BOINC - en to eu translation catalogue (848 entries)

en:  (non-CPU-intensive)
eu: (PUZaren-erabilpen-ez-intentsiboa)

en:  (project backoff:
eu:  (proiektua geldituta:

en:  (suspended -
eu:  (etenda -

en:  at
eu: :

en: % of CPU time
eu: PUZ denboraren %

en: % of the CPUs
eu: prozesadoreen %

en: % of total
eu: guztiaren %

en: %s &help
eu: %s &laguntza

en: %s &web site
eu: %s &webgunea

en: %s - Communication
eu: %s - Komunikazioa

en: %s - Computing Preferences
eu: %s - Konputazio-hobespenak

en: %s - Computing preferences
eu: %s - Konputazio-hobespenak

en: %s - Connection Error
eu: %s - Konexio akatsa

en: %s - Connection Failed
eu: %s - Konexioak huts egin du

en: %s - Connection Status
eu: %s - Konexio-egoera

en: %s - Daemon Start Failed
eu: %s - Zerbitzuaren abierak huts egin du

en: %s - Event Log
eu: %s - Gertaeren erregistroa

en: %s - Exclusive Applications
eu: %s - Aplikazio esklusiboak

en: %s - Exit Confirmation
eu: %s - Irteera baieztapena

en: %s - Language Selection
eu: %s - Hizkuntz hautapena

en: %s - Network Status
eu: %s - Sarearen egoera

en: %s - Notices
eu: %s - Oharrak

en: %s - Select Computer
eu: %s - Aukeratu ordenagailua

en: %s - Shut down the current client...
eu: %s - Itxi uneko bezeroa...

en: %s - Stop using %s
eu: %s - Utzi %s erabiltzeari

en: %s - Unexpected Exit
eu: %s - Ustekabeko irteera

en: %s Column Selection
eu: %s Zutabe hautaketa

en: %s Diagnostic Log Flags
eu: %s Diagnosirako Erregistro Banderak

en: %s Notices
eu: %s Oharrak

en: %s failed to connect to the Internet.
eu: %s(e)k ez du lortu Internetera konektatzea.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
eu: %s(e)k ez du lortu Internetetik deskonektatzea.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
eu: Internetera konektatuta dagoela antzeman du %s(e)k.
    Proiektu guztiak eguneratzen eta transferentzia guztiak gauzatu nahian.

en: %s has successfully added %s
eu: %s(e)k zuzen gehitu du %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
eu: %s zuzen konektatu da Internetera.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
eu: %s zuzen deskonektatu da Internetetik.

en: %s is connecting to the Internet.
eu: %s Internetera konektatzen ari da.

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
eu: GNU Lesser General Public License v3.0 lizentziapean banatzen da %s.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
eu: %s(e)k ezin izan du konektatu %s bezero batekin.
    Nahi al duzu berriro saiatzea?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
eu: %s(e)k ezin du %s bezero bat abiarazi.
    Exekutatu Kontrol-panela->Administrazio-tresnak->Zerbitzuak miniaplikazioa eta abiarazi BOINC zerbitzua.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
eu: %s(e)k ezin du %s bezero bat abiarazi.
    Abiarazi bezeroa eta saiatu berriro.

en: %s is not connected to the client
eu: %s ez dago bezerora konektatuta

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
eu: %s ez dago %s bezero batera konektatuta orain.
    %s bezero batera konektatzeko, erabili menuko 'Aurreratua\Aukeratu ordenagailua...' aukera.
    Ordenagailu lokalera konektatzeko ordenagailuaren izen bezala 'localhost' erabili.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
eu: %s(e)k Internetera konektatu behar du.
    Konekta al daiteke orain?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
eu: %s(r)en jabetza edo baimenak ez daude behar bezala konfiguratuta; berrinstalatu %s.
    (%d errore-kodea

en: %s task request deferral interval
eu: %s ataza-eskaeraren atzerapen-denbora

en: %s task request deferred for
eu: %s ataza-eskaera atzeratu da honentzat:

en: %s total, %s average
eu: %s guztira, %s batezbestekoa

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
eu: %s(e)k uneko bezeroa itxi egingo du
    eta konektatzeko, beste ordenagailu bat eskatuko dizu.

en: %s will use the most restrictive of these settings:
eu: %s(e)k balio hauen artean murriztaileena erabiliko du:

en: &%s help
eu: &%s laguntza

en: &About %s...
eu: %s(a)ri &buruz...

en: &Activity
eu: &Jarduera

en: &Add project...
eu: &Gehitu proiektua...

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: &Clear Default
eu: &Ezabatu lehenetsi gisa

en: &Close
eu: &Itxi

en: &Close window
eu: &Itxi leihoa

en: &Disk	Ctrl+Shift+D
eu: &Diskoa	Ctrl+Shift+D

en: &Email address or LDAP ID:
eu: &Helbide elektronikoa edo LDAP IDa:

en: &Email address:
eu: &Helbide elektronikoa:

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &Finish
eu: &Amaitu

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Next >
eu: &Hurrengoa >

en: &Next project >
eu: &Hurrengo proiektua >

en: &No, new user
eu: &Ez, erabiltzaile berria

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
eu: &Oharrak	Ctrl+Shift+N

en: &OK
eu: &Onartu

en: &Options
eu: &Aukerak

en: &Other options...
eu: &Beste aukerak...

en: &Password:
eu: &Pasahitza:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
eu: &Proiektuak	Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
eu: &Itxi %s

en: &Run always
eu: &Exekutatu beti

en: &Save
eu: &Gorde

en: &Set Default
eu: &Ezarri lehenetsi gisa

en: &Show only this project
eu: &Erakutsi soilik proiektu hau

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
eu: E&statistika	Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
eu: &Eten

en: &Synchronize with %s
eu: &Sinkronizatu %s(r)ekin

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
eu: &Atazak	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: &Use account manager...
eu: &Erabili kontu-administratzailea...

en: &Username:
eu: &Erabiltzaile-izena:

en: &View
eu: &Ikusi

en: &Yes, existing user
eu: &Bai, dagoeneko badagoen erabiltzailea

en: '%s' does not contain a valid host name.
eu: '%s'(e)k ez du baliozko ordenagailu izenik.

en: '%s' does not contain a valid path.
eu: '%s'(e)k ez du baliozko bide-izenik.

en: '%s' is already in the list.
eu: '%s' dagoeneko zerrendan dago.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
eu: Lanpetuta egoteak esan nahi du saguarekin/teklatuarekin jarduera egon dela azken

en: (Automatic Detection)
eu: (Detekzio automatikoa)

en: (Unknown)
eu: (Ezezaguna)

en: (User Defined)
eu: (Erabiltzaileak zehaztuta)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
eu: .
    Jarduera menua erabiliz gaitu dezakezu.

en: 1 day
eu: Egun batekoa

en: 1 hour
eu: Ordu bat

en: 1 week
eu: Aste batekoa

en: 6 hours
eu: 6 ordu

en: < &Back
eu: < &Atzera

en: < &Previous project
eu: < &Aurreko proiektua

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
eu: Arazoei eta zorriei buruzko "Einstein@Home"-ko foroaren esteka

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
eu: %s(r)en bertsio berri bat dago eskuragarri. Hemen jaitsi dezakezu: %s

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
eu: BOINC ondo ibiltzeko beharrezkoa da berrabiaraztea.
    Berrabiarazi ordenagailua eta saiatu berriro.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
eu: Bertan behera utzi ataza hau. Ez duzu krediturik lortuko beregatik.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
eu: Bertan behera utzi lana emaitzaren arabera. Ez duzu krediturik lortuko beregatik.

en: Abort
eu: Bertan behera utzi

en: Abort File Transfer
eu: Bertan behera utzi fitxategi-transferentzia

en: Abort Transfer
eu: Bertan behera utzi

en: Abort task
eu: Bertan behera utzi ataza

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
eu: Bertan behera utzi fitxategi-transferentzi hau. Ez duzu krediturik jasoko atazarengatik.

en: Aborted
eu: Geldiarazia

en: Aborted by project
eu: Proiektuak geldiarazi du

en: Aborted by user
eu: Erabiltzaileak geldiarazi du

en: Aborted: memory limit exceeded
eu: Geldiarazia: memoria-muga gainditu da

en: Aborted: not started by deadline
eu: Geldiarazia: ez da hasi epeagatik

en: Aborted: run time limit exceeded
eu: Geldiarazia: exekuzio-denboraren muga gainditu da

en: Aborted: task disk limit exceeded
eu: Geldiarazia: atazarentzako disko-muga gainditu da

en: About %s
eu: %s(a)ri buruz

en: Account
eu: Kontua

en: Account manager &URL:
eu: Kontu-administratzailearen &URLa:

en: Account manager details:
eu: Kontu-administratzailearen xehetasunak:

en: Account manager not found
eu: Kontu-administratzailea ez da aurkitu

en: Account manager preference
eu: Kontu-administratzailearen hobespena

en: Account manager temporarily unavailable
eu: Kontu-administratzailea behin-behinean ez dago erabilgarri

en: Account manager web site
eu: Kontu-administratzailearen webgunea

en: Account summary
eu: Kontuen laburpen zerrenda

en: Acknowledged
eu: Onartua

en: Add Exclusive App
eu: Gehitu aplikazio esklusiboa

en: Add Project
eu: Gehitu proiektua

en: Add a project
eu: Gehitu proiektu bat

en: Add an application to this list
eu: Gehitu aplikazio bat zerrenda honetan

en: Add exclusive app
eu: Gehitu aplikazio esklusiboa

en: Add project
eu: Gehitu proiektua

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Added via account manager
eu: Kontu-administratzailearen bidez gehitu da

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
eu: Ikuspegi aurreratua...	Ctrl+Shift+A

en: All
eu: Dena

en: All projects (separate)
eu: Proiektuak bananduta

en: All projects (sum)
eu: Proiektuak batuta

en: All projects (together)
eu: Proiektuak batera

en: Allow GPU work according to preferences
eu: Utzi GPUari lan egiten hobespenen arabera

en: Allow GPU work regardless of preferences
eu: Utzi GPUari lan egiten hobespenak kontuan izan gabe

en: Allow fetching new tasks for this project.
eu: Onartu proiektu honentzako ataza berriak eskuratzea.

en: Allow network activity according to preferences
eu: Baimendu hobespenen araberako sareko jarduera

en: Allow network activity regardless of preferences
eu: Baimendu sareko jarduera hobespenak kontuan izan gabe

en: Allow new tasks
eu: Onartu ataza berriak

en: Allow work according to preferences
eu: Baimendu lana hobespenen arabera

en: Allow work regardless of preferences
eu: Baimendu lana hobespenak kontuan izan gabe

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
eu: Dagoeneko badago helbide elektroniko hori duen kontu bat eta
    ez du zuk sartu duzun pasahitz bera.
    
    Mesedez, begiratu proiektuaren webgunea eta kasu egin hango jarraibideei.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
eu: Dagoeneko badago erabiltzaile-izen hori duen kontu bat eta
    ez du zuk sartu duzun pasahitz bera.
    
    Mesedez, begiratu proiektuaren webgunea eta kasu egin hango jarraibideei.

en: An internal server error has occurred.
eu: Barneko zerbitzari-errore bat gertatu da.

en: An internal server error has occurred.
eu: Barneko zerbitzari-errore bat gertatu da.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
eu: %s(r)en beste instantzia bat exekutatzen ari da dagoeneko
    ordenagailu honetan. Aukeratu monitorizatu nahi duzun bezero bat.

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Application: %s
eu: Programa: %s

en: Application: Not available
eu: Programa: ez dago erabilgarri

en: Apply
eu: Ezarri

en: Are you already running %s?
eu: %s exekutatzen ari al zara jada?

en: Are you already running this project?
eu: Proiektu hau dagoeneko exekutatzen ari al zara?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
eu: Ziur al zaude %d ataza hauek bertan behera utzi nahi dituzula?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
eu: Ziur al zaude '%s' fitxategi-transferentzia bertan behera utzi nahi duzula?
    OHARRA: transferentzia bertan behera uztearekin ataza baliogabetzen duzu eta
    ez duzu krediturik lortuko beregatik.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
eu: Ziur al zaude '%s' ataza geldiarazi nahi duzula?
    (Aurrerapena: %.1lf%%, Egoera: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
eu: Ziur al zaude '%s' ataza geldiarazi nahi duzula?
    (Aurrerapena: %s, Egoera: %s)

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
eu: Ziur al zaude '%s' proiektua kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
eu: Ziur al zaude zutabeen zerrenda guztia lehenetsitako konfigurazioarekin berrezarri nahi duzula?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
eu: Ziur al zaude '%s' proiektua berrabiarazi nahi duzula?

en: Ask questions and report problems
eu: Galdetu eta arazoen berri eman

en: Autodetect
eu: Autodetekzioa

en: Avg. work done
eu: Burututako batezbesteko lana

en: BOINC Manager
eu: BOINC Administratzailea

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
eu: Sistema eragileak automatikoki abiarazi du BOINC Administratzailea

en: BOINC data directory
eu: BOINCek datuak gordetzen dituen karpeta

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
eu: BOINCek ezin izan du Internetera konektatu.
    Litekeena da arrazoia hauetakoren bat izatea:
    
    1) Konexio arazoa. Egiaztatu zure sareko konexioa
    edo modem-konexioa eta klik egin Atzera-n berriro saiatzeko.
    
    2) Suebaki pertsonal bat BOINC blokeatzen ari da.
    Konfiguratu zure suebaki pertsonala BOINCi eta
    BOINC Administratzaileari 80 ataka bidez komunikatzen uzteko eta
    ondoren klik egin Atzera-n berriro saiatzeko.
    
    3) Proxy zerbitzari bat erabiltzen ari zara.
    Klik egin Hurrengoa-n BOINCeko proxy-ezarpenak konfiguratzeko.

en: C&onfirm password:
eu: B&erretsi pasahitza:

en: CPU
eu: PUZa

en: CPU benchmarks in progress
eu: PUZaren errendimendu-probak abian

en: CPU is busy
eu: PUZa lanpetuta dago

en: CPU time
eu: PUZ denbora

en: CPU time since checkpoint
eu: PUZ denbora kontrol-puntuaz geroztik

en: Cancel
eu: Utzi

en: Categories:
eu: Arloak:

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
eu: Aldatu, orri honetan zehaztutako hobespen lokalak erabiltzeko. Horrela, web-ean oinarritutako hobespenak baliogabetu egingo dira, gero berauetan aldaketak egiten badituzu ere. Jarraitu nahi al duzu?

en: Check for new %s version
eu: Egiaztatu %s bertsio berririk badagoen

en: Check the email address and password, and try again.
eu: Egiaztatu helbide elektronikoa eta pasahitza eta saiatu berriro.

en: Check the username and password, and try again.
eu: Egiaztatu erabiltzaile-izena eta pasahitza eta saiatu berriro.

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
eu: Markatu hau soilik zure Interneteko zerbitzu-hornitzaileak irudi-fitxategiak aldatzen baditu. Egiaztapena saihesteak segurtasuna murrizten du %s(e)n.

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
eu: Markatu hau ordenagailua erabiltzen ari zarenean GPU bidezko konputazioa eteteko.

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
eu: Markatu hau ordenagailua erabiltzen ari zarenean konputazioa eta fitxategi-transferentziak eteteko.

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
eu: Markatu hau eramangarria bateriarekin dabilenean konputazioa eteteko.

en: Choose a &password:
eu: Aukeratu &pasahitz bat:

en: Choose a project
eu: Aukeratu proiektu bat

en: Choose an account manager
eu: Aukeratu kontu-administratzaile bat

en: Choose application or enter file name
eu: Aukeratu aplikazioa edo sartu fitxategi-izena

en: Click Finish to close.
eu: Klik egin Amaitu-n ixteko.

en: Client configuration excludes
eu: Bezeroaren konfigurazioak baztertu egiten du

en: Close
eu: Itxi

en: Close the %s window
eu: Itxi %s leihoa

en: Close the dialog without saving
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa gorde gabe

en: Close the dialog without saving.
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa gorde gabe.

en: Commands
eu: Aginduak

en: Common questions
eu: Ohiko galderak

en: Communicating with %s.
eu: %s(r)ekin komunikatzen.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
eu: BOINC bezeroarekin komunikatzen. Itxaron mesedez ...

en: Communicating with project
    Please wait...
eu: Proiektuarekin komunikatzen.
    Itxaron mesedez...

en: Communicating with server.
eu: Zerbitzariarekin komunikatzen.

en: Communication deferred
eu: Komunikazioa atzeratuta

en: Computation error
eu: Kalkulu errorea

en: Compute only between
eu: Prozesatu soilik hemen

en: Compute only during a particular period each day.
eu: Prozesatu soilik eguneko denbora-tarte jakin batean.

en: Computer ID
eu: Ordenagailuaren IDa

en: Computing
eu: Prozesatzen

en: Computing &preferences...
eu: Konputazio &hobespenak...

en: Computing is enabled
eu: Konputazioa gaituta

en: Computing is suspended -
eu: Konputazioa etenda -

en: Configure computing preferences
eu: Konfiguratu konputazio-hobespenak

en: Configure display options and network settings
eu: Konfiguratu bistaratze-aukerak eta sare-ezarpenak

en: Configure display options and proxy settings
eu: Konfiguratu bistaratze-aukerak eta proxy-ezarpenak

en: Configure exclusive applications
eu: Konfiguratu aplikazio esklusiboak

en: Confirm before connecting to Internet
eu: Baieztatu Internetera konektatu aurretik

en: Confirm defaults
eu: Berretsi lehenetsitakoak

en: Confirmation
eu: Baieztapena

en: Connect to a BOINC client on another computer
eu: Konektatu BOINC bezerora beste ordenagailu batean

en: Connect via HTTP proxy server
eu: Konektatu HTTP proxy zerbitzari bidez

en: Connect via SOCKS proxy server
eu: Konektatu SOCKS proxy zerbitzari bidez

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connected to %s (%s)
eu: %s (%s)(e)ra konektatuta

en: Connecting to %s
eu: %s(e)ra konektatzen

en: Connections
eu: Konexioak

en: Copy &All
eu: Kopiatu &dena

en: Copy &Selected
eu: Kopiatu &hautapena

en: Copy all messages
eu: Kopiatu mezu guztiak

en: Copy all the messages to the clipboard.
eu: Kopiatu mezu guztiak arbelean.

en: Copy selected messages
eu: Kopiatu aukeratutako mezuak

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
eu: Kopiatu aukeratutako mezuak arbelean. Mezu bat baino gehiago aukera ditzakezu MAIUS edo KTRL tekla sakatuta duzun bitartean mezuetan klik eginez.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
eu: Kopiatu aukeratutako mezuak arbelean. Mezu bat baino gehiago aukera ditzakezu MAIUS edo KTRL tekla sakatuta duzun bitartean mezuetan klik eginez.

en: Copying all messages to the clipboard...
eu: Mezu guztiak arbelean kopiatzen...

en: Copying selected messages to the clipboard...
eu: Aukeratutako mezuak arbelean kopiatzen...

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
eu: Trukatu mezuak administratzaileekin eta beste erabiltzaileekin Einstein@Home-ko foroetan

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
eu: Trukatu mezuak beste erabiltzaileekin SETI@home-ko foroetan

en: Credit
eu: Kreditua

en: Current status of the Einstein@Home server
eu: Einstein@Home zerbitzariaren uneko egoera

en: Daily schedules
eu: Eguneroko programa

en: Day-of-week override
eu: Asteko egun bat baliogabetu

en: Deadline
eu: Epemuga

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Connection:
eu: Konexio lehenetsia:

en: Defaults
eu: Lehenetsiak

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
eu: Ezabatu proiektu honi dagozkion fitxategiak eta atazak eta eskatu ataza berriak. Burututako edozein ataza bidaltzeko, lehenik proiektua egunera dezakezu.

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Device Profiles
eu: Gailu-profilak

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
eu: Telefonozko sareratzearen eta sare pribatu birtualaren ezarpenak

en: Directory
eu: Karpeta

en: Directory containing the BOINC Client executable
eu: BOINC bezeroaren exekutagarria gordetzen duen karpeta

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
eu: Hobespen lokal guztiak baztertu eta web-ean oinarritutako hobespenak erabili nahi dituzu?

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
eu: Hobespen lokalak baztertu eta web-ean oinarritutako hobespenak erabili nahi dituzu?

en: Disconnect when done
eu: Deskonektatu amaitutakoan

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: Disk
eu: Diskoa

en: Disk and memory
eu: Diskoa eta memoria

en: Disk usage
eu: Diskoaren erabilera

en: Disk usage by BOINC projects
eu: BOINC proiektuekin diskoan erabilitako lekua

en: Display diagnostic messages.
eu: Bistaratu diagnosi mezuak.

en: Display the advanced graphical interface.
eu: Bistaratu interfaze grafiko aurreratua.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
eu: Administratzailea ixtean bistaratu itxierako elkarrizketa-koadroa.

en: Do you really want to cancel?
eu: Ziur al zaude bertan behera utzi nahi duzula?

en: Don't fetch new tasks for this project.
eu: Ez eskuratu ataza gehiago proiektu honentzat.

en: Don't get new tasks for this project.
eu: Ez eskatu ataza gehiago proiektu honentzat.

en: Don't request tasks
eu: Ez eskatu atazik

en: Don't request tasks for
eu: Ez eskatu atazik honentzat:

en: Don't run the client
eu: Ez exekutatu bezeroa

en: Don't show this dialog again.
eu: Ez erakutsi berriro elkarrizketa-koadro hau.

en: Don't use proxy for:
eu: Ez erabili proxy-rik honetarako:

en: Download
eu: Deskarga

en: Download failed
eu: Deskargak huts egin du

en: Downloading
eu: Jaisten

en: Downloading work from the server.
eu: Zerbitzaritik lana deskargatzen.

en: Duration correction factor
eu: Iraupenaren zuzenketa faktorea

en: E&xit
eu: I&rten

en: E&xit %s
eu: I&rten %s

en: Einstein status
eu: Einstein-en egoera

en: Elapsed
eu: Igarotako denbora

en: Elapsed time
eu: Igarotako denbora

en: Elapsed: %s
eu: Igarotako denbora: %s

en: Email address already in use
eu: Helbide elektronikoa dagoeneko erabilita

en: Enable Manager exit dialog?
eu: Administratzailearen itxierako elkarrizketa-koadroa gaitu?

en: Enable or disable various diagnostic messages
eu: Gaitu edo desgaitu hainbat diagnosi mezu

en: Ended
eu: Amaituta

en: Error: invalid state '%d'
eu: Errorea: '%d' egoera baliogabea

en: Estimated computation size
eu: Zenbatetsitako kalkulu bolumena

en: Estimated time remaining
eu: Zenbatetsitako gainerako denbora

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
eu: Gertaeren erregistro aukerak...	Ctrl+Shift+F

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
eu: Gertaeren erregistroa...	Ctrl+Shift+E

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
eu: Adibidea: 30 eguneko epean %s(e)k gehienez ere 2000 MB datu transferitu beharko lituzke.

en: Exclusive applications...
eu: Aplikazio esklusiboak...

en: Executable
eu: Exekutagarria

en: Exit %s
eu: Irten %s(e)tik

en: Failed to add account manager
eu: Ezin izan da kontu-administratzailea gehitu

en: Failed to add project
eu: Ezin izan da proiektua gehitu

en: Failed to remove account manager
eu: Ezin izan da kontu-administratzaile kendu

en: Failed to update account manager
eu: Ezin izan da kontu-administratzailea eguneratu

en: Fetching notices; please wait...
eu: Oharrak eskuratzen; itxaron mesedez...

en: File
eu: Fitxategia

en: File downloads deferred for
eu: Fitxategien deskarga atzeratu da

en: File uploads deferred for
eu: Fitxategien bidalketa atzeratu da

en: Filtering messages...
eu: Mezuak bahetzen…

en: Find login information
eu: Bilatu saio-hasierari buruzko informazioa

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
eu: Ezarpen gehigarrietarako, aukeratu konputazio-hobespenak ikuspegi aurreratuan.

en: For advanced options, refer to
eu: Aukera aurreratuetarako zuzendu

en: For more information, visit
eu: Informazio gehiagorako, begiratu

en: Forgot your password?
eu: Pasahitza ahaztu al duzu?

en: Fraction done
eu: Egindako lan zatia

en: Friday
eu: Ostirala

en: From:
eu: Proiektua:

en: GB free
eu: GB libre

en: GB of disk space
eu: GBeko edukiera diskoan

en: GEO-600 project
eu: GEO-600 proiektua

en: GPU computing is enabled
eu: GPU bidezko konputazioa gaituta dago

en: GPU computing is suspended -
eu: GPU bidezko konputazioa etenda dago -

en: GPU missing,
eu: GPUa falta da,

en: GPU suspended -
eu: GPUa esekita -

en: GUI RPC port number
eu: GUI RPC ataka-zenbakia

en: General
eu: Orokorra

en: Get current settings from %s
eu: Lortu %s(r)en uneko ezarpenak

en: Get help for climateprediction.net
eu: Lortu laguntza "climateprediction.net"-erako

en: Get help with %s
eu: Lortu laguntza %s(r)ekin

en: Global Statistics
eu: Estatistika orokorra

en: HTTP Proxy
eu: HTTP Proxy-a

en: HTTP Proxy Server Configuration
eu: HTTP proxy zerbitzariaren konfigurazioa

en: HTTP proxy
eu: HTTP proxy-a

en: Help
eu: Laguntza

en: Hide %s
eu: Ezkutatu %s

en: Hide Others
eu: Ezkutatu besteak

en: Hide project list
eu: Ezkutatu proiektu-zerrenda

en: Home:
eu: Hasiera:

en: Host
eu: Ordenagailua

en: Host Average
eu: Ordenagailua - batezbestekoa

en: Host Total
eu: Ordenagailua - guztira

en: Host location
eu: Ordenagailuaren kokapena

en: Host name or IP address
eu: Ordenagailuaren izena edo IP helbidea

en: Host name:
eu: Ordenagailuaren izena:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
eu: Zenbateko maiztasunarekin gogorarazi behar ditu oharrak BOINCek?

en: I agree to the terms of use.
eu: Onartzen ditut erabiltzeko baldintzak.

en: I do not agree to the terms of use.
eu: Ez ditut onartzen erabiltzeko baldintzak.

en: Identify your account at %s
eu: Identifika zaitez %s(e)n

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
eu: Markatuta badago, eteten diren atazak memorian jarraituko dute eta daturik galdu gabe berrekingo zaie. Markatu gabe badago, eteten diren atazak memoriatik ezabatuko dira eta azken kontrol-puntutik abiaraziz berrekingo zaie.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
eu: Kontu-administratzaile honen bidez oraindik izena eman ez baduzu,
    mesedez, eman jarraitu aurretik. Klik egin beheko estekan
    izena emateko edo pasahitza berreskuratzeko.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
eu: Hainbat proiektu martxan badituzu, %s(e)k batetik besterako aldaketa egin dezake.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
eu: %s erabiltzeari uzten badiozu,
    uneko proiektu guztiak mantenduko dituzu,
    baina zeuk kudeatu beharko dituzu proiektuak.
    
    %s erabiltzeari utzi nahi al diozu?

en: Info about your Team
eu: Zure taldeari buruzko informazioa

en: Info about your team
eu: Zure taldeari buruzko informazioa

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
eu: Kontu-gako baliogabea; idatzi baliozko bat

en: Invalid URL
eu: URL baliogabea

en: Invalid email address; please enter a valid email address
eu: Helbide elektroniko baliogabea; idatzi baliozko helbide elektroniko bat

en: Invalid number
eu: Zenbaki baliogabea

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
eu: Ordua baliogabea da, 0:00 eta 24:00 balioen artean egon behar du, HH:MM formatuarekin

en: KB/second
eu: KB/segundo

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
eu: Utzi libre PUZ batzuk beste aplikazioentzat. Adibidez: %%75ak esan nahi du 8 nukleodun prozesadore batean 6 nukleo erabiltzen direla.

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: LIGO project
eu: LIGO proiektua

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Last scheduler reply
eu: Antolatzailearen azken erantzuna

en: Last update: %.0f days ago
eu: Azken eguneratzea: duela %.0f egun

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
eu: World Community Grid-ean ostatatutako proiektuei buruz azalpen gehiago

en: Leave at least
eu: Utzi gutxienez

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
eu: Utzi GPUarenak ez diren memoriako atazak esekita

en: Leave these blank if not needed
eu: Utz itzazu bete gabe beharrezkoak ez badira

en: Licensing and copyright information.
eu: Lizentzia eta copyright informazioa.

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
eu: Mugatu diskoaren erabilera %s(e)k datuak gordetzen dituen unitatean lekua libre uzteko.

en: Limit download rate to
eu: Mugatu deskarga abiadura

en: Limit the download rate of file transfers.
eu: Mugatu deskarga abiadura fitxategi-transferentzietan.

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
eu: Mugatu %s(e)k erabil dezakeen memoria ordenagailua erabiltzen ari ez zarenean.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
eu: Mugatu %s(e)k erabil dezakeen memoria ordenagailua erabiltzen ari zarenean.

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
eu: Mugatu %s(e)k datuak gordetzen dituen unitatean disko-edukieraren zenbatekoa erabil dezakeen ehunekotan.

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
eu: Mugatu %s(e)k darabilen trukerako espazioa (orri-fitxategia).

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
eu: Mugatu %s(e)k diskoan guztira erabil dezakeen lekua.

en: Limit the upload rate of file transfers.
eu: Mugatu igoera abiadura fitxategi-transferentzietan.

en: Limit upload rate to
eu: Mugatu igoera abiadura

en: Limit usage to
eu: Mugatu erabilera

en: Local:
eu: Lokala:

en: Login Failed.
eu: Saio-hasierak huts egin du.

en: MB every
eu: MB

en: Memory
eu: Memoria

en: Message
eu: Mezua

en: Message boards
eu: Foroak

en: Messages
eu: Mezuak

en: Messages from server:
eu: Zerbitzariaren mezuak:

en: Missing URL
eu: URLa falta da

en: Missing application
eu: Falta den aplikazioa

en: Mode view
eu: Ikuspegi mota

en: Monday
eu: Astelehena

en: More info ...
eu: Azalpen gehiago ...

en: My Grid
eu: Nire datuak

en: Name
eu: Izena

en: Name of application to add?
eu: Gehitu beharreko aplikazioaren izena?

en: Name:
eu: Izena:

en: Network
eu: Sarea

en: Network activity always
eu: Sareko jarduera beti

en: Network activity based on preferences
eu: Hobespenetan oinarritutako sareko jarduera

en: Network activity is suspended -
eu: Sareko jarduera etenda dago -

en: Network communication failure
eu: Sareko komunikazio akatsa

en: Network is enabled
eu: Sarea gaituta dago

en: Network is suspended -
eu: Sarearen erabilera etenda -

en: New
eu: Berria

en: New %s window...
eu: %s leiho berria...

en: News
eu: Berriak

en: No Internet connection
eu: Ez dago Internet konexiorik

en: No new tasks
eu: Ez eskatu ataza gehiago

en: No work available to process
eu: Ez dago lanik prozesatzeko

en: Non CPU intensive
eu: PUZaren erabilpen ez intentsiboa

en: Not Available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Not connected to a client.
eu: Bezero batera konektatu gabe.

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
eu: Erabili gabe: behin-behineko konponbidea XCode 4.2ko programa-errorearentzat

en: Notice reminder interval:
eu: Oharrak gogorarazteko denbora-tartea:

en: Notices
eu: Oharrak

en: Now using account manager
eu: Kontu-administratzailea erabiltzen da orain

en: Number must be between 0 and 10
eu: 0 eta 10 balioen artean egon behar du zenbakiak

en: Number must be between 0 and 100
eu: 0 eta 100 balioen artean egon behar du zenbakiak

en: Number must be between 1 and 100
eu: 1 eta 100 balioen artean egon behar du zenbakiak

en: One project
eu: Proiektu bat

en: Open %s Web...
eu: Ireki %s web-orria...

en: Open %s...
eu: Ireki %s...

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
eu: Ireki leiho bat proiektuen edo BOINCen oharrak ikusteko

en: Open another %s window
eu: Ireki beste %s leiho bat

en: Open web page
eu: Ireki web-orria

en: Options
eu: Aukerak

en: Organization:
eu: Erakundea:

en: Other
eu: Besteak

en: Override the times above on the selected days:
eu: Baliogabetu goiko denbora-tarteak aukeratutako egunetan:

en: Page/swap file: use at most
eu: Orri/truke-fitxategia: erabili gehienez ere

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Please connect to the Internet and try again.
eu: Konektatu Internetera eta saiatu berriro.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
eu: Deskargatu eta instalatu CoRD aplikazioa http://cord.sourceforge.net helbidetik

en: Please enter a password of at least %d characters.
eu: Idatzi gutxienez %d karaktere dituen pasahitz bat.

en: Please enter a user name.
eu: Idatzi erabiltzaile-izena.

en: Please enter an email address.
eu: Idatzi helbide elektroniko bat.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
eu: Sartu zure kontuko informazioa
    (kontu bat sortzeko joan zaitez proiektuaren webgunera)

en: Please read the following terms of use:
eu: Irakurri ondorengo erabilpen baldintzak:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
eu: Zehaztu URL bat.
    Adibidez:
    http://www.adibidea.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
eu: Zehaztu baliozko URL bat.
    Adibidez:
    http://boincproiektua.adibidea.com

en: Please specify an account key to continue.
eu: Jarraitzeko, zehaztu kontu-gako bat.

en: Please specify an email address
eu: Zehaztu helbide elektroniko bat

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
eu: Saiatu berriro beranduago.
    
    Klik egin Amaitu-n ixteko.

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
eu: Bistaratu %s proiektuari aplika lekizkioken aginduen menu bat

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
eu: Bistaratu ataza honi aplika lekizkioken aginduen menu bat

en: Pop up a menu of web sites for project %s
eu: Bistaratu %s proiektuaren webgunez osatutako menu bat

en: Port:
eu: Ataka:

en: Postponed
eu: Atzeratu

en: Postponed:
eu: Atzeratua:

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Process ID
eu: Prozesuaren IDa

en: Processing Suspended.
eu: Prozesaketa etenda.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
eu: Prozesaketa etenda: errendimendu-probak abian.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
eu: Prozesaketa etenda: bateriekin exekutatzen.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
eu: Prozesaketa etenda: eguneko ordua.

en: Processing Suspended:  User Active.
eu: Prozesaketa etenda: erabiltzailea aktibo.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
eu: Prozesaketa etenda: erabiltzaileak prozesaketa eten du.

en: Processing Suspended:  need disk space.
eu: Prozesaketa etenda: diskoan leku beharra.

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Progress rate
eu: Aurrerapen maila

en: Project
eu: Proiektua

en: Project Commands
eu: Proiektuko aginduak

en: Project URL:
eu: Proiektuaren URLa:

en: Project Web Pages
eu: Proiektuaren web-orriak

en: Project added
eu: Proiektua gehituta

en: Project details
eu: Proiektuaren xehetasunak

en: Project ended - OK to remove
eu: Proiektua amaituta - ezabatzeko prest

en: Project has no apps for
eu: Proiektuak ez du aplikaziorik honentzat:

en: Project initialization
eu: Proiektuaren hasieratzea

en: Project not found
eu: Proiektua ez da aurkitu

en: Project preference
eu: Proiektuaren hobespena

en: Project suspended by user
eu: Erabiltzaileak eten du proiektua

en: Project temporarily unavailable
eu: Proiektua behin-behinean ez dago erabilgarri

en: Project web pages
eu: Proiektuaren web-orriak

en: Projects
eu: Proiektuak

en: Projects:
eu: Proiektuak:

en: Properties
eu: Propietateak

en: Properties of project
eu: Proiektuaren propietateak

en: Properties of task
eu: Atazaren propietateak

en: Proxy configuration
eu: Proxy-konfigurazioa

en: Question
eu: Galdera

en: Quit %s
eu: Itxi %s

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
eu: Irakurri Einstein@Home pantaila-babeslearen deskribapen zehatza

en: Read config files
eu: Irakurri konfigurazio-fitxategiak

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
eu: Irakurri cc_config.xml fitxategiko eta app_config.xml fitxategi guztietako konfigurazio-informazioa

en: Read local prefs file
eu: Irakurri hobespen-fitxategi lokala

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
eu: Irakurri hobespenak "global_prefs_override.xml"-tik.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
eu: Irakurri Einstein@Home-ko Ohiko Galderen zerrenda

en: Ready to report
eu: Emaitzak bidaltzeko prest

en: Ready to start
eu: Hasteko prest

en: Received
eu: Lanaren deskarga-data

en: Reconnecting to client.
eu: Bezeroa birkonektatzen.

en: Remaining (estimated)
eu: Gainerakoa (zenbatetsia)

en: Remaining (estimated): %s
eu: Gelditzen den denbora (zenbatetsia): %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
eu: Gogoratu erabakia eta ez erakutsi elkarrizketa-koadro hau berriro.

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove Project
eu: Kendu proiektua

en: Remove an application from this list
eu: Kendu aplikazio bat zerrenda honetatik

en: Remove this computer from account manager control.
eu: Kendu ordenagailu hau kontu-administratzailearen kontrolpetik.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
eu: Kendu proiektu hau. Uneko atazak galdu egingo dira (erabili lehenik 'Eguneratu' burututako edozein ataza bidaltzeko).

en: Remove when tasks done
eu: Ezabatu atazak amaitzean

en: Report Issue
eu: Arazoaren berri eman

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
eu: Bidali burututako ataza guztiak, eguneratu kredituak, eguneratu hobespenak, eta beharbada deskargatu ataza gehiago.

en: Report bug or enhancement request
eu: Programa-errorearen edo hobekuntza eskaeraren berri eman

en: Report deadline
eu: Lana bidaltzeko epemuga

en: Report problems
eu: Arazoen berri eman

en: Request tasks to checkpoint at most every
eu: Atazei kontrol-puntuak ezarrarazteko maiztasuna:

en: Requested by account manager
eu: Kontu-administratzaileak eskatua

en: Requested by project
eu: Proiektuak eskatua

en: Requested by user
eu: Erabiltzaileak eskatua

en: Required files not found on the server.
eu: Beharrezko fitxategiak ez daude zerbitzarian.

en: Research
eu: Ikerketa

en: Research area:
eu: Ikerketa arloa:

en: Reset Project
eu: Berrabiarazi proiektua

en: Reset project
eu: Berrabiarazi proiektua

en: Resource share
eu: Baliabide esleipena

en: Resources
eu: Baliabideak

en: Restore default settings
eu: Berrezarri lehenetsitako ezarpenak

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
eu: Berrezarri web-ean oinarritutako hobespenak eta itxi elkarrizketa-koadroa.

en: Resume
eu: Berrekin

en: Resume Computing
eu: Berrekin konputazioari

en: Resume GPU
eu: Berrekin GPUari

en: Resume tasks for this project.
eu: Berrekin proiektu honetako atazei.

en: Resume work for this task.
eu: Berrekin ataza honetako lanari.

en: Retrieving current status
eu: Uneko egoera berreskuratzen

en: Retrieving current status.
eu: Uneko egoera berreskuratzen.

en: Retry Now
eu: Saiatu berriro orain

en: Retry deferred file transfers and task requests
eu: Saiatu berriro atzeratutako fitxategi-transferentziekin eta ataza-eskaerekin

en: Retry pending transfers
eu: Saiatu berriro egiteke dauden bidalketak gauzatzen

en: Retry the file transfer now
eu: Saiatu berriro fitxategi-transferentzia gauzatzen

en: Run CPU &benchmarks
eu: Exekutatu PUZaren &errendimendu-probak

en: Run Manager at login?
eu: Administratzailea exekutatu saio-hasieran?

en: Run based on &preferences
eu: Exekutatu &hobespenetan oinarrituz

en: Run tests that measure CPU speed
eu: Exekutatu CPUaren abiadura neurtzeko probak

en: Run the BOINC Manager when you log on.
eu: Exekutatu BOINC administratzailea saioa hasten duzunean.

en: Run the client when launching the Manager.
eu: Exekutatu bezeroa administratzailea abiaraztean.

en: Run the client?
eu: Bezeroa exekutatu?

en: Running
eu: Exekutatzen

en: S&top using %s...
eu: U&tzi %s erabiltzeari...

en: SOCKS Proxy
eu: SOCKS Proxy-a

en: SOCKS Proxy Server Configuration
eu: SOCKS proxy zerbitzariaren konfigurazioa

en: SOCKS proxy
eu: SOCKS proxy-a

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Save
eu: Gorde

en: Save all values
eu: Gorde balio guztiak

en: Save all values and close the dialog
eu: Gorde balio guztiak eta itxi elkarrizketa-koadroa

en: Save all values and close the dialog.
eu: Gorde balio guztiak eta itxi elkarrizketa-koadroa.

en: Scheduler RPC deferred for
eu: Antolatzailearen eskaera (RPC) atzeratu da

en: Scheduler call in progress
eu: Antolatzaileari deitzen

en: Scheduler request in progress
eu: Antolatzaileari eskaera egiten

en: Scheduler request pending
eu: Antolatzaileari eskaera egiteke

en: Scheduling
eu: Antolatzailea

en: Scheduling priority
eu: Antolatzailearen lehentasuna

en: Screensaver info
eu: Pantaila-babeslearen informazioa

en: Search for help in our help system
eu: Bilatu laguntza gure laguntza sisteman

en: See more information about %s on the web
eu: Bilatu %s(r)i buruzko informazio gehiago webean

en: Select a project to access with the controls below
eu: Aukeratu beheko kontrolen bidez atzitu daitekeen proiektu bat

en: Select a task to access
eu: Aukeratu atzitzeko ataza bat

en: Select columns...
eu: Aukeratu zutabeak...

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
eu: Aukeratu ordenagailua...	Ctrl+Shift+I

en: Select the appearance of the user interface.
eu: Aukeratu interfaze grafikoaren itxura.

en: Select which columns %s should show.
eu: Aukeratu zein zutabe erakutsi beharko lituzkeen %s(e)k.

en: Select which columns to display
eu: Aukeratu bistaratu nahi dituzun zutabeak

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
eu: Ezarri balioak eta klik egin Gorde-n bere ordez hobespen lokalak erabiltzeko.

en: Show All
eu: Erakutsi dena

en: Show VM Console
eu: Erakutsi VM kontsola

en: Show VM Console in a window.
eu: Erakutsi VM kontsola leiho batean.

en: Show active tasks
eu: Erakutsi ataza aktiboak

en: Show all &messages
eu: Erakutsi &mezu guztiak

en: Show all messages
eu: Erakutsi mezu guztiak

en: Show all projects, one chart per project
eu: Erakutsi proiektu guztiak, grafiko bat proiektu bakoitzeko

en: Show all tasks
eu: Erakutsi ataza guztiak

en: Show all tasks.
eu: Erakutsi ataza guztiak.

en: Show application graphics in a window.
eu: Erakutsi aplikazioaren grafikoak leiho batean.

en: Show average credit for host
eu: Erakutsi ordenagailuaren batezbesteko kreditua

en: Show average credit for user
eu: Erakutsi erabiltzailearen batezbesteko kreditua

en: Show chart for next project
eu: Erakutsi hurrengo proiektuaren grafikoa

en: Show chart for previous project
eu: Erakutsi aurreko proiektuaren grafikoa

en: Show diagnostic messages
eu: Erakutsi diagnosi mezuak

en: Show disk usage
eu: Erakutsi diskoaren erabilera

en: Show file transfers
eu: Erakutsi fitxategi-transferentziak

en: Show graphics
eu: Erakutsi grafikoak

en: Show host average
eu: Ord. batezbestekoak

en: Show host total
eu: Ord. guztizko balioak

en: Show information about %s
eu: Erakutsi %s(a)ri buruzko informazioa

en: Show information about BOINC and %s
eu: Erakutsi BOINCari eta %s(a)ri buruzko informazioa

en: Show information about the %s
eu: Erakutsi %s(a)ri buruzko informazioa

en: Show messages for all projects
eu: Erakutsi proiektu guztien mezuak

en: Show messages for all projects.
eu: Erakutsi proiektu guztien mezuak.

en: Show notices
eu: Erakutsi oharrak

en: Show one chart with all projects
eu: Erakutsi grafiko bat proiektu guztiekin

en: Show one chart with selected project
eu: Erakutsi aukeratutako proiektuaren grafikoa

en: Show one chart with sum of projects
eu: Erakutsi grafiko bat proiektuak batuta

en: Show only active tasks.
eu: Erakutsi soilik ataza aktiboak.

en: Show only the messages for the selected project
eu: Erakutsi soilik aukeratutako proiektuaren mezuak

en: Show only the messages for the selected project.
eu: Erakutsi soilik aukeratutako proiektuaren mezuak.

en: Show only this project
eu: Erakutsi soilik proiektu hau

en: Show project details.
eu: Erakutsi proiektuaren xehetasunak.

en: Show project list
eu: Erakutsi proiektu-zerrenda

en: Show projects
eu: Erakutsi proiektuak

en: Show statistics
eu: Erakutsi estatistika

en: Show task details.
eu: Erakutsi atazaren xehetasunak.

en: Show tasks
eu: Erakutsi atazak

en: Show total credit for host
eu: Erakutsi ordenagailuaren guztizko kreditua

en: Show total credit for user
eu: Erakutsi erabiltzailearen guztizko kreditua

en: Show user average
eu: Batezbestekoak

en: Show user total
eu: Guztizko balioak

en: Shows the preferences web page.
eu: Erakutsi hobespenen web-orria.

en: Shut down connected client...
eu: Itxi konektatutako bezeroa...

en: Shut down the currently connected BOINC client
eu: Itxi konektatuta dagoen BOINC bezeroa

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
eu: &Ikuspegi sinplea...	Ctrl+Shift+V

en: Size
eu: Tamaina

en: Skin
eu: Azala

en: Skip data verification for image files
eu: Saihestu irudi-fitxategien datu-egiaztapena

en: Snooze
eu: Lokartu

en: Snooze GPU
eu: Lokartu GPUa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Start time must be different from end time
eu: Hasiera eta amaiera orduak ezberdinak izan behar dira

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
eu: Abiarazi BOINC sistemaren erretiluan ikonotuta

en: Startup BOINC with these optional arguments
eu: Abiarazi BOINC aukerako argumentu hauekin

en: State
eu: Egoera

en: Statistics
eu: Estatistika

en: Status
eu: Egoera

en: Status: %s
eu: Egoera: %s

en: Stop GPU work regardless of preferences
eu: Gelditu GPUaren lanak hobespenak kontuan izan gabe

en: Stop network activity
eu: Gelditu sareko jarduera

en: Stop running tasks when exiting the %s
eu: Gelditu exekuzioan dauden atazak %s(e)tik irtetean

en: Stop work regardless of preferences
eu: Gelditu lana hobespenak kontuan izan gabe

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
eu: Metatu ataza gehiago gutxieneko kopuruaz gaindi. Proiektu batekin kontaktatzean zenbat lan eskatzen den zehazten da horrela.

en: Store at least
eu: Gorde gutxienez

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
eu: Metatu behar beste ataza ordenagailuarentzat denbora baterako lana izateko.

en: Store up to an additional
eu: Gehitu

en: Summary statistics for World Community Grid
eu: World Community Grid-eko estatistika laburpena

en: Sunday
eu: Igandea

en: Supported systems:
eu: Onartutako sistemak:

en: Supports AMD GPUs
eu: AMD GPUekin bateragarria da

en: Supports Android
eu: Android-ekin bateragarria da

en: Supports FreeBSD
eu: FreeBSDrekin bateragarria da

en: Supports Intel GPUs
eu: Intel GPUekin bateragarria da

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
eu: ARM prozesadoreentzako Linux-arekin bateragarria da (adib. Raspberry Pi)

en: Supports Linux on Intel
eu: Intel prozesadoreentzako Linux-arekin bateragarria da

en: Supports Mac OS X
eu: Mac OS X onartzen du

en: Supports Microsoft Windows
eu: Microsoft Windows onartzen du

en: Supports NVIDIA GPUs
eu: NVIDIA GPUekin bateragarria da

en: Supports VirtualBox
eu: VirtualBox-ekin bateragarria da

en: Suspend
eu: Eten

en: Suspend Computing
eu: Eten konputazioa

en: Suspend GPU
eu: Eseki GPUa

en: Suspend GPU computing when computer is in use
eu: Eten GPU bidezko konputazioa ordenagailua lanpetuta dagoenean

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
eu: Eten GPUaren erabilpena aplikazio hauek exekutatzen ari direnean:

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
eu: Eten konputazioa zure ordenagailua beste programa batzuk exekutatzen lanpetuta dagoenean.

en: Suspend network activity
eu: Eten sareko jarduera

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
eu: Eten PUZaren eta sarearen erabilpena aplikazio hauek exekutatzen ari direnean:

en: Suspend tasks for this project.
eu: Eten proiektu honen atazak.

en: Suspend this task.
eu: Eten ataza hau.

en: Suspend when computer is in use
eu: Eten, ordenagailua lanean ari denean

en: Suspend when computer is on battery
eu: Eten, ordenagailua bateriarekin dabilenean

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
eu: Eten konputazioa BOINCez aparteko PUZaren erabilerak langa hau gainditzen badu

en: Suspend work for this result.
eu: Eten lana emaitza honentzat.

en: Suspend work for this task.
eu: Eten ataza honetako lana.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
eu: Eten/berrekin konputazioa segundo gutxiro PUZaren tenperatura jaitsi eta energia-kontsumoa gutxitzeko. Adibidez: %%75ek 3 segundoz prozesatzea, segundo batez itxarotea, eta berriro errepikatzea esan nahi du.

en: Suspended -
eu: Etenda -

en: Suspended by user
eu: Erabiltzaileak etena

en: Suspended via GUI
eu: Erabiltzaile-interfaze grafikoaren (GUI) bidez eten da

en: Switch between tasks every
eu: Atazaz aldatzeko maiztasuna:

en: Switch to the Simple View
eu: Aldatu ikuspegi sinplera

en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Synchronize projects with account manager system
eu: Sinkronizatu proiektuak kontu-administratzailearen sistemarekin

en: Task Commands
eu: Atazaren aginduak

en: Task suspended by user
eu: Erabiltzaileak eten du ataza

en: Tasks
eu: Atazak

en: Tasks completed
eu: Burututako atazak

en: Tasks failed
eu: Huts egin duten atazak

en: Tasks:
eu: Atazak:

en: Team
eu: Taldea

en: Team name
eu: Taldearen izena

en: Terms of Use
eu: Erabilpen baldintzak

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
eu: %s(r)en hizkuntza aldatu da. Aldaketa gauzatzeko, %s berrabiarazi behar duzu.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
eu: Zehaztu duzun URLa ez da BOINCen oinarritutako kontu-administratzaile
    batena.
    
    Mesedez, egiaztatu URLa eta saiatu berriro.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
eu: Zehaztu duzun URLa ez da BOINCen oinarritutako proiektu batena.
    
    Mesedez, egiaztatu URLa eta saiatu berriro.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
eu: World Community Grid ekimena - BOINCek ezin izan du
    Internetera konektatu. Litekeena da arrazoia hauetakoren bat izatea:
    
    1) Konexio arazoa. Egiaztatu zure sareko konexioa edo modem-konexioa
    eta klik egin Atzera-n berriro saiatzeko.
    
    2) Suebaki pertsonal bat World Community
    Grid - BOINC programa blokeatzen ari da. Konfiguratu zure suebaki pertsonala
    BOINCi eta BOINC Administratzaileari 80 eta 443 ataken bidez komunikatzen uzteko,
    eta ondoren klik egin Atzera-n berriro saiatzeko.
    
    3) Proxy zerbitzari bat erabiltzen ari zara.
    Klik egin Hurrengoa-n BOINCeko proxy-ezarpenak konfiguratzeko.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
eu: Kontu-administratzailea behin-behinean ez dago erabilgarri.
    
    Saiatu berriro beranduago.

en: The home page of the GEO-600 project
eu: GEO-600 proiektuaren orri nagusia

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
eu: LIGO proiektuaren orri nagusia (laser-interferometria bidezko grabitazio-uhinen behatokia)

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
eu: Pasahitza eta berretsitako pasahitza ez datoz bat. Idatz itzazu berriro.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
eu: Proiektua behin-behinean ez dago erabilgarri.
    
    Saiatu berriro beranduago.

en: There are new notices - click to view.
eu: Ohar berriak daude - klik egin ikusteko.

en: There are no notices at this time.
eu: Ez dago oharrik une honetan.

en: There is no new version of %s available for download.
eu: Ez dago %s(r)en bertsio berririk eskuragarri.

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
eu: Bandera hauek hainbat diagnosi mezu mota aktibatzen dituzte gertaeren erregistroan.

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
eu: Atazek beraien egoera diskoan zenbatero gordetzen duten baldintzatzen du honek, gero egoera hori abiapuntu izan dezaten.

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
eu: Honek zehazten du ordenagailua noiz dagoen lanpetuta.

en: This project has been successfully added.
eu: Proiektu hau zuzen gehitu da.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
eu: Proiektu honek ez du orain kontu berririk onartzen.
    Dagoeneko konturen bat baduzu soilik batu zaitezke proiektura.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
eu: Beharbada proiektu honek ez du zurea bezalako ordenagailuentzako lanik. Nolanahi ere, gehitu egin nahi duzu?

en: This task's progress
eu: Ataza honen aurrerapena

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
eu: Honek %s eta bere atazak itxiko ditu %s aplikazioa edo
    %s pantaila-babeslea berriro exekutatzen diren arte.
    
    Kasu gehienetan hobe da soilik %s(r)en leihoa ixtea
    aplikaziotik irtetea baino; horrek, hobespenetan aukeratu dituzun
    orduetan atazak exekutatzea ahalbidetuko dio %s(r)i.

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Time
eu: Ordua

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
eu: Proiektu bat aukeratzeko, klik egin izenan edo idatzi bere URLa behean.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
eu: Kontu-administratzaile bat aukeratzeko, klik egin izenan edo
    idatzi bere URLa behean.

en: To continue, click Next.
eu: Jarraitzeko, sakatu "Hurrengoa".

en: To fetch work
eu: Bilatu lana

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
eu: Transferentziak eguneko orduaren arabera mugatzeko begiratu "Eguneroko programa" atala.

en: To report completed tasks
eu: Burututako atazen berri eman

en: To send trickle-up message
eu: Bidali mezua zerbitzarira

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
eu: Eguneko denbora-tarte batzuetan eteteko begiratu "Eguneroko programa" atala.

en: Total disk usage
eu: Diskoan orotara erabilitako lekua

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
eu: Bidal&ketak	Ctrl+Shift+X

en: Transfer files only between
eu: Transferitu fitxategiak soilik hemen

en: Transfer files only during a particular period each day.
eu: Transferitu fitxategiak soilik eguneko denbora-tarte jakin batean.

en: Transfers
eu: Bidalketak

en: Trickle up message pending
eu: Mezua zerbitzarira bidaltzeke

en: Trickle-up pending
eu: Zerbitzarira bidaltzeke

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: URL
eu: URLa

en: URL:
eu: URLa:

en: Unable to connect to the core client
eu: Ezin da konektatu bezero-nukleora

en: Unknown reason
eu: Arrazoi ezezaguna

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update account manager
eu: Eguneratu kontu-administratzailea

en: Update completed.
eu: Eguneratzea burutu da.

en: Update from %s completed.
eu: %s(e)tik eguneratzea burututa.

en: Update your device settings
eu: Eguneratu zure gailuaren ezarpenak

en: Upload
eu: Bidalketa

en: Upload failed
eu: Bidalketak huts egin du

en: Uploading
eu: Bidaltzen

en: Usage limits
eu: Erabilera-muga

en: Use GPU always
eu: Erabili GPUa beti

en: Use GPU based on preferences
eu: Erabili GPUa hobespenetan oinarrituz

en: Use account manager
eu: Erabili kontu-administratzailea

en: Use an account manager to control this computer.
eu: Erabili kontu-administratzaile bat ordenagailu hau kudeatzeko.

en: Use at most
eu: Erabili gehienez ere

en: Use entire area for graphs
eu: Erabili eremu osoa grafikoentzat

en: Use no more than
eu: Ez erabili hau baino gehiago

en: Use web prefs
eu: Erabili web-hobespenak

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
eu: Modem bat, ISDNa edo VPN konexioa baldin baduzu soilik da erabilgarria.

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Average
eu: Erabiltzailea - batezbestekoa

en: User Name:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: User Total
eu: Erabiltzailea - guztira

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Username already in use
eu: Erabiltzaile-izena dagoeneko erabilita

en: Uses smaller area for graphs
eu: Erabili eremu txikiagoa grafikoentzat

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
eu: Erabili hobespen lokalak.
    Klik egin "Erabili hobespen lokalak"-en ondorengoaren web-ean oinarritutako hobespenak erabiltzeko

en: Using web-based preferences from
eu: Ondorengoaren web-ean oinarritutako hobespenak erabiltzen

en: Validation Error
eu: Balidazio-errorea

en: Validation conflict
eu: Balidazio-errorea

en: Version Update
eu: Bertsio eguneratzea

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
eu: Begiratu Einstein@Home exekutatzen ari zareneko ordenagailu guztien zerrenda

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
eu: Begiratu SETI@home exekutatzen ari zareneko ordenagailu guztien zerrenda

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
eu: Begiratu eta aldatu zure Einstein@Home kontuko profila eta hobespenak

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
eu: Begiratu eta aldatu zure SETI@home kontuko profila eta hobespenak

en: View information about your team
eu: Begiratu zure taldeari buruzko informazioa

en: View your account information and credit totals
eu: Begiratu zure kontuko informazioa eta guztira duzun kreditu kopurua

en: View your account information, credits, and trickles
eu: Begiratu zure kontuko informazioa, kredituak eta aurrerapenak

en: View your last week (or more) of computational results and work
eu: Begiratu azken asteko (edo gehiagoko) lana eta emaitzak

en: Virtual memory size
eu: Memoria birtualaren tamaina

en: Visit this account manager's web site
eu: Begiratu kontu-administratzaile honen webgunea

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
eu: Bolondres izan zientziako 30 arlo baino gehiagotako proiekturen batean edo denetan

en: WARNING: This project is not registered with BOINC.  Make sure you trust it before continuing.
eu: OHARRA: proiektu hau ez dago BOINCen erregistratuta. Jarraitu aurretik, ziurtatu proiektuaz fio zarela.

en: Waiting for memory
eu: Memoria zain

en: Waiting for network access
eu: Sarera konektatzeko zain

en: Waiting for shared memory
eu: Memoria partekatu zain

en: Waiting to contact project servers.
eu: Proiektuko zerbitzariekin kontaktatu zain.

en: Waiting to run
eu: Exekutatzeko itxaroten

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
eu: Ezin izan da ezarri zure kontuko informazioa
    automatikoki.
    
    Klik egin beheko 'Bilatu saio-hasierari buruzko informazioa' estekan
    helbide elektronikoari eta pasahitzari dagozkien eremuetan zer jarri behar den
    erabakitzeko.

en: Web site:
eu: Webgunea:

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Welcome to %s!
eu: Ongi etorri %s(e)ra!

en: Welcome to %s.
eu: Ongi etorri %s(e)ra.

en: What language should BOINC use?
eu: Zein hizkuntza erabili behar du BOINCek?

en: When computer is in use, use at most
eu: Ordenagailua lanpetuta dagoenean erabili gehienez ere

en: When computer is not in use, use at most
eu: Ordenagailua lanpetuta ez dagoenean erabili gehienez ere

en: When to suspend
eu: Noiz eten

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
eu: Amaitu-n klik egitean zure kontuaren izena eta hobespenak finkatu ahal izateko
    orria irekiko du web-arakatzaileak.

en: Will remove when tasks done
eu: Atazak burututakoan ezabatuko da

en: Won't get new tasks
eu: Ez da ataza berririk deskargatuko

en: Work done
eu: Burututako lana

en: Work done for this project
eu: Proiektu honentzat egindako lana

en: Working set size
eu: Lan bolumena

en: You already added this project. Please choose a different project.
eu: Proiektu hau dagoeneko gehitu duzu. Aukeratu beste proiektu bat.

en: You are now using %s to manage accounts.
eu: %s ari zara erabiltzen kontuak kudeatzeko.

en: You are now using this account manager.
eu: Kontu-administratzaile hau erabiltzen ari zara.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
eu: Une honetan ez duzu %s kudeatzeko baimenik.
    
    Erabiltzaile honekin %s exekutatzeko:
    - berrinstalatu %s administratzaileak ez diren erabiltzaileei buruzko galderari "Bai" erantzunez
    edo
    - jar zaitez harremanetan zure administratzailearekin 'boinc_master' erabiltzaile-taldean gehi zaitzan.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
eu: Ez duzu proiekturik. Gehitu proiektu bat.

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
eu: %s(e)tik irtetea eskatu duzu. Honek, zure
    ordenagailuan exekutatzen ari diren atazak
    ikuskatzen eta kudeatzen uzten dizu.
    
    Atazak ere gelditu nahi badituzu,
    hautatu ondorengo aukeren artean:

en: You have volunteered to compute for this project:
eu: Konputazio lanetarako bolondres aurkeztu zara proiektu honetan:

en: Your account
eu: Zure kontua

en: Your computers
eu: Zure ordenagailuak

en: Your preferences
eu: Zure hobespenak

en: Your results
eu: Zure emaitzak

en: Your statistics and settings
eu: Zure estatistika eta ezarpenak

en: Your team
eu: Zure taldea

en: active
eu: aktibo

en: always
eu: beti

en: an exclusive app is running
eu: aplikazio bat modu esklusiboan exekutatzen ari da

en: and
eu: eta

en: climateprediction.net News
eu: "climateprediction.net"-eko berriak

en: close the dialog without saving
eu: itxi elkarrizketa-koadroa gorde gabe

en: computer is in use
eu: ordenagailua lanean ari da

en: computer is not in use
eu: ordenagailua ez da ari lanean

en: days
eu: egun

en: days of work
eu: egune(ta)rako lana

en: default
eu: lehenetsia

en: disable BOINC security users and permissions
eu: desgaitu erabiltzaileen segurtasuna eta baimenak BOINCen

en: failed
eu: huts eginda

en: free, available to BOINC:
eu: libre, BOINCentzat erabilgarri:

en: free, not available to BOINC:
eu: libre, ez dago BOINCentzat erabilgarri:

en: free:
eu: libre:

en: invalid input value detected
eu: balio okerra sartu dela hauteman da

en: minimum length %d
eu: gutxieneko luzera %d

en: minutes
eu: minututan

en: more...
eu: gehiago...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
eu: BOINC administratzailearen instantzia bat baino gehiago onartzen dira

en: need disk space - check preferences
eu: diskoan leku beharra - egiaztatu hobespenak

en: network bandwidth limit exceeded
eu: sarearen banda-zabalera gainditu da

en: never
eu: inoiz ez

en: no
eu: ez

en: no projects: 0 bytes used
eu: ez dago proiekturik: 0 byte erabilita

en: on batteries
eu: bateriekin

en: pending
eu: egiteke

en: per hour
eu: orduko

en: per minute
eu: minutuko

en: per second
eu: segundoko

en: requested by operating system
eu: sistema eragileak eskatua

en: retry in
eu: saiatu berriro

en: save all values and close the dialog
eu: gorde balio guztiak eta itxi elkarrizketa-koadroa

en: seconds
eu: segundoz behin

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
eu: aktibatu azalen arazketa modua azalen administratzailearen errore-mezuak gaitzeko

en: shows the preferences web page
eu: erakutsi hobespenen web-orria

en: starting up
eu: abiarazten

en: suspended
eu: etenda

en: time of day
eu: eguneko ordua

en: to
eu: honi:

en: unknown reason
eu: arrazoi ezezaguna

en: used by BOINC:
eu: BOINCek erabilitakoa:

en: used by other programs:
eu: beste programek erabilitakoa:

en: user request
eu: erabiltzailearen eskaera

en: wxWidgets Version:
eu: wxWidgets-en bertsioa:

en: yes
eu: bai
