BOINC - en to ca translation catalogue (843 entries)

en:  (non-CPU-intensive)
ca:  (no-CPU-intensiva)

en:  (project backoff:
ca:  (backoff del projecte:

en:  (suspended -
ca:  (suspès -

en:  at
ca:  a

en: % of CPU time
ca: % de temps de CPU

en: % of the CPUs
ca: % de les CPU

en: % of total
ca: % del total

en: %s &help
ca: &ajuda de %s

en: %s &web site
ca: pàgina &web de %s

en: %s - Communication
ca: %s - Comunicació

en: %s - Computing Preferences
ca: %s - Preferències de Computació

en: %s - Computing preferences
ca: %s - Preferències de computació

en: %s - Connection Error
ca: %s - Error de connexió

en: %s - Connection Failed
ca: %s - Ha fallat la connexió

en: %s - Connection Status
ca: %s - Estat de la connexió

en: %s - Daemon Start Failed
ca: %s - Ha fallat l'inici del servei

en: %s - Event Log
ca: %s - Registre d'esdeveniments

en: %s - Exclusive Applications
ca: %s - Aplicacions Exclusives

en: %s - Exit Confirmation
ca: %s - Confirmació de Sortida

en: %s - Language Selection
ca: %s - Selecció d'idioma

en: %s - Network Status
ca: %s - Estat de la xarxa

en: %s - Notices
ca: %s - Notícies

en: %s - Select Computer
ca: %s - Seleccionar un Ordinador

en: %s - Shut down the current client...
ca: %s - Aturar el client actual...

en: %s - Stop using %s
ca: %s - Deixi d'utilitzar %s

en: %s - Unexpected Exit
ca: %s - Sortida inesperada

en: %s Column Selection
ca: %s Selecció de Columnes

en: %s Diagnostic Log Flags
ca: %s Indicadors del Registre de Diagnòstic

en: %s Notices
ca: %s Notícies

en: %s failed to connect to the Internet.
ca: %s no ha pogut connectar a Internet.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
ca: %s no ha pogut desconnectar-se d'Internet.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
ca: %s ha detectat que està connectat a Internet.
    Actualitzant tots els projectes i intentant de nou totes les transferències.

en: %s has successfully added %s
ca: %s ha adjuntat satisfactòriament %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
ca: %s a connectat a Internet.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
ca: %s s'ha desconnectat d'Internet.

en: %s is connecting to the Internet.
ca: %s està connectant a Internet.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
ca: %s no pot connectar amb el client %s.
    Desitja intentar connectar de nou?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
ca: %s no capaç d'iniciar el client %s.
    Si us plau inicii el Panell de Control->Eines Administratives->Serveis i inicieu el servei BOINC.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please start the daemon and try again.
ca: %s no capaç d'iniciar el client %s.
    Si us plau inicii el servei i provi-ho de nou.

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
ca: %s no està connectat a un client %s.
    Si us plau utilitzi la opció de menú 'Avançat\Seleccioni un ordinador...' per connectar-lo amb el client %s.
    Per connectar amb el propi ordinador si us plau utilitzi 'localhost' com a nom d'ordinador.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
ca: %s necessita connectar a Internet.
    Pot fer-ho ara?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
ca: Les propietats o permisos de %s no estan definides correctament; si us plau reinstal·li %s.
    (Codi d'error %d

en: %s task request deferral interval
ca: interval de sol·licitud d'ajornament de la tasca %s

en: %s task request deferred for
ca: la petició de la tasca %s ajornada per

en: %s total, %s average
ca: %s total, %s mitjana

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
ca: %s aturarà el client connectat actiu
    i demanarà per connectar-vos a un altre servidor.

en: %s will use the most restrictive of these settings:
ca: %s utilitzarà la més restrictiva d'aquestes opcions:

en: &%s help
ca: ajuda de &%s

en: &About %s...
ca: &A propòsit de %s...

en: &Activity
ca: &Activitat

en: &Add project...
ca: &Afegir el projecte...

en: &Cancel
ca: &Cancel·lar

en: &Clear Default
ca: &Netejar valors per defecte

en: &Close
ca: &Tancar

en: &Close window
ca: Tan&car la finestra

en: &Disk	Ctrl+Shift+D
ca: &Disc	Ctrl+Shift+D

en: &Email address or LDAP ID:
ca: &Adreça de correu electrònic o LDAP ID:

en: &Email address:
ca: &Adreça de correu:

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Finish
ca: &Finalitzar

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Next >
ca: &Següent >

en: &Next project >
ca: Projecte &següent >

en: &No, new user
ca: &No, usuari nou

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
ca: &Notícies	Ctrl+Shift+N

en: &Options
ca: &Opcions

en: &Other options...
ca: Altres &opcions...

en: &Password:
ca: &Contrasenya:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
ca: &Projectes	Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
ca: &Sortir de %s

en: &Run always
ca: Executar &sempre

en: &Set Default
ca: &Aplicar valors per defecte

en: &Show only this project
ca: &Mostrar només aquest projecte

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
ca: &Estadístiques	Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
ca: &Suspendre

en: &Synchronize with %s
ca: &Sincronitzar amb %s

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
ca: &Tasques	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
ca: &Utilitats

en: &Use account manager...
ca: &Utilitza l'administrador de comptes...

en: &Username:
ca: Nom de l'&usuari:

en: &View
ca: &Veure

en: &Yes, existing user
ca: &Sí, usuari ja existent

en: '%s' does not contain a valid host name.
ca: '%s' no conté un nom vàlid de d'ordinador.

en: '%s' does not contain a valid path.
ca: '%s' no conté una ruta vàlida.

en: '%s' is already in the list.
ca: '%s' ja està a la llista.

en: '%s' is not an executable application.
ca: '%s' no és una aplicació executable.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
ca: 'En ús' significa activitat del ratolí/teclat

en: (Automatic Detection)
ca: (Detecció Automàtica)

en: (C) 2003-2015 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
ca: (C) 2003-2015 Universitat de Califòrnia, Berkeley.
    Tots els Drets Reservats.

en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: (User Defined)
ca: (Definit per l'Usuari)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
ca: .
    Pot activar-la utilitzant el menú Activitat.

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: 6 hours
ca: 6 hores

en: < &Back
ca: < &Enrere

en: < &Previous project
ca: < Projecte &anterior

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
ca: Enllaç al tauler de missatges de problemes i errors de Einstein@Home

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
ca: Es necessari reiniciar l'ordinador per tal de que BOINC s'executi correctament.
    Si us plau reiniciï l'ordinador i provi-ho de nou.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
ca: Abandona aquesta tasca. No rebràs cap crèdit per ella.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
ca: Abandonar la feina per aquest resultat. No obtindrà crèdit per ella.

en: Abort
ca: Avortar

en: Abort File Transfer
ca: Avortar el Lliurament del Fitxer

en: Abort Transfer
ca: Avortar el lliurament

en: Abort task
ca: Avortar la tasca

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
ca: Avortar la transferència d'arxius.  No rebràs cap crèdit per la tasca.

en: Aborted
ca: Avortat

en: Aborted by project
ca: Avortat per el projecte

en: Aborted by user
ca: Avortat per l'usuari

en: Aborted: memory limit exceeded
ca: Avortat: s'ha superat el límit de memòria

en: Aborted: not started by deadline
ca: Avortat: no s'ha iniciat per haver superat el de temps de finalització

en: Aborted: run time limit exceeded
ca: Avortat: s'ha superat el temps límit d'execució

en: Aborted: task disk limit exceeded
ca: Avortada: excedit el límit de disc per a la tasca

en: Aborting task...
ca: Avortant la tasca...

en: Aborting transfer...
ca: Avortant la transferència...

en: About %s
ca: Sobre %s

en: Account
ca: Compte

en: Account manager &URL:
ca: &URL del Administrador de Comptes:

en: Account manager details:
ca: Informació de l'administrador de comptes

en: Account manager not found
ca: Administrador de comptes no trobat

en: Account manager preference
ca: Preferències de l'administrador de comptes

en: Account manager temporarily unavailable
ca: Administrador de comptes temporalment no disponible

en: Account manager web site
ca: Pàgina web de l'administrador de comptes

en: Account summary
ca: Resum del compte

en: Acknowledged
ca: Reconegut

en: Add Exclusive App
ca: Afegeix l'aplicació exclusiva

en: Add Project
ca: Afegeix un projecte

en: Add a project
ca: Afegir un projecte

en: Add an application to this list
ca: Afegir una aplicació a la llista

en: Add exclusive app
ca: Afegir aplicació exclusiva

en: Add project
ca: Afegir un projecte

en: Add...
ca: Afegir...

en: Added via account manager
ca: Afegit via l'administrador de comptes

en: Address:
ca: Adreça:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
ca: Vista Avançada...	CTRL+SHIFT+A

en: All
ca: Tot

en: All projects (separate)
ca: Tots els projectes (per separat)

en: All projects (sum)
ca: Tots els projectes (suma)

en: All projects (together)
ca: Tots els projectes (junts)

en: Allow GPU work according to preferences
ca: Permetre treballar la GPU d'acord a les preferències

en: Allow GPU work regardless of preferences
ca: Permetre treballar la GPU tot i les preferències

en: Allow fetching new tasks for this project.
ca: Permetre l'obtenció de noves tasques per aquest projecte.

en: Allow network activity according to preferences
ca: Permetre l'accés a la xarxa d'acord a les preferències

en: Allow network activity regardless of preferences
ca: Permetre l'accés al xarxa tot i les preferències

en: Allow new tasks
ca: Permetre noves tasques

en: Allow work according to preferences
ca: Permetre treballs d'acord a les preferències

en: Allow work regardless of preferences
ca: Permetre treballs tot i les preferències

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
ca: Ja existeix un compte amb aquest correu i te una
    contrasenya diferent a la que ha introduït.
    
    Si us plau, visiti la pàgina web del projecte i segueixi les instruccions.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
ca: Ja existeix un compte d'usuari amb aquest nom i te una
    contrasenya diferent a la que ha introduït.
    
    Si us plau, visiti la pàgina web del projecte i segueixi les instruccions.

en: An internal server error has occurred.
ca: Ha ocorregut un error intern del servidor.

en: An internal server error has occurred.
ca: Ha ocorregut un error intern del servidor.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
ca: Una altra instància de %s ja s'està executant 
    en aquest equip.  Si us plau, seleccioneu un client per controlar-la.

en: Application
ca: Aplicació

en: Application names must end with '%s'
ca: Els noms d'aplicació han d'acabar amb '%s'

en: Application: %s
ca: Aplicació: %s

en: Application: Not available
ca: Aplicació: No disponible

en: Applications to add
ca: Aplicacions per afegir

en: Are you already running %s?
ca: Ja està executant %s?

en: Are you already running this project?
ca: Està executant ja aquest projecte?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
ca: Està segur que vol avortar aquestes %d tasques?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
ca: Està segur que vol avortar el lliurament del fitxer '%s'?
    NOTA: Cancel·lant el lliurament invalidarà la tasca i
    no rebrà crèdit per ella.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
ca: Està segur de voler avortar aquesta tasca '%s'?
    (Progrés: %.1lf%%, Estat: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
ca: Està segur de voler avortar aquesta tasca '%s'?
    (Progrés: %s, Estat: %s)

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
ca: Està segur que vol eliminar el projecte '%s'?

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
ca: Estàs segur que vols reiniciar totes llistes de columnes a la seva configuració defecte?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
ca: Està segur que vol reiniciar el projecte '%s'?

en: Ask questions and report problems
ca: Feu preguntes i informeu dels problemes

en: Authorization failed connecting to running client.
ca: L'autorització ha fallat connectant amb el client en execució.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
ca: Ha fallat l'autorització en connectar amb el client en execució.
    Asseguri's d'iniciar aquest programa en el mateix directori que el client en execució.

en: Autodetect
ca: Auto detectar

en: Avg. work done
ca: Mitjana de la feina realitzada

en: BOINC Manager
ca: Administrador BOINC

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
ca: El sistema ha iniciat automàticament l'Administrador BOINC

en: BOINC data directory
ca: Directori de les dades de BOINC

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
ca: BOINC no ha pogut comunicar per Internet.
    Les raons més probables son:
    
    1) Problema de connectivitat.  Verifiqueu la vostra xarxa
    o la connexió per mòdem i premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    2) El programa tallafocs està bloquejant BOINC.
    Configureu el programa tallafocs per permetre que BOINC i
    l'Administrador BOINC comuniquin per el port 80,
    després premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    3) Esteu fent servir un servidor proxy.
    Premeu Següent per configurar els paràmetres proxy de BOINC.

en: BOINC is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
ca: BOINC està sota la Llicència Pública General Lesser v3.0 de GNU.

en: C&onfirm password:
ca: C&onfirmi la contrasenya:

en: CPU benchmarks in progress
ca: Test de la CPU en progrés

en: CPU is busy
ca: La CPU està ocupada

en: CPU time
ca: Temps de CPU

en: CPU time at last checkpoint
ca: Temps de CPU en el darrer punt de control

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Categories:
ca: Catagories:

en: Check the email address and password, and try again.
ca: Verifiqui l'adreça de correu electrònic i contrasenya, i provi-ho de nou.

en: Check the username and password, and try again.
ca: Verifiqui el nom d'usuari i contrasenya, i provi-ho de nou.

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
ca: Selecciona aquesta opció només si el teu proveïdor d'Internet modifica els arxius d'imatge. Ometre la verificació redueix la seguretat de %s.

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
ca: Marca aquesta opció per suspendre la computació amb la GPU mentre estàs utilitzant l'ordinador.

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
ca: Marca aquesta opció per suspendre la computació i la transferència d'arxius mentre estàs utilitzant l'ordinador.

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
ca: Marca aquesta opció per suspendre la computació en els portàtils funcionant amb la bateria.

en: Choose a &password:
ca: Escolleixi una &contrasenya:

en: Choose a project
ca: Esculli un projecte

en: Choose an account manager
ca: Esculli un administrador de comptes

en: Click Finish to close.
ca: Premi Finalitzar per tancar.

en: Client configuration excludes
ca: La configuració del client exclou

en: Close
ca: Tancar

en: Close the %s window
ca: Tancar la finestra %s

en: Close the dialog without saving
ca: Tanca el diàleg sense guardar

en: Close the dialog without saving.
ca: Tancar la finestra sense guardar.

en: Commands
ca: Ordres

en: Common questions
ca: Preguntes freqüents

en: Communicating with %s.
ca: Establint comunicació amb %s.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
ca: Establint comunicació amb el client BOINC.  Esperi si us plau ...

en: Communicating with project
    Please wait...
ca: Comunicant amb el projecte
    Si us plau, esperi...

en: Communicating with project.
ca: Establint comunicació amb el servidor.

en: Communicating with server.
ca: Establint comunicació amb el servidor.

en: Communication deferred
ca: Comunicació diferida

en: Computation error
ca: Error de computació

en: Compute only between
ca: Calcular només entre

en: Compute only during a particular period each day.
ca: Calcular només durant un període determinat cada dia.

en: Computer ID
ca: ID de l'ordinador

en: Computing
ca: Computant

en: Computing &preferences...
ca: &Preferències de computació...

en: Computing is enabled
ca: La computació està habilitada

en: Computing is suspended -
ca: La computació està suspesa -

en: Configure computing preferences
ca: Configurar les preferències de computació

en: Configure display options and network settings
ca: Configura les opcions de visualització i paràmetres de xarxa

en: Configure display options and proxy settings
ca: Configureu les opcions de visualització i la configuració de proxy

en: Configure exclusive applications
ca: Configura les aplicacions exclusives

en: Confirm before connecting to Internet
ca: Confirmar abans de connectar-se a Internet

en: Confirm defaults
ca: Confirma els valors defecte

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Connect to a BOINC client on another computer
ca: Connectar a un altre client BOINC en un altre ordinador

en: Connect via HTTP proxy server
ca: Connectar utilitzant un servidor proxy HTTP

en: Connect via SOCKS proxy server
ca: Connectar utilitzant un servidor proxy SOCKS

en: Connected
ca: Connectat

en: Connected to %s (%s)
ca: Connectat a %s (%s)

en: Connecting to %s
ca: Connectant a %s

en: Connecting to client
ca: Connectant amb el client

en: Connections
ca: Connexions

en: Copy &All
ca: &Copiar-ho Tot

en: Copy &Selected
ca: Copiar els &seleccionats

en: Copy all messages
ca: Copiar tots els missatges

en: Copy all the messages to the clipboard.
ca: Copiar tots els missatges al porta papers.

en: Copy selected messages
ca: Copiar els missatges seleccionats

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
ca: Copiar els missatges seleccionats al porta papers. Pot seleccionar diversos missatges prement les tecles shift o control mentre prem en els missatges.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
ca: Copiar els missatges seleccionats al porta papers. Pot seleccionar diversos missatges prement les tecles shift o control mentre prem en els missatges.

en: Copying all messages to the clipboard...
ca: Copiar tots els missatges al porta papers...

en: Copying selected messages to the clipboard...
ca: Copiant els missatges seleccionats al porta papers...

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
ca: Correspondència amb els administradors i altres usuaris en el taulers de missatges de Einstein@Home

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
ca: Correspondència amb altres usuaris en els taulers de missatges de SETI@home

en: Credit
ca: Crèdit

en: Current status of the Einstein@Home server
ca: Estat actual del servidor de Einstein@Home

en: Daily schedules
ca: Planificacions diàries

en: Day-of-week override
ca: Sobreescriure el dia de la setmana

en: Deadline
ca: Temps límit

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Connection:
ca: Connexió per defecte:

en: Defaults
ca: Opcions per defecte

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
ca: Eliminar tots els fitxers i tasques associades amb aquest projecte, i obtenir tasques noves.  Abans podeu actualitzar el projecte per informar de les tasques finalitzades.

en: Description:
ca: Descripció:

en: Device Profiles
ca: Perfils de Dispositius

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
ca: Paràmetres de trucada i Xarxa Privada Virtual

en: Directory
ca: Directori

en: Directory containing the BOINC Client executable
ca: Directori que conté l'executable del Client BOINC

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
ca: Descartar totes les preferències locals i utilitzar les basades en el web?

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
ca: Ometre les preferències locals i utilitzar les preferències de la web?

en: Disconnect when done
ca: Desconnectar en finalitzar

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Disk
ca: Disc

en: Disk and memory
ca: Disc i memòria

en: Disk usage
ca: Utilització de disc

en: Disk usage by BOINC projects
ca: Espai del disc usat per els projectes BOINC

en: Display diagnostic messages.
ca: Mostrar els missatges de diagnòstic.

en: Display the advanced graphical interface.
ca: Mostrar la interfície gràfica avançada.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
ca: Mostrar el diàleg de sortida en finalitzar l'administrador.

en: Do you really want to cancel?
ca: Realment vol cancel·lar?

en: Don't fetch new tasks for this project.
ca: No obtenir noves tasques per aquest projecte.

en: Don't get new tasks for this project.
ca: No obtenir noves tasques per aquest projecte.

en: Don't request tasks
ca: No demanar més tasques

en: Don't request tasks for
ca: No demanar tasques per a

en: Don't show this dialog again.
ca: No tornar a mostrar aquesta finestra.

en: Don't use proxy for:
ca: No utilitzar un proxy per:

en: Download
ca: Descarregar

en: Download failed
ca: La descàrrega ha fallat

en: Downloading
ca: Descarregant

en: Downloading work from the server.
ca: Descarregant feina des del servidor.

en: Duration correction factor
ca: Durada del factor de correcció

en: E&xit
ca: &Sortir

en: E&xit %s
ca: &Tancar %s

en: Einstein status
ca: Estat de Einstein

en: Elapsed
ca: Transcorregut

en: Elapsed time
ca: Temps transcorregut

en: Elapsed: %s
ca: Transcorregut: %s

en: Email address already in use
ca: L'adreça de correu ja està en ús

en: Enable Manager exit dialog?
ca: Activar el diàleg de sortida de l'administrador?

en: Enable or disable various diagnostic messages
ca: Activar o desactivar missatges de diagnòstic

en: Ended
ca: Finalitzat

en: Error: invalid state '%d'
ca: Error: estat incorrecte '%d'

en: Estimated computation size
ca: Càlcul estimat de computació

en: Estimated time remaining
ca: Temps estimat que resta

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
ca: Opcions del registre d'esdeveniments...	Ctrl+Shift+F

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
ca: Registre d'Esdeveniments...	 Ctrl+Shift+E

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
ca: Exemple: %s ha de transferir com a màxim 2000 MB de dades cada 30 dies.

en: Exclusive applications...
ca: Aplicacions exclusives...

en: Exit %s
ca: Tancar %s

en: Failed to add account manager
ca: Ha fallat afegir l'administrador de comptes

en: Failed to add project
ca: No s'ha pogut afegir el projecte

en: Failed to remove account manager
ca: Ha fallat l'eliminació de l'administrador de comptes

en: Failed to update account manager
ca: Ha fallat l'actualització de l'administrador de comptes

en: Fetching notices; please wait...
ca: Obtenint noticies, si us plau esperi...

en: File
ca: Fitxer

en: File downloads deferred for
ca: Descàrrega de fitxers posposada durant

en: File uploads deferred for
ca: Lliurament de fitxers posposada durant

en: Filtering messages...
ca: Filtrant missatges...

en: Find login information
ca: Obtenir informació d'inici de sessió

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
ca: Per altres paràmetres, selecciona Preferències de Computació a la Vista Avançada.

en: For advanced options, refer to
ca: Per a les opcions avançades, vegeu

en: For more information, visit
ca: Per a més informació, visita

en: Forgot your password?
ca: Ha oblidat la contrasenya?

en: Fraction done
ca: Fracció realitzada

en: Friday
ca: Divendres

en: From:
ca: De:

en: GB free
ca: Gb lliures

en: GB of disk space
ca: GB d'espai en disc

en: GEO-600 project
ca: Projecte GEO-600

en: GPU computing is enabled
ca: La computació de la GPU està disponible

en: GPU computing is suspended -
ca: La computació de la GPU està suspesa -

en: GPU missing,
ca: GPU inexistent,

en: GPU suspended -
ca: GPU suspesa -

en: GUI RPC port number
ca: GUI RPC nombre de port

en: Get current settings from %s
ca: Obtenir la configuració actual des de %s

en: Get help for climateprediction.net
ca: Obtingui ajuda per a climateprediction.net

en: Get help with %s
ca: Obtenir ajuda amb %s

en: Global Statistics
ca: Estadístiques Globals

en: HTTP Proxy
ca: Proxy HTTP

en: HTTP Proxy Server Configuration
ca: Configuració del Servidor Proxy HTTP

en: HTTP proxy
ca: Proxy HTTP

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide %s
ca: Amaga %s

en: Hide Others
ca: Amaga Altres

en: Hide project list
ca: Amaga la llista de projectes

en: Home:
ca: Inici:

en: Host
ca: Ordinador central

en: Host Average
ca: Mitjana de l'Ordinador

en: Host Total
ca: Total de l'Ordinador

en: Host location
ca: Ubicació dl'ordinador central

en: Host name or IP address
ca: Nom de host o adreça IP

en: Host name:
ca: Nom ordinador:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
ca: Quants cops ha de recordar-li BOINC les notícies noves?

en: I agree to the terms of use.
ca: Accepto les condicions d'ús.

en: I do not agree to the terms of use.
ca: No accepto les condicions d'ús.

en: Identify your account at %s
ca: Identifiqui el seu compte a %s

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
ca: Si es marca, les tasques suspeses romanen en la memòria, i es poden reprendre sense pèrdua de feina. Si no es marca, les tasques suspeses s'eliminen de la memòria, i es reprenen des del seu últim punt de control.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
ca: Si encara no s'ha registrat en aquest administrador de comptes,
    si us plau faci-ho abans de continuar.  Premi el següent accés per
    registrar-se o recuperar la contrasenya que ha oblidat.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
ca: Si executes diversos projectes, %s pot canviar sovint entre ells.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
ca: Si deixeu d'utilitzar %s,
    els vostres projectes continuaran,
    però els haureu de administrar manualment.
    
    Desitja finalitzar la utilització de %s?

en: Info about your Team
ca: Informació respecte de l'equip

en: Info about your team
ca: Informació respecte al seu equip

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
ca: Clau de Compte invàlida; si us plau entri una Clau de Compte vàlida

en: Invalid URL
ca: URL incorrecte

en: Invalid email address; please enter a valid email address
ca: Compte de correu incorrecte; si us plau, introdueixi un compte de correu vàlid

en: Invalid number
ca: Número incorrecte

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
ca: Hora incorrecte, ha d'estar entre 0:00 i 24:00, el format es HH:MM

en: KB/second
ca: Kb/segon

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
ca: Conserva algunes CPU lliures per a altres aplicacions. Exemple: 75% significa l'ús de 6 nuclis en una CPU de 8 nuclis.

en: LIGO project
ca: Projecte LIGO

en: Language:
ca: Idioma:

en: Last scheduler reply
ca: Darrera resposta de planificador de tasques

en: Last update: %.0f days ago
ca: Darrera actualització: fa %.0f dies

en: Launching browser...
ca: Activant el navegador...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
ca: Aprendre respecte del projectes controlats per la World Community Grid

en: Leave at least
ca: Deixar al menys

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
ca: Deixar les aplicacions que no son de GPU en memòria mentre estan en suspens

en: Leave these blank if not needed
ca: Deixar en blanc si no es necessita

en: Licensing and copyright information.
ca: Informació de la llicència i copyright.

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
ca: Limita l'ús de disc per deixar el màxim espai lliure en el volum on %s emmagatzema dades.

en: Limit download rate to
ca: Limita la taxa de baixada a

en: Limit the download rate of file transfers.
ca: Limitar la taxa de baixada en la transferència de fitxers.

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
ca: Limita la memòria utilitzada per %s quan no estàs utilitzant l'equip.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
ca: Limita la memòria utilitzada per %s quan estàs utilitzant l'ordinador.

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
ca: Limita el percentatge d'espai en disc utilitzat per %s en el volum en el qual emmagatzema dades.

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
ca: Limita l'espai d'intercanvi (arxiu de paginació) utilitzat per %s.

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
ca: Limita la quantitat total d'espai en disc utilitzat per %s.

en: Limit the upload rate of file transfers.
ca: Limitar la taxa de pujada en la transferència de fitxers.

en: Limit upload rate to
ca: Taxa límit de pujada a

en: Limit usage to
ca: Limita l'us fins

en: Login Failed.
ca: Ha Fallat la Identificació.

en: MB every
ca: MB cada

en: Memory
ca: Memòria

en: Message
ca: Missatge

en: Message boards
ca: Taulers de missatges

en: Messages
ca: Missatges

en: Messages from server:
ca: Missatges del servidor:

en: Missing URL
ca: Falta la URL

en: Missing application
ca: Manca l'aplicació

en: Mode view
ca: Mode visual

en: Monday
ca: Dilluns

en: More info ...
ca: Més informació ...

en: My Grid
ca: La meva graella

en: Name
ca: Nom

en: Name of application to add?
ca: Nom de l'aplicació per afegir?

en: Name:
ca: Nom:

en: Network
ca: Xarxa

en: Network activity always
ca: Permetre sempre l'activitat a la xarxa

en: Network activity based on preferences
ca: Accés a la xarxa basat en les preferències

en: Network activity is suspended -
ca: Activitat de xarxa suspesa -

en: Network communication failure
ca: Fallo en la comunicació per xarxa

en: Network is enabled
ca: La xarxa està activada

en: Network is suspended -
ca: La xarxa està suspesa -

en: New
ca: Nou

en: New %s window...
ca: Nova finestra %s...

en: News
ca: Novetats

en: No Internet connection
ca: No hi ha connexió a Internet

en: No new tasks
ca: No descarregar tasques noves

en: No work available to process
ca: No hi ha feina disponible a processar

en: Non CPU intensive
ca: Us no intensiu de la CPU

en: Not Available
ca: No Disponible

en: Not available
ca: No disponible

en: Not connected to a client.
ca: No connectat a cap client.

en: Not run the daemon
ca: No executar el dèmon

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
ca: No s'utilitza: solució per l'informe d'error al XCode 4.2

en: Notice reminder interval:
ca: Interval recordatori de notificacions:

en: Notices
ca: Notícies

en: Now using account manager
ca: Ara està utilitzant el gestor de comptes

en: Number must be between 0 and 10
ca: El número ha d'estar entre 0 i 10

en: Number must be between 0 and 100
ca: El número ha d'estar entre 0 i 100

en: Number must be between 1 and 100
ca: El número ha d'estar entre 1 i 100

en: On this day of the week, compute only during these hours.
ca: En aquest dia de la setmana, calcula només durant aquestes hores.

en: On this day of the week, transfer files only during these hours.
ca: En aquest dia de la setmana, envia els fitxers només durant les següents hores.

en: One project
ca: Un projecte

en: Open %s Web...
ca: Obrir la pàgina web %s...

en: Open %s...
ca: Obrir %s...

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
ca: Obrir una finestra per veure les notícies del's projectes o BOINC

en: Open another %s window
ca: Obert un altre finestra %s

en: Open web page
ca: Pàgina web oberta

en: Options
ca: Opcions

en: Organization:
ca: Organització:

en: Other
ca: Un altre

en: Override the times above on the selected days:
ca: Sobreescriure els temps de d'alt els següents dies:

en: Page/swap file: use at most
ca: Espai d'intercanvi: utilitzar com a màxim

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Please connect to the Internet and try again.
ca: Si us plau connecti's a Internet i provi-ho de nou.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
ca: Si us plau, descarregueu i instal l'aplicació CoRD des de http://cord.sourceforge.net

en: Please enter a password of at least %d characters.
ca: Si us plau, introdueix una contrasenya d'almenys %d caràcters.

en: Please enter a user name.
ca: Si us plau introdueix un nom.

en: Please enter an email address.
ca: Si us plau entra un compte de correu.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
ca: Si us plau, entri la informació del seu compte
    (per crear un compte, visiti la pàgina web del projecte)

en: Please read the following terms of use:
ca: Si us plau, llegeixi les següents condicions d'ús:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
ca: Si us plau especifiqui la URL.
    Per exemple:
    http://www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
ca: Si us plau especifiqui la URL.
    Per exemple:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
ca: Si us plau entri una clau de compte per continuar.

en: Please specify an email address
ca: Si us plau entri el seu compte de correu

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
ca: Si us plau prova-ho més tard.
    
    Prem per tancar.

en: Please wait...
ca: Si us plau, esperi...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
ca: Obre un menú d'ordres per aplicar al projecte %s

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
ca: Obre un menú d'ordres per aplicar a aquesta tasca

en: Pop up a menu of web sites for project %s
ca: Obre un menú dels llocs web del projecte %s

en: Postponed
ca: Posposat

en: Postponed:
ca: Posposat:

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Process ID
ca: ID del procés

en: Processing Suspended.
ca: Procés en suspens.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
ca: Procés en suspens:  Executant Test de Rendiment.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
ca: Procés en suspens:  Execució En Bateries.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
ca: Procés en suspens:  Canviar Hora.

en: Processing Suspended:  User Active.
ca: Procés en suspens:  Usuari Actiu.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
ca: Procés en suspens:  L'usuari ha aturat l'execució.

en: Progress
ca: Progrés

en: Progress rate
ca: Taxa de progrés

en: Project
ca: Projecte

en: Project Commands
ca: Comandaments del Projecte

en: Project URL:
ca: &URL del projecte:

en: Project Web Pages
ca: Pàgines Web del Projecte

en: Project added
ca: Projecte afegit

en: Project details
ca: Detalls del projecte

en: Project ended - OK to remove
ca: Projecte finalitzat - OK per eliminar-lo

en: Project has no apps for
ca: El projecte no té aplicacions per

en: Project initialization
ca: Inicialització del projecte

en: Project not found
ca: Projecte no trobat

en: Project preference
ca: Projecte preferent

en: Project suspended by user
ca: Projecte suspès per l'usuari

en: Project temporarily unavailable
ca: Projecte temporalment no disponible

en: Project web pages
ca: Pàgines web del projecte

en: Projects
ca: Projectes

en: Projects:
ca: Projectes:

en: Properties
ca: Propietats

en: Properties of project
ca: Propietats del projecte

en: Properties of task
ca: Propietats de la tasca

en: Proxy configuration
ca: Configuració del proxy

en: Question
ca: Pregunta

en: Quit %s
ca: Sortir de %s

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
ca: Llegeixi una descripció detallada del salva pantalles de Einstein@Home

en: Read config files
ca: Llegiu els fitxers de configuració

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
ca: Llegiu la informació de configuració a cc_config.xml i qualsevol arxiu app_config.xml

en: Read local prefs file
ca: Llegir el fitxer de preferències locals

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
ca: Llegir les preferències des de global_prefs_override.xml.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
ca: Llegeixi la llista de preguntes freqüents de Einstein@Home

en: Ready to report
ca: A punt per informar

en: Ready to start
ca: A punt per començar

en: Received
ca: Rebut

en: Reconnecting to client.
ca: Tornant a connectar amb el client.

en: Remaining (estimated)
ca: Pendent (estimat)

en: Remaining (estimated): %s
ca: Pendent (estimat): %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
ca: Recordar aquesta opció i no mostrar aquesta finestra.

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove Project
ca: Eliminar el Projecte

en: Remove an application from this list
ca: Eliminar una aplicació d'aquesta llista

en: Remove this computer from account manager control.
ca: Eliminar aquest ordinador del administrador de comptes.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
ca: Eliminar aquest projecte.  Les tasques en execució es perdran (abans utilitzi 'Actualitzar' per informar de les tasques finalitzades).

en: Remove when tasks done
ca: Eliminar quan les tasques hagin finalitzat

en: Removing project...
ca: Eliminant el projecte...

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
ca: Informar de totes les tasques finalitzades, obtenir els darrers crèdits, i possiblement obtenir noves tasques.

en: Report deadline
ca: Data límit per informar

en: Report problems
ca: Informar de problemes

en: Request tasks to checkpoint at most every
ca: Sol·licitar tasques al control almenys cada

en: Requested by account manager
ca: Sol·licitat per l'administrador de comptes

en: Requested by project
ca: Sol·licitat per el projecte

en: Requested by user
ca: Sol.licitat per l'usuari

en: Required files not found on the server.
ca: Els fitxers sol·licitats no s'han trobat en el servidor.

en: Research
ca: Recerca

en: Research area:
ca: Àrea de recerca:

en: Reset Project
ca: Reiniciar el Projecte

en: Reset project
ca: Reiniciar el projecte

en: Resetting project...
ca: Reiniciant el projecte...

en: Resource share
ca: Compartició de recursos

en: Resources
ca: Recursos

en: Restore default settings
ca: Restaura la configuració per defecte

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
ca: Restaurar les preferències basades en la web i tancar la finestra.

en: Resume
ca: Continuar

en: Resume Computing
ca: Restaurar la computació

en: Resume GPU
ca: Continuar GPU

en: Resume tasks for this project.
ca: Continuar les tasques d'aquest projecte.

en: Resume work for this task.
ca: Continuar la feina per aquesta tasca.

en: Resuming project...
ca: Continuant el projecte...

en: Resuming task...
ca: Continuar la tasca...

en: Retrieving current status
ca: Recuperant l'estat actual

en: Retrieving current status.
ca: Recuperant estat actual.

en: Retrieving system state; please wait...
ca: Recuperant l'estat del sistema; esperi si us plau...

en: Retry Now
ca: Re-intentar ara

en: Retry deferred file transfers and task requests
ca: Re-intentar el lliurament diferit d'arxius i la petició de tasques

en: Retry pending transfers
ca: Re-intenta els lliuraments pendents

en: Retry the file transfer now
ca: Re intentar ara la transferència d'arxius

en: Retrying transfer now...
ca: Re-intentar el lliurament ara...

en: Run CPU &benchmarks
ca: Executar les proves de la CPU

en: Run Manager at login?
ca: Executar l'administrador en iniciar?

en: Run based on &preferences
ca: Executar segons les &preferències

en: Run daemon when launching the Manager.
ca: Executar el dèmon quan s'iniciï el gestor.

en: Run daemon?
ca: Executar el dèmon?

en: Run tests that measure CPU speed
ca: Executar les proves que mesuren la velocitat de la CPU

en: Run the BOINC Manager when you log on.
ca: Executar l'administrador BOINC quan s'identifiqui en el sistema.

en: Running
ca: Executant

en: S&top using %s...
ca: A&turar la utilització de %s...

en: SOCKS Proxy
ca: Proxy SOCKS

en: SOCKS Proxy Server Configuration
ca: Configuració del Servidor Proxy SOCKS

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save all values and close the dialog
ca: Desa tots els valors i tancar el diàleg

en: Save all values and close the dialog.
ca: Guardar totes les dades i tancar la finestra.

en: Scheduler RPC deferred for
ca: La programació RPC s'ha ajornat durant

en: Scheduler call in progress
ca: Petició programada en execució

en: Scheduler request in progress
ca: Petició programada en execució

en: Scheduler request pending
ca: Petició programada en espera

en: Scheduling
ca: Planificant

en: Scheduling priority
ca: Planificació prioritària

en: Screensaver info
ca: Informació del salva pantalles

en: Search for help in our help system
ca: Cercar ajuda en el nostre sistema d'ajuda

en: Select a project to access with the controls below
ca: Seleccioneu un projecte per a l'accés amb els controls de baix

en: Select a task to access
ca: Seleccioneu una tasca per accedir-hi

en: Select columns...
ca: Selecciona columnes...

en: Select computer...
ca: Seleccioni un ordinador...

en: Select the appearance of the user interface.
ca: Seleccionar l'aparença de la interfície d'usuari.

en: Select which columns %s should show.
ca: Selecciona quines columnes %s s'han de mostrar

en: Select which columns to display
ca: Selecciona les columnes a mostrar

en: Server:
ca: Servidor:

en: Services
ca: Serveis

en: Set values and click OK to use local preferences instead.
ca: Introduir els valors i prémer D'ACORD per utilitzar les preferències locals.

en: Show All
ca: Mostra Tot

en: Show VM Console
ca: Mostrar la consola de la VM

en: Show VM Console in a window.
ca: Mostra la consola de la VM en una finestra.

en: Show active tasks
ca: Mostrar les tasques actives

en: Show all &messages
ca: Mostrar &tots els missatges

en: Show all messages
ca: Mostrar tots els missatges

en: Show all projects, one chart per project
ca: Mostrar tots els projectes, una gràfica per projecte

en: Show all tasks
ca: Mostrar totes les tasques

en: Show all tasks.
ca: Mostrar totes les tasques.

en: Show application graphics in a window.
ca: Mostrar els gràfics de l'aplicació en una finestra.

en: Show average credit for host
ca: Mostrar el crèdit mitjà de l'ordinador

en: Show average credit for user
ca: Mostrar el crèdit mitjà de l'usuari

en: Show chart for next project
ca: Mostrar la gràfica del projecte següent

en: Show chart for previous project
ca: Mostrar gràfica del projecte anterior

en: Show diagnostic messages
ca: Mostrar els missatges de diagnòstic

en: Show disk usage
ca: Mostrar la utilització de disc

en: Show file transfers
ca: Mostrar els lliuraments

en: Show graphics
ca: Mostrar els gràfics

en: Show host average
ca: Mostrar la mitjana de l'ordinador

en: Show host total
ca: Mostrar el total de l'ordinador

en: Show information about %s
ca: Mostrar la informació de %s

en: Show information about BOINC and %s
ca: Mostrar la informació de BOINC i %s

en: Show information about the %s
ca: Mostrar la informació de %s

en: Show messages for all projects
ca: Mostrar els missatges de tots els projectes

en: Show messages for all projects.
ca: Mostrar els missatges de tots els projectes.

en: Show notices
ca: Mostra els avisos

en: Show one chart with all projects
ca: Mostrar una gràfica amb tots els projectes

en: Show one chart with selected project
ca: Mostrar la gràfica del projecte seleccionat

en: Show one chart with sum of projects
ca: Mostrar una gràfica amb tots els projectes sumats

en: Show only active tasks.
ca: Mostrar només les tasques actives.

en: Show only the messages for the selected project
ca: Mostrar només el missatges del projecte seleccionat

en: Show only the messages for the selected project.
ca: Mostrar només el missatges del projecte seleccionat.

en: Show only this project
ca: Mostrar només aquest projecte

en: Show project details.
ca: Mostrar els detalls del projecte.

en: Show project list
ca: Mostrar la llista de projectes

en: Show projects
ca: Mostra els projectes

en: Show statistics
ca: Mostrar les estadístiques

en: Show task details.
ca: Mostrar els detalls de la tasca.

en: Show tasks
ca: Mostra les tasques

en: Show total credit for host
ca: Mostrar el crèdit total de l'ordinador

en: Show total credit for user
ca: Mostrar els crèdits totals de l'usuari

en: Show user average
ca: Mostrar la mitjana de l'usuari

en: Show user total
ca: Mostrar el total de l'usuari

en: Showing VM console for task...
ca: Mostrant consola de la VM per a la tasca...

en: Showing graphics for task...
ca: Mostrant els gràfics de la tasca...

en: Shows the preferences web page.
ca: Mostra la pàgina de preferències de la web.

en: Shut down connected client...
ca: Aturar el client connectat...

en: Shut down the currently connected BOINC client
ca: Aturar el client BOINC actualment connectat

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
ca: &Vista senzilla...	 Ctrl+Shift+V

en: Size
ca: Mida

en: Skin
ca: Aspecte

en: Skip data verification for image files
ca: Ometre la verificació de la data del fitxers imatge

en: Snooze
ca: Becaina

en: Snooze GPU
ca: Becaina de la GPU

en: Speed
ca: Velocitat

en: Start time must be different from end time
ca: L'hora d'inici ha de ser diferent de la final

en: Starting client
ca: Iniciant client

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
ca: Iniciar BOINC de manera que només la icona de la barra de tasques sigui visible

en: Startup BOINC with these optional arguments
ca: Iniciar BOINC amb aquests arguments opcionals

en: State
ca: Estat

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Stop GPU work regardless of preferences
ca: Aturar les tasques de la GPU tot i les preferències

en: Stop network activity
ca: Aturar l'accés a la xarxa

en: Stop running tasks when exiting the %s
ca: Aturar l'execució de tasques en sortir de %s

en: Stop work regardless of preferences
ca: Aturar les tasques tot i les preferències

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
ca: Desar tasques addicionals per sobre del nivell mínim. Determina la quantitat de treball es demana al contactar amb un projecte.

en: Store at least
ca: Emmagatzemar almenys

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
ca: Emmagatzemar almenys prou feines per mantenir l'equip ocupat durant tant de temps.

en: Store up to an additional
ca: Emmagatzema fins a un màxim de

en: Summary statistics for World Community Grid
ca: Resum estadístiques de World Community Grid

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Supported systems:
ca: Sistemes compatibles:

en: Suspend
ca: Suspendre

en: Suspend Computing
ca: Suspendre la computació

en: Suspend GPU
ca: Suspendre la GPU

en: Suspend GPU computing when computer is in use
ca: Suspèn la computació amb la GPU mentre l'ordinador està en ús

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
ca: Aturar la utilització de la GPU quan les següents aplicacions estiguin en ús:

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
ca: Suspendre la computació quan l'equip està ocupat executant altres programes.

en: Suspend network activity
ca: Suspendre l'accés a la xarxa

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
ca: Suspendre l'ús del processador i de la xarxa quan aquestes aplicacions s'estan executant:

en: Suspend tasks for this project.
ca: Suspendre les tasques d'aquest projecte.

en: Suspend this task.
ca: Suspendre aquesta tasca.

en: Suspend when computer is in use
ca: Suspendre quan l'ordinador estigui en us

en: Suspend when computer is on battery
ca: Suspendre quan l'equip està connectat a la bateria

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
ca: Suspendre quan l'ús de la CPU per processos que no siguin de BOINC està per sobre de

en: Suspend work for this result.
ca: Suspendre la feina per aquest resultat.

en: Suspend work for this task.
ca: Aturar el treball d'aquesta tasca.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
ca: Suspendre/reprendre el càlcul cada pocs segons per reduir la temperatura de la CPU i l'ús d'energia. Exemple: 75% vol dir calcula durant 3 segons, espera durant 1 segon, i repeteix.

en: Suspended -
ca: Suspès -

en: Suspended by user
ca: Suspès per l'usuari

en: Suspended via GUI
ca: Aturat via GUI

en: Suspending project...
ca: Suspenent el projecte...

en: Suspending task...
ca: Suspendre la tasca...

en: Switch between tasks every
ca: Canviar entre tasques cada

en: Switch to the Simple View
ca: Canviar a la Vista Senzilla

en: Synchronize
ca: Sincronitzar

en: Synchronize projects with account manager system
ca: Sincronitzar els projectes amb el sistema de l'administrador de comptes

en: Task Commands
ca: Ordres de la tasca

en: Task suspended by user
ca: Tasca suspesa per l'usuari

en: Tasks
ca: Tasques

en: Tasks completed
ca: Feines finalitzades

en: Tasks failed
ca: Feines fallides

en: Tasks:
ca: Tasques:

en: Team
ca: Equip

en: Team name
ca: Nom de l'equip

en: Telling project to allow additional task downloads...
ca: Informant al projecte que es poden descarregar noves tasques...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
ca: Informant al projecte de no es volen descarregar noves tasques...

en: Terms of Use
ca: Condicions d'ús

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
ca: El client %s ha finalitzat 3 vegades de forma inesparda en els darrers %d minuts.
    Desitja iniciar-lo un cop més?

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
ca: L'idioma de %s ha estat canviat.  Per tal de que el canvi tingui efecte, heu de tornar a iniciar %s.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
ca: La URL que ha subministrat no es correspon amb un compte basat en un
    administrador BOINC.
    
    Si us plau verifiqui la URL i provi-ho de nou.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
ca: La URL que ha subministrat no es correspon amb un projecte basat en BOINC.
    
    Si us plau verifiqui la URL i provi-ho de nou.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
ca: The World Community Grid - BOINC no ha pogut establir comunicació
    per Internet. Les raons més probables son:
    
    1) Problema de connectivitat.  Verifiqueu la vostra xarxa o la connexió per mòdem
    i després premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    2) El programa tallafocs està bloquejant el programa The World Community
    Grid - BOINC.  Configureu el programa tallafocs per permetre
    que BOINC i BOINC-Manager comuniquin per el port 80 i el port 443,
    després premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    3) Esteu fent servir un servidor proxy.
    Premeu Següent per configurar els paràmetres proxy de BOINC.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
ca: L'administrador de comptes no està disponible temporalment.
    
    Si us plau, provi-ho mes tard.

en: The home page of the GEO-600 project
ca: Pàgina del projecte GEO-600

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
ca: Pàgina del projecte Observatori de Interferometria d'Ones Gravitacionals (LIGO)

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
ca: La contrasenya i la confirmació no son iguals. Si us plau entri-les de nou.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
ca: La contrasenya proporcionada és incorrecte, si us plau intenti-ho de nou.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
ca: El Projecte no està disponible temporalment.
    
    Si us plau, provi-ho mes tard.

en: There are new notices - click to view.
ca: Hi ha noves comunicacions - feu clic per veure-les.

en: There are no notices at this time.
ca: No hi han notícies en aquest moment.

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
ca: Aquests indicadors permeten diferents tipus de missatges de diagnòstic en el registre d'esdeveniments.

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
ca: Això controla la freqüència que les tasques guarden el seu estat en el disc, de manera que després es pot continuar des d'aquest punt.

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
ca: Això determina quan l'ordinador es considera "en ús".

en: This project has been successfully added.
ca: Aquest projecte ha estat afegit amb èxit.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
ca: Aquest projecte en aquests moments no accepta nous comptes.
    El pot afegir només si ja disposa d'un compte.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
ca: Aquest projecte poder no te feina per al seu ordinador.  Vol afegir-lo de totes maneres?

en: This task's progress
ca: Progrés d'aquesta tasca

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
ca: Això aturarà %s i les seves tasques fins que el programa
    %s o el protector de pantalla %s s'executin de nou.
    
    La majoria de vegades, es millor tancar la finestra de %s en lloc
    de finalitzar l'aplicació; això permetrà %s executar les seves tasques
    en els períodes de temps que ha seleccionat en les seves preferències.

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time
ca: Hora

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
ca: Per escollir un projecte, premi el seu nom o introdueixi la seva URL a continuació.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
ca: Per escollir un administrador de comptes, premi el seu nom o 
    introdueixi la seva URL a continuació.

en: To continue, click Next.
ca: Per continuar, prémer Següent.

en: To fetch work
ca: Per obtenir feina

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
ca: Per limitar les transferències per hora del dia, vegeu la secció "Planificacions diàries".

en: To report completed tasks
ca: Per informar sobre les tasques completades

en: To send trickle-up message
ca: Per enviar un missatge

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
ca: Per suspendre per hora del dia, vegeu la secció "Planificacions diàries".

en: Total disk usage
ca: Espai usat del total del disc

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
ca: &Lliuraments	Ctrl+Shift+X

en: Transfer files only between
ca: Transferir fitxers només entre

en: Transfer files only during a particular period each day.
ca: Transferir fitxers només durant un període de temps cada dia.

en: Transfers
ca: Lliuraments

en: Trickle up message pending
ca: Degoteig de dades pendent

en: Trickle-up pending
ca: Informació pendent

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Unable to connect to the core client
ca: Impossible connectar amb el client

en: Unknown reason
ca: Raó desconeguda

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update account manager
ca: Actualitzar el administrador de comptes

en: Update completed.
ca: Actualització finalitzada.

en: Update from %s completed.
ca: Actualització des de %s finalitzada.

en: Update your device settings
ca: Actualitzar els paràmetres dels seus dispositius

en: Updating charts...
ca: Actualitzant les gràfiques...

en: Updating project...
ca: Actualitzant el projecte...

en: Upload
ca: Pujar

en: Upload failed
ca: La càrrega ha fallat

en: Uploading
ca: Carregant

en: Usage limits
ca: Límits d'utilització

en: Use GPU always
ca: Utilitzeu sempre la GPU

en: Use GPU based on preferences
ca: Utilitzar la GPU basant-se en les preferències

en: Use account manager
ca: Utilitzar l'administrador de comptes

en: Use an account manager to control this computer.
ca: Utilitza un administrador de comptes per controlar aquest ordinador.

en: Use at most
ca: Utilitzar com a màxim

en: Use entire area for graphs
ca: Utilitzeu tota l'espai per els gràfics

en: Use no more than
ca: No utilitzar més de

en: Use web prefs
ca: Utilitzar les pref. de la web

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
ca: Útil només si disposes d'una connexió per mòdem, ISDN o VPN.

en: User
ca: Usuari

en: User Average
ca: Mitjana de l'Usuari

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: User Total
ca: Total de l'Usuari

en: User name
ca: Nom del usuari

en: User:
ca: Usuari:

en: Username already in use
ca: Aquest nom d'usuari ja està en ús

en: Uses smaller area for graphs
ca: Utilitza un àrea més petita per als gràfics

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
ca: Utilitzant les preferències locals.
    Prémer "Utilitzar les pref. de la web" per utilitzar les preferències de la web

en: Using web-based preferences from
ca: Utilitzant les preferències de la web

en: Validation Error
ca: Error de validació

en: Validation conflict
ca: Verificació fallida

en: Version:
ca: Versió:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
ca: Veure la llista de tots els ordinadors en els que vostè està executant Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
ca: Veure la llista de tots els ordinadors en els que vostè està executant SETI@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
ca: Veure i modificar el perfil i preferències del seu compte a Einstein@Home

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
ca: Veure i modificar el perfil i preferències del seu compte a SETI@home

en: View information about your team
ca: Veure la informació sobre el seu equip

en: View your account information and credit totals
ca: Veure la informació del seu compte i crèdits totals

en: View your account information, credits, and trickles
ca: Veure la informació del seu compte, crèdits i preguntes

en: View your last week (or more) of computational results and work
ca: Veure la seva darrera setmana (o més) de resultats i treballs de computació

en: Virtual memory size
ca: Grandària de la memòria virtual

en: Visit this account manager's web site
ca: Visita la pàgina web d'aquest administrador de comptes

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
ca: Voluntariat per a tots o algun dels més de 30 projectes en moltes àrees de la ciència

en: WARNING: This project is not registered with BOINC.  Make sure you trust it before continuing.
ca: ATENCIÓ: Aquest projecte no està registrat a BOINC. Estigues segur que hi confies abans de continuar.

en: Waiting for memory
ca: Esperant memòria

en: Waiting for network access
ca: Esperant per accés a la xarxa

en: Waiting for shared memory
ca: Esperant memòria compartida

en: Waiting to contact project servers.
ca: Esperant contactar amb els servidors del projecte.

en: Waiting to run
ca: Esperant per executar

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
ca: No podem actualitzar automàticament la informació
    del seu compte.
    
    Si us plau, premi l'accés 'Obtenir informació d'inici de sessió'
    per saber el que ha de posar en els camps adreça de correu i
    contrasenya.

en: Web site:
ca: Pàgina web:

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Welcome to %s!
ca: Benvingut a %s!

en: Welcome to %s.
ca: Benvingut a %s.

en: What language should BOINC use?
ca: Quin idioma ha d'utilitzar BOINC?

en: When computer is in use, use at most
ca: Quan l'ordinador està en ús, utilitzar com a màxim

en: When computer is not in use, use at most
ca: Memòria: quan l'ordinador no està en ús, utilitzar com a màxim

en: When to suspend
ca: Quan suspendre

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
ca: Quan premi Finalitzar, el seu navegador obrirà la pàgina on
    podrà establir el seu nom de compte i les preferències.

en: Will remove when tasks done
ca: S'eliminarà quan les tasques hagin finalitzat

en: Won't get new tasks
ca: No es desitgen noves tasques

en: Work done
ca: Feina finalitzada

en: Work done for this project
ca: Treball realitzat per aquest projecte

en: Working set size
ca: Grandària del bloc de treball

en: You already added this project. Please choose a different project.
ca: Ja va afegir aquest projecte. Si us plau esculli un projecte diferent.

en: You are now using %s to manage accounts.
ca: Està fent servir %s per administrar els comptes.

en: You are now using this account manager.
ca: Ara està fent servir aquest administrador de comptes.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    
    To run %s as this user, please:
      - reinstall %s answering "Yes" to the question about
         non-administrative users
     or
      - contact your administrator to add you to the 'boinc_master'
         user group.
ca: En aquests moment no te autorització per gestionar el client.
    
    Per executar %s amb aquest usuari, si us plau:
      - reinstal·li %s i respongui "Si" a la pregunta sobre
         usuaris no-administradors
     o
      - contacti amb el seu administrador per afegir-lo al grup
         d'usuaris 'boinc_master'.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
ca: Actualment no està autoritzat per administrar el client.
    Si us plau posi's en contacte amb l'administrador per afegir-lo al grup local 'boinc_users'.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
ca: No te cap projecte. Si us plau, afegeixi un  projecte.

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
ca: Ha sol·licitat sortir de %s
    que li permet veure i administrar
    les tasques en execució en el seu ordinador.
    
    Si també desitja aturar l'execució de les tasques,
    triar entre les següents opcions:

en: You have volunteered to compute for this project:
ca: T'has ofert a calcular per a aquest projecte:

en: Your account
ca: El vostre compte

en: Your computers
ca: Els seus ordinadors

en: Your preferences
ca: Les seves preferències

en: Your results
ca: Els seus resultats

en: Your statistics and settings
ca: Les seves estadístiques i paràmetres

en: Your team
ca: El seu equip

en: active
ca: actiu

en: always
ca: sempre

en: an exclusive app is running
ca: s'està executant una aplicació amb exclusivitat

en: and
ca: i

en: climateprediction.net News
ca: Novetats de climateprediction.net

en: close the dialog without saving
ca: tancar la finestra sense guardar

en: computer is in use
ca: l'ordinador està en us

en: computer is not in use
ca: l'ordinador no està en us

en: days
ca: dies

en: days of work
ca: dies de treball

en: default
ca: per defecte

en: disable BOINC security users and permissions
ca: desactivar la seguretat d'usuaris i permisos BOINC

en: failed
ca: ha fallat

en: free, available to BOINC:
ca: lliure, disponible per BOINC:

en: free, not available to BOINC:
ca: lliure, no disponible per BOINC:

en: free:
ca: lliure:

en: invalid input value detected
ca: detectat valor d'entrada incorrecte

en: minimum length %d
ca: longitud mínima %d

en: minutes
ca: minuts

en: more...
ca: més...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
ca: estan permeses diverses instàncies de BOINC Manager

en: need disk space - check preferences
ca: necessitat d'espai en disc - comprovar les preferències

en: network bandwidth limit exceeded
ca: s'ha superat el límit d'ample de banda

en: never
ca: mai

en: no projects: 0 bytes used
ca: cap projecte: 0 bytes utilitzats

en: on batteries
ca: en bateries

en: pending
ca: pendent

en: per hour
ca: per hora

en: per minute
ca: per minut

en: per second
ca: per segon

en: requested by operating system
ca: sol·licitat pel sistema operatiu

en: retry in
ca: re-intentar en

en: save all values and close the dialog
ca: guardar tots els valors i tancar la finestra

en: seconds
ca: segons

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
ca: seleccioni el mode de depuració per activar els missatges d'error de l'administrador

en: shows the preferences web page
ca: mostra la pàgina web de les preferències

en: starting up
ca: iniciant

en: suspended
ca: suspès

en: time of day
ca: hora del dia

en: to
ca: a

en: unknown reason
ca: raó desconeguda

en: used by BOINC:
ca: utilitzat per BOINC:

en: used by other programs:
ca: utilitzat per altres programes:

en: user request
ca: sol.licitud de l'usuari

en: wxWidgets Version:
ca: Versió wxWidgets:

en: yes
ca: si
