BOINC Manager 5.x.x - en to be translation catalogue (526 entries)

en:  - CPU benchmarks
be:  - запушчаны тэст прадукцыйнасці

en:  - CPU throttled
be:  - абмежаванне загрузкі працэсара

en:  - computation suspended
be:  - апрацоўка прыпыненая

en:  - need disk space
be:  - бракуе месцы на дыску

en:  - on batteries
be:  - сілкаванне ад акумулятараў

en:  - time of day
be:  - у залежнасці ад часу суткаў

en:  - user active
be:  - карыстач працуе

en: %4.2f GB
be: %4.2f ГБ

en: %d MB
be: %d МБ

en: %d hr %d min %d sec
be: %d гадзінаў %d хвілінаў %d секундаў

en: %s &website
be: Хатняя старонка %s

en: %s - Can't find web browser
be: %s - не знойдзены вэб-браўзэр

en: %s - Connection Error
be: %s - памылка злучэння

en: %s - Connection Failed
be: %s - памылка падлучэння

en: %s - Connection Status
be: %s - стан падлучэння

en: %s - Exit Confirmation
be: %s - Пацверджанне выхаду

en: %s - Language Selection
be: %s - змена мовы

en: %s - Network Status
be: %s - стан сеткавага падлучэння

en: %s couldn't do Internet communication, and no default connection is selected.
    Please connect to the Internet, or select a default connection
    using Advanced/Options/Connections.
be: %s не змог звязацца з праектам і не знайшоў падлучэнні па змаўчанні.
    Падлучыцеся да інтэрнэту або задайце падлучэнне па змаўчанні
    у меню Дадаткова/Налады/Параметры падлучэння

en: %s failed to connect to the Internet.
be: %s не атрымалася падлучыцца да інтэрнэту.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
be: %s не атрымалася разарваць падлучэнне да інтэрнэту.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
be: %s выявіў усталяванае падлучэнне да інтэрнэту.
    Ідзе абмен файламі данных і абнаўленне інфармацыі аб праектах.

en: %s has successfully attached to %s
be: Падлучэнне %s да праекту %s прайшло паспяхова

en: %s has successfully connected to the Internet.
be: %s усталяваў падлучэнне да інтэрнэту.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
be: %s разарваў падлучэнне да інтэрнэту.

en: %s is connecting to the Internet.
be: %s вырабляе падлучэнне  да інтэрнэту.

en: %s is currently reconnecting to a %s client...
be: %s спрабуе паўторна падлучыцца да %s кліенту...

en: %s is currently suspended...
be: %s - паўза ...

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
be: %s не можа падлучыцца да %s кліенту.
    Паспрабаваць паўтарыць падлучэнне?

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
be: %s не падлучаны да кліента %s.
    Для падлучэння да кліента %s скарыстайцеся меню 'Дадаткова\Змяніць кампутар'.
    Для лакальнага кампутара выкарыстайце 'localhost' у якасці імя кампутара.

en: %s is not currently connected to a %s client...
be: %s не падлучаны да  %s кліенту...

en: %s is unable to communicate with a project and needs an Internet connection.
    Please connect to the Internet, then select the 'retry communications' item off the advanced menu.
be: %s не змог звязацца з праектам - неабходна падлучыцца да інтэрнэту. 
    Падлучыцеся да інтэрнэту і націсніце "Паўтарыць абмен дадзенымі з серверамі праектаў".

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
be: %s неабходна падлучыцца да інтэрнэту
    Вырабіць злучэнне зараз?

en: %s needs to connect to the Internet.  Please click to open %s.
be: %s неабходна падлучыцца да інтэрнэту. Пстрыкніце каб адкрыць %s

en: %s networking is currently suspended...
be: Аўтаномная праца %s ...

en: %s tried to display the web page
    	%s
    but couldn't find a web browser.
    To fix this, set the environment variable
    BROWSER to the path of your web browser,
    then restart the %s.
be: %s паспрабаваў адкрыць старонку:
    	%s
    але не змог знайсці браўзэр.
    Наладзьце хоць бы адзін з браўзэраў
    як браўзэр па змаўчанні
    і перазапусціце %s.

en: %s. Work done by %s: %0.2f
be: %s. Удзельнікам %s зароблена: %0.2f ачкоў.

en: &About %s...
be: Аб %s...

en: &Activity
be: Кіраванне

en: &Cancel
be: Адмена

en: &Clear Default
be: Няма падлучэння па змаўчанні

en: &Close Window	CTRL+W
be: Зачыніць акно	CTRL+W

en: &Defect from %s
be: Адлучыцца ад %s

en: &Email address:
be: Адрас электроннае пошты:

en: &File
be: Файл

en: &Finish
be: Гатова

en: &Help
be: Даведка

en: &Network activity always available
be: Падлучаны да інтэрнэту

en: &Network activity suspended
be: Працаваць аўтаномна

en: &Next >
be: Далей >

en: &Next project >
be: Наступны >

en: &No, new user
be: Не, новы ўдзельнік

en: &OK
be: OK

en: &Options...
be: Налады...

en: &Password:
be: Пароль:

en: &Run always
be: Апрацоўка заўседы

en: &Set Default
be: Падлучэнне па змаўчанні

en: &Simple View
be: Скарочаны выгляд

en: &Suspend
be: Прыпыніць апрацоўку

en: &Synchronize with %s
be: Сінхранізавацца з %s

en: &Tools
be: Сэрвіс

en: &Username:
be: Імя ўдзельніка:

en: &View
be: Выгляд

en: &Yes, existing user
be: Так, ужо зарэгістраваны

en: '%s' does not contain a valid host name.
be: Кампутар (хост) з імем: "%s" не знойдзены.

en: '%s' does not contain a valid path.
be: Паказаны шлях: "%s" не існуе.

en: (Automatic Detection)
be: (Аўтавызначэнне)

en: (C) 2003-2006 University of California at Berkeley.
    All Rights Reserved.
be: (C) 2003-2006 Каліфарнійскі ўніверсітэт, Берклі 
    Усё правы абароненыя.

en: (Unknown)
be: (Невядомы)

en: (User Defined)
be: (Карыстацкі)

en: -- Support the project --
be: -- Падтрымка праекту --

en: 0 (Run Always)
be: працаваць заўсёды

en: 1 GB
be: 1 Гб

en: 10 GB
be: 10 Гб

en: 100 GB
be: 100 Гб

en: 100 MB
be: 100 Мб

en: 2 GB
be: 2 Гб

en: 20 GB
be: 20 Гб

en: 200 MB
be: 200 Мб

en: 5 GB
be: 5 Гб

en: 50 GB
be: 50 Гб

en: 500 MB
be: 500 Мб

en: < &Back
be: < Назад

en: < &Previous project
be: < Папярэдні

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
be: Форум для абмеркавання праблемаў і памылкаў у працы праграмаў праекту Einstein@Home

en: A software platform for distributed computing using volunteered computer resources
be: Праграмная платформа для арганізацыі размеркаваных вылічэнняў
     з выкарыстаннем кампутараў добраахвотнікаў

en: A&dvanced
be: Дадаткова

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
be: Перапыніць апрацоўку вылучанага задання (выдаліць заданне). Ачкі за перарваныя заданні не налічаюцца.

en: Abort
be: Перапыніць апрацоўку

en: Abort File Transfer
be: Перапыненне перадачы файла

en: Abort Transfer
be: Выдаліць

en: Abort task
be: Перапыненне апрацоўкі задання

en: Aborted
be: Перарвана

en: Aborted by project
be: Перарвана праектам

en: Aborted by user
be: Перарвана карыстачом

en: Aborting result...
be: Перарываецца апрацоўка вылучанага задання...

en: Aborting transfer...
be: Перапыненне перадачы данных з наступным выдаленнем перадаванага файла...

en: About %s
be: Аб %s

en: About BOINC Manager
be: Аб праграме BOINC мэнэджэр...

en: Account
be: Уліковы запіс

en: Account Manager &URL:
be: Адрас (URL):

en: Account Manager URL
be: Адрас мэнэджэра праектаў

en: Account key:
be: Код доступу:

en: Account manager
be: Мэнэджэр праектаў

en: Account manager not found
be: Мэнэджэр праектаў не знойдзены

en: Account manager temporarily unavailable
be: Мэнэджэр праектаў часова недаступны

en: Account summary
be: Уліковы запіс (інфа.)

en: Acknowledged
be: Прызнана

en: Activities suspended by user
be: Прыпынена карыстачом

en: Address:
be: Адрас:

en: All projects
be: Усе праекты

en: All projects(sum)
be: Усе праекты разам

en: Allow fetching new tasks for this project.
be: Запытваць новыя заданні з сервера праекту

en: Allow network activity according to your preferences
be: Абмен дадзенымі праз інтэрнэт здзяйсняецца ў адпаведнасць з наладамі.

en: Allow network activity regardless of preferences
be: Дазваляецца абмен дадзенымі праз інтэрнэт у любы момант часу, незалежна ад наладаў.

en: Allow new tasks
be: Атрымоўваць новыя заданні

en: Allow work according to your preferences
be: Апрацоўка адбываецца ў моманты часу ў адпаведнасць з наладамі

en: Allow work regardless of preferences
be: Апрацоўка заданняў запушчаная заўсёды

en: Already attached to project
be: Праект ужо прысутнічае

en: An Introduction to XtremLab
be: Знаёмства з праектам XtremLab

en: An account key looks like:
be: Прыклад кода доступу:

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
be: Уліковы запіс з такім адрасам электроннае пошты ўжо
    існуе і яе пароль адрозніваецца ад уведзенага вамі.
    
    Наведаеце хатнюю старонку праекту для атрымання інструкцыяў.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
be: Уліковы запіс з такім імем удзельніка ўжо
    існуе і яе пароль адрозніваецца ад уведзенага вамі.
    
    Наведаеце хатнюю старонку праекту для атрымання інструкцыяў.

en: An error has occurred;
    check Messages for details.
    
    Click Finish to close.
be: Адбылася памылка, падрабязнасці можна паглядзець
    на старонцы паведамленняў.
    
    Для завяршэння націсніце кнопку "Гатова".

en: An internal server error has occurred.
be: Адбылася ўнутраная памылка сервера.

en: Anytime
be: заўсёды

en: Application
be: Прыкладанне

en: Are you already running this project?
be: Вы ўжо зарэгістраваныя ў праекце?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце перапыніць перадачу і выдаліць
    перадаваны файл "%s"?
    УВАГА: ачкі за выдалены файл не налічаюцца.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s %%, Status: %s)
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце перапыніць апрацоўку вылучанага задання "%s"?
    (Прагрэс: %s, Стан: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце перапыніць апрацоўку вылучанага задання "%s"?
    (Прагрэс: %s, Стан: %s)

en: Are you sure you want to detach from project '%s'?
be: Вы сапраўды жадаеце адлучыцца ад праекту "%s"?

en: Are you sure you want to display graphics on a remote machine?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце паказаць графічнае акно для прыкладання на выдаленым кампутары?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
be: Вы сапраўды жадаеце перазапусціць праект "%s"?

en: Ask questions and report problems
be: Форум, дзе можна задаць пытанні і паведаміць аб памылках

en: Attach to &account manager...
be: Злучыцца з мэнэджэрам праектаў...

en: Attach to &project
be: Дадаць праект

en: Attach to &project...
be: Дадаць праект...

en: Attach to a project
be: Падлучыцца да яшчэ адному праекту размеркаваных вылічэнняў

en: Attach to a project to begin processing work
be: Падлучыцца да яшчэ адному праекту размеркаваных вылічэнняў

en: Attach to account manager
be: Злучэнне з мэнэджэрам праектаў

en: Attach to an account manager
be: Злучыцца з мэнэджэрам праектаў

en: Attach to an additional project
be: Падлучыцца да яшчэ адному праекту размеркаваных вылічэнняў

en: Attach to project
be: Падлучэнне да праекту

en: Attached to %s
be: Праект %s дадан

en: Attached to account manager
be: Злучэнне з мэнэджэрам праектаў усталявана

en: Attached to project
be: Праект дададзены

en: Attaching to project...
be: Падлучэнне да праекту...

en: Autodetect
be: Аўтавызначэнне

en: Avg. work done
be: У сярэднім за дзень

en: BOINC Manager
be: BOINC мэнэджэр

en: BOINC Manager - Detach from %s
be: BOINC мэнэджэр - адлучэнне ад %s

en: BOINC Manager - Messages
be: BOINC мэнэджэр - паведамленні

en: BOINC Manager - Options
be: BOINC мэнэджэр - налады праграмы

en: BOINC Manager - Preferences
be: BOINC мэнэджэр - персанальныя налады

en: BOINC Manager - Select Computer
be: BOINC мэнэджэр - падлучэнне да кампутара

en: BOINC failed to communicate on the Internet. The most likely
    reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC
    communicate on port 80, then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
be: BOINC не можа падлучыцца да інтэрнэту.
    Магчымыя чыннікі гэтага:
    
    1) Праблемы злучэння. Праверце мадэм або параметры
    падлучэнні да сеткі і калі сувязь з інтэрнэтам будзе
    усталяваная націсніце "< Назад" і паўторыце спробу.
    
    2) Ваш брандмаўэр блакуе выхад BOINC у інтэрнэт.
    Дадайце ў наладах вашага брандмаўэра дазвол
    на доступ BOINC у інтэрнэт праз порт 80.
    Пасля гэтага націсніце "< Назад" і паўторыце спробу.
    
    3) Вы выкарыстаеце проксі сервер для выхаду ў інтэрнэт,
    а BOINC не ведае аб гэтым.

en: BOINC ownership or permissions are not set properly; please reinstall BOINC.
    (Error code %d)
be: BOINC або налады бяспекі наладжаныя не правільна; пераўсталюеце BOINC.
    (Код памылкі %d)

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
be: BOINC - Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
    Адчыненая Інфраструктура для Размеркаваных Вылічэнняў універсітэта Берклі

en: C&onfirm password:
be: Пацверджанне пароля:

en: CPU time
be: Час ЦП

en: Check the email address and password, and try again.
be: Праверце правільнасць напісання адрасу
    электроннае пошты і пароля і паўторыце ўвод.

en: Check the username and password, and try again.
be: Праверце правільнасць напісання імя
    удзельніка і пароля і паўторыце ўвод.

en: Choose a &password:
be: Увядзіце пароль:

en: Click 'Abort transfer' to delete the file from the transfer queue. This will prevent you from being granted credit for this result.
be: Выдаліць вылучаны перадаваны файл данных. УВАГА ачкі за выдалены файл могуць быць страчаныя.

en: Click 'Retry now' to transfer the file now
be: Запусціць паўторную перадачу данных

en: Click Finish to close.
be: Націсніце кнопку "Гатова" для выхаду з майстра.

en: Click here to disable displaying this message in the future.
be: Больш не паказваць дадзенае паведамленне.

en: Close BOINC Manager Window.
be: Зачыніць акно BOINC мэнэджэра.

en: Commands
be: Дзеянні

en: Common questions
be: Частыя пытанні

en: Communicating with %s.
be: Усталёўка сувязі з %s.

en: Communicating with project
    Please wait...
be: Усталёўваецца сувязь з серверам праекту
    Калі ласка пачакайце...

en: Communicating with server.
be: Усталёўка сувязі з серверам.

en: Communication deferred
be: Паўтор праз

en: Computation error
be: Памылка вылічэнняў

en: Configure GUI options and proxy settings
be: Налады графічнага інтэрфейсу праграмы і проксі сервераў

en: Connect to another computer running %s
be: Падлучыць іншы кампутар з %s

en: Connect to internet only between:
be: Доступ у інтэрнэт толькі з

en: Connect via HTTP proxy server
be: Злучацца праз HTTP проксі сервер

en: Connect via SOCKS proxy server
be: Злучацца праз SOCKS проксі сервер

en: Connected
be: Злучэнне ўсталявана

en: Connected to %s
be: Падлучаны да %s

en: Connecting to %s
be: Ідзе падлучэнне да %s

en: Connections
be: Параметры падлучэння

en: Copy all messages
be: Капіяваць усё

en: Copy all the messages to the clipboard.
be: Капіяваць усе паведамленні ў буфер абмену

en: Copy selected messages
be: Капіяваць вылучанае

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
be: Капіяваць вылучаныя паведамленні ў буфер абмену. Можна выкарыстаць SHIFT і CTRL для вылучэння некалькіх паведамленняў.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
be: Капіяваць вылучаныя паведамленні ў буфер абмену. Можна выкарыстаць SHIFT і CTRL для вылучэння некалькіх паведамленняў.

en: Copying all messages to the clipboard...
be: Капіююцца ўсё паведамленні ў буфер абмену...

en: Copyright:
be: Аўтарскія правы:

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
be: Форум для зносінаў з распрацоўнікамі і іншымі ўдзельнікамі праекту Einstein@Home

en: Correspond with other users on the RALPH@home message boards
be: Форум для зносінаў з іншымі ўдзельнікамі праекту RALPH@home

en: Correspond with other users on the Rosetta@home message boards
be: Форум для зносінаў з іншымі ўдзельнікамі праекту Rosetta@home

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
be: Форум для зносінаў з іншымі ўдзельнікамі праекту SETI@home

en: Correspond with other users on the Spinhenge@home message boards
be: Форум для зносінаў з іншымі ўдзельнікамі праекту Spinhenge@home

en: Current status of the Einstein@Home server
be: Інфармацыя аб бягучым стане сервераў праекту Einstein@Home

en: Current status of the Spinhenge@home server
be: Інфармацыя аб бягучым стане сервераў праекту Spinhenge@home

en: Customized Preferences
be: Змяняныя параметры

en: Default Connection:
be: Падлучэнне па змаўчанні:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
be: Выдаліць УСЕ файлы і заданні вылучанага праекту і запампаваць новыя.
    УВАГА: не забудзьце перад дадзенаю аперацыяю адправіць усе завершаныя заданні для дадзенага праекту :-)

en: Detach
be: Выдаліць праект

en: Detach computer from this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
be: Адлучыць дадзены кампутар ад вылучанага праекту. Апрацоўваемыя ў дадзены момант задання будуць страчаныя.
    УВАГА: не забудзьце перад дадзенаю аперацыяю адправіць усе завершаныя заданні для дадзенага праекту :-)

en: Detach from Project
be: Адлучэнне ад праекту

en: Detaching from project...
be: Адлучэнне ад праекту...

en: Device Profiles
be: Налады кампутара

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
be: Налады мадэмнага злучэння і VPN

en: Disconnected
be: Адсутнічае злучэнне

en: Disk
be: Дыск

en: Display the simple BOINC graphical interface.
be: Змяніць знешні выгляд BOINC мэнэджэра на больш зразумелы

en: Do work after idle for:
be: Запуск апрацоўкі пры прастою:

en: Do work only between:
be: Апрацоўваць толькі з

en: Do work while on battery?
be: Працаваць на батарэях?

en: Do you really want to cancel?
be: Перапыніць працэс падлучэння ?

en: Don't fetch new tasks for this project.
be: Не запытваць новыя заданні з сервера праекту

en: Don't get new tasks for this project.
be: Не запытваць новыя заданні з сервера праекту.

en: Donate
be: Падтрымаць праект

en: Donate to SETI@home
be: Падтрымаць праект SETI@home матэрыяльна :)

en: Download failed
be: Памылка загрузкі данных

en: Download pending
be: Чаканне загрузкі данных

en: Downloading
be: Загрузка данных

en: Downloading work from the server.
be: Загрузка заданняў з сервера праекту.

en: E&xit
be: Выхад

en: Einstein status
be: Стан сервераў

en: Elapsed Time
be: Час перадачы

en: Email address already in use
be: Дадзены адрас эл. пошты ўжо выкарыстоўваецца

en: Enter account key
be: Увядзіце код доступу

en: Enter the URL of the account manager's web site.
be: Увядзіце адрас вылучанага мэнэджэра праектаў

en: Enter the URL of the project's web site.
be: Увядзіце адрас сайта вылучанага праекту.

en: Error: invalid state '%d'
be: Памылка: invalid state "%d"

en: Exit the %s
be: Завяршыць працу праграмы %s

en: Failed to attach to account manager
be: Не атрымалася злучыцца
    з мэнэджэрам праектаў

en: Failed to attach to project
be: Не атрымалася дадаць праект

en: Failed to remove account manager
be: Не атрымалася адлучыцца
    ад мэнэджэра праектаў

en: Failed to update account manager
be: Не атрымалася абнавіць дадзеныя
    з мэнэджэра праектаў

en: File
be: Файл

en: For a list of BOINC-based account managers go to:
be: Для прагляду спісу даступных мэнэджэраў
    праектаў на базе BOINC наведаеце старонку:

en: For a list of BOINC-based projects go to:
be: Для прагляду спісу даступных
    BOINC праектаў наведаеце старонку:

en: GEO-600 project
be: GEO-600

en: General
be: Агульныя

en: Get current settings from %s
be: Абнавіць налады з %s

en: Get help about Leiden Classical
be: Дапамога па праекце Leiden Classical

en: Get help about QMC@HOME
be: Дапамога па праекце QMC@HOME

en: Get help and chat with other users
be: Форум для зносінаў з іншымі ўдзельнікамі праекту

en: Get help for climateprediction.net
be: Дапамога па праекце climateprediction.net

en: Get help from project staff and users with the experiment
be: Тут можна атрымаць дапамогу па праекце і эксперыментам ад арганізатараў і ўдзельнікаў.

en: Get help with BOINC
be: Дапамога па працы з праграмаю BOINC

en: Global Statistics
be: Агульная статыстыка

en: HTTP Proxy
be: HTTP проксі

en: HTTP Proxy Server Configuration
be: Параметры  HTTP проксі сервера

en: HTTP proxy
be: HTTP проксі

en: Help
be: Дапамога

en: Help Desk
be: Дапамога

en: Homepage of SIMAP
be: Хатняя старонка праекту SIMAP

en: Homepage of SIMAP@home
be: Хатняя старонка праекту SIMAP@home

en: Host Average
be: Сярэдняя колькасць ачкоў за дзень для хаста

en: Host Total
be: Агульная колькасць ачкоў для хаста

en: Host name:
be: Імя кампутара ў сеткі або IP:

en: How often, in minutes, should the manager remind you of possible connection events.
be: Інтэрвал, у хвілінах, паміж напамінкамі аб неабходнасці злучэння з інтэрнэтам.

en: I want to customize my preferences for this computer only.
be: Змяніць параметры толькі для дадзенага кампутара.

en: If you defect from %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to defect from %s?
be: Калі вы адлучыцеся ад %s,
    усе вашы бягучыя праекты захаваюцца,
    але вы павінны будзеце кіраваць імі ўручную.
    
    Адлучыцца ад %s?

en: Info about Russia
be: Інфармацыя аб камандзе Russia

en: Info about www.elite-games.ru
be: Інфармацыя аб камандзе www.elite-games.ru

en: Info about your Team
be: Прагляд інфармацыі аб камандзе, да якой вы далучыліся

en: Info about your team
be: Прагляд інфармацыі аб камандзе, да якой вы далучыліся

en: Introduction
be: Апісанне праекту

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
be: Уведзены не правільны код доступу, паўторыце ўвод кода доступу

en: Invalid URL
be: Не карэктны адрас (URL)

en: Invalid email address; please enter a valid email address
be: Уведзены не правільны адрас электроннае пошты,
    паўторыце ўвод адрасу электроннае пошты.

en: LIGO project
be: LIGO

en: Language Selection:
be: Мова (language):

en: Last update: %.0f days ago
be: Інфармацыя абнаўлялася: %.0f дн. назад

en: Launching browser...
be: Загружаецца браўзэр...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
be: Падрабязныя апісанні праектаў запушчаных у рамках WCG

en: Leave these blank if not needed
be: Пакінуць палі пустымі ,калі не выкарыстоўваюцца

en: Licensing and copyright information.
be: Паказаць звесткі аб версіі праграмы і аўтарскіх правах

en: Links to messages that you have posted on the Einstein@Home message boards.
be: Вашы паведамленні на форуме Einstein@Home.

en: Login Failed.
be: Няўдача

en: Message
be: Паведамленне

en: Message boards
be: Дошка паведамленняў

en: Messages
be: Паведамленні

en: Messages from server:
be: Паведамленні ад сервера:

en: Missing URL
be: Не паказаны адрас (URL)

en: Mode view
be: Выгляд графікаў

en: More
be: Пазнаць больш

en: More on QMC@HOME
be: Атрымаць больш інфармацыі аб праекце QMC@HOME

en: More on QMC@HOME workunits
be: Атрымаць больш інфармацыі аб праекце QMC@HOME

en: My Grid
be: Ваш уліковы запіс

en: Name
be: Заданне

en: Network activity based on &preferences
be: Доступ у інтэрнэт вызначаецца наладамі

en: Network communication failure
be: Няўдача пры ўсталяванні злучэння

en: New
be: Новае

en: News
be: Навіны

en: No Internet connection
be: Адсутнічае сувязь з інтэрнэтам.

en: No new tasks
be: Не запытваць заданні

en: No work available to process
be: Няма заданняў для апрацоўкі

en: One project
be: Адзін праект

en: Open %s Web...
be: Наведаць вэб-старонку %s...

en: Open %s...
be: Адкрыць %s...

en: Open a window to set your preferences
be: Адкрыць акно з персанальнымі наладамі кліента

en: Open a window to view messages
be: Адкрыць акно з паведамленнямі.

en: Password:
be: Пароль:

en: Please connect to the Internet and try again.
be: Вырабіце падлучэнне да інтэрнэту і паўторыце.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
be: Калі ласка увядзіце інфармацыю вашага акаўнта 
    (уліковы запіс ствараецца на сайце праекту)

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
be: Увядзіце адрас (URL).
    Прыклад:
    http://www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
be: Увядзіце карэктны адрас (URL).
    Прыклад:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
be: Увядзіце код доступу для працягу.

en: Please specify an email address
be: Пакажыце адрас электроннае пошты

en: Please wait...
be: Калі ласка пачакайце...

en: Port:
be: Порт:

en: Preferences
be: Агульныя налады

en: Processing Suspended.
be: Апрацоўка прыпыненая.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
be: Апрацоўка прыпыненая: запушчаны тэст прадукцыйнасці.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
be: Апрацоўка прыпыненая: праца кампутара ад батарэяў.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
be: Апрацоўка прыпыненая: забаронены час суткаў.

en: Processing Suspended:  User Active.
be: Апрацоўка прыпыненая: карыстач працуе.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
be: Апрацоўка прыпыненая карыстачом.

en: Progress
be: Прагрэс

en: Project
be: Праект

en: Project &URL:
be: Адрас (URL):

en: Project URL
be: Адрас праекту

en: Project informations
be: Інфармацыя аб праекце

en: Project infos
be: Інфармацыя аб праекце

en: Project not found
be: Праект не знойдзены

en: Project suspended by user
be: Праект прыпынены карыстачом

en: Project temporarily unavailable
be: Праект часова недаступны

en: Projects
be: Праекты

en: Proxy configuration
be: Параметры проксі сервера

en: Question
be: Пытанне

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
be: Падрабязнае апісанне экраннае застаўкі праекту Einstein@Home

en: Read about donations and support the project
be: Інфармацыя аб матэрыяльнай падтрымцы і далейшым развіцці праекту

en: Read config file
be: Перазагрузіць файл спецнастроек

en: Read configuration info from cc-config.xml.
be: Перазагрузіць файл спецнастроек cc-config.xml.

en: Read local prefs file
be: Перазагрузіць лакальны файл агульных наладаў

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
be: Перазагрузіць лакальны файл агульных наладаў global_prefs_override.xml.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
be: Часта зададзеныя пытанні па праекце Einstein@Home

en: Ready to report
be: Чакаецца пацверджанне аб прыёме данных

en: Ready to run
be: Гатова да запуску

en: Reminder Frequency:
be: Інтэрвал паміж паўторамі:

en: Removal from %s completed.
be: Выдаленне %s завершанае.

en: Removal succeeded!
be: Ура, усё выдалена!

en: Remove client from account manager control.
be: Адлучыць кліент ад мэнэджэра праектаў.

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
be: Атрымаць інфармацыю з сервера праекту: аб пацверджанні перадачы завершаных заданняў, аб колькасці набраных ачкоў, аб наладах  запісу і (магчыма) запампоўцы новых заданняў.

en: Report completed work, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more work.
be: Пацверджанне завершаных заданняў і запыт новых, атрыманне інфармацыі аб наладах і колькасці ачкоў.

en: Report deadline
be: Адправіць да

en: Report problems
be: Праблемы і памылкі

en: Requested by user
be: Запыт ініцыяваны карыстачом

en: Required wizard file(s) are missing from the target server.
    (lookup_account.php/create_account.php)
be: На серверы адсутнічае запытаны майстрам файл.
    (lookup_account.php/create_account.php)

en: Research
be: Апісанні праектаў

en: Reset Project
be: Перазапуск праекту

en: Reset project
be: Перазапусціць праект

en: Resetting project...
be: Праект перазапускаецца...

en: Resource share
be: Вылучана рэсурсаў

en: Resume
be: Запусціць

en: Resume activity
be: Аднавіць апрацоўку

en: Resume tasks for this project.
be: Працягнуць апрацоўку вылучанага праекту

en: Resume work for this task.
be: Працягнуць апрацоўку вылучанага задання.

en: Resuming project...
be: Праект запускаецца...

en: Resuming task...
be: Аднаўляецца апрацоўка раней прыпыненага задання...

en: Retrieving current status
be: Праверка бягучага стану

en: Retrieving current status.
be: Праверка бягучага стану.

en: Retrieving host information; please wait...
be: Абнаўляецца інфармацыя аб хасце; калі ласка пачакайце...

en: Retrieving system state; please wait...
be: Абнаўляецца інфармацыя аб стан сістэмы; калі ласка пачакайце...

en: Retry &communications
be: Паўтарыць абмен дадзенымі з серверамі праектаў

en: Retry Now
be: Паўтарыць

en: Retry in
be: Паўтор праз

en: Retrying communications for project(s)...
be: Паўторны абмен дадзенымі для ўсіх падлучаных праектаў...

en: Retrying transfer now...
be: Паўторная спроба перадачы данных...

en: Run CPU &benchmarks
be: Запусціць тэст прадукцыйнасці

en: Run based on &preferences
be: Графік працы вызначаецца наладамі

en: Running
be: Працуе

en: Runs BOINC CPU benchmarks
be: Запусціць тэст прадукцыйнасці працэсара

en: SOCKS Proxy
be: SOCKS проксі

en: SOCKS Proxy Server Configuration
be: Параметры SOCKS проксі сервера

en: SOCKS proxy
be: SOCKS проксі

en: Scheduler request pending
be: Запыт інфармацыі ў планіроўніка

en: Screensaver info
be: Экранная застаўка

en: Search for help in our help system
be: Сістэма дапамогі па працы праграмаў і ўдзеле ў размеркаваных вылічэннях на базе WCG.

en: Select computer...
be: Змяніць кампутар...

en: Server:
be: Сервер:

en: Show all projects, one chart per project
be: Паказаць усе праекты, кожны праект на асобным графіку

en: Show application graphics in a window.
be: Паказаць акно прыкладання з графічнаю інфармацыяю

en: Show average credit for host
be: Паказаць сярэднюю колькасць ачкоў якія набіраюцца дадзеным хастом за дзень

en: Show average credit for user
be: Паказаць сярэднюю колькасць ачкоў якія набіраюцца ўдзельнікам за дзень

en: Show chart for next project
be: Паказаць наступны праект (уніз)

en: Show chart for previous project
be: Паказаць папярэдні праект (уверх)

en: Show graphics
be: Паказаць графіку

en: Show host average
be: У сярэднім для хаста

en: Show host total
be: Усяго ачкоў для хаста

en: Show information about BOINC and %s
be: Паказаць інфармацыю аб BOINC і %s

en: Show information about the %s
be: Паказаць даведку па праграме %s

en: Show one chart with all projects
be: Паказаць усе праекты на адным графіцы

en: Show one chart with selected project
be: Паказаць адзін вылучаны праект

en: Show total credit for host
be: Паказаць агульную колькасць ачкоў набраных на дадзеным хасце

en: Show total credit for user
be: Паказаць агульную колькасць ачкоў набраных удзельнікам

en: Show user average
be: У сярэднім за дзень

en: Show user total
be: Усяго ачкоў

en: Showing graphics for task...
be: Адчыняецца акно прыкладання з графічнаю інфармацыяю...

en: Size
be: Памер

en: Skin
be: Вокладка

en: Skin:
be: Вокладка:

en: Snooze
be: Паўза

en: Speak to other users about this experiment
be: Форум для зносінаў з іншымі ўдзельнікамі праекту

en: Speed
be: Хуткасць

en: Spinhenge status
be: Стан сервераў

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
be: Згортваць BOINC мэнэджэр у значок на панэлі задачаў пры запуску

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Stats showing scores by user
be: Статыстыка ўдзельнікаў праекту

en: Status
be: Стан

en: Stop BOINC network activity
be: Забараняецца абмен дадзенымі праз інтэрнэт паміж BOINC і серверамі праектаў

en: Stop all activity
be: Прыпыніць усю апрацоўку і сеткавую актыўнасць

en: Stop work regardless of preferences
be: Прыпыняецца апрацоўка ўсіх заданняў ва ўсіх праектах

en: Summary statistics for World Community Grid
be: Зводная статыстыка па праектах WCG

en: Suspend
be: Прыпыніць

en: Suspend tasks for this project.
be: Прыпыніць апрацоўку вылучанага праекту

en: Suspend work for this result.
be: Прыпыніць апрацоўку вылучанага задання

en: Suspend work for this task.
be: Прыпыніць апрацоўку вылучанага задання

en: Suspended
be: Прыпыненая

en: Suspended by user
be: Прыпынена карыстачом

en: Suspending project...
be: Прыпыняецца выкананне праекту...

en: Suspending task...
be: Прыпыняецца апрацоўка вылучанага задання...

en: Switch to the BOINC advanced view
be: Измеенить знешні выгляд праграмы на больш падрабязны

en: Task suspended by user
be: Апрацоўка задання прыпыненая карыстачом

en: Tasks
be: Заданні

en: TasksGrid
be: Заданні

en: Team
be: Каманда

en: Telling project to allow additional task downloads...
be: Перадаецца запыт на дазвол атрымання новых заданняў для апрацоўкі...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
be: Перадаецца запыт на забарону атрымання новых заданняў для апрацоўкі...

en: The %s's default language has been changed, in order for this change to take affect you must restart the %s.
be: Мова інтэрфейсу праграмы %s быў зменены,
    для ўступа ў сілу зменаў патрабуецца перазапусціць праграму %s.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
be: Паказаны адрас (URL) не з'яўляецца адрасам мэнэджэра
    праектаў на базе BOINC.
    
    Удакладніце адрас (URL) і паўторыце спробу.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
be: Паказаны адрас (URL) не з'яўляецца адрасам праекту
    на базе BOINC.
    Удакладніце адрас (URL) і паўторыце спробу.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
be: Мэнэджэр праектаў у дадзены момант недаступны.
    
    Паспрабуйце падлучыцца пазней.

en: The home page of the GEO-600 project
be: Хатняя старонка праекту GEO-600

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
be: Хатняя старонка праекту LIGO (лазерны інтэрферометр абсерваторыі гравітацыйных хваляў)

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please enter a different password.
be: Мінімальная даўжыня пароля для дадзенага мэнэджэра праектаў %d знакаў. Зменіце пароль у адпаведнасць з дадзеным крытэрам.

en: The minimum password length for this project is %d. Please enter a different password.
be: Мінімальная даўжыня пароля для дадзенага праекту %d знакаў. Зменіце пароль у адпаведнасць з дадзеным крытэрам.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
be: "Пароль" і "Пацверджанне пароля" не супадаюць. Паўторыце ўвод пароля.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
be: Уведзены не правільны пароль, паспрабуйце падлучыцца яшчэ раз

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
be: Праект у дадзены момант недаступны.
    
    Паспрабуйце падлучыцца пазней.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can attach only if you already have an account.
be: Стварэнне новых уліковых запісаў забароненае.
    Падлучэнне толькі для ўжо зарэгістраваных.

en: This project uses an "account key" to identify you.
    
    Go to the project's web site to create an account. Your account
    key will be emailed to you.
be: Дадзены праект выкарыстае код доступу для ідэнтыфікацыі
    удзельнікаў. Наведаеце хатнюю старонку праекту для
    стварэнні  запісу ўдзельніка.
    Пасля гэтага вам дашлюць код доступу па электроннай пошце.

en: This will shut down %s and its tasks entirely until either the
    %s application or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
be: Завяршэнне працы %s, апрацоўка заданняў будзе спыненая
    да наступнага запуску %s або экраннае застаўкі %s.
    
    Калі вы замест гэтага зачыніце акно %s
    то %s працягне кіраваць апрацоўкаю заданняў
    у адпаведнасці з вызначанымі вамі наладамі.

en: Time
be: Час

en: To completion
be: Засталося

en: To continue, click Next.
be: Для працягу націсніце кнопку "Далей".

en: Top Participant Stats
be: Лепшыя ўдзельнікі

en: Transfers
be: Перадача

en: TransfersGrid
be: Перадача

en: Unable to connect to the core client
be: Не атрымалася падлучыцца да BOINC кліенту.

en: Update
be: Абнавіць

en: Update account manager
be: Абнаўленне мэнэджэра праектаў

en: Update completed.
be: Абнаўленне завершанае.

en: Update from %s completed.
be: Абнаўленне %s завершанае.

en: Update your device settings
be: Змена наладаў вашых кампутараў

en: Updating charts...
be: Абнаўляецца графік...

en: Updating project...
be: Абнаўляецца інфармацыя аб праекце...

en: Upload failed
be: Памылка адпраўкі данных

en: Upload pending
be: Чаканне адпраўкі данных

en: Uploading
be: Адпраўка данных

en: Use no more than:
be: Выкарыстаць не больш:

en: User Average
be: Сярэдняя колькасць ачкоў за дзень

en: User Forum
be: Форум удзельнікаў

en: User Name:
be: Імя карыстача:

en: User Total
be: Агульная колькасць ачкоў удзельніка

en: User information
be: Інфармацыя аб удзельніку

en: Username already in use
be: Дадзенае імя ўдзельніка ўжо выкарыстоўваецца

en: Validation conflict
be: Праверка правільнасці ўводу данных

en: Version:
be: Версія:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
be: Прагляд інфармацыі аб вашых кампутарах, якія ўдзельнічаюць у апрацоўцы заданняў праекту Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running RALPH@home
be: Прагляд інфармацыі аб вашых кампутарах, якія ўдзельнічаюць у апрацоўцы заданняў праекту RALPH@home

en: View a listing of all the computers on which you are running Rosetta@home
be: Прагляд інфармацыі аб вашых кампутарах, якія ўдзельнічаюць у апрацоўцы заданняў праекту Rosetta@home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
be: Прагляд інфармацыі аб вашых кампутарах, якія ўдзельнічаюць у апрацоўцы заданняў праекту SETI@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running Spinhenge@Home
be: Прагляд інфармацыі аб вашых кампутарах, якія ўдзельнічаюць у апрацоўцы заданняў праекту Spinhenge@Home

en: View and edit project settings
be: Прагляд і змена наладаў вашага  праекту

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
be: Прагляд і змена наладаў вашага  запісу і вашага профіля ў праекце Einstein@Home

en: View and modify your RALPH@home account profile and preferences
be: Прагляд і змена наладаў вашага  запісу і вашага профіля ў праекце RALPH@home

en: View and modify your Rosetta@home account profile and preferences
be: Прагляд і змена наладаў вашага  запісу і вашага профіля ў праекце Rosetta@home

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
be: Прагляд і змена наладаў вашага  запісу і вашага профіля ў праекце SETI@home

en: View and modify your Spinhenge@home account profile and preferences
be: Прагляд і змена наладаў вашага  запісу і вашага профіля ў праекце Spinhenge@home

en: View detailed statistics
be: Прагляд падрабязнае статыстыкі па праектах.

en: View information about your team
be: Прагляд інфармацыі аб камандзе, да якой вы далучыліся

en: View information about your team:
be: Прагляд інфармацыі аб камандзе, да якой вы далучыліся:

en: View information about your team: Russia
be: Прагляд інфармацыі аб камандзе, да якой вы далучыліся: Russia

en: View information about your team: www.elite-games.ru
be: Прагляд інфармацыі аб камандзе, да якой вы далучыліся: www.elite-games.ru

en: View your account information and credit totals
be: Прагляд інфармацыі аб вашым уліковым запісе і набраных ачках

en: View your account information, credits, and trickles
be: Прагляд інфармацыі аб вашым уліковым запісе і набраных ачках

en: View your account informations
be: Прагляд інфармацыі аб вашым уліковым запісе

en: View your last week (or more) of computational results and work
be: Прагляд інфармацыі аб выдадзеных заданнях (за апошнія некалькі тыдняў)

en: Waiting
be: Чаканне

en: Waiting for memory
be: Чаканне вызвалення аператыўнае памяці

en: Waiting to contact project servers.
be: Пачакайце калі ласка.

en: We'll now guide you through the process of attaching
    to a project.
be: Дадзены майстар дапаможа вам падлучыцца
     да праекту размеркаваных вылічэнняў.

en: We'll now guide you through the process of attaching
    to an account manager.
    
    If you want to attach to a single project, click Cancel,
    then select the 'Attach to project' menu item instead.
be: Дадзены майстар дапаможа вам падлучыцца
    да мэнэджэра праектаў.
    Калі вы жадаеце падлучыцца да праекту,
    націсніце "Адмена" і вылучыце ў меню
    "Сэрвіс/Дадаць праект".

en: We'll now remove this computer from %s.  You will
    be responsible for managing the BOINC client software from
    now on.
be: Кампутар адключаны ад %s. Зараз толькі вы
    самі адказваеце за кіраванне BOINC кліентам

en: Web sites
be: Спасылкі

en: Welcome to %s!
be: Сардэчна запрашаем у %s!

en: What language should the manager display by default.
be: Выбар мовы інтэрфейсу праграмы BOINC мэнэджэр.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
be: Пасля націску кнопкі "Гатова", у вашым браўзэры
    аўтаматычна адкрыецца старонка, дзе вы зможаце паказаць
    імя вашага  запісу і змяніць яе налады.

en: Won't get new tasks
be: Не запытваць новыя заданні

en: Work done
be: Заробленыя ачкі

en: You are already attached to this project.
be: Запушчаны BOINC кліент ужо падлучаны да дадзенага праекту

en: You are now successfully attached to the %s system.
be: Падлучэнне да %s прайшло паспяхова.

en: You are now successfully attached to this account manager.
be: Злучэнне з паказаным мэнэджэрам праектаў
    паспяхова ўсталявана.

en: You are now successfully attached to this project.
be: Падлучэнне да праекту прайшло паспяхова.

en: You can copy and paste the URL from your browser's
    address bar.
be: Можна скапіяваць дадзены адрас
    з  радка браўзэра.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
be: BOINC не падлучаны ні да аднога праекту.

en: Your Account
be: Ваш уліковы запіс

en: Your account
be: Ваш уліковы запіс

en: Your computers
be: Вашы кампутары

en: Your messages
be: Вашы паведамленні

en: Your preferences
be: Вашы налады

en: Your results
be: Вашы вынікі

en: Your statistics and settings
be: Ваша індывідуальная статыстыка па праектах і налады  запісу

en: Your team
be: Каманда

en: and
be: да

en: climateprediction.net News
be: Навіны праекту climateprediction.net

en: disable BOINC security users and permissions
be: адключыць палітыку бяспекі доступу карыстачоў да BOINC

en: free disk space -
be: вольна -

en: minimum length %d
be: мінімум %d знакаў

en: minutes
be: хвілінаў

en: not attached to any BOINC project - 0 bytes
be: BOINC не падлучаны ні да аднога праекту

en: of disk space
be: месцы на дыску

en: of the processor
be: працэсара

en: used by BOINC -
be: занята BOINC -

en: used by other programs -
be: занята іншымі дадзенымі -
