BOINC Manager 6.8x - en to tr translation catalogue (809 entries)

en:  (Scheduler wait)
tr:  (Zamanlanmış bekleme)

en:  (Scheduler wait:
tr:  (Zamanlanmış bekleme:

en:  (Waiting for network access)
tr:  (Ağ erişimi için bekleniyor)

en:  (non-CPU-intensive)
tr:  (CPU-yoğun-değil)

en:  (project backoff:
tr:  (proje ertelendi:

en:  (suspended -
tr:  (durakladı -

en:  work fetch deferral interval
tr:  iş indirme erteleme aralığı

en:  work fetch deferred for
tr:  iş indirme ertelendi

en: % CPU time
tr: % kadar işlemci gücü kullanılsın

en: % of page file (swap space)
tr: % kadar sanal bellek (swap alanı) kullanılsın

en: % of the processors (0 means ignore this setting)
tr: % kadarı kullanılsın (ayarlamayı iptal etmek için 0 yazın)

en: % of total disk space
tr: % kadar disk alanı kullanılsın

en: % when computer is idle
tr: % kadar bellek kullanılsın (bilgisayarım boştayken)

en: % when computer is in use
tr: % kadar bellek kullanılsın (bilgisayarımı kullanırken)

en: %.3f%%
tr: %%%.3f

en: %d%%
tr: %%%d

en: %s &help
tr: %s &yardım

en: %s &web site
tr: %s &internet sitesi

en: %s - Communication
tr: %s - İletişim

en: %s - Connection Error
tr: %s - Bağlantı Hatası

en: %s - Connection Failed
tr: %s - Bağlantı Başarısız

en: %s - Connection Status
tr: %s - Bağlantı Durumu

en: %s - Daemon Start Failed
tr: %s - Hizmet İşlemi Başlatılamadı

en: %s - Event Log
tr: %s - Olay Günlüğü

en: %s - Exit Confirmation
tr: %s - Çıkış Onaylama

en: %s - Language Selection
tr: %s - Dil Seçimi

en: %s - Network Status
tr: %s - Ağ Durumu

en: %s - Notices
tr: %s  - Bildirimler

en: %s - Preferences
tr: %s - Tercihler

en: %s - Select Computer
tr: %s - Bilgisayar Seç ve Bağlan

en: %s - Shut down the current client...
tr: %s - Bağlı istemciyi kapat...

en: %s - Stop using %s
tr: %s - %s kullanmayı durdur

en: %s - Unexpected Exit
tr: %s - Beklenmedik Kapanma

en: %s Notices
tr: %s Bildirimleri

en: %s failed to connect to the Internet.
tr: %s internete bağlanırken başarısız oldu.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
tr: %s internet bağlantısını keserken başarısız oldu.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
tr: %s şu anda internete bağlı olduğunuzu belirledi.
    Tüm projeler güncelleniyor ve aktarımlar gerçekleştiriliyor.

en: %s has successfully added %s
tr: %s başarıyla %s'e eklendi.

en: %s has successfully connected to the Internet.
tr: %s başarıyla internete bağlandı.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
tr: %s başarıyla internet bağlantısını kesti.

en: %s is connecting to the Internet.
tr: %s internete bağlanıyor.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
tr: %s, %s istemcisine bağlanamıyor.
    Bağlanmayı yeniden denemek ister misiniz?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
tr: %s, %s istemcisini başlatamıyor.
    Lütfen, Denetim Masası->Yönetimsel Araçlar->Hizmetler bölümüne gidip, BOINC Hizmeti'ni başlatın.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please start the daemon and try again.
tr: %s, %s istemcisini başlatamıyor.
    Lütfen BOINC Hizmetini başlatıp yeniden deneyin.

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
tr: %s şu anda bir %s istemcisine bağlı değil.
    Lütfen 'Gelişmiş\Bilgisayar seç ve bağlan...' menüsünden bir %s istemcisine bağlanın.
    Kendi bilgisayarınıza bağlanmak için lütfen bigisayar adı olarak 'localhost' yazın.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
tr: %s İnternete bağlanmaya ihtiyaç duyuyor.
    Bunu şimdi yapabilir mi?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
tr: %s sahipliği ya da izinleri doğru olarak ayarlanmamış; lütfen %s'i yeniden kurun.
    (Hata kodu %d

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
tr: %s şu anda bağlı olan istemciyi kapatacak ve
    sizi başka birine bağlanmanız için uyaracak.

en: &%s help
tr: &%s yardım

en: &About %s...
tr: &%s hakkında...

en: &Activity
tr: &Çalışma

en: &Add project or account manager...
tr: &Proje ya da hesap yöneticisi ekle...

en: &Add project...
tr: &Proje ekle...

en: &Cancel
tr: &İptal

en: &Clear Default
tr: &Varsayılanı Kaldır

en: &Close
tr: &Kapat

en: &Close Window
tr: &Pencereyi kapat

en: &Disk usage	Ctrl+Shift+D
tr: &Disk kullanımı	Ctrl+Shift+D

en: &Email address:
tr: &E-posta adresi:

en: &File
tr: &Dosya

en: &Finish
tr: &Son

en: &Help
tr: &Yardım

en: &Next >
tr: &İleri >

en: &Next project >
tr: &Sonraki proje >

en: &No, new user
tr: &Hayır, yeni kullanıcıyım

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
tr: &Bildirimler	Ctrl+Shift+N

en: &OK
tr: &Tamam

en: &Options...
tr: &Seçenekler...

en: &Password:
tr: &Parola:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
tr: &Projeler	Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
tr: %s'den &ayrıl

en: &Run always
tr: &Daima çalış

en: &Set Default
tr: &Varsayılan Yap

en: &Show only this project
tr: &Yalnızca bu projeyi göster

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
tr: İ&statistikler	Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
tr: &Durdur

en: &Synchronize with %s
tr: %s ile &eşitle

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
tr: İ&şler	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: &Username:
tr: &Kullanıcı adı:

en: &View
tr: &Görünüm

en: &Yes, existing user
tr: &Evet, bilgilerimi gireceğim

en: '%s' does not contain a valid host name.
tr: '%s' geçerli bir bilgisayar adı içermiyor.

en: '%s' does not contain a valid path.
tr: '%s' geçerli bir yol içermiyor.

en: '%s' is already in the list.
tr: '%s' zaten listede.

en: '%s' is not an executable application.
tr: '%s' çalıştırılabilir bir uygulama değil.

en: (Automatic Detection)
tr: (Otomatik Belirleme)

en: (C) 2003-2013 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
tr: (C) 2003-2013 Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley.
    Tüm hakları saklıdır.

en: (Unknown)
tr: (Bilinmiyor)

en: (User Defined)
tr: (Kullanıcı Tanımlı)

en: (no restriction if equal)
tr: (birbirine eşitse, sınırlama ortadan kalkar)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
tr: .
    Çalışma menüsünü kullanarak yeniden sürdürebilirsiniz.

en: 0 (Run Always)
tr: 0 (Daima çalış)

en: 1 day
tr: günde bir

en: 1 hour
tr: her saat

en: 1 week
tr: haftada bir

en: 6 hours
tr: 6 saatte bir

en: < &Back
tr: < &Geri

en: < &Previous project
tr: < &Önceki proje

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
tr: Einstein@Home problemleri ve hata raporları forumuna kısa yol

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
tr: BOINC'in doğru çalışması için yeniden başlatma gerekiyor.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yeniden deneyin.

en: A&dvanced
tr: &Gelişmiş

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
tr: Bu işi iptal eder. Bu iş için kredi alamayacaksanız.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
tr: Seçili işleri iptal eder (işten kredi alamazsınız).

en: Abort
tr: İptal

en: Abort File Transfer
tr: Dosya Aktarımını İptal Et

en: Abort Transfer
tr: Aktarımı iptal et

en: Abort task
tr: İşi iptal et

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
tr: Bu dosya aktarımını iptal eder. Bu iş için kredi alamazsınız.

en: Aborted
tr: İptal edildi

en: Aborted by project
tr: Proje tarafından iptal edildi

en: Aborted by user
tr: Kullanıcı tarafından iptal edildi

en: Aborted: disk limit exceeded
tr: İptal edildi: Disk limitine ulaşıldı

en: Aborted: memory limit exceeded
tr: İptal edildi: Bellek limitine ulaşıldı

en: Aborted: not started by deadline
tr: İptal edildi: Son teslim zamanı nedeniyle başlamadı

en: Aborted: run time limit exceeded
tr: İptal edildi: Zaman limitine ulaşıldı

en: Aborting task...
tr: İş iptal ediliyor...

en: Aborting transfer...
tr: Aktarım iptal ediliyor...

en: About %s
tr: %s Hakkında

en: Account
tr: Hesap

en: Account manager &URL:
tr: Hesap Yöneticisi &adresi:

en: Account manager details:
tr: Hesap Yöneticisi detayları:

en: Account manager not found
tr: Hesap yöneticisi bulunamadı

en: Account manager preference
tr: Hesap yöneticisi tercihi

en: Account manager temporarily unavailable
tr: Hesap yöneticisi geçici olarak devre dışı.

en: Account manager web site
tr: Hesap Yöneticisi sitesi

en: Account summary
tr: Hesap özeti

en: Acknowledged
tr: Kabul edildi

en: Add Exclusive App
tr: Ayrıcalıklı Uygulama Ekle

en: Add Project
tr: Proje ekle

en: Add a project
tr: Bir proje eklemenizi sağlar.

en: Add an application to this list
tr: Bu listeye bir uygulama ekle

en: Add exclusive app
tr: Ayrıcalıklı uygulama ekle

en: Add or change your World Community Grid projects
tr: World Community Grid projeleri ekle ya da değiştir

en: Add project
tr: Proje ekle

en: Add project or account manager
tr: Proje ya da hesap yöneticisi ekle

en: Add project or use BOINC Account Manager
tr: Proje ekle ya da BOINC Hesap Yöneticisi kullan

en: Add projects run by other researchers or organizations
tr: Başka araştırmacı ya da organizasyonların projelerini ekle

en: Add...
tr: Ekle...

en: Added via account manager
tr: Hesap yöneticisi aracılığıyla eklendi

en: Address:
tr: Adres:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
tr: Gelişmiş görünüm...	Ctrl+Shift+A

en: All
tr: Tümü

en: All projects (separate)
tr: Tüm projeler (ayrı)

en: All projects (sum)
tr: Tüm projeler (özet)

en: All projects (together)
tr: Tüm projeler (birlikte)

en: Allow GPU work according to preferences
tr: GPU'yu tercihlerdeki ayarlarınıza göre kullanır.

en: Allow GPU work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan GPU'yu sürekli kullanır.

en: Allow fetching new tasks for this project.
tr: Bu projenin yeni işler indirmesine izin verir.

en: Allow network activity according to preferences
tr: Tercihlerdeki ayarlara göre ağ iletişimi yapar.

en: Allow network activity regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan ağ iletişimine izin verir.

en: Allow new tasks
tr: Yeni işler indir

en: Allow work according to preferences
tr: İşleri tercihlerdeki ayarlarınıza göre çalıştırır.

en: Allow work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan işleri sürekli çalıştırır.

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
tr: Bu e-posta adresiyle bir hesap var ve
    girdiğinizden farklı bir parolaya sahip.
    
    Lütfen projenin sitesini ziyaret edip, yönergeleri izleyin.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
tr: Bu kullanıcı adıyla bir hesap var ve
    girdiğinizden farklı bir parolaya sahip.
    
    Lütfen projenin sitesini ziyaret edip, yönergeleri izleyin.

en: An internal server error has occurred.
tr: Sunucuda dahili bir hata meydana geldi.

en: An internal server error has occurred.
tr: Sunucuda dahili bir hata meydana geldi.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
tr: %s'ın başka bir kopyası şu anda bu bilgisayarda
    zaten çalışıyor.  Lütfen izlemek için bir istemci seçin.

en: Anytime
tr: Herhangi

en: Application
tr: Uygulama

en: Application names must end with '%s'
tr: Uygulama isimleri mutlaka '%s' ile bitmelidir

en: Application: %s
tr: Uygulama: %s

en: Application: Not available
tr: Uygulama: Mevcut değil

en: Applications to add
tr: Uygulama ekle

en: Are you already running %s?
tr: Zaten %s projesini çalıştırıyor musunuz?

en: Are you already running this project?
tr: Bu projeye daha önce üye oldunuz mu?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
tr: Bu %d işi iptal etmek istediğinize emin miziniz?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
tr: '%s'
    adlı dosyayı aktarımı iptal etmek istediğinize emin misiniz?
    NOT: Bir aktarımı durdurmak, işi geçersiz kılar ve kredi alamazsınız.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
tr: '%s'
    adlı işi iptal etmek istediğinize emin misiniz?
    (İlerleme: %%%.1lf, Durum: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
tr: '%s'
    adlı işi iptal etmek istediğinize emin misiniz?
    (İlerleme: %s, Durum: %s)

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
tr: '%s' projesini kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
tr: '%s' projesini sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

en: Ask questions and report problems
tr: Sorular sorun ve problemleri bildirin

en: Authorization failed connecting to running client.
tr: Çalışan istemciye bağlanmak için yetkilendirilme başarısız.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
tr: Çalışan istemciye bağlanmak için yetkilendirilme başarısız.
    Bu programın istemciyle aynı klasörde çalıştırıldığından emin olun.

en: Autodetect
tr: Otomatik belirle

en: Avg. work done
tr: Günlük ortalama kredi

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
tr: BOINC Manager, işletim sistemi tarafından otomatik başlatılacak

en: BOINC data directory
tr: BOINC veri klasörü

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
tr: BOINC yazılımı İnternet üzerinden bağlantı gerçekleştiremedi.
    Sıkça karşılaşılan sorunlar:
    
    1) Bağlantı problemi. Ağ ve modem bağlantılarınızı kontrol edin ve
    tekrar denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    2) Kişisel güvenlik duvarı yazılımı BOINC'i engelliyor. Kişisel güvenlik
    duvarınızı, BOINC ve BOINC Manager'ın bağlantı noktaları 80 ve 443
    üzerinden haberleşmesine izin verecek şekilde yapılandırın ve yeniden
    denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    3) Bir vekil sunucu (proxy) kullanıyorsunuz.
    BOINC'in vekil sunucu ayarlarını yapmak için İleri'yi tıklayın.

en: BOINC leaves at least this amount of disk space free (in Gigabytes)
tr: BOINC, disk dolarsa en az bu miktarda disk alanını boş bırakacak

en: BOINC uses at most this percentage of total disk space
tr: BOINC, disk alanının yüzde olarak en çok bu kadarını kullanabilecek

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
tr:                  Türkçe çeviri: Aycan Demirel
    
    
    Berkeley Open Infrastructure for Network Computing

en: C&onfirm password:
tr: Parolayı &tekrar yazın:

en: CPU benchmarks in progress
tr: İşlemci testleri sürüyor

en: CPU is busy
tr: İşlemci meşgul

en: CPU time
tr: CPU zamanı

en: CPU time at last checkpoint
tr: Kontrol noktasındaki CPU zamanı

en: Cancel
tr: İptal

en: Categories:
tr: Kategoriler:

en: Check the email address and password, and try again.
tr: E-posta, kullanıcı adı ve parolayı kontrol edip, tekrar deneyin.

en: Check the username and password, and try again.
tr: Kullanıcı adı ve parolayı kontrol edip, tekrar deneyin.

en: Choose a &password:
tr: Bir &parola yazın:

en: Choose a project
tr: Bir proje seçin

en: Choose an account manager
tr: Bir hesap yöneticisi seçin

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear all local preferences listed above and close the dialog
tr: Yukarıda listelenen tüm yerel tercihleri temizler ve pencereyi kapatır

en: Click Clear to restore web-based settings for all preferences listed below.
tr: Aşağıda listelenen tüm tercihler ​için web tabanlı ayarları geri yüklemek için Temizle'yi tıklatın.

en: Click Finish to close.
tr: Kapatmak için Son'u tıklayın.

en: Click OK to set preferences.
tr: Tercihlerinizi kaydetmek için 'Tamam'ı tıklayın.

en: Client configuration excludes
tr: İstemci yapılandırması bunu içermez:

en: Close
tr: Kapat

en: Close the %s window
tr: %s penceresini kapatır.

en: Commands
tr: Komutlar

en: Common questions
tr: Çeşitli sorular

en: Communicating with %s.
tr: %s ile bağlantı kuruluyor.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
tr: BOINC istemcisine bağlanılıyor.  Lütfen bekleyin...

en: Communicating with project
    Please wait...
tr: Projeye bağlanılıyor
    Lütfen bekleyin...

en: Communicating with project.
tr: Proje ile bağlantı kuruluyor.

en: Communicating with server.
tr: Sunucu ile bağlantı kuruluyor.

en: Communication deferred
tr: Haberleşme ertelendi

en: Computation error
tr: Hesaplama hatası

en: Computer ID
tr: Bilgisayar ID

en: Computing &preferences...
tr: &Hesaplama tercihleri...

en: Computing allowed
tr: Hesaplama izinleri

en: Computing is enabled
tr: Hesaplama devrede

en: Computing is suspended -
tr: Hesaplama durakladı -

en: Configure computing preferences
tr: İşlerin çalışmasıyla ilgili bu bilgisayara ait tercihleri ayarlayabileceğiniz pencereyi açar.

en: Configure display options and proxy settings
tr: Arayüz seçeneklerini ve vekil sunucu ayarlarını yapılandırabileceğiniz pencereyi açar.

en: Confirm before connecting to internet
tr: Internete bağlanmadan önce onay iste

en: Confirmation
tr: Onaylama

en: Connect options
tr: Bağlanma seçenekleri

en: Connect to another computer running %s
tr: %s çalıştıran başka bir bilgisayarı seçip bağlanmayı sağlar.

en: Connect to internet only between:
tr: Bu saatler arasında internete bağlan:

en: Connect via HTTP proxy server
tr: HTTP vekil sunucu (proxy) aracılığıyla bağlan

en: Connect via SOCKS proxy server
tr: SOCKS vekil sunucu (proxy) aracılığıyla bağlan

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Connected to %s (%s)
tr: %s istemcisine bağlı (%s)

en: Connecting to %s
tr: %s istemcisine bağlanıyor

en: Connecting to client
tr: İstemciye bağlanılıyor

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: Copy &All
tr: &Tümünü kopyala

en: Copy &Selected
tr: &Seçili mesajları kopyala

en: Copy all messages
tr: Tüm mesajları kopyala

en: Copy all the messages to the clipboard.
tr: Tüm mesajları panoya kopyalar.

en: Copy selected messages
tr: Seçili mesajları kopyala

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
tr: Seçili mesajları panoya kopyalar. Shift ya da komut düğmelerine basıp
    mesajların üzerine tıklayarak, çok sayıda mesajı seçebilirsiniz.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
tr: Seçili mesajları panoya kopyalar. Shift ya da Ctrl düğmelerine basıp
    mesajların üzerine tıklayarak, çok sayıda mesajı seçebilirsiniz.

en: Copying all messages to the clipboard...
tr: Tüm mesajlar panoya kopyalanıyor...

en: Copying selected messages to the clipboard...
tr: Seçili mesajlar panoya kopyalanıyor...

en: Copyright:
tr: Telif hakkı:

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
tr: Yöneticiler ve başka kullanıcılarla Einstein@Home forumlarında mesajlaşın

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
tr: Diğer kullanıcılarla SETI@home forum sayfaları aracılığıyla iletişim kurun

en: Credit
tr: Kredi

en: Current status of the Einstein@Home server
tr: Einstein@Home sunucusunun şu anki durumu

en: Day-of-week override:
tr: Haftanın günlerinde sınırlamalar:

en: Deadline
tr: Son teslim zamanı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default Connection:
tr: Varsayılan Bağlantı:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
tr: Bu projeye ilişkin tüm dosyalar ile işleri siler ve yeni işler alır.  Tamamlanmış işler varsa sonuçları raporlamak için önce projeyi güncelleyebilirsiniz.

en: Device Profiles
tr: Aygıt Profilleri

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
tr: Çevirmeli bağlantı ve Sanal Özel Ağ (VPN) ayarları

en: Directory
tr: Bulunduğu klasör

en: Directory containing the BOINC Client executable
tr: Klasör, BOINC İstemcisi çalıştırılabilir dosyalarını içerir

en: Disconnect when done
tr: Tamamlandığında bağlantıyı kes

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: Disk usage
tr: Disk kullanımı

en: Disk usage by BOINC projects
tr: BOINC projelerinin disk kullanımı

en: Display diagnostic messages.
tr: Tanılama mesajlarını görüntüler.

en: Display disk usage
tr: Disk kullanımını görüntüler.

en: Display notices
tr: Bildirimleri görüntüler.

en: Display projects
tr: Projeleri görüntüler.

en: Display statistics
tr: İstatistikleri görüntüler.

en: Display tasks
tr: İşleri görüntüler.

en: Display the advanced graphical interface.
tr: Gelişmiş grafiksel arayüzü görüntüler.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
tr: İşaretlerseniz, BOINC Manager'ı kapatırken bunu onaylamanızı isteyen bir pencere belirir.

en: Display the simple graphical interface.
tr: Basit grafiksel arayüzü görüntüler.

en: Display transfers
tr: Aktarımları görüntüler.

en: Do all pending network communication
tr: Beklemedeki tüm ağ iletişimini hemen gerçekleştirir.

en: Do network communication
tr: Ağ iletişimini gerçekleştir

en: Do work after idle for:
tr: Bu kadar süre boşta kaldığında çalıştır:

en: Do work only between:
tr: Yalnızca bu saatler arasında çalıştır:

en: Do work while on battery?
tr: Pil gücündeyken işleri çalıştır?

en: Do you really want to cancel?
tr: İptal etmek istediğinize emin misiniz?

en: Do you really want to clear all local preferences?
tr: Tüm yerel tercihlerinizi kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Do you really want to clear all local preferences?
    (This will not affect exclusive applications.)
tr: Tüm yerel tercihleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?
    (Bu, ayrıcalıklı uygulama listesini silmeyecektir.)

en: Don't fetch new tasks for this project.
tr: Bu projeye artık yeni işler alınmaz.

en: Don't fetch tasks for
tr: Bunun için işler indirme:

en: Don't get new tasks for this project.
tr: Bu proje artık yeni işler indirmez.

en: Don't request more work
tr: Daha fazla iş isteme

en: Don't show this dialog again.
tr: Bu pencereyi tekrar gösterme.

en: Don't use proxy for:
tr: Burası için vekil sunucu kullanma:

en: Download
tr: İndirme

en: Download failed
tr: İndirme başarısız

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: Downloading work from the server.
tr: İş sunucudan indiriliyor

en: Duration correction factor
tr: Süre düzeltme faktörü

en: E&xit
tr: &Çık

en: E&xit %s
tr: %s'den &çık

en: Einstein status
tr: Einstein durumu

en: Elapsed
tr: Geçen

en: Elapsed Time
tr: Geçen süre

en: Elapsed time
tr: Geçen süre

en: Elapsed: %s
tr: Geçen süre: %s

en: Email address already in use
tr: E-posta adresi zaten kullanımda

en: Enable Manager exit dialog?
tr: BOINC Manager'dan çıkarken sor

en: Ended
tr: Sonlandı

en: Error: invalid state '%d'
tr: Hata: Geçersiz durum '%d'

en: Estimated computation size
tr: Tahmini hesaplama miktarı

en: Estimated time remaining
tr: Tahmini kalan süre

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
tr: Olay günlüğü...	Ctrl+Shift+E

en: Every day between hours of
tr: Her gün bu saatler arasında:

en: Exit %s
tr: %s'dan çık

en: Failed to add account manager
tr: Hesap yöneticisini ekleme başarısız oldu

en: Failed to add project
tr: Projeyi ekleme başarısız oldu

en: Failed to remove account manager
tr: Hesap yöneticisini kaldırma başarısız oldu

en: Failed to update account manager
tr: Hesap yöneticisini güncelleme başarısız oldu

en: Fetching notices; please wait...
tr: Bildirimler alınıyor; lütfen bekleyin...

en: File
tr: Dosya

en: File downloads deferred for
tr: Dosya indirmeler ertelendi

en: File uploads deferred for
tr: Dosya göndermeler ertelendi

en: Filtering messages...
tr: Mesajlar filtreleniyor....

en: Find login information
tr: Giriş bilgilerini bul

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
tr: Ek ayarlar için, 'Gelişmiş görünüm'de 'Hesaplama tercihleri' seçeneğini seçin.

en: For advanced options, refer to
tr: Gelişmiş seçenekler için, lütfen ziyaret edin:

en: Forgot your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Fraction done
tr: Tamamlanan bölüm

en: Friday
tr: Cuma

en: From:
tr: Sahibi:

en: GEO-600 project
tr: GEO-600 projesi

en: GPU computing is enabled
tr: GPU ile hesaplama devrede

en: GPU computing is suspended -
tr: GPU ile hesaplama durakladı -

en: GPU missing,
tr: GPU mevcut değil,

en: GPU suspended -
tr: GPU durakladı -

en: GUI RPC port number
tr: GUI RPC bağlantı noktası numarası

en: General
tr: Genel

en: General options
tr: Genel seçenekler

en: Get current settings from %s
tr: Güncel ayarları %s hesap yöneticisinden alır.

en: Get help for climateprediction.net
tr: climateprediction.net için yardım al

en: Get help with %s
tr: %s ile yardım alın

en: Gigabytes disk space
tr: GB disk alanı kullanılsın

en: Gigabytes disk space free
tr: GB disk alanı boş kalsın

en: Global Statistics
tr: Global İstatistikler

en: HTTP Proxy Server Configuration
tr: HTTP Vekil Sunucu Yapılandırması

en: Help
tr: Yardım

en: Hide %s
tr: %s gizle

en: Hide Others
tr: Diğerlerini gizle

en: Hide project list
tr: Proje listesini gizle

en: Host
tr: Bilgisayar

en: Host Average
tr: Bilgisayarınızın Günlük Ortalama Kredisi

en: Host Total
tr: Bilgisayarınızın Toplam Kredisi

en: Host location
tr: Sunucu konumu

en: Host name or IP address
tr: Sunucu adı ya da IP adresi

en: Host name:
tr: Sunucu adı:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
tr: BOINC Manager'ın, yeni bildirimler olduğunu size ne kadar sürede bir hatırlatmasını istediğinizi belirleyin.

en: I agree to the terms of use.
tr: Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

en: I do not agree to the terms of use.
tr: Kullanım koşullarını kabul etmiyorum.

en: Identify your account at %s
tr: %s için hesap bilgilerinizi girin

en: If possible, add projects at the
    %s web site.
    
    Projects added via this wizard will not be
    listed on or managed via %s.
tr: Eğer mümkünse projeleri %s
    internet sitesinden ekleyin.
    
    Bu sihirbazla eklenen projeler, %s ile
    listelenemez ya da yönetilemez.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
tr: Eğer bu hesap yöneticisine henüz kayıtlı değilseniz, devam
    etmeden önce kaydolun.  Lütfen kaydolmak ya da unuttuğunuz
    parolayı bulmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
tr: Eğer %s kullanmayı durdurursanız,
    mevcut tüm projeleriniz korunacak, fakat,
    projeleri elle yönetmeniz gerekecek.
    
    %s kullanmayı durdurmak istiyor musunuz?

en: In addition, maintain enough tasks for up to this many days
tr: Bunun yanında, en çok bu kadar günde tüketilebilecek miktarda iş indirilir

en: Info about your Team
tr: Takımınız hakkında bilgi

en: Info about your team
tr: Takımınız hakkında bilgi

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
tr: Geçersiz hesap anahtarı; lütfen geçerli bir hesap anahtarı girin.

en: Invalid URL
tr: Geçersiz adres

en: Invalid email address; please enter a valid email address
tr: Geçersiz e-posta adresi; lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: KBytes/sec.
tr: KBayt/sn

en: LIGO project
tr: LIGO projesi

en: Language:
tr: Dil:

en: Last update: %.0f days ago
tr: Son güncelleme: %.0f gün önce

en: Launch another %s
tr: Başka bir %s çalıştır

en: Launch another instance of %s...
tr: Bu bilgisayarda %s'ın başka bir kopyasını çalıştırır.

en: Launching browser...
tr: Tarayıcı çalıştırılıyor...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
tr: World Community Grid tarafından barındırılan projeler hakkında bilgi edinin

en: Leave applications in memory while suspended
tr: Durakladığında uygulamaları bellekte bırak

en: Leave at least
tr: En az

en: Leave these blank if not needed
tr: Gerekli değilse bu bölümü boş bırakın

en: Licensing and copyright information.
tr: Sürüm, lisans, telif hakkı ve çeviri bilgisini görüntüler.

en: Local:
tr: Yerel:

en: Login Failed.
tr: Giriş başarısız.

en: Master URL
tr: Ana URL

en: Max additional work buffer
tr: En çok bu sürede tüketilebilecek iş indir:

en: Maximum download rate
tr: En yüksek indirme hızı:

en: Maximum upload rate
tr: En yüksek gönderme hızı:

en: Mbytes
tr: MB

en: Memory usage
tr: Bellek (RAM) kullanımı

en: Message
tr: Mesaj

en: Message boards
tr: Forum sayfaları

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Messages from server:
tr: Sunucudan mesajlar:

en: Minimum work buffer
tr: En az bu kadar yetecek iş indirilsin:

en: Missing URL
tr: Eksik adres

en: Missing application
tr: Uygulama bulunamadı

en: Mode view
tr: Görünüm kipi

en: Monday
tr: Pazartesi

en: My Grid
tr: Grid'im

en: Name
tr: İsim

en: Name of application to add?
tr: Eklenecek uygulamanın ismi?

en: Network activity always available
tr: Ağ iletişimi daima mümkün

en: Network activity based on preferences
tr: Tercihlere göre ağ iletişimi

en: Network activity is suspended -
tr: Ağ faaliyeti durakladı -

en: Network activity suspended
tr: Ağ iletişimini durdur

en: Network communication failure
tr: Ağ bağlantısı başarısız

en: Network is enabled
tr: Ağ iletişimi devrede

en: Network is suspended -
tr: Ağ iletişimi durakladı -

en: Network usage allowed
tr: Ağ kullanım izinleri

en: New
tr: Yeni

en: News
tr: Haberler

en: No Internet connection
tr: İnternet bağlantısı yok

en: No new tasks
tr: Yeni işler indirme

en: No work available to process
tr: Çalıştırılacak iş bulunmuyor

en: Non CPU intensive
tr: CPU-yoğun değil

en: Not Available
tr: Mevcut değil

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Not connected to a client.
tr: Bir istemciye bağlanmadı.

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
tr: Kullanılmadı: XCode 4.2'deki hata için geçici çözüm

en: Notice reminder interval:
tr: Bildirim hatırlatma sıklığı:

en: Notices
tr: Bildirimler

en: Now using account manager
tr: Şu anda hesap yöneticisi kullanılıyor

en: OK
tr: Tamam

en: On multiprocessor systems, use at most
tr: Çok çekirdekli sistemlerde çekirdeklerin en çok

en: One project
tr: Tek proje

en: Only after computer has been idle for
tr: Yalnızca bilgisayarım bu süre kadar boşta kaldığında:

en: Open %s Web...
tr: %s Sitesini Aç...

en: Open %s...
tr: %s'ı Aç...

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
tr: Projelerden ya da BOINC'ten gelen bildirimleri gösterir

en: Open web page
tr: İnternet sitesini aç

en: Options
tr: Seçenekler

en: Organization:
tr: Organizasyon:

en: Other options
tr: Diğer seçenekler

en: Password
tr: Parola

en: Password:
tr: Parola:

en: Please connect to the Internet and try again.
tr: Lütfen internete bağlanıp, tekrar deneyin.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
tr: Lütfen CoRD uygulamasını buradan indirin ve kurun: http://cord.sourceforge.net

en: Please enter a password of at least %d characters.
tr: Lütfen en az %d karakterden oluşan bir parola yazın.

en: Please enter a user name.
tr: Lütfen bir kullanıcı adı yazın.

en: Please enter an email address.
tr: Lütfen bir e-posta adresi yazın.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
tr: Lütfen hesap bilgilerinizi girin
    (bir hesap yaratmak için, projenin sitesini ziyaret edin)

en: Please read the following terms of use:
tr: Lütfen aşağıdaki kullanım koşullarını okuyun:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
tr: Lütfen bir internet adresi belirtin.
    Örneğin:
    http://www.ornek.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
tr: Lütfen geçerli bir internet adresi belirtin.
    Örneğin:
    http:/boincproject.ornek.com

en: Please specify an account key to continue.
tr: Lütfen devam etmek için bir hesap anahtarı belirtin.

en: Please specify an email address
tr: Lütfen bir e-posta adresi belirtin.

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
tr: Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
    
    Kapatmak için Son'u tıklayın.

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
tr: %s projesine verilebilecek komutları gösterir

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
tr: Bu işe verilebilecek komutları gösterir

en: Pop up a menu of web sites for project %s
tr: %s projesinin internet sayfaları için bir menü açar

en: Port:
tr: Bağlantı noktası:

en: Preferences…
tr: Tercihler...

en: Process ID
tr: İşlem ID

en: Processing Suspended.
tr: Çalışma Durdu.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
tr: Çalışma Durdu:  Testler Çalışıyor.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
tr: Çalışma Durdu:  Pil Gücünde Çalışıyor.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
tr: Çalışma Durdu:  Günlük Zamanlama

en: Processing Suspended:  User Active.
tr: Çalışma Durdu:  Kullanıcı Faal.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
tr: Çalışma Durdu:  Kullanıcı Çalışmayı Duraklattı.

en: Progress
tr: İlerleme

en: Project
tr: Proje

en: Project Commands
tr: Proje komutları

en: Project URL:
tr: Proje adresi:

en: Project Web Pages
tr: Proje internet sayfaları

en: Project added
tr: Proje eklendi

en: Project details
tr: Proje detayları

en: Project ended - OK to remove
tr: Proje sona erdi - Kaldırmak için Tamam'a tıklayın

en: Project has no apps for
tr: Projenin bunun için uygulaması bulunmuyor:

en: Project initialization
tr: Proje başlatılıyor

en: Project not found
tr: Proje bulunamadı

en: Project preference
tr: Proje tercihleri

en: Project suspended by user
tr: Kullanıcı projeyi durdurdu

en: Project temporarily unavailable
tr: Proje geçiçi olarak kullanılamaz durumda

en: Project web pages
tr: Proje internet sayfaları

en: Projects
tr: Projeler

en: Projects:
tr: Projeler:

en: Properties
tr: Özellikler

en: Properties of project
tr: Projenin özellikleri:

en: Properties of task
tr: İşin özellikleri:

en: Proxy configuration
tr: Proxy yapılandırması

en: Question
tr: Soru

en: Quit %s
tr: %s'den ayrıl

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
tr: Einstein@Home ekran koruyucusunun detaylı açıklamalarını okuyun

en: Read config files
tr: Yapılandırma dosyalarını oku

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
tr: Yapılandırma bilgisini cc_config.xml ve any app_config.xml dosyalarından oku

en: Read local prefs file
tr: Yerel tercih dosyasını oku

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
tr: Yerel tercihleri global_prefs_override.xml dosyasından okur.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
tr: Einstein@Home Sık Sorulan Sorular listesini okuyun

en: Ready to report
tr: Raporlanmaya hazır

en: Ready to start
tr: Başlamaya hazır

en: Received
tr: Alınma zamanı

en: Reconnecting to client.
tr: İstemciye yeniden bağlanılıyor.

en: Remaining (estimated)
tr: Kalan (tahmini)

en: Remaining (estimated): %s
tr: Kalan süre (tahmini): %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
tr: Seçimimi hatırla ve tekrar sorma

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Project
tr: Projeyi kaldır

en: Remove an application from this list
tr: Bu listeden bir uygulama kaldır

en: Remove this computer from account manager control.
tr: Bu bilgisayarı hesap yöneticisi kontrolünden çıkarır.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
tr: Bu bilgisayardan bu projeyi kaldırır.  Sürmekte olan işler kaybedilir (tamamlanmış işlerin sonuçlarını göndermek için önce 'Güncelle' komutunu kullanın).

en: Remove when tasks done
tr: İşler tamamlandığında kaldır

en: Removing project...
tr: Proje kaldırılıyor...

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
tr: Tamamlanan işleri raporlar, güncel kredi bigilerini ve tercih ayarlarını alır ve gerekiyorsa daha fazla iş indirir.

en: Report deadline
tr: Son teslim zamanı

en: Report problems
tr: Sorunları bildir

en: Requested by account manager
tr: Hesap yöneticisi tarafından istendi

en: Requested by project
tr: Proje tarafından istendi

en: Requested by user
tr: Kullanıcı tarafından istendi

en: Required files not found on the server.
tr: Gerekli dosyalar sunucu üzerinde bulunamadı.

en: Research
tr: Araştırma

en: Research area:
tr: Araştırma alanı:

en: Reset Project
tr: Projeyi sıfırla

en: Reset project
tr: Projeyi sıfırla

en: Resetting project...
tr: Proje sıfırlanıyor...

en: Resource share
tr: Kaynak paylaşımı

en: Resources
tr: Kullandığı kaynaklar

en: Resume
tr: Sürdür

en: Resume Computing
tr: Hesaplamayı sürdürür

en: Resume GPU
tr: GPU ile hesaplamayı sürdür

en: Resume tasks for this project.
tr: Bu projenin işleri yeniden çalıştırılır.

en: Resume work for this task.
tr: Seçili işlerin çalışmasını sürdürür.

en: Resuming project...
tr: Proje sürdürülüyor...

en: Resuming task...
tr: İş sürdürülüyor...

en: Retrieving current status
tr: Mevcut durum bilgisi alınıyor

en: Retrieving current status.
tr: Mevcut durum bilgisi alınıyor...

en: Retrieving system state; please wait...
tr: Sistem durum bilgisi alınıyor; lütfen bekleyin...

en: Retry Now
tr: Şimdi dene

en: Retry the file transfer now
tr: Dosya transferini şimdi yeniden dener

en: Retrying transfer now...
tr: Aktarım yeniden deneniyor...

en: Run CPU &benchmarks
tr: &İşlemci testlerini çalıştır

en: Run Manager at login?
tr: Açılışta BOINC Manager'ı çalıştır

en: Run based on &preferences
tr: &Tercihlere göre çalış

en: Run the BOINC Manager when you log on.
tr: İşaretlerseniz, bilgisayarda oturum açtığınızda BOINC Manager otomatik olarak çalışır.

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Running, high priority
tr: Çalışıyor, yüksek öncelikli

en: Runs BOINC CPU benchmarks
tr: BOINC'in işlemci (CPU) testlerini çalıştırır. Sonuçları Olay Günlüğü'nde görebilirsiniz.

en: S&top using %s...
tr: %s kullanmayı durdur...

en: SOCKS Proxy Server Configuration
tr: SOCKS Vekil Sunucu Yapılandırması

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Scheduler RPC deferred for
tr: Zamanlanmış RPC ertelendi

en: Scheduler call in progress
tr: Zamanlanmış çağrı sürmekte

en: Scheduler request in progress
tr: Zamanlanmış istek gerçekleştiriliyor

en: Scheduler request pending
tr: Zamanlanmış istek kuyrukta

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Scheduling priority
tr: Zamanlama önceliği

en: Screensaver info
tr: Ekran koruyucu bilgisi

en: Search for help in our help system
tr: Yardım sistemimizde arama yapın

en: Select a project to access with the controls below
tr: Aşağıdaki kontrollere erişimek için bir proje seçin

en: Select a task to access
tr: Erişim için bir iş seçin

en: Select computer...
tr: Bilgisayar seç ve bağlan...

en: Select the appearance of the user interface.
tr: Kullanıcı arayüzünün görünümünü seçin.

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Services
tr: Servisler

en: Show All
tr: Tümünü Göster

en: Show VM Console
tr: VM Konsolu'nu görüntüle

en: Show VM Console in a window.
tr: VM Konsolu'nu bir pencerede gösterir.

en: Show active tasks
tr: Süren işleri göster

en: Show all &messages
tr: &Tüm mesajları göster

en: Show all messages
tr: Tüm mesajları göster

en: Show all projects, one chart per project
tr: Tüm projeleri göster, her biri için ayrı çizelge

en: Show all tasks
tr: Tüm işleri göster

en: Show all tasks.
tr: Çalışan, bekleyen ve durdurulmuş tüm işleri gösterir.

en: Show application graphics in a window.
tr: Uygulama grafiklerini bir pencerede gösterir.

en: Show average credit for host
tr: Bu bilgisayarınızın ortalama kredisini görüntüler

en: Show average credit for user
tr: Günlük üretilen ortalama kredinizi görüntüler

en: Show chart for next project
tr: Sonraki proje için çizelge

en: Show chart for previous project
tr: Önceki proje için çizelge

en: Show graphics
tr: Grafikleri göster

en: Show host average
tr: Bilgisayarımın ortalama kredisi

en: Show host total
tr: Bilgisayarımın toplam kredisi

en: Show information about %s
tr: Gönüllü kullanıcılardan %s hakkında yardım almanızı sağlar.

en: Show information about BOINC and %s
tr: BOINC ve %s resmi internet sitesini açar.

en: Show information about the %s
tr: %s yardım sitesini açar.

en: Show messages for all projects
tr: Tüm projelere ait mesajları gösterir.

en: Show messages for all projects.
tr: Tüm projeler için mesajları gösterir.

en: Show one chart with all projects
tr: Tüm projelerin bulunduğu tek çizelge göster

en: Show one chart with selected project
tr: Seçilen projeyi tek çizelgede göster

en: Show one chart with sum of projects
tr: Tüm projelerin özetinin bulunduğu tek çizelge göster

en: Show only active tasks.
tr: Yalnızca çalışmakta olan işleri gösterir.

en: Show only the messages for the selected project
tr: Yalnızca şu anda seçili projeye ait mesajları ve BOINC'in genel mesajlarını görüntüler.

en: Show only the messages for the selected project.
tr: Yalnızca şu anda seçili projeye ait mesajları ve BOINC'in genel mesajlarını görüntüler.

en: Show only this project
tr: Yalnızca bu projeyi göster

en: Show project details.
tr: Proje detaylarını görüntüler.

en: Show project list
tr: Proje listesini göster

en: Show task details.
tr: Seçili işin detaylı bilgilerini gösterir.

en: Show total credit for host
tr: Bu bilgisayarınızın toplam kredisini görüntüler

en: Show total credit for user
tr: Toplam kredinizi görüntüler

en: Show user average
tr: Günlük ortalama kredim

en: Show user total
tr: Toplam kredim

en: Showing VM console for task...
tr: İşin VM Konsolu gösteriliyor...

en: Showing graphics for task...
tr: İşin grafikleri gösteriliyor...

en: Shut down connected client...
tr: Bağlı olan istemciyi kapat...

en: Shut down the currently connected client
tr: Şu anda bağlı olan istemciyi kapatır.

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
tr: &Basit görünüm...	Ctrl+Shift+V

en: Size
tr: Boyut

en: Skin
tr: Kaplama

en: Skip image file verification
tr: Resim dosyasıyla doğrulamayı atla

en: Snooze
tr: Hesaplamayı bir süre ertele

en: Snooze GPU
tr: GPU ile hesaplamayı bir süre ertele

en: Speed
tr: Hız

en: Starting client
tr: İstemci başlıyor

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
tr: BOINC'i sadece sistem tepsisi simgesi görünecek şekilde başlat

en: Startup BOINC with these optional arguments
tr: BOINC'i bu isteğe bağlı parametrelerle çalıştır

en: State
tr: Durum

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Status
tr: Durum

en: Status: %s
tr: Durum: %s

en: Stop BOINC network activity
tr: BOINC'in tüm ağ iletişimini durdurur.

en: Stop GPU work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan GPU'nun kullanımını durdurur.

en: Stop running tasks when exiting the %s
tr: %s'dan çıkarken, çalışan bilimsel uygulamaları da durdur

en: Stop work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan işlerin çalışmasını durdurur.

en: Summary statistics for World Community Grid
tr: World Community Grid için genel istatistikler

en: Sunday
tr: Pazar

en: Supported systems:
tr: Desteklenen sistemler:

en: Suspend
tr: Duraklat

en: Suspend Computing
tr: Hesaplamayı duraklatır

en: Suspend GPU
tr: GPU kullanımını durdur

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
tr: Bu uygulamalar çalışırken, işlemci ve ağ kullanımı duraklatılacak:

en: Suspend tasks for this project.
tr: Bu projenin işlerini durdurur.

en: Suspend this task.
tr: Bu işi duraklat.

en: Suspend work for this result.
tr: Seçili işlerin çalışmasını durdurur.

en: Suspend work for this task.
tr: Seçili işlerin çalışmasını durdurur.

en: Suspended -
tr: Durakladı -

en: Suspended by user
tr: Kullanıcı tarafından durduruldu

en: Suspended via GUI
tr: Grafik arabirimi (GUI) ile durduruldu

en: Suspending project...
tr: Proje durduruluyor...

en: Suspending task...
tr: İş durduruluyor...

en: Switch between applications every
tr: Bu kadar sürede bir, çalışan uygulamayı değiştir:

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: Synchronize projects with account manager system
tr: Projeleri hesap yöneticisi sistemiyle senkronize eder

en: Task Commands
tr: İş komutları

en: Task suspended by user
tr: Kullanıcı işi durdurdu

en: Tasks
tr: İşler

en: Tasks checkpoint to disk at most every
tr: İşler, kontrol noktasını diske en fazla

en: Tasks:
tr: İşler:

en: Team
tr: Takım

en: Team name
tr: Takım adı

en: Telling project to allow additional task downloads...
tr: Projeye yeni iş indirmeleri yapılabileceği bildiriliyor...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
tr: Projeye yeni iş indirmeleri yapılmayacağı bildiriliyor...

en: Terms of Use
tr: Kullanım Koşulları

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
tr: %s istemcisi son %d dakika içinde beklenmedik şekilde 3 kez kapandı.
    Yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
tr: %s'ın varsayılan dili değişti.  Değişikliğin etkili olması için %s yeniden başlatılmalı.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
tr: Belirttiğiniz adreste bir BOINC hesap yöneticisi bulunmuyor.
    
    Adresi kontrol edip tekrar deneyin.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
tr: Belirttiğiniz adreste bir BOINC projesi bulunmuyor.
    
    Adresi kontrol edip tekrar deneyin.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
tr: The World Community Grid - BOINC yazılımı İnternet üzerinden
    bağlantı gerçekleştiremedi. Sıkça karşılaşılan sorunlar:
    
    1) Bağlantı problemi. Ağ ve modem bağlantılarınızı kontrol edin ve
    tekrar denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    2) Kişisel güvenlik duvarı yazılımı World Community Grid - BOINC
    yazılımını engelliyor. Kişisel güvenlik duvarınızı, BOINC ve BOINC
    Manager'ın bağlantı noktaları (port) 80 ve 443 üzerinden haberleşmesine
    izin verecek şekilde yapılandırın ve yeniden denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    3) Bir vekil sunucu (proxy) kullanıyorsunuz.
    BOINC'in vekil sunucu ayarlarını yapmak için İleri'yi tıklayın.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
tr: Hesap yöneticisi geçici olarak devre dışı.
    
    Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: The home page of the GEO-600 project
tr: GEO-600 projesinin ana sayfası

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
tr: Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) projesinin ana sayfası

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
tr: Parola ve parola doğrulaması birbirini tutmuyor. Lütfen tekrar yazın.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
tr: Belirttiğiniz parola hatalı, lütfen tekrar deneyin.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
tr: Proje geçiçi olarak kullanılamaz durumda.
    
    Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There are new notices - click to view.
tr: Yeni bildirimler var. Görmek için tıklayın.

en: There are no notices at this time.
tr: Şu anda görüntülenecek bildirim yok.

en: There are over 30 BOINC-based projects
    doing research in many areas of science,
    and you can volunteer for as many of them as you like.
    You can add a project directly,
    or use an 'Account Manager' web site to select projects.
tr: Bilimin çeşitli alanlarında araştırma yapılan
    30'un üzerinde BOINC tabanlı proje mevcuttur ve
    istediklerinize destek vermek için gönüllü olabilirsiniz.
    Direkt olarak bir projeyi ekleyebilir ya da
    projeleri seçmek için bir 'Hesap Yöneticisi' sitesi
    kullanabilirsiniz.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
tr: Bu pencere, tercihleri yalnızca bu bilgisayarınız için özelleştirir.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
    Click OK to set preferences.
    Click Clear to restore web-based settings (except exclusive apps).
tr: Bu pencere, tercihlerinizi yalnızca bu bilgisayarınız için özelleştirir.
    Tercihlerinizi kaydetmek için 'Tamam'ı tıklayın.
    İnternet tabanlı ayarlarınıza dönmek için 'Temizle'yi tıklayın (ayrıcalıklı uygulama listesi silinmez).

en: This project has been successfully added.
tr: Bu proje başarıyla eklendi.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
tr: Bu proje şu anda yeni hesapları kabul etmiyor.
    Yalnızca, mevcut bir hesabınız varsa projeyi ekleyebilirsiniz.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
tr: Bu proje bilgisayarınızın özelliklerine uygun işe sahip olmayabilir.  Yine de eklemek istediğinize emin misiniz?

en: This task's progress
tr: Bu işin ilerleme oranı

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
tr: Bu işlem, %s'ı ve işlerini kapatır. %s uygulaması
    ya da %s ekran koruyucusu tekrar çalışana kadar da kapalı kalır.
    
    Bir çok durumda sadece %s penceresini kapatmak,
    uygulamayı kapatmaktan iyidir. Böylece %s,
    işleri ve zamanlanmış görevleri tercihlerinizde belirlediğiniz
    şekilde çalıştırabilir.

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Time
tr: Zaman

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
tr: Bir proje seçmek için, ismine tıklayın ya da aşağıya adresini girin.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
tr: Bir hesap yöneticisi seçmek için ismine tıklayın ya da 
    aşağıya internet adresini girin.

en: To continue, click Next.
tr: Devam etmek için, İleri'yi tıklayın.

en: To fetch work
tr: İş indiriliyor

en: To report completed tasks
tr: Tamamlanan işler raporlanıyor

en: To send trickle-up message
tr: İş ilerleme mesajı gönderimi

en: Total disk usage
tr: Toplam disk kullanımı

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
tr: &Aktarımlar	Ctrl+Shift+X

en: Transfer at most
tr: İnternet kullanım kotası:

en: Transfers
tr: Aktarımlar

en: Trickle up message pending
tr: İş ilerleme mesajı kuyrukta

en: Trickle-up pending
tr: İş ilerleme kuyruğu

en: Try to maintain enough tasks to keep busy for this many days
tr: En az bu kadar gün boyunca yetecek miktarda iş indirilir

en: Tuesday
tr: Salı

en: Unable to connect to the core client
tr: Çekirdek istemciyle bağlantı kurulamadı

en: Unknown reason
tr: Bilinmeyen sebep

en: Update
tr: Güncelle

en: Update account manager
tr: Hesap yöneticisini güncelle

en: Update completed.
tr: Güncelleme tamamlandı.

en: Update from %s completed.
tr: %s'den güncelleme tamamlandı.

en: Update your device settings
tr: Bilgisayarlarınız için tercihleri inceleyin ve düzenleyin

en: Updating charts...
tr: Çizelgeler güncelleniyor...

en: Updating project...
tr: Proje güncelleniyor...

en: Upload
tr: Gönderme

en: Upload failed
tr: Gönderme başarısız

en: Uploading
tr: Gönderiliyor

en: Use GPU always
tr: GPU'yu &daima kullan

en: Use GPU based on preferences
tr: GPU'yu tercihlere göre kullan

en: Use GPU while computer is in use
tr: Bilgisayarımı kullanırken ekran kartı ile hesaplama çalışsın

en: Use a BOINC Account Manager
tr: Bir BOINC Hesap Yöneticisi kullan

en: Use account manager
tr: Hesap yöneticisi kullan

en: Use at most
tr: En çok

en: Use entire area for graphs
tr: Tüm alan grafikler için kullanılır

en: Use no more than:
tr: En çok bu kadar kullan:

en: User
tr: Kullanıcı

en: User Average
tr: Günlük Ortalama Krediniz

en: User Name:
tr: Kullanıcı adı:

en: User Total
tr: Toplam Krediniz

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Username already in use
tr: Kullanıcı adı zaten kullanımda

en: Uses smaller area for graphs
tr: Grafikler için daha küçük bir alan kullanılır

en: Validation Error
tr: Doğrulama Hatası

en: Validation conflict
tr: Doğrulama tutmuyor

en: Version:
tr: Sürüm:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
tr: Einstein@Home çalıştırdığınız tüm bilgisayarların bir listesini görün

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
tr: SETI@Home çalıştırdığınız tüm bilgisayarların listesini görün

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
tr: Einstein@Home hesap profilinizi ve tercihlerinizi görün ve değiştirin

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
tr: SETI@home hesap profili ve tercihlerini görüp değiştirin

en: View information about your team
tr: Takımınız hakkındaki bilgileri görüntüleyin

en: View your account information and credit totals
tr: Hesap bilgilerinizi ve toplam kredinizi görüntüleyin

en: View your account information, credits, and trickles
tr: Hesap bilgilerinizi, kredilerinizi ve iş ilerleme raporlarını görün

en: View your last week (or more) of computational results and work
tr: Son haftaya ait (ya da daha eski) hesaplama sonuçlarınızı ve işlerinizi görüntüleyin

en: Virtual memory size
tr: Sanal bellek kullanımı

en: Visit this account manager's web site
tr: Bu Hesap Yöneticisinin internet sitesini ziyaret edin

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
tr: Bilimin pek çok alanından 30'dan fazla projeden birisi için gönüllü olun

en: Waiting for memory
tr: Bellek için bekleniyor

en: Waiting for shared memory
tr: Paylaşılan bellek için bekleniyor

en: Waiting to contact project servers.
tr: Proje sunucularına bağlanılması için bekleniyor.

en: Waiting to run
tr: Çalışmayı bekliyor

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
tr: Hesap bilginizi otomatik olarak ayarlayamadık.
    
    Lütfen, e-posta adresi ve parola bölümlerine ne yazılması
    gerektiğini bulmak için aşağıdaki 'Giriş bilgisini bul' 
    bağlantısına tıklayın.

en: Web site:
tr: İnternet sitesi:

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Welcome to %s!
tr: %s'e hoş geldiniz!

en: What language should BOINC use?
tr: BOINC Manager'ı hangi dilde kullanmak istediğinizi seçin.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
tr: Son'u tıkladığınızda, internet tarayıcınız kullanıcı adı ve
    tercihlerinizi belirleyebileceğiniz siteyi açacak.

en: While computer is in use
tr: Bilgisayarımı kullanırken işlemci ile hesaplama çalışsın

en: While computer is on batteries
tr: Bilgisayarım pil gücündeyken hesaplama çalışsın

en: While processor usage is less than
tr: İşlemci kullanımı bu orandan azsa:

en: Will remove when tasks done
tr: İşler tamamlandığında kaldırılacak

en: Won't get new tasks
tr: Yeni işler alınmayacak

en: Work done
tr: Kredi

en: Work done for this project
tr: Bu projede elde ettiğiniz toplam kredi

en: Working set size
tr: Fiziksel bellek kullanımı

en: You already added this project. Please choose a different project.
tr: Bu projeyi zaten eklemiş durumdasınız. Lütfen farklı bir proje seçin.

en: You are now using %s to manage accounts.
tr: Şu anda hesapları yönetmek için %s kullanıyorsunuz.

en: You are now using this account manager.
tr: Şu anda bu hesap yöneticisini kullanıyorsunuz.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    
    To run %s as this user, please:
      - reinstall %s answering "Yes" to the question about
         non-administrative users
     or
      - contact your administrator to add you to the 'boinc_master'
         user group.
tr: Bu istemciyi yönetmek için yetkilendirilmemişsiniz.
    
    Bu kullanıcıyla %s çalıştırabilmek için, lütfen:
    - %s'ı, bilgisayar yöneticisi olmayan kullanıcıların da
    çalıştırabilmesi hakkındaki soruya "Evet" yanıtını vererek
    yeniden kurun
    ya da
    - sizi 'boinc_master' kullanıcı grubuna dahil etmesi için
    yöneticinizle temasa geçin.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
tr: İstemciyi yönetmek için yetkili durumda değilsiniz.
    Lüfen 'boinc_users' yerel kullanıcı grubuna dahil olmak için yöneticinizle temasa geçin.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
tr: Katıldığınız bir proje bulunmuyor.  Lütfen bir proje ekleyin.

en: You have chosen to add a new volunteer computing project or change which projects
    you contribute to.
    
    Some of these projects are run and managed by World Community Grid, while others
    are run and managed by other researchers or organizations. The BOINC software
    can divide your spare processing power among any combination of projects.
    
    Alternatively, if you have registered with a BOINC Account Manager, you can use
    this to choose which projects to support.
    
    Please choose which type of change you would like to make:
tr: Yeni bir gönüllü hesaplama projesi eklemeyi ya da katkıda bulunduğunuz projeleri
    değiştirmeyi seçtiniz.
    
    Bu projelerden bazıları, World Community Grid tarafından işletilir ve yönetilirken,
    diğerleri ise başka araştırmacılar ya da organizasyonlar tarafından işletilir ve
    yönetilir. BOINC yazılımı ile boş işlemci gücünüzü, bu projelerin herhangi bir
    kombinasyonu arasında paylaştırabilirsiniz.
    
    Alternatif olarak, bir BOINC Hesap Yöneticisi kullanıyorsanız, desteklemek istediğiniz
    projeleri onun aracılığıyla da seçebilirsiniz.
    
    Lütfen yapmak istediğiniz değişiklik türünü seçin:

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
tr: %s'dan çıkmak istediniz.
    Bu program, bilgisayarınızda çalışan bilimsel
    uygulamaları görmenizi ve yönetmenizi sağlar.
    
    Çıktığınızda bilimsel uygulamaların da kapanmasını
    istiyorsanız, aşağıdaki seçenekleri işaretleyin:

en: Your account
tr: Hesabınız

en: Your computers
tr: Bilgisayarlarınız

en: Your preferences
tr: Tercihleriniz

en: Your results
tr: Sonuçlarınız

en: Your statistics and settings
tr: İstatistikleriniz ve ayarlarınız

en: Your team
tr: Takımınız

en: active
tr: sürüyor

en: always
tr: her zaman

en: an exclusive app is running
tr: ayrıcalıklı bir uygulama çalışıyor

en: and
tr: ve

en: check box to specify hours for this day of week
tr: haftanın belli günlerindeki çalışma saatlerini belirlemek için kutuları işaretleyin

en: check this if you want this computer to do work even when you're using it
tr: BOINC normalde bilgisayar boştayken çalışır. Bilgisayarınızı kullandığınız sırada da işlemci (CPU) ile hesaplamanın çalışmasını istiyorsanız bunu işaretleyin

en: check this if you want this computer to do work while it runs on batteries
tr: bilgisayarınız pille çalışırken hesaplamaların çalışmasını istiyorsanız bunu işaretleyin

en: check this if you want your GPU to do work even when you're using the computer
tr: BOINC normalde bilgisayar boştayken çalışır. Bilgisayarınızı kullandığınız sırada da ekran kartınızla (GPU) hesaplamanın çalışmasını istiyorsanız bunu işaretleyin (bazı ekran kartlarıyla sistemde yavaşlama yaratabilir)

en: check this if your Internet provider modifies image files
tr: internet sağlayıcınız resim dosyalarını değiştiriyorsa bunu işaretleyin

en: clear all local preferences and close the dialog
tr: tüm yerel tercihleri temizler ve pencereyi kapatır

en: climateprediction.net News
tr: climateprediction.net Haberleri

en: close the dialog without saving
tr: değişiklikleri kaydetmeden pencereyi kapatır

en: computer is in use
tr: bilgisayar kullanımda

en: computer is not in use
tr: bilgisayar kullanımda değil

en: days
tr: günlük

en: default
tr: varsayılan

en: disable BOINC security users and permissions
tr: BOINC güvenlik kullanıcılarını ve izinlerini devre dışı bırak

en: disk and memory usage
tr: disk ve bellek kullanımı

en: do work only after you haven't used the computer for this number of minutes
tr: bilgisayarınızı kaç dakika kullanılmadığınızda (klavye ve fare hareketi olmadığında) hesaplamanın başlamasını istediğinizi belirleyin

en: every
tr: her

en: exclusive applications
tr: ayrıcalıklı uygulamalar

en: failed
tr: başarısız

en: free, available to BOINC:
tr: boş ve BOINC tarafından kullanılabilir:

en: free, not available to BOINC:
tr: boş ancak BOINC tarafından kullanılamaz:

en: free:
tr: boş:

en: if checked, BOINC hangs up when network usage is done
    (only relevant for dialup-connection)
tr: işaretlenirse, ağ kullanımı tamamlandığında BOINC hattı kapatır
    (yalnızca uygun çevirmeli bağlantılar için)

en: if checked, a confirmation dialog will be displayed before trying to connect to the Internet
tr: işaretlerseniz, internet bağlantısı kurulmaya çalışılmadan önce sizden onay isteyen bir mesaj belirir

en: if checked, suspended work units are left in memory
tr: işaretlenirse, duraklamış işlerin uygulamaları kapatılmaz ve bellekte kalmayı sürdürür

en: invalid input value detected
tr: geçersiz giriş değeri belirlendi

en: invalid number
tr: geçersiz sayı

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
tr: geçersiz saat aralığı, biçim SS:DD-SS:DD şeklinde olmalı

en: invalid time, format is HH:MM
tr: geçersiz saat, biçim SS:DD şeklinde olmalı

en: minimum length %d
tr: en az %d karakter

en: minutes
tr: dakika

en: more...
tr: devamı...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
tr: BOINC Manager'ın birden çok kopyasına izin verildi

en: need disk space - check preferences
tr: disk alanı gerekiyor - tercihleri kontrol edin

en: network bandwidth limit exceeded
tr: ağ kullanım kotası doldu

en: network usage
tr: ağ kullanımı

en: network usage start hour
tr: ağ kullanımı başlangıç saati

en: network usage stop hour
tr: ağ kullanımı bitiş saati

en: never
tr: asla

en: no
tr: hayır

en: no projects: 0 bytes used
tr: proje yok: 0 bayt kullanılıyor

en: of disk space
tr: disk alanı

en: of the processor
tr: işlemci (CPU) gücü

en: on batteries
tr: pil gücünde

en: pending
tr: kuyrukta

en: percent (0 means no restriction)
tr: % (sınırlamayı kaldırmak için 0 yazın)

en: processor usage
tr: işlemci kullanımı

en: requested by operating system
tr: işletim sistemi tarafından istendi

en: retry in
tr: yeniden denenecek

en: save all values and close the dialog
tr: tüm değişiklikleri kaydeder ve pencereyi kapatır

en: seconds
tr: saniyede bir kaydetsin

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
tr: görünüm yöneticisi hata mesajları için, görünüm hata ayıklama moduna geçin

en: shows the preferences web page
tr: Tercihler internet sayfasını görüntüler

en: start work at this time
tr: bu saatte hesaplamayı başlat

en: starting up
tr: başlıyor

en: stop work at this time
tr: bu saatte hesaplamayı durdur

en: suspend work if processor usage exceeds this level
tr: BOINC dışındaki diğer programların işlemci kullanımı bu seviyeyi aşarsa, hesaplama duraklatılır

en: suspended
tr: durakladı

en: the maximum disk space used by BOINC (in Gigabytes)
tr: BOINC, disk alanının gigabayt olarak en çok bu kadarını kullanabilecek

en: time of day
tr: günlük zamanlama

en: unknown reason
tr: bilinmeyen sebep

en: used by BOINC:
tr: BOINC tarafından kullanılan:

en: used by other programs:
tr: başka programlarca kullanılan:

en: user request
tr: kullanıcı talebi

en: wxWidgets Version:
tr: wxWidgets sürümü:

en: yes
tr: evet
