: Hlásenia zo servera:

en: Minimum work buffer
sk: Minimálna zásoba práce

en: Missing URL
sk: Chýbajúca URL

en: Missing application
sk: Chýbajúca aplikácia

en: Mode view
sk: Režim náhľadu

en: Monday
sk: Pondelok

en: Multicore CPU Supported
sk: Môže využiť viacjadrový procesor

en: My Grid
sk: Môj Grid

en: My Projects:
sk: Moje projekty:

en: Name
sk: Názov

en: Name of application to add?
sk: Názov pridávanej aplikácie?

en: Network activity always available
sk: Sieťové aktivity vždy povolené

en: Network activity based on preferences
sk: Sieťové aktivity podľa preferencií

en: Network activity is suspended -
sk: Sieťové aktivity pozastavené -

en: Network activity suspended
sk: Sieťové aktivity pozastavené

en: Network communication failure
sk: Sieťová komunikácia zlyhala

en: Network is enabled
sk: Sieťové aktivity povolené

en: Network is suspended -
sk: Sieťové aktivity pozastavené -

en: Network usage allowed
sk: Prístup k sieti povoliť

en: New
sk: Nová

en: New page appended. Index = %i
sk: Nová stránka doplnená. Index = %i

en: New page inserted. Index = %i
sk: Nová stránka vložená. Index = %i

en: News
sk: Novinky

en: No Internet connection
sk: Žiadne pripojenie k Internetu

en: No new tasks
sk: Žiadne nové úlohy

en: No work available to process
sk: Nie je dostupná žiadna práca na spracovanie

en: Non CPU intensive
sk: Nenáročné na procesor

en: Not Available
sk: Nie je k dispozícii

en: Not available
sk: Nie je k dispozícii

en: Not connected to a client.
sk: Nepripojené ku klientovi.

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
sk: Nepoužívané: obchádzka chyby v XCode 4.2

en: Notice List
sk: Zoznam oznamov

en: Notice reminder interval:
sk: Interval upozorňovania na oznamy:

en: Notices
sk: Oznamy

en: Now using account manager
sk: Teraz sa používa Správca konta

en: Nvidia GPU Supported
sk: Môže využiť Nvidia GPU (grafickú kartu)

en: Old Page Index = %i
sk: Index starej stránky = %i

en: On multiprocessor systems, use at most
sk: Na viacprocesorových systémoch použiť najviac

en: One project
sk: Jeden projekt

en: Only after computer has been idle for
sk: Len ak bol počítač nepoužívaný aspoň

en: Open %s Web...
sk: Otvoriť web %s...

en: Open %s...
sk: Otvoriť %s...

en: Open a window to set your preferences
sk: Otvoriť okno pre nastavenie Vašich preferencií

en: Open a window to view messages
sk: Otvoriť okno pre prezretie správ

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
sk: Otvoriť okno zobrazujúce oznamy z projektov a BOINC

en: Options
sk: Možnosti

en: Organization:
sk: Organizácia:

en: Other options
sk: Iné nastavenia

en: Password
sk: Heslo

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Paused: Application start delayed
sk: Pozastavené: Odložené spustenie aplikácie

en: Paused: Benchmarks running
sk: Pozastavené: Prebiehajú testy rýchlosti procesora

en: Paused: Computer on battery
sk: Pozastavené: Počítač na batérii

en: Paused: Other work running
sk: Pozastavené: Prebieha výpočet inej úlohy

en: Paused: Time of Day
sk: Pozastavené: Denná doba

en: Paused: User active
sk: Pozastavené: Užívateľ je aktívny

en: Paused: User initiated.  Click 'Resume' to continue
sk: Pozastavené: Vyžiadané užívateľom.  Kliknite na 'Pokračovať' pre spustenie

en: Please connect to the Internet and try again.
sk: Prosím pripojte sa k Internetu a skúste znova.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
sk: Prosím stiahnite a nainštalujte aplikáciu CoRD z http://cord.sourceforge.net

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
sk: Prosím vložte informácie o Vašom konte
    (pre vytvorenie konta navštívte web stránku projektu)

en: Please read the following terms of use:
sk: Prosím prečítajte si nasledovné podmienky použitia:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
sk: Prosím špecifikujte URL.
    Napríklad:
    http://www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
sk: Prosím špecifikujte správnu URL.
    Napríklad:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
sk: Prosím špecifikujte kľúč konta pre pokračovanie.

en: Please specify an email address
sk: Prosím špecifikujte emailovú adresu

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
sk: Zobraziť menu príkazov pre projekt %s

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
sk: Zobraziť menu príkazov pre túto úlohu

en: Pop up a menu of websites for project %s
sk: Zobraziť menu webových stránok projektu %s

en: Preferences…
sk: Preferencie…

en: Process ID
sk: ID procesu

en: Processing Suspended.
sk: Spracovanie pozastavené.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
sk: Spracovanie pozastavené:  Bežia testy rýchlosti.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
sk: Spracovanie pozastavené:  Beh z batérií.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
sk: Spracovanie pozastavené:  Denná doba.

en: Processing Suspended:  User Active.
sk: Spracovanie pozastavené:  Užívateľ pracuje.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
sk: Spracovanie pozastavené:  Užívateľ pozastavil spracovanie.

en: Progress
sk: Priebeh

en: Project
sk: Projekt

en: Project Commands
sk: Príkazy projektu

en: Project List
sk: Projekty

en: Project URL:
sk: URL adresa projektu:

en: Project Web Pages
sk: Webstránky projektu

en: Project Website
sk: Webstránka projektu

en: Project added
sk: Projekt pripojený

en: Project details
sk: Detaily projektu

en: Project ended - OK to remove
sk: Projekt je ukončený - je možné sa od neho odpojiť

en: Project has no apps for
sk: Projekt nemá aplikácie pre

en: Project initialization
sk: Prvotné nastavenie projektu

en: Project not found
sk: Projekt nenájdený

en: Project preference
sk: Projektové preferencie

en: Project suspended by user
sk: Projekt pozastavený užívateľom

en: Project temporarily unavailable
sk: Projekt dočasne nedostupný

en: Project web pages
sk: Webstránky projektu

en: Projects
sk: Projekty

en: Projects:
sk: Projekty:

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Properties of project
sk: Vlastnosti projektu

en: Properties of task
sk: Vlastnosti úlohy

en: Proxy configuration
sk: Konfigurácia proxy

en: Question
sk: Otázka

en: Quit %s
sk: Ukončiť %s

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
sk: Prečítajte si podrobný opis šetriča obrazovky Einstein@Home

en: Read config file
sk: Načítať konfiguračný súbor

en: Read configuration info from cc_config.xml
sk: Načítať konfiguračné informácie z cc-config.xml

en: Read local prefs file
sk: Načítať súbor lokálnych preferencií

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
sk: Načítať preferencie z global_prefs_override.xml.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
sk: Prečítajte si zoznam často kladených otázok k Einstein@Home

en: Ready to report
sk: Pripravená na odoslanie

en: Ready to start
sk: Pripravená na spustenie

en: Received
sk: Prijatá

en: Reconnecting to client.
sk: Obnovuje sa spojenie s klientom.

en: Remaining (estimated)
sk: Zostáva (odhad)

en: Remaining (estimated): %s
sk: Zostáva (odhad): %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
sk: Zapamätať toto rozhodnutie a túto ponuku už nezobrazovať.

en: Remove
sk: Odobrať

en: Remove Project
sk: Odstrániť projekt

en: Remove an application from this list
sk: Odobrať aplikáciu z tohto zoznamu

en: Remove this computer from account manager control.
sk: Odstrániť počítač z ovládania Správcom konta.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
sk: Odpojiť počítač od tohto projektu.  Rozpracované úlohy budú stratené (použite najskôr 'Aktualizovať' pre odoslanie všetkých dokončených úloh).

en: Remove when tasks done
sk: Odpojiť po skončení úloh

en: Removing project...
sk: Odstraňovanie projektu...

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
sk: Odoslať všetky dokončené úlohy, získať posledný kredit, získať posledné preferencie a ak je možné získať ďalšie úlohy.

en: Report deadline
sk: Odoslať do

en: Report problems
sk: Oznámenie problémov

en: Requested by account manager
sk: Vyžiadané Správcom konta

en: Requested by project
sk: Vyžiadané projektom

en: Requested by user
sk: Vyžiadané používateľom

en: Required files not found on the server.
sk: Na serveri sa nenašli potrebné súbory.

en: Research
sk: Výskum

en: Research area:
sk: Oblasť výskumu:

en: Reset Project
sk: Resetovať projekt

en: Reset project
sk: Resetovať projekt

en: Resetting project...
sk: Resetovanie projektu...

en: Resource share
sk: Podiel výkonu

en: Resources
sk: Prostriedky

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Resume Computing
sk: Pokračovať vo výpočtoch

en: Resume GPU
sk: Pokračovať na GPU

en: Resume activity
sk: Povoliť aktivity

en: Resume tasks for this project.
sk: Pokračovať na úlohách pre tento projekt.

en: Resume work for this task.
sk: Pokračovať v práci na tejto úlohe.

en: Resuming project...
sk: Pokračovanie projektu...

en: Resuming task...
sk: Pokračovanie úlohy...

en: Retrieving current status
sk: Obnovovanie aktuálneho stavu

en: Retrieving current status.
sk: Obnovovanie aktuálneho stavu.

en: Retrieving system state; please wait...
sk: Zisťuje sa stav systému; prosím čakajte...

en: Retry Now
sk: Zopakovať teraz

en: Retrying transfer now...
sk: Opakovanie prenosu teraz...

en: Run CPU &benchmarks
sk: Spustiť &testy CPU

en: Run Manager at login?
sk: Spustiť Správcu pri prihlásení?

en: Run based on &preferences
sk: P&očítať podľa preferencií

en: Run the BOINC Manager when you log on.
sk: Spustiť Správcu BOINC keď sa prihlásite do Windows.

en: Running
sk: Počítanie

en: Running, high priority
sk: Počítanie, s vysokou prioritou

en: Runs BOINC CPU benchmarks
sk: Spustiť BOINC testy rýchlosti procesora

en: S&top using %s...
sk: &Ukončiť používanie %s...

en: SOCKS Proxy
sk: SOCKS proxy server

en: SOCKS Proxy Server Configuration
sk: Konfigurácia SOCKS proxy servera

en: SOCKS proxy
sk: SOCKS proxy server

en: Saturday
sk: Sobota

en: Scheduler RPC deferred for
sk: RPC plánovača odložené o

en: Scheduler call in progress
sk: Spracováva sa požiadavka plánovača

en: Scheduler request in progress
sk: Spracováva sa požiadavka plánovača

en: Scheduler request pending
sk: Žiadosť plánovača nevyriešená

en: Scheduling
sk: Plánovanie

en: Scheduling priority
sk: Priorita plánovania

en: Screensaver info
sk: Info o šetriči obrazovky

en: Search for help in our help system
sk: Pátranie po pomoci v našom systéme pomoci

en: Select a project to access with the controls below
sk: Zvoľte projekt na zobrazenie s ovládačmi dolu

en: Select a task to access
sk: Zvoliť úlohu

en: Select computer...
sk: Vybrať počítač...

en: Select the appearance of the user interface.
sk: Vyberte si vzhľad používateľského rozhrania.

en: Services
sk: Služby

en: Show All
sk: Zobraziť všetky

en: Show VM Console
sk: Ukázať konzolu VM

en: Show VM Console in a window.
sk: Zobraziť okno s konzolou VM.

en: Show active tasks
sk: Zobraziť aktívne úlohy

en: Show all &messages
sk: Zobraziť všetky &správy

en: Show all messages
sk: Zobraziť všetky správy

en: Show all projects, one chart per project
sk: Zobraziť všetky projekty, jeden graf pre každý projekt

en: Show all tasks
sk: Zobraziť všetky úlohy

en: Show all tasks.
sk: Zobraziť všetky úlohy.

en: Show application graphics in a window.
sk: Zobraziť okno s grafikou aplikácie.

en: Show average credit for host
sk: Ukázať priemerný kredit pre počítač

en: Show average credit for user
sk: Ukázať priemerný kredit pre užívateľa

en: Show chart for next project
sk: Ukázať graf pre nasledujúci projekt

en: Show chart for previous project
sk: Ukázať graf pre predošlý projekt

en: Show graphics
sk: Zobraziť grafiku

en: Show host average
sk: Ukázať priemer počítača

en: Show host total
sk: Ukázať úhrn počítača

en: Show information about %s
sk: Zobraziť informácie o %s

en: Show information about BOINC and %s
sk: Zobraziť informácie o BOINC a %s

en: Show information about the %s
sk: Zobraziť informácie o %s

en: Show messages for all projects
sk: Zobraziť správy zo všetkých projektov

en: Show messages for all projects.
sk: Zobraziť správy zo všetkých projektov.

en: Show one chart with all projects
sk: Zobraziť jeden graf so všetkými projektmi

en: Show one chart with selected project
sk: Zobraziť jeden graf s vybraným projektom

en: Show one chart with sum of projects
sk: Zobraziť jeden graf so súhrnom projektov

en: Show only active tasks.
sk: Zobraziť len aktívne úlohy.

en: Show only the messages for the selected project
sk: Zobraziť správy len z vybraného projektu

en: Show only the messages for the selected project.
sk: Zobraziť správy len z vybraného projektu.

en: Show only this project
sk: Zobraziť len tento projekt

en: Show project details.
sk: Zobraziť detaily projektu.

en: Show project list
sk: Ukázať zoznam projektov

en: Show task details.
sk: Zobraziť detaily úlohy.

en: Show total credit for host
sk: Ukázať celkový kredit pre počítač

en: Show total credit for user
sk: Ukázať celkový kredit pre užívateľa

en: Show user average
sk: Ukázať priemer užívateľa

en: Show user total
sk: Ukázať úhrn užívateľa

en: Showing VM console for task...
sk: Zobrazenie konzoly VM pre úlohu...

en: Showing graphics for task...
sk: Zobrazenie grafiky pre úlohu...

en: Shut down connected client...
sk: Vypnúť pripojeného klienta...

en: Shut down the currently connected client
sk: Vypnúť aktuálne pripojeného klienta

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
sk: Jednoduché &zobrazenie...	 Ctrl+Shift+V

en: Size
sk: Veľkosť

en: Skin
sk: Vzhľad

en: Skip image file verification
sk: Vynechávať verifikáciu obrazových súborov

en: Snooze
sk: Uspať

en: Snooze GPU
sk: Uspať GPU

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Starting client
sk: Spúšťa sa klient

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
sk: Spustiť BOINC len s ikonou na paneli úloh

en: Startup BOINC with these optional arguments
sk: Spustiť BOINC s týmito voliteľnými argumentmi

en: State
sk: Stav

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Status
sk: Stav

en: Status: %s
sk: Stav: %s

en: Stop BOINC network activity
sk: Zastaviť sieťové aktivity pre BOINC

en: Stop GPU work regardless of preferences
sk: Zastaviť prácu na GPU bez ohľadu na preferencie

en: Stop all activity
sk: Zastaviť všetky aktivity

en: Stop running tasks when exiting the %s
sk: Ukončiť bežiace výpočty pri ukončení %s

en: Stop work regardless of preferences
sk: Zastaví prácu bez ohľadu na preferencie

en: Summary statistics for World Community Grid
sk: Sumárne štatistiky pre World Community Grid

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Supported systems:
sk: Podporované systémy:

en: Suspend
sk: Pozastaviť

en: Suspend Computing
sk: Pozastaviť výpočty

en: Suspend GPU
sk: Pozastaviť GPU

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
sk: Pozastaviť používanie procesora a siete ak bežia tieto aplikácie:

en: Suspend tasks for this project.
sk: Pozastaviť úlohy pre tento projekt.

en: Suspend work for this result.
sk: Pozastaviť prácu na tomto výsledku.

en: Suspend work for this task.
sk: Pozastaviť prácu na tejto úlohe.

en: Suspended -
sk: Pozastavené -

en: Suspended by user
sk: Pozastavené užívateľom

en: Suspended via GUI
sk: Pozastavené cez GUI

en: Suspending project...
sk: Pozastavenie projektu...

en: Suspending task...
sk: Pozastavenie úlohy...

en: Switch between applications every
sk: Prepínať medzi aplikáciami približne každých

en: Switch to the BOINC advanced view
sk: Prepnúť BOINC do pokročilého náhľadu

en: Synchronize
sk: Sychronizovať

en: Synchronize projects with account manager system
sk: Synchronizovať projekty so Správcom konta

en: Task Commands
sk: Príkazy pre úlohu

en: Task suspended by user
sk: Úloha pozastavená užívateľom

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Tasks checkpoint to disk at most every
sk: Ukladať stav úloh každých

en: Tasks:
sk: Úlohy:

en: Team
sk: Tím

en: Team name
sk: Názov tímu

en: Telling project to allow additional task downloads...
sk: Pokyn projektu, aby stiahol ďalšie úlohy...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
sk: Pokyn projektu, aby nesťahoval žiadne ďalšie úlohy...

en: Terms of Use
sk: Podmienky použitia

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
sk: Klient %s 3x nečakane ukončil prácu počas posledných %d minút.
    Chcete ho znovu reštartovať?

en: The %s's default language has been changed, in order for this change to take affect you must restart the %s.
sk: Predvolený jazyk pre %s bol zmenený. Aby sa táto zmena prejavila, musíte reštartovať %s.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
sk: Vami dodané URL nie je známym Správcom konta pre BOINC.
    
    Prosím skontrolujte URL a skúste znova.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
sk: URL Vami dodaná nie je z projektov pod BOINC.
    
    Prosím skontrolujte URL a skúste znova.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
sk: The World Community Grid - BOINC zlyhal pri komunikácii na Internete.
    Najpravdepodobnejšie príčiny sú:
    
    1) Problém s pripojením.  Skontrolujte Vaše sieťové alebo
    modemové pripojenie a stlačte tlačidlo späť pre zopakovanie
    
    2) Softvér osobného firewallu blokuje World Community Grid - BOINC.
    Nastavte Váš osobný firewall tak, aby umožnil programom BOINC a Správca BOINC
    komunikáciu na porte 80 a 443, potom kliknite na Späť a skúste znova.
    
    3) Používate proxy server.
    Kliknite na Ďalej pre konfigurovanie proxy nastavení pre BOINC.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
sk: Správca konta je dočasne nedostupný.
    
    Prosím skúste znova neskôr.

en: The home page of the GEO-600 project
sk: Domovská stránka projektu GEO-600

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
sk: Domovská stránka projektu Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO)

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please enter a different password.
sk: Minimálna dĺžka hesla pre tohoto Správcu konta je %d. Prosím zvoľte iné heslo.

en: The minimum password length for this project is %d. Please enter a different password.
sk: Mnimálna dĺžka hesla pre tento projekt je %d. Prosím zvoľte iné heslo.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
sk: Heslo a potvrdenie hesla nesúhlasia. Prosím vložte ich znova.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
sk: Heslo ktoré ste poskytli je nesprávne, prosím skúste znova.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
sk: Projekt je dočasne nedostupný.
    
    Prosím skúste znova neskôr.

en: There are new notices - click to view.
sk: Objavili sa nové oznamy - kliknite pre ich zobrazenie.

en: There are no notices at this time.
sk: Zatiaľ neexistujú žiadne oznamy.

en: There are over 30 BOINC-based projects
    doing research in many areas of science,
    and you can volunteer for as many of them as you like.
    You can add a project directly,
    or use an 'Account Manager' web site to select projects.
sk: Existuje vyše 30 projektov pracujúcich pod BOINC,
    ktoré vykonávajú výskum v mnohých oblastiach vedy,
    a Vy sa môžete zapojiť do koľkých z nich chcete.
    Môžete sa pripojiť k projektu priamo, alebo použiť
    na výber projektov webovú stránku 'Správcu konta'.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
sk: Toto okno nastavuje preferencie len pre tento počítač.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
    Click OK to set preferences.
    Click Clear to restore web-based settings (except exclusive apps).
sk: Táto ponuka obsahuje predvoľby len pre tento počítač.
    Kliknite na OK pre uloženie predvolieb.
    Kliknite na Vymazať pre obnovenie predvolieb z webovej stránky projektu (okrem výhradných aplikácií).

en: This panel contains graphs showing user totals for projects
sk: Tento panel obsahuje grafy zobrazujúce výsledky užívateľa v projektoch

en: This project has been successfully added.
sk: Pripojenie k projektu prebehlo úspešne.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
sk: Tento projekt momentálne neakceptuje nové kontá.
    Môžete sa pripojiť len ak už máte konto vytvorené.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
sk: Tento projekt nemusí mať prácu pre Váš typ počítača.  Chcete sa k nemu napriek tomu pripojiť?

en: This task's progress
sk: Priebeh tejto úlohy

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
sk: Toto ukončí %s a jeho úlohy až kým buď
    %s alebo šetrič obrazovky %s nebudú znova spustené.
    
    Vo väčšine prípadov je lepšie len zatvoriť okno %s,
    než celkom ukončiť aplikáciu; takto bude môcť %s počítať
    úlohy ďalej v čase určenom vo Vašich preferenciách.

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Time
sk: Čas

en: Time Remaining:
sk: Zostávajúci čas:

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
sk: Zvoľte projekt kliknutím na jeho názov
    alebo napíšte do kolónky jeho adresu URL.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
sk: Zvoľte Správcu konta kliknutím na jeho názov
    alebo napíšte jeho adresu URL.

en: To continue, click Next.
sk: Pokračujte stlačením Ďalej.

en: To fetch work
sk: Získať ďalšiu prácu

en: To report completed tasks
sk: Nahlásiť dokončené úlohy

en: To send trickle-up message
sk: Odoslať rýchlu správu o stave

en: Total disk usage
sk: Celkové využitie disku

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
sk: P&renosy	Ctrl+Shift+X

en: Transfer at most
sk: Preniesť najviac

en: Transfers
sk: Prenosy

en: Trickle up message pending
sk: Rýchla správa o stave čaká na odoslanie

en: Trickle-up pending
sk: Rýchla správa odosielaná

en: Try to maintain enough tasks to keep busy for this many days
sk: Pokúsiť sa udržiavať dosť úloh na spracovanie počas toľkých dní

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Unable to connect to the core client
sk: Zlyhalo pripojenie ku klientovi

en: Unknown reason
sk: Neznámy dôvod

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update account manager
sk: Aktualizovať Správcu konta

en: Update completed.
sk: Aktualizácia je úplná.

en: Update from %s completed.
sk: Aktualizácia z %s je úplná.

en: Update your device settings
sk: Aktualizácia nastavení Vášho zariadenia

en: Updating charts...
sk: Aktualizovanie grafov...

en: Updating project...
sk: Aktualizácia projektu...

en: Upload
sk: Odosielanie

en: Upload failed
sk: Odoslanie zlyhalo

en: Uploading
sk: Odosielanie

en: Use GPU always
sk: Vždy používať GPU

en: Use GPU based on preferences
sk: Počítať na GPU podľa preferencií

en: Use GPU while computer is in use
sk: Používať GPU aj keď je počítač používaný

en: Use account manager
sk: Použiť Správcu konta

en: Use at most
sk: Použiť najviac

en: Use entire area for graphs
sk: Využiť celú plochu pre grafy

en: Use no more than:
sk: Použiť nie viac ako:

en: User
sk: Užívateľ

en: User Average
sk: Priemerný kredit užívateľa

en: User Name:
sk: Užívateľské meno:

en: User Total
sk: Celkový kredit užívateľa

en: User name
sk: Užívateľské meno

en: Username already in use
sk: Užívateľské meno je už použité

en: Uses smaller area for graphs
sk: Použiť menšiu plochu pre grafy

en: Validation Error
sk: Chyba pri validácii

en: Validation conflict
sk: Konflikt pri validácii

en: Version:
sk: Verzia:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
sk: Prezrite si zoznam všetkých počítačov, na ktorých počítate Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
sk: Prezrite si zoznam všetkých počítačov, na ktorých počítate SETI@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
sk: Prezrite si a modifikujte Váš Einstein@Home profil konta a preferencie

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
sk: Prezrite si a modifikujte Váš SETI@home profil konta a preferencie

en: View information about your team
sk: Prehliadnite si informácie o Vašom tíme

en: View your account information and credit totals
sk: Prehľad informácií o Vašom konte a celkovom kredite

en: View your account information, credits, and trickles
sk: Prehliadnite si informácie o Vašom konte, kredite a rýchlych správach

en: View your last week (or more) of computational results and work
sk: Prezrite si posledný týždeň (alebo viac) vypočítaných výsledkov a práce

en: Virtual memory size
sk: Veľkosť virtuálnej pamäte

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
sk: Staňte sa dobrovoľníkom v ktoromkoľvek z vyše 30 projektov v mnohých oblastiach vedy

en: Waiting for memory
sk: Čakanie na pamäť

en: Waiting for shared memory
sk: Čakanie na zdieľanú pamäť

en: Waiting to contact project servers.
sk: Čakanie na spojenie so servermi projektu.

en: Waiting to run
sk: Čakanie na výpočet

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
sk: Nebolo možné automaticky nastaviť údaje o Vašom konte.
    
    Prosím kliknite dolu na 'Získať prihlasovacie údaje',
    aby ste sa dozvedeli, čo je potrebné zadať
    do polí emailová adresa a heslo.

en: Web site:
sk: Web stránka:

en: Wednesday
sk: Streda

en: Welcome to %s!
sk: Vitajte v %s!

en: What language should BOINC use?
sk: Aký jazyk má Správca BOINC používať?

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
sk: Keď kliknete na Dokončiť, Váš webový prehliadač pôjde na stránku,
    kde môžete nastaviť meno Vášho konta a preferencie.

en: While computer is in use
sk: Pokiaľ je počítač používaný

en: While computer is on batteries
sk: Pokiaľ je počítač na batériách

en: While processor usage is less than
sk: Pokiaľ je využitie procesora nižšie než

en: Will remove when tasks done
sk: Bude odpojený po skončení úloh

en: Won't get new tasks
sk: Nebudú získané nové úlohy

en: Work done
sk: Kredit

en: Work done for this project
sk: Práca hotová pre tento projekt

en: Working set size
sk: Veľkosť pracovnej sady

en: Workunit name
sk: Názov úlohy

en: You already added this project. Please choose a different project.
sk: Tento projekt ste si už pripojili. Prosím zvoľte iný projekt.

en: You are now using %s to manage accounts.
sk: Teraz používate %s na správu konta.

en: You are now using this account manager.
sk: Teraz používate tohto Správcu konta.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    
    To run %s as this user, please:
      - reinstall %s answering "Yes" to the question about
         non-administrative users
     or
      - contact your administrator to add you to the 'boinc_master'
         user group.
sk: Momentálne nemáte oprávnenia na správu klienta.
    
    Aby ste mohli používať %s ako aktuálny užívateľ:
      - preinštalujte %s s voľbou "Áno" pri otázke o
         ne-administrátorských kontách
     alebo
      - kontaktujte Vášho administrátora, aby Vás pridal
         do skupiny používateľov 'boinc_master'.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
sk: Momentálne nemáte oprávnenia spravovať tohto klienta.
    Kontaktujte prosím Vášho administrátora, aby Vás pridal do lokálnej skupiny používateľov 'boinc_users'.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
sk: Nemáte žiadne projekty.  Prosím pridajte projekt.

en: You have chosen to add a new BOINC project.  Adding a new
    project means that you will be connecting your computer to a new organization.
    If this is what you wanted to do, please click on
    the 'Next' button below.
    
    Some projects like World Community Grid run multiple research applications.
    If you want to change which research applications are sent to your computer
    to run, visit the project's website and modify your
    preferences there.
    
    To change which research applications are sent to you from
    World Community Grid then please click on the following button:
sk: Zvolili ste pripojenie k novému projektu v BOINC. Pripojenie k novému projektu
    znamená, že Váš počítač sa pripojí k novej webovej stránke a organizácii.
    Ak ste toto mali v úmysle, pokračujte kliknutím na 'Ďalej'.
    
    Niektoré projekty, ako napríklad World Community Grid, používajú viaceré výskumné aplikácie.
    Ak chcete zmeniť, ktoré aplikácie smú byť posielané na Váš počítač,
    mali by ste navštíviť webové stránky projektu a zmeniť tam Vaše preferencie.
    
    Ak chcete zmeniť výskumné aplikácie zasielané
    z World Community Grid, kliknite na nasledovné tlačidlo:

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
sk: Zvolili ste ukončiť %s,
    ktorý umožňuje zobrazenie a správu
    úloh bežiacich na Vašom počítači.
    
    Ak chcete ukončiť aj bežiace úlohy,
    vyberte z nasledujúcich možností:

en: Your account
sk: Vaše konto

en: Your computers
sk: Vaše počítače

en: Your preferences
sk: Vaše preferencie

en: Your results
sk: Vaše výsledky

en: Your statistics and settings
sk: Vaše štatistiky a nastavenia

en: Your team
sk: Váš tím

en: active
sk: prebieha

en: always
sk: stále

en: an exclusive app is running
sk: beží aplikácia vo výhradnom režime

en: and
sk: a

en: blank
sk: prázdne

en: check box to specify hours for this day of week
sk: po zaškrtnutí je možné nastaviť samostatné časy pre tento deň v týždni

en: check this if you want this computer to do work even when you're using it
sk: zaškrtnite, ak chcete, aby výpočty prebiehali aj keď počítač používate

en: check this if you want this computer to do work while it runs on batteries
sk: zaškrtnite, ak chcete, aby výpočty prebiehali aj keď počítač ide na batérie

en: check this if you want your GPU to do work even when you're using the computer
sk: zaškrtnite, ak chcete, aby výpočty na GPU prebiehali aj keď počítač používate

en: check this if your Internet provider modifies image files
sk: zaškrtnite ak Váš poskytovateľ pripojenia mení sťahované súbory s obrázkami
    (napr. pri GPRS, UMTS)

en: clear all local preferences and close the dialog
sk: odstrániť lokálne preferencie a zavrieť ponuku

en: climateprediction.net News
sk: Novinky climateprediction.net

en: close the dialog without saving
sk: zatvoriť ponuku bez uloženia

en: computer is in use
sk: počítač je používaný

en: computer is not in use
sk: počítač nie je používaný

en: days
sk: dňa (dní)

en: default
sk: predvolené

en: disable BOINC security users and permissions
sk: zablokovať BOINC bezpečnosť užívateľov a oprávnení

en: disk and memory usage
sk: využitie disku a pamäte

en: do work only after you haven't used the computer for this number of minutes
sk: výpočty budú prebiehať až keď počítač nebol používaný určenú dobu v minútach

en: every
sk: každých

en: exclusive applications
sk: výhradná aplikácia

en: failed
sk: zlyhalo

en: for accessibility support, please select advanced from the view menu or type command shift a
sk: pre zjednodušenie prístupu zvoľte Pokročilé zobrazenie v menu alebo použite skratku Ctrl-Shift-A

en: free, available to BOINC:
sk: voľné, dostupné pre BOINC:

en: free, not available to BOINC:
sk: voľné, nedostupné pre BOINC:

en: free:
sk: voľné:

en: if checked, BOINC hangs up when network usage is done
    (only relevant for dialup-connection)
sk: ak je zaškrtnuté, BOINC ukončí pripojenie k Internetu po dokončení prenosov
    (platí len pre vytáčané/dial-up spojenie)

en: if checked, a confirmation dialog will be displayed before trying to connect to the Internet
sk: ak je zaškrtnuté, pred pokusom o pripojenie k Internetu bude vyžadované potvrdenie

en: if checked, suspended work units are left in memory
sk: ak je zaškrtnuté, výpočtové úlohy budú v prípade pozastavenia ponechané v pamäti

en: invalid float
sk: neplatné číslo s desatinnou čiarkou

en: invalid input value detected
sk: bola nájdená neplatná vstupná hodnota

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
sk: neplatný časový interval, formát je HH:MM-HH:MM (24hodinový)

en: invalid time, format is HH:MM
sk: neplatný čas, formát je HH:MM (24hodinový)

en: list headers
sk: hlavičky zoznamu

en: list is empty
sk: zoznam je prázdny

en: list of %s
sk: zoznam %s

en: list of %s is empty
sk: zoznam %s je prázdny

en: list of events
sk: zoznam udalostí

en: list of events is empty
sk: zoznam udalostí je prázdny

en: list of projects or account managers
sk: zoznam projektov alebo Správcov konta

en: minimum length %d
sk: minimálna dĺžka %d

en: minutes
sk: minút(y)

en: more...
sk: viac...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
sk: viacnásobné spustenie Správcu BOINC je povolené

en: need disk space - check preferences
sk: nedostatok voľného miesta na disku - skontrolujte preferencie

en: network bandwidth limit exceeded
sk: prekročený limit prenosu dát

en: network usage
sk: využitie siete

en: network usage start hour
sk: čas začatia používania siete

en: network usage stop hour
sk: čas ukončenia používania siete

en: never
sk: nikdy

en: no
sk: nie

en: no projects: 0 bytes used
sk: žiadne projekty: použitých 0 bajtov

en: of disk space
sk: miesta na disku

en: of the processor
sk: procesora

en: on batteries
sk: z batérií

en: pending
sk: čaká

en: percent (0 means no restriction)
sk: percent (0 znamená bez obmedzenia)

en: processor usage
sk: využitie procesora

en: requested by operating system
sk: vyžiadané operačným systémom

en: retry in
sk: zopakuje sa o

en: row %d of %d;
sk: riadok %d z %d;

en: save all values and close the dialog
sk: uložiť hodnoty a zatvoriť ponuku

en: seconds
sk: sekúnd

en: selected row %d of %d;
sk: vybraný riadok %d z %d;

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
sk: zapnúť režim ladenia vzhľadu, aby mohli byť zobrazené chybové hlásenia správcu vzhľadu

en: shows the preferences web page
sk: zobrazí webovú stránku s preferenciami

en: specify network usage start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
sk: čas, kedy je možné používať sieť, vo formáte HH:MM-HH:MM

en: specify work start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
sk: čas, kedy je možné počítať, vo formáte HH:MM-HH:MM

en: start work at this time
sk: začať počítanie o tomto čase

en: starting up
sk: spúšťa sa

en: stop work at this time
sk: ukončiť počítanie o tomto čase

en: suspend work if processor usage exceeds this level
sk: pozastaviť prácu ak využitie procesora (inými programami) prekročí túto úroveň

en: suspended
sk: pozastavené

en: the Advanced View.
sk: Pokročilom zobrazení.

en: the maximum disk space used by BOINC (in Gigabytes)
sk: BOINC použije najviac toľkoto miesta na disku (v GB)

en: time of day
sk: denná doba

en: unknown reason
sk: neznámy dôvod

en: used by BOINC:
sk: používané BOINCom:

en: used by other programs:
sk: používané inými programami:

en: user request
sk: požadované užívateľom

en: wxWidgets Version:
sk: Verzia wxWidgets:

en: yes
sk: áno
