BOINC Manager 4.x - en to el translation catalogue (324 entries)

en: &About BOINC Manager...
el: Σχετικά με το BOINC Manager

en: &Account manager
el: Διαχειριστής Λογαριασμού

en: &Attach to &project
el: Σύνδεση στο πρόγραμμα

en: &Automatically detect network connection settings
el: Αυτόματη αναγνώριση ρυθμίσεων σύνδεσης δικτύου

en: &Cancel
el: Ακύρωση

en: &Clear Default
el: Καθάρισμα Εξ' ορισμού

en: &Commands
el: Εντολές

en: &Email address:
el: Διεύθυνση email:

en: &File
el: Αρχείο

en: &Finish
el: Τέλος

en: &Help
el: Βοήθεια

en: &Network activity always available
el: Συνεχής πρόβαση στο δίκτυο

en: &Network activity suspended
el: Προσωρινή παύση πρόσβασης στο δίκτυο

en: &Next >
el: Επόμενο >

en: &OK
el: Εντάξει

en: &Open BOINC Manager...
el: Άνοιγμα BOINC Manager

en: &Options
el: Ρυθμίσεις

en: &Password:
el: Κωδικός:

en: &Projects
el: Προγράμματα

en: &Prompt for username and password
el: Ερώτηση για όνομα χρήστη και κωδικό πρόβασης

en: &Run always
el: Διαρκής εκτέλεση

en: &Set Default
el: Καθορισμός Εξ' ορισμού

en: &Suspend
el: Προσωρινή παύση

en: &Update
el: Ανανέωση

en: &Use existing account
el: Χρησιμοποίηση ήδη δημιουργημένου λογαριασμού

en: '%s' does not contain a valid host name.
el: Το '%s' δεν περιέχει ένα έκγυρο όνομα υπολογιστή

en: '%s' does not contain a valid path.
el: Το '%s' δεν περιέχει μια έγκυρη διαδρομή.

en: (Automatic Detection)
el: (Αυτόματη Αναγνώριση)

en: (Unknown)
el: (Άγνωστο)

en: (User Defined)
el: (Καθορισμός από το Χρήστη)

en: < &Back
el: < Προηγούμενο

en: A software platform for distributed computing using volunteered computer resources
el: Μια πλατφόρμα λογισμικού για κατανεμημένους υπολογισμούς χρησιμοποιώντας εθελοντικούς πορους υπολογιστών

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
el: Εγκατάλειψη εργασίας για αυτό το αποτέλεσμα. Δεν θα λάβετε βαθμούς για αυτό.

en: Abort
el: Ακύρωση

en: Abort File Transfer
el: Ακύρωση Μεταφοράς Αρχείου

en: Abort Transfer
el: Ακύρωση Μεταφοράς

en: Abort result
el: Ακύρωση αποτελέσματος

en: Aborted by user
el: Εγκαταλείφθηκε από το χρήστη

en: Aborting result...
el: Ακύρωση επεξεργασίας αποτελέσματος...

en: Aborting transfer...
el: Ακύρωση μεταφοράς...

en: About BOINC Manager
el: Σχετικά με το BOINC Manager

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account Already Exists
el: Ο Λογαριασμός Υπάρχει Ήδη

en: Account Creation Disabled
el: Η Δημιουργία Λογαριασμών είναι Απενεργοποιημένη

en: Account Manager
el: Διαχειριστής Λογαριασμού

en: Account Manager &URL:
el: Διεύθυνση ιστοσελίδας διαχειρηστή λογαριασμού:

en: Account Manager URL
el: Διεύθυνση διαχειριστή λογαριασμού

en: Account information
el: Πληροφορίες Λογαριασμού

en: Account key:
el: Κλειδί λογαριασμού:

en: Account manager not found
el: Δεν βρέθηκε ο διαχειριστής λογαριασμού

en: Account manager temporarily unavailable
el: Ο διαχειριστής λογαριασμού είναι προσωρινά μη διαθέσιμος

en: Account not found
el: Δεν βρέθηκε ο λογαριασμός

en: Acknowledged
el: Αναγνώριση

en: Activities suspended
el: Αναστολή εργασιών

en: Activities suspended by user
el: Αναστολή εργασιών από το χρήστη

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Allow fetching new work for this project.
el: Επιτρέπει την ανάκτηση νέων εργασιών για αυτό το πρόγραμμα.

en: Allow new work
el: Επιτρέπει νέες εργασίες.

en: Already attached to project
el: Έχετε ήδη συνδεθεί σε αυτό το πρόγραμμα

en: An account key looks like:
el: Ένα κλειδί λογαρασμού μοιάζει με:

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
el: Ένας λογαριασμός με αυτή τη διεύθυνση email υπάρχει ήδη και έχει
    διαφορετικό κωδικό πρόσβασης από αυτό που εισάγατε.
    
    Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του προγράμματος και ακολουθήστε τις οδηγίες εκεί.

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να ακυρώσετε τη μεταφορά του αρχείου '%s';

en: Are you sure you want to abort this result '%s'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να εγκαταλείψετε το αποτέλεσμα '%s';

en: Are you sure you want to detach from project '%s'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να αποχωρήσετε από το '%s';

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να επανεκκινήσετε το πρόγραμμα '%s';

en: Are you sure you wish to display graphics on a remote machine?
el: Είστε σίγουρος ότι επιθυμείτε να εμφανίσετε γραφικά σε ένα απομακρυσμένο υπολογιστή;

en: Ask questions and report problems
el: Υποβάλετε ερωτήσεις να αναφέρετε προβλήματα

en: Attach to Account Manager
el: Σύνδεση σε Διαχειριστή Λογαριασμού

en: Attach to Project
el: Σύνδεση σε Πρόγραμμα

en: Attach to a project to begin processing work
el: Σύνδεση σε ένα πρόγραμμα για έναρξη εκτέλεσης εργασιών

en: Attach to account manager
el: Σύνδεση στο πρόγραμμα διαχείρησης λογαριασμού

en: Attach to an account manager
el: Σύνδεση σε ένα διαχειριστή λογαριασμού

en: Attach to project
el: Σύνδεση σε πρόγραμμα

en: Attached to account manager
el: Σύνδεση στο διαχειριστή λογαριασμού

en: Attached to project
el: Σύνδεση σε πρόγραμμα

en: Attaching to project...
el: Σύνδεση σε πρόγραμμα...

en: Autodetect
el: Αυτόματος εντοπισμός

en: Avg. credit
el: Μέσος όρος βαθμών

en: BOINC &website
el: Ιστοσελίδα BOINC

en: BOINC Manager - Connection Error
el: BOINC Manager - Πρόβλημα Σύνδεσης

en: BOINC Manager - Connection failed
el: BOINC Manager - Αποτυχία Σύνδεσης

en: BOINC Manager - Network Status
el: BOINC Manager - Κατάσταση Δικτύου

en: BOINC could not determine what your default browser is.
    Please verify that you have either the 'mailcap' package installed or
    'mime' package installed, and that the 'text/html' mime type is
    configured for your favorite browser. Another method is to set the
    BROWSER environment variable to point to whatever your favorite
    web browser is.  Please open a browser window to the following URL:
    
    %s
el: Το BOINC δεν κατάφερε να εξακριβώσει ποιος είναι ο εξ' ορισμού φυλλομετρητής σας.
    Παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι έχετε το 'mailcap' πακέτο εγκατεστημένο ή
    το 'mime' πακέτο έχει εγκατασταθεί, και ότι το 'text/html' mime τύπος είναι
    καθορισμένος για χρήση από τον αγαπημένο σας φυλλομετρητή. Ένας άλλος τρόπος είναι να καθορίσετε το
    τύπο μεταβλητής περιβάλλοντος BROWSER να δείχνει σε οποιοσδήποτε είναι ο αγαπημένος σας φυλλομετρητής. Παρακαλούμε ανοίξτε ένα παράθυρο φυλλομετρητή στην ακόλουθη διεύθυνση:
    
    %s

en: BOINC error
el: Πρόβλημα BOINC

en: BOINC failed to connect to the internet.
el: Το BOINC απέτυχε να συνδεθεί στο διαδίκτυο.

en: BOINC failed to disconnected from the internet.
el: Το BOINC απέτυχε να αποσυνδεθεί από το διαδίκτυο.

en: BOINC has detected it is now connected to the internet. Updating all projects and retrying all transfers.
el: Το BOINC εντόπισε ότι είναι συνδεδεμένο στο διαδίκτυο. Ανανέωση όλων των προγραμμάτων και επανάληψη όλων των μεταφορών.

en: BOINC has successfully connected to the internet.
el: Το BOINC συνθέθηκε επιτυχώς στο διαδίκτυο

en: BOINC has successfully disconnected from the internet.
el: Το BOINC αποσυνδέθηκε επιτυχώς από το διαδίκτυο.

en: BOINC info
el: Πληροφορίες BOINC

en: BOINC is connecting to the internet.
el: Το BOINC συνδέεται στο διαδίκτυο.

en: BOINC is currently suspended...
el: Το BOINC έχει παύσει τις εργασίες...

en: BOINC needs a connection to the Internet to perform some maintenance, open the BOINC Manager to connect up and perform the needed work.
el: Το BOINC χρειάζεται σύνδεση στο Διαδίκτυο για να εκτελέσει ορισμένες εργασίες συντήρησης. Ανοίξτε το BOINC Manager για να συνδεθείτε και να εκτελέσει τις απαιτούμενες εργασίες.

en: BOINC needs to connect to the network.
    May it do so now?
el: Το BOINC χρειάζεται να συνδεθεί στο δίκτυο.
    Να το επιχειρήσει τώρα;

en: BOINC networking is currently suspended...
el: Η σύνδεση στο δίκτυο του BOINC έχει σταματήσει...

en: C&onfirm password:
el: Επιβεβαίωση Κωδικού:

en: CPU time
el: Χρόνος Επεξεργαστή

en: Change
el: Αλλαγή

en: Click 'Abort transfer' to delete the file from the transfer queue. This will prevent you from being granted credit for this result.
el: Πατήστε την 'Ακύρωση Μεταφοράς' για να διαγράψετε το αρχείο από την ουρά μεταφορών. Αυτό θα αποτρέψει την απόδωση βαθμών για το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

en: Click 'Retry now' to transfer the file now
el: Πατήστε 'Επανάληψη Τώρα' για να μεταφέρετε το αρχείο τώρα

en: Click Finish to close.
el: Πατήστε Τέλος για να κλείσετε

en: Client Account Creation Disabled
el: Η Δημιουργία Λογαριασμών Χρηστών είναι Απενεργοποιημένη

en: Communicating with account manager
    Please wait...
el: Επικοινωνία με το διαχειριστή λογαριασμού
    Παρακαλούμε περιμένετε...

en: Communicating with account manager 
    Please wait...
el: Επικοινωνία με το διαχειριστή λογαριασμού 
    Παρακαλούμε περιμένετε...

en: Communicating with project 
    Please wait...
el: Επικοινωνία με το πρόγραμμα 
    Παρακαλούμε περιμένετε...

en: Communication deferred
el: Η επικοινωνία αναβλήθηκε

en: Computation error
el: Λάθος Υπολογισμών

en: Configure GUI options and proxy settings
el: Παραμετροποίηση επιλογών GUI και ρυθμίσεων proxy

en: Connect to another computer running BOINC
el: Σύνδεση σε κάποιο άλλο υπολογιστή ο οποίο τρέχει το BOINC

en: Connect via HTTP proxy server
el: Σύνδεση μέσω διακομιστή HTTP proxy

en: Connect via SOCKS proxy server
el: Σύνδεση μέσω διακομιστή SOCKS proxy

en: Connected
el: Σύνδεση

en: Connected to %s
el: Συνδέθηκε στο %s

en: Connecting to %s
el: Σύνδεση στο %s

en: Connection failed.
el: Αποτυχία Σύνδεσης

en: Connections
el: Συνδέσεις

en: Copy all messages
el: Αντιγραφή όλων των μηνυμάτων

en: Copy all the messages to the clipboard.
el: Αντιγραφή όλων των μηνυμάτων στο clipboard

en: Copy selected messages
el: Αντιγραφή επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
el: Αντιγραφή επιλεγμένων μηνυμάτων στο clipboard. Μπορείτε να επιλέξετε πολλαπλά μηνύματα κρατώντας πατημένο το κουμπί shift ή control όταν κάνετε κλίκ στα μηνύματα.

en: Copying all messages to the clipboard...
el: Αντιγραφή όλων των μηνυμάτων στο clipboard

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
el: Επικοινωνήστε με άλλους χρήστες στις ομάδες συζητήσεων του SETI@Home

en: Create new &account
el: Δημιουργία Νέου Λογαριασμού

en: Debug Flags
el: Σημαίες Αποσφαλμάτωσης

en: Default Connection:
el: Εξ' ορισμού Σύνδεση:

en: Delete all files and work associated with this project, and get new work.  You can update the project first to report any completed work.
el: Διαγράφει όλα τα αρχεία και τις εργασίες που σχετίζονται με αυτό το πρόγραμμα και ανακτά νέες εργασίες. Μπορείτε να κάνετε ανανέωση του προγράμματος πρώτα ώστε να αναφέρεται τυχών ολοκληρωμένες εργασίες.

en: Detach
el: Αποσύνδεση

en: Detach computer from this project.  Work in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed work).
el: Αποχώρηση υπολογιστή από αυτό το πρόγραμμα. Οι εργασίες που δεν έχουν ολοκληρωθεί θα χαθούν (χρησιμοποιήστε την 'Ανανέωση' πρώτα για να αναφέρετε τυχών ολοκληρωμένες εργασίες)

en: Detach from Project
el: Αποχώρηση από το Πρόγραμμα

en: Detaching from project...
el: Αποχώρηση από το πρόγραμμα...

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
el: Ρυθμίσεις σύνδεσης μέσω τηλεφώνου και Ιδιωτικού Εικονικού Δικτύου

en: Dialup Logon
el: Σύνδεση σε λογαριασμό μέσω τηλεφώνου

en: Disconnected
el: Αποσύνδεση

en: Disk
el: Δίσκος

en: Disk Space
el: Χώρος στο δίσκο

en: Do you really want to cancel?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να ακυρώστε;

en: Do you wish to use an existing account or create a new one?
el: Θέλετε να χρησιμοποποιήσετε κάποιο λογαριασμό η να δημιουργήσετε ένα νέο;

en: Does network activity according to your preferences
el: Συνδέεται στο δίκτυο σύμφωνα με τις προτιμήσεις σας

en: Does network activity regardless of preferences
el: Συνδέεται στο δίκτυο ανεξαρτήτως των προτιμήσεών σας

en: Does work according to your preferences
el: Εκτελεί εργασίες σύμφωνα με τις προτιμήσεις σας

en: Does work regardless of preferences
el: Εκτελεί εργασίες ανεξαρτήτως των προτιμήσεών σας

en: Don't fetch new work for this project.
el: Δεν ανακτά νέες εργασίες για αυτό το πρόγραμμα.

en: Don't get new work for this project.
el: Δεν λαμβάνει νέες εργασίες για αυτό το πρόγραμμα.

en: Download failed
el: Αποτυχία κατεβάσματος

en: Downloading
el: Κατέβασμα

en: E&xit
el: Έξοδος

en: Elapsed Time
el: Χρόνος που περάσει

en: Email address already in use
el: Αυτή η διεύθυνση email χρησιμοποείται ήδη

en: Email address:
el: Διεύθυνση email:

en: Enter account key
el: Εισάγετε το κλειδί λογαριασμού

en: Enter the URL of the account manager's web site.
el: Εισάγετε την διεύθυνση της ιστοσελίδας του διαχειριστή λογαριασμού.

en: Enter the URL of the project's web site.
el: Εισάγετε την διεύθυνση της ιστοσελίδας του προγράμματος.

en: Error: invalid state '%d'
el: Σφάλμα: μη έγκυρη κατάσταση '%d'

en: Exit the BOINC Manager
el: Έξοδος από το BOINC Manager

en: Failed to attach to account manager
el: Αποτυχία σύνδεσης στο διαχειριστή λογαριασμού

en: Failed to attach to project
el: Αποτυχία σύνδεσης σε πρόγραμμα

en: Failed to create wxStaticText, needed by wxHyperLink!
el: Αποτυχία δημιουργίας wxStaticText, που χρειάζεται από το wxHyperLink!

en: File
el: Αρχείο

en: For a list of BOINC-based account managers go to:
el: Για μια λίστα με προγράμματα που στηρίζονται στο BOINC πηγαίνετε στο:

en: For a list of BOINC-based projects go to:
el: Για μια λίστα προγραμμάτων βασισμένα στο BOINC πηγαίντε στο:

en: General
el: Γενικά

en: Go to the project's web site to create an account. Your account
    key will be emailed to you.
el: Πηγαίνετε στην ιστοσελίδα του προγράμματος για να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό.
     Το κλειδί λογαριασμού θα σας σταλεί μέσω email.

en: Google Comm Failure
el: Σφάλμα Επικοινωνίας με Google

en: HTTP Proxy Server Configuration
el: Ρυθμίσεις διακομιστή HTTP Proxy

en: Help
el: Βοήθεια

en: Host Average
el: Μέσος Όρος Υπολογιστή

en: Host Total
el: Σύνολο Υπολογιστή

en: Host name:
el: Όνομα host:

en: How often, in minutes, should the manager remind you of possible connection events.
el: Πόσο συχνά, σε λεπτά, θα σας υπενθυμίζει ο διαχειρστής σχετικά με πιθανά θέματα σύνδεσης.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
el: Μη έγκυρο κλειδί λογαριασμού: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο κλειδί λογαριασμού

en: Invalid URL
el: Μη έγκυση διεύθυνση

en: Language Selection...
el: Επιλογή  Γλώσσας...

en: Language Selection:
el: Επιλογή Γλώσσας

en: Launching browser...
el: Άνοιγμα φυλλομετρητή...

en: Leave these blank if not needed
el: Αφήστε τα κενά εάν δεν χρειάζονται

en: Licensing and copyright information.
el: Πληροφορίες άδειας χρήσης και copyright.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message boards
el: Ομάδες Συζητήσεων

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Messages from server:
el: Μηνύματα από το διακομιστή:

en: Missing URL
el: Δεν βρέθηκε διεύθυνση

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: Net Detection Failure
el: Αποτυχία Εντοπισμού Δικτίου

en: Network activity based on &preferences
el: Πρόσβαση στο δίκτυο βάση προτιμήσεων

en: New
el: Νέο

en: No Internet connection
el: Δεν υπάρχει σύνδεση στο διαδίκτυο

en: No new work
el: Όχι νέα εργασία

en: Options
el: Επιλογές

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Please check the URL and try again.
el: Παρακαλούμε ελέξτε τη διεύθυνση και ξαναδοκιμάστε.

en: Please connect to the Internet and try again.
el: Παρακαλούμε συνδεθείτε στο διαδίκτυο και ξαναδοκιμάστε.

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
el: Παρακαλούμε καθορίστε μια διεύθυνση.
    Για παράδειγμα:
    http:///www.example.com/

en: Please specify a valid host name.
    For example:
    boincproject.example.com
el: Παρακαολούμε καθορίστε ένα έγκυρο όνομα υπολογιστή.
    Για παράδειγμα:
    boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
el: Παρακαλούμε καθορίστε ένα κλειδί λογαριασμού για να συνεχίσετε.

en: Port:
el: Πόρτα:

en: Preempted
el: Αντικαταστάθηκε

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Project
el: Πρόγραμμα

en: Project &URL:
el: Διεύθυνση προγράμματος:

en: Project Already Attached
el: Έχετε ήδη Συνδεθεί στο Πρόγραμμα

en: Project Attach Failure
el: Αποτυχία Σύνδεσης στο Ππρόγραμμα

en: Project Comm Failure
el: Αποτυχία Επικοινωνίας με το Πρόγραμμα

en: Project Properties Failure
el: Αποτυχία Ιδιότήτων Προγράμματος

en: Project Properties URL Failure
el: Αποτυχία Διεύθυνσης Ιδιοτήτων Προγράμματος

en: Project URL
el: Διεύθυνση προγράμματος

en: Project not found
el: Δεν βρέθηκε το πρόγραμμα

en: Project temporarily unavailable
el: Το πρόγραμμα είναι προσωρινά μη διαθέσιμο

en: Projects
el: Προγράμματα

en: Proxy configuration
el: Ρυθμίσεις proxy

en: Question
el: Ερώτηση

en: Ready to report
el: Έτοιμο για αναφορά

en: Ready to run
el: Έτοιμο για εκτέλεση

en: Reminder Frequency:
el: Συχνότητα υπενθύμισης:

en: Report all completed work, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more work.
el: Αναφορά ολοκληρωμένων εργασιών, ανάκτηση βαθμολογίας, ανάκτηση προτιμήσεων και πιθανών νέων εργασιών.

en: Report completed work, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more work.
el: Αναφορά ολοκληρωμένων εργασιών, ανάκτηση βαθμολογίας, ανάκτηση προτιμήσεων και πιθανών νέων εργασιών.

en: Report deadline
el: Προθεσμία αναφοράς

en: Reset Project
el: Επανεκκίνηση Προγράμματος

en: Reset project
el: Επανεκκίνηση προγράμματος

en: Resetting project...
el: Επανεκκίνηση προγράμματος...

en: Resource share
el: Μερίδα πόρων

en: Resume
el: Συνέχεια μετά από παύση

en: Resume work for this project.
el: Συνέχεια εργασιών για αυτό το πρόγραμμα.

en: Resume work for this result.
el: Συνέχεια εργασίας για αυτό το αποτέλεσμα.

en: Resuming project...
el: Επανέναρξη εκτέλεσης προγράμματος...

en: Resuming result...
el: Επανέναρξη επεξεργασίας αποτελέσματος...

en: Retrieving host information; please wait...
el: Ανάκτηση πληροφοριών υπολογιστή: παρακαλούμε περιμένετε...

en: Retrieving system state; please wait...
el: Ανάκτηση κατάστασης συστήματος: παρακαλούμε περιμένετε...

en: Retry &communications
el: Επανάληψη επικοινωνίας

en: Retry Now
el: Επανάληψη Τώρα

en: Retry in
el: Επανάληψη σε

en: Retrying communications for project(s)...
el: Επανάληψη επικοινωνίας για το(τα) πρόγραμμα(τα)

en: Retrying transfer now...
el: Επανάληψη μεταφοράς τώρα...

en: Run &benchmarks
el: Εκτέλεση μετρήσεων

en: Run based on &preferences
el: Εκτέλεση βάση προτιμήσεων

en: Running
el: Εκτελείται

en: Runs BOINC CPU benchmarks
el: Εκτέλεση μετρήσεων υπολογιστικής ισχύως επεξεργαστή για το BOINC

en: SOCKS Proxy Server Configuration
el: Ρυθμίσεις διακομιστή SOCKS Proxy

en: Scheduler request pending
el: Αναμονή αίτησης χρονοδιαγράμματος

en: Select Computer
el: Επιλογή Υπολογιστή

en: Select computer...
el: Επιλογή Υπολογιστή...

en: Server:
el: Διακομιστής:

en: Show application graphics in a window.
el: Εμφάνιση γραφικών εφαρμογής σε παράθυρο

en: Show graphics
el: Εμφάνιση γραφικών

en: Show host average
el: Εμφάνιση μέσου όρου υπολογιστή

en: Show host total
el: Εμφάνιση συνόλου υπολογιστή

en: Show information about BOINC and BOINC Manager
el: Εμφάνιση πληροφοριών για το BOINC και το BOINC Manager

en: Show information about the BOINC Manager
el: Εμφάνιση πληροφοριών για το BOINC Manager

en: Show user average
el: Εμφάνιση μέσου όρου χρήστη

en: Show user total
el: Εμφάνιση συνόλου χρήστη

en: Showing graphics for result...
el: Εμφάνιση γραφικών για το αποτέλεσμα...

en: Size
el: Μέγεθος

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
el: Εκίννηση του BOINC ούτως ώστε μόνο το εικονίδιο στη μπάρα να είναι ορατό

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stops BOINC network activity
el: Σταματάει τη σύνδεση στο δίκτυο του BOINC

en: Stops work regardless of preferences
el: Σταματάει την εκτέλεση εργασιών ανεξαρτήτων των προτιμήσεών σας

en: Suspend
el: Παύση

en: Suspend work for this project.
el: Παύση εργασιών για αυτό το πρόγραμμα.

en: Suspend work for this result.
el: Παύση εργασίας για αυτό το αποτέλεσμα.

en: Suspended
el: Παύθηκε

en: Suspended by user
el: Παύση από το χρήστη

en: Suspending project...
el: Παύση εκτέλεσης προγράμματος...

en: Suspending result...
el: Παύση επεξεργασίας αποτελέσματος...

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Team
el: Ομάδα

en: Telling project to allow additional work downloads...
el: Ορίζει στο πρόγραμμα να δέχεται επιπλέον εργασίες...

en: Telling project to not fetch additional work...
el: Απαγορεύει στο πρόγραμμμα να δέχεται επιπλέον εργασίες...

en: The BOINC Managers default language has been changed, in order for this change to take affect you must restart the manager.
el: Η εξ' ορισμού γλώσσα του BOINC Manager έχει αλλάξει. Ούτως ώστε αυτή η αλλαγή να τεθεί σε εφαρμογή πρέπει να επανεκκινήσετε το διαχειριστή.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
el: Η διεύθυνση που εισάγατε δεν είναι αυτή ενός 
    διαχειριστή λογαριασμού BOINC."

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
el: Η διεύθυνση που εισάγατε δεν είναι αυτή ενός προγράμματος βασισμένο στο BOINC.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
el: Ο διαχειριστής λογαριασμού είναι προσωρινά μη διαθέσιμος.
    
    Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please choose a different password.
el: Το ελάχιστο μήκος κωδικού για αυτό το πρόγραμμα διαχείρησης λογαριασμού είναι %d χαρακτήρες. Παρακαλούμε επιλέξτε άλλο κωδικο.

en: The minimum password length for this project is %d. Please choose a different password.
el: Το ελάχιστο μήκος κωδικού για αυτό το πρόγραμμα είναι %d χαρακτήρες. Παρακαλούμε επιλέξτε άλλο κωδικο.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
el: Ο κωδικός δεν συμφωνεί με τον κωδικό επιβεβαίωσης. Παρακαλούμε επαναπληκτρολογήστε τους.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
el: Ο κωδικός που εισάγατε είναι λανθασμένος, παρακαλούμε ξαναδοκιμάστε

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
el: Το πρόγραμμα είναι προσωρινά μη διαθέσιμο.
    
    Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: This project uses an "account key" to identify you.
el: Αυτό το πρόγραμμα χρησιμοποιεί ένα "account key" για να σας πιστοποιήσει.

en: Time
el: Χρόνος

en: To completion
el: Ολοκλήρωση σε

en: To continue, click Next.
el: Για συνέχεια πατήστε στο Επόμενο.

en: Total credit
el: Συνολικοί βαθμοί

en: Transfers
el: Μεταφορές

en: Transition Note: Account keys are used as passwords for accounts created
    before BOINC migrated to a username and password authentication scheme.
el: Σημείωση Αλλαγών: Τα κλειδιά λογαριασμών χρησιμοποιούνται σαν κωδικοί για λογαριασμούς οι οποίοι
     δημιουργήθηκαν πριν την απόφαση στο BOINC να χρησιμοποιείται ένα σύστημα πιστοποίησης που χρησιμοποιεί
     όνομα χρήστη και ξεχωριστό κωδικό πρόσβασης

en: URL:
el: Διεύθυνση:

en: Update
el: Ανανέωση

en: Updating charts...
el: Ανανέωση γραφημάτων...

en: Updating project...
el: Ανανέωση εκτέλεσης προγράμματος...

en: Upload failed
el: Αποτυχία ανεβάσματος

en: Uploading
el: Ανέβασμα

en: Use my &Dial-up and Virtual Private Network connection
el: Χρησιμοποίηση σύνδεσης μέσω τηλεφώνου και Ιδιωτικού Εικονικού Δικτύου

en: Use my &Local Area Network(LAN) connection
el: Χρησιμοποίηση σύνδεσης Δικτύου Τοπικής Πρόσβασης (LAN)

en: User Average
el: Μέσος Όρος Χρήστη

en: User Name:
el: Όνομα Χρήστη

en: User Total
el: Σύνολο χρήστη

en: Username:
el: Όνομα Χρήστη:

en: Validation conflict
el: Αντίθεση κατά την επικύρωση

en: Verify your account name and password are correct and try again.
el: Επιβεβαιώστε ότι το όνομα λογαριασμού και ο κωδικός είναι σωστοί και ξαναδοκιμάστε.

en: Version:
el: Έκδοση:

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
el: Εμφάνιση λίστας με όλους τους υπολογιστές στους οποίους εκτελείτε στο SETI@Home

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
el: Εμφάνιση και επεξεργασία του προφίλ λογαριασμού σας στο SETI@Home και των προτιμήσεών σας.

en: View information about your team
el: Πληροφορίες σχετικά με την ομάδα σας

en: View your account information and credit totals
el: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικών με το λογαριασμό σας και το σύνολο των βαθμών σας

en: View your last week (or more) of computational results and work
el: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων και εργασιών της τελευταιας εβδομάδας (ή παραπάνω)

en: We'll now guide you through the process of attaching to a project.
el: Τώρα θα σας καθοδηγήσουμε ώστε να συνδεθείτε σε ένα πρόγραμμα.

en: We'll now guide you through the process of attaching to an
    account manager.
el: Τώρα θα σας καθοδηγήσουμε ώστε να συνδεθείτε σε ένα
    διαχειριστή λογαριασμού.

en: Web sites
el: Ιστοσελίδες

en: What language should the manager display by default.
el: Ποια γλώσσα χρησιμοποιεί ο διαχειριστής εξ'ορισμού.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
el: Όταν κάνετε κλίκ στο Τέλος, ο φυλλομετρητής σας θα μεταφερθεί στη σελίδα όπου
    μπορείτε να καθορίσετε το όνομα του λογαριασμού σας και τις προτιμήσεις σας.

en: Won't get new work
el: Δεν δέχεται νέες εργασίες

en: Work
el: Εργασία

en: Yahoo Comm Failure
el: Σφάλμα Επικοινωνίας με Yahoo

en: You are already attached to this project.
el: Έχετε ήδη συνδεθεί σε αυτό το πρόγραμμα

en: You are now successfully attached to this account manager.
el: Επιτυχημένη σύνδεση στο διαχειριστή λογαριασμού.

en: You are now successfully attached to this project.
el: Επιτυχημένη σύνδεση στο πρόγραμμα.

en: You can copy and paste the URL from your browser's address bar.
el: Μπορείτε να αντιγράψετε και να επικολλήσετε τη διεύθυνση από τη μπάρα διεύθυνσης του φυλλομετρητή σας.

en: Your account
el: Ο Λογαριασμός σας

en: Your computers
el: Οι Υπολογιστές σας

en: Your current account manager is:
el: Ο τρέχον διαχειριστής λογαριασμού σας είναι:

en: Your preferences
el: Οι Προτιμήσεις σας

en: Your results
el: Τα Αποτελέσματά σας

en: Your team
el: Η Ομάδα σας
