BOINC Manager 6.x - en to ca translation catalogue (864 entries)

en:  (Scheduler wait)
ca:  (Espera del programador)

en:  (Scheduler wait:
ca:  (Espera del programador:

en:  (Waiting for network access)
ca:  (Esperant accés a la xarxa)

en:  (non-CPU-intensive)
ca:  (no-CPU-intensiva)

en:  (project backoff:
ca:  (backoff del projecte:

en:  (suspended -
ca:  (suspès -

en:  at
ca:  a

en:  work fetch deferral interval
ca:  interval d'ajornament de la feina

en:  work fetch deferred for
ca:  feina ajornada durant

en: % CPU time
ca: % temps de CPU

en: % of page file (swap space)
ca: % del fitxer d'intercanvi (espai d'intercanvi)

en: % of the processors
ca: % dels processadors

en: % of total disk space
ca: % del total d'espai en disc

en: % when computer is idle
ca: % quan l'ordinador està en repòs

en: % when computer is in use
ca: % quan l'ordinador està en ús

en: %d hr %d min %d sec
ca: %d hr %d min %d seg

en: %s &help
ca: &ajuda de %s

en: %s &website
ca: pàgina &web de %s

en: %s - Communication
ca: %s - Comunicació

en: %s - Connection Error
ca: %s - Error de connexió

en: %s - Connection Failed
ca: %s - Ha fallat la connexió

en: %s - Connection Status
ca: %s - Estat de la connexió

en: %s - Daemon Start Failed
ca: %s - Ha fallat l'inici del servei

en: %s - Event Log
ca: %s - Registre d'esdeveniments

en: %s - Exit Confirmation
ca: %s - Confirmació de Sortida

en: %s - Language Selection
ca: %s - Selecció d'idioma

en: %s - Network Status
ca: %s - Estat de la xarxa

en: %s - Notices
ca: %s - Notícies

en: %s - Preferences
ca: %s - Preferències

en: %s - Select Computer
ca: %s - Seleccionar un Ordinador

en: %s - Shut down the current client...
ca: %s - Aturar el client actual...

en: %s - Stop using %s
ca: %s - Deixi d'utilitzar %s

en: %s - Unexpected Exit
ca: %s - Sortida inesperada

en: %s Notices
ca: %s Notícies

en: %s failed to connect to the Internet.
ca: %s no ha pogut connectar a Internet.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
ca: %s no ha pogut desconnectar-se d'Internet.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
ca: %s ha detectat que està connectat a Internet.
    Actualitzant tots els projectes i intentant de nou totes les transferències.

en: %s has successfully added %s
ca: %s ha adjuntat satisfactòriament %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
ca: %s a connectat a Internet.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
ca: %s s'ha desconnectat d'Internet.

en: %s is connecting to the Internet.
ca: %s està connectant a Internet.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
ca: %s no pot connectar amb el client %s.
    Desitja intentar connectar de nou?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
ca: %s no capaç d'iniciar el client %s.
    Si us plau inicii el Panell de Control->Eines Administratives->Serveis i inicieu el servei BOINC.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please start the daemon and try again.
ca: %s no capaç d'iniciar el client %s.
    Si us plau inicii el servei i provi-ho de nou.

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
ca: %s no està connectat a un client %s.
    Si us plau utilitzi la opció de menú 'Avançat\Seleccioni un ordinador...' per connectar-lo amb el client %s.
    Per connectar amb el propi ordinador si us plau utilitzi 'localhost' com a nom d'ordinador.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
ca: %s necessita connectar a Internet.
    Pot fer-ho ara?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
ca: Les propietats o permisos de %s no estan definides correctament; si us plau reinstal·li %s.
    (Codi d'error %d

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
ca: %s aturarà el client connectat actiu
    i demanarà per connectar-vos a un altre servidor.

en: %s. Work done by %s: %0.2f
ca: %s. Feina realitzada per %s: %0.2f

en: %s; received from %s; on %s
ca: %s; rebut de %s; el %s

en: %s; received on %s
ca: %s; rebut el %s

en: &%s help
ca: ajuda de &%s

en: &About %s...
ca: &A propòsit de %s...

en: &Activity
ca: &Activitat

en: &Add project or account manager...
ca: &Afegir un projecte o un administrador de comptes...

en: &Add project...
ca: &Afegir el projecte...

en: &Cancel
ca: &Cancel·lar

en: &Clear Default
ca: &Netejar valors per defecte

en: &Close
ca: &Tancar

en: &Close Window
ca: Tan&car la Finestra

en: &Disk usage	Ctrl+Shift+D
ca: Utilització de &Disc	 Ctrl+Shift+D

en: &Email address:
ca: &Adreça de correu:

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Finish
ca: &Finalitzar

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Next >
ca: &Següent >

en: &Next project >
ca: Projecte &següent >

en: &No, new user
ca: &No, usuari nou

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
ca: &Notícies	Ctrl+Shift+N

en: &Options...
ca: &Opcions...

en: &Password:
ca: &Contrasenya:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
ca: &Projectes	Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
ca: &Sortir de %s

en: &Run always
ca: Executar &sempre

en: &Set Default
ca: &Aplicar valors per defecte

en: &Show only this project
ca: &Mostrar només aquest projecte

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
ca: &Estadístiques	Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
ca: &Suspendre

en: &Synchronize with %s
ca: &Sincronitzar amb %s

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
ca: &Tasques	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
ca: &Utilitats

en: &Username:
ca: Nom de l'&usuari:

en: &View
ca: &Veure

en: &Yes, existing user
ca: &Si, usuari ja existent

en: '%s' does not contain a valid host name.
ca: '%s' no conté un nom vàlid de d'ordinador.

en: '%s' does not contain a valid path.
ca: '%s' no conté una ruta vàlida.

en: '%s' is already in the list.
ca: '%s' ja està a la llista.

en: '%s' is not an executable application.
ca: '%s' no és una aplicació executable.

en: (Automatic Detection)
ca: (Detecció Automàtica)

en: (C) 2003-2013 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
ca: (C) 2003-2013 Universitat de Califòrnia, Berkeley.
    Tots els Drets Reservats.

en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: (User Defined)
ca: (Definit per l'Usuari)

en: (no restriction if equal)
ca: (cap restricció si és igual)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
ca: .
    Pot activar-la utilitzant el menú Activitat.

en: 0 (Run Always)
ca: 0 (Executar Sempre)

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: 6 hours
ca: 6 hores

en: ; column %d of %d;
ca: ; columna %d de %d;

en: ; current sort column %d of %d; ascending order;
ca: ; columna de classificació actual %d de %d; ordre ascendent;

en: ; current sort column %d of %d; descending order;
ca: ; columna de classificació actual %d de %d; ordre descendent;

en: ; row %d of %d;
ca: ; fila %d de %d;

en: ; row %d;
ca: ; fila %d;

en: ; selected row %d ;
ca: ; fila %d seleccionada ;

en: ; selected row %d of %d;
ca: ; fila %d seleccionada de %d;

en: < &Back
ca: < &Enrere

en: < &Previous project
ca: < Projecte &anterior

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
ca: Enllaç al tauler de missatges de problemes i errors de Einstein@Home

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
ca: Es necessari reiniciar l'ordinador per tal de que BOINC s'executi correctament.
    Si us plau reiniciï l'ordinador i provi-ho de nou.

en: A&dvanced
ca: &Avançat

en: ATI GPU Supported
ca: ATI GPU Suportada

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
ca: Abandona aquesta tasca. No rebràs cap crèdit per ella.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
ca: Abandonar la feina per aquest resultat. No obtindrà crèdit per ella.

en: Abort
ca: Avortar

en: Abort File Transfer
ca: Avortar el Lliurament del Fitxer

en: Abort Transfer
ca: Avortar el lliurament

en: Abort task
ca: Avortar la tasca

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
ca: Avortar la transferència d'arxius.  No rebràs cap crèdit per la tasca.

en: Aborted
ca: Avortat

en: Aborted by project
ca: Avortat per el projecte

en: Aborted by user
ca: Avortat per l'usuari

en: Aborted: disk limit exceeded
ca: Avortat: s'ha superat el límit d'espai en disc

en: Aborted: memory limit exceeded
ca: Avortat: s'ha superat el límit de memòria

en: Aborted: not started by deadline
ca: Avortat: no s'ha iniciat per haver superat el de temps de finalització

en: Aborted: run time limit exceeded
ca: Avortat: s'ha superat el temps límit d'execució

en: Aborting task...
ca: Avortant la tasca...

en: Aborting transfer...
ca: Avortant la transferència...

en: About %s
ca: Sobre %s

en: Account
ca: Compte

en: Account Manager &URL:
ca: &URL del Administrador de Comptes:

en: Account manager not found
ca: Administrador de comptes no trobat

en: Account manager preference
ca: Preferències de l'administrador de comptes

en: Account manager temporarily unavailable
ca: Administrador de comptes temporalment no disponible

en: Account manager website
ca: Pàgina web de l'administrador de comptes

en: Account summary
ca: Resum del compte

en: Acknowledged
ca: Reconegut

en: Add Exclusive App
ca: Afegeix l'aplicació exclusiva

en: Add Project
ca: Afegeix un projecte

en: Add a project
ca: Afegir un projecte

en: Add an application to this list
ca: Afegir una aplicació a la llista

en: Add exclusive app
ca: Afegir aplicació exclusiva

en: Add or change your World Community Grid projects
ca: Afegir o canviar els teus projectes de World Community Grid

en: Add project
ca: Afegir un projecte

en: Add project or account manager
ca: Afegir un projecte o administrador de comptes

en: Add project or use BOINC Account Manager
ca: Afegir un projecte o utilitzar l'Administrador de Comptes de BOINC

en: Add projects run by other researchers or organizations
ca: Afegir projectes dirigits per altres investigadors o organitzacions

en: Add...
ca: Afegir...

en: Added via account manager
ca: Afegit via l'administrador de comptes

en: Address:
ca: Adreça:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
ca: Vista Avançada...	CTRL+SHIFT+A

en: All
ca: Tot

en: All projects (separate)
ca: Tots els projectes (per separat)

en: All projects (sum)
ca: Tots els projectes (suma)

en: All projects (together)
ca: Tots els projectes (junts)

en: Allow GPU work according to preferences
ca: Permetre treballar la GPU d'acord a les preferències

en: Allow GPU work regardless of preferences
ca: Permetre treballar la GPU tot i les preferències

en: Allow fetching new tasks for this project.
ca: Permetre l'obtenció de noves tasques per aquest projecte.

en: Allow network activity according to preferences
ca: Permetre l'accés a la xarxa d'acord a les preferències

en: Allow network activity regardless of preferences
ca: Permetre l'accés al xarxa tot i les preferències

en: Allow new tasks
ca: Permetre noves tasques

en: Allow work according to preferences
ca: Permetre treballs d'acord a les preferències

en: Allow work regardless of preferences
ca: Permetre treballs tot i les preferències

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
ca: Ja existeix un compte amb aquest correu i te una
    contrasenya diferent a la que ha introduït.
    
    Si us plau, visiti la pàgina web del projecte i segueixi les instruccions.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
ca: Ja existeix un compte d'usuari amb aquest nom i te una
    contrasenya diferent a la que ha introduït.
    
    Si us plau, visiti la pàgina web del projecte i segueixi les instruccions.

en: An error has occurred;
    check the Event Log for details.
    
    Click Finish to close.
ca: Ha ocorregut un error;
    consulti el Registre d'Events per els detalls.
    
    Premi Finalitzar per tancar.

en: An internal server error has occurred.
ca: Ha ocorregut un error intern del servidor.

en: An internal server error has occurred.
ca: Ha ocorregut un error intern del servidor.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
ca: Una altra instància de %s ja s'està executant 
    en aquest equip.  Si us plau, seleccioneu un client per controlar-la.

en: Anytime
ca: En qualsevol moment

en: Application
ca: Aplicació

en: Application names must end with '%s'
ca: Els noms d'aplicació han d'acabar amb '%s'

en: Application:
ca: Aplicació:

en: Application: %s
ca: Aplicació: %s

en: Application: Not available
ca: Aplicació: No disponible

en: Applications to add
ca: Aplicacions per afegir

en: Are you already running %s?
ca: Ja està executant %s?

en: Are you already running this project?
ca: Està executant ja aquest projecte?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
ca: Està segur que vol avortar aquestes %d tasques?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
ca: Està segur que vol avortar el lliurament del fitxer '%s'?
    NOTA: Cancel·lant el lliurament invalidarà la tasca i
    no rebrà crèdit per ella.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
ca: Està segur de voler avortar aquesta tasca '%s'?
    (Progrés: %.1lf%%, Estat: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
ca: Està segur de voler avortar aquesta tasca '%s'?
    (Progrés: %s, Estat: %s)

en: Are you sure you want to display graphics on a remote machine?
ca: Està segur que desitja mostrar els gràfics en un ordinador remot?

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
ca: Està segur que vol eliminar el projecte '%s'?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
ca: Està segur que vol reiniciar el projecte '%s'?

en: Ask questions and report problems
ca: Feu preguntes i informeu dels problemes

en: Authorization failed connecting to running client.
ca: L'autorització ha fallat connectant amb el client en execució.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
ca: Ha fallat l'autorització en connectar amb el client en execució.
    Asseguri's d'iniciar aquest programa en el mateix directori que el client en execució.

en: Autodetect
ca: Auto detectar

en: Avg. work done
ca: Mitjana de la feina realitzada

en: BOINC Manager
ca: Administrador BOINC

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
ca: El sistema ha iniciat automàticament l'Administrador BOINC

en: BOINC data directory
ca: Directori de les dades de BOINC

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
ca: BOINC no ha pogut comunicar per Internet.
    Les raons més probables son:
    
    1) Problema de connectivitat.  Verifiqueu la vostra xarxa
    o la connexió per mòdem i premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    2) El programa tallafocs està bloquejant BOINC.
    Configureu el programa tallafocs per permetre que BOINC i
    l'Administrador BOINC comuniquin per el port 80,
    després premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    3) Esteu fent servir un servidor proxy.
    Premeu Següent per configurar els paràmetres proxy de BOINC.

en: BOINC leaves at least this amount of disk space free (in Gigabytes)
ca: BOINC deixa lliure al menys aquest espai en disc (en Gigabytes)

en: BOINC uses at most this percentage of total disk space
ca: BOINC utilitza com a mínim aquest percentatge del total d'espai en disc

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
ca: Infraestructura Oberta de Berkeley per la Computació en xarxa

en: C&onfirm password:
ca: C&onfirmi la contrasenya:

en: CPU benchmarks in progress
ca: Test de la CPU en progrés

en: CPU is busy
ca: La CPU està ocupada

en: CPU time
ca: Temps de CPU

en: CPU time at last checkpoint
ca: Temps de CPU en el darrer punt de control

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Categories:
ca: Catagories:

en: Check the email address and password, and try again.
ca: Verifiqui l'adreça de correu electrònic i contrasenya, i provi-ho de nou.

en: Check the username and password, and try again.
ca: Verifiqui el nom d'usuari i contrasenya, i provi-ho de nou.

en: Choose a &password:
ca: Escolleixi una &contrasenya:

en: Choose a project
ca: Esculli un projecte

en: Choose an account manager
ca: Esculli un administrador de comptes

en: Clear
ca: Netejar

en: Click
ca: Clic

en: Click Clear to restore web-based settings.
ca: Prem Netejar per restaurar la configuració basada en web.

en: Click Finish to close.
ca: Premi Finalitzar per tancar.

en: Click OK to set preferences.
ca: Prem OK per confirmar preferències.

en: Click to show project graphics
ca: Prémer per mostrar els gràfics del projecte

en: Client configuration excludes
ca: La configuració del client exclou

en: Close
ca: Tancar

en: Close the %s window
ca: Tancar la finestra %s

en: Commands
ca: Ordres

en: Common questions
ca: Preguntes freqüents

en: Communicating with %s.
ca: Establint comunicació amb %s.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
ca: Establint comunicació amb el client BOINC.  Esperi si us plau ...

en: Communicating with project
    Please wait...
ca: Comunicant amb el projecte
    Si us plau, esperi...

en: Communicating with project.
ca: Establint comunicació amb el servidor.

en: Communicating with server.
ca: Establint comunicació amb el servidor.

en: Communication deferred
ca: Comunicació posposada

en: Computation error
ca: Error de computació

en: Computer ID
ca: ID de l'ordinador

en: Computing &preferences...
ca: &Preferències de computació...

en: Computing allowed
ca: Computació disponible

en: Computing is enabled
ca: La computació està habilitada

en: Computing is suspended -
ca: La computació està suspesa -

en: Configure computing preferences
ca: Configurar les preferències de computació

en: Configure display options and proxy settings
ca: Configureu les opcions de visualització i la configuració de proxy

en: Confirm before connecting to internet
ca: Confirmar abans de connectar a internet

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Connect options
ca: Opcions de connexió

en: Connect to another computer running %s
ca: Connectar a un altre ordinador executant %s

en: Connect to internet only between:
ca: Connectar a internet només entre:

en: Connect via HTTP proxy server
ca: Connectar utilitzant un servidor proxy HTTP

en: Connect via SOCKS proxy server
ca: Connectar utilitzant un servidor proxy SOCKS

en: Connected
ca: Connectat

en: Connected to %s (%s)
ca: Connectat a %s (%s)

en: Connecting to %s
ca: Connectant a %s

en: Connecting to client
ca: Connectant amb el client

en: Connections
ca: Connexions

en: Copy &All
ca: &Copiar-ho Tot

en: Copy &Selected
ca: Copiar els &seleccionats

en: Copy all messages
ca: Copiar tots els missatges

en: Copy all the messages to the clipboard.
ca: Copiar tots els missatges al porta papers.

en: Copy selected messages
ca: Copiar els missatges seleccionats

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
ca: Copiar els missatges seleccionats al porta papers. Pot seleccionar diversos missatges prement les tecles shift o control mentre prem en els missatges.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
ca: Copiar els missatges seleccionats al porta papers. Pot seleccionar diversos missatges prement les tecles shift o control mentre prem en els missatges.

en: Copying all messages to the clipboard...
ca: Copiar tots els missatges al porta papers...

en: Copying selected messages to the clipboard...
ca: Copiant els missatges seleccionats al porta papers...

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
ca: Correspondència amb els administradors i altres usuaris en el taulers de missatges de Einstein@Home

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
ca: Correspondència amb altres usuaris en els taulers de missatges de SETI@home

en: Credit
ca: Crèdit

en: Current status of the Einstein@Home server
ca: Estat actual del servidor de Einstein@Home

en: Day-of-week override:
ca: Horari preferit dels dies de la setmana. Aquesta selecció és la que s'aplicarà:

en: Deadline
ca: Temps límit

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Connection:
ca: Connexió per defecte:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
ca: Eliminar tots els fitxers i tasques associades amb aquest projecte, i obtenir tasques noves.  Abans podeu actualitzar el projecte per informar de les tasques finalitzades.

en: Device Profiles
ca: Perfils de Dispositius

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
ca: Paràmetres de trucada i Xarxa Privada Virtual

en: Directory
ca: Directori

en: Directory containing the BOINC Client executable
ca: Directori que conté l'executable del Client BOINC

en: Disconnect when done
ca: Desconnectar en finalitzar

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Disk
ca: Disc

en: Disk usage
ca: Utilització de disc

en: Disk usage by BOINC projects
ca: Espai del disc usat per els projectes BOINC

en: Display diagnostic messages.
ca: Mostrar els missatges de diagnòstic.

en: Display disk usage
ca: Mostrar la utilització de disc

en: Display notices
ca: Mostra anuncis

en: Display projects
ca: Mostrar els projectes

en: Display statistics
ca: Mostrar les estadístiques

en: Display tasks
ca: Mostrar les tasques

en: Display the advanced (accessible) graphical interface.
ca: Mostrar la interfície gràfica avançada (accessible).

en: Display the advanced graphical interface.
ca: Mostrar la interfície gràfica avançada.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
ca: Mostrar el diàleg de sortida en finalitzar l'administrador.

en: Display the simple graphical interface.
ca: Mostrar la interfície gràfica senzilla.

en: Display transfers
ca: Mostrar els lliuraments

en: Do all pending network communication
ca: Executar les comunicacions pendents per xarxa

en: Do network communication
ca: Establir comunicació per xarxa

en: Do work after idle for:
ca: Fer feina després d'estar inactiu durant:

en: Do work only between:
ca: Fer feina només entre:

en: Do work while on battery?
ca: Fer feina mentre funcioni en bateries?

en: Do you really want to cancel?
ca: Realment vol cancel·lar?

en: Do you really want to clear all local preferences?
ca: Està segur d'eliminar totes les preferències locals?

en: Do you really want to clear all local preferences?
    (This will not affect exclusive applications.)
ca: Do you really want to clear all local preferences?
    (Això no afectarà a les aplicacions exclusives.)

en: Don't fetch new tasks for this project.
ca: No obtenir noves tasques per aquest projecte.

en: Don't fetch tasks for
ca: No obtenir tasques per

en: Don't get new tasks for this project.
ca: No obtenir noves tasques per aquest projecte.

en: Don't request more work
ca: No demanar més feina

en: Don't show this dialog again.
ca: No tornar a mostrar aquesta finestra.

en: Don't use proxy for:
ca: No utilitzar un proxy per:

en: Download
ca: Descarregar

en: Download failed
ca: La descàrrega ha fallat

en: Downloading
ca: Descarregant

en: Downloading work from the server.
ca: Descarregant feina des del servidor.

en: Duration correction factor
ca: Durada del factor de correcció

en: E&xit
ca: &Sortir

en: E&xit %s
ca: &Tancar %s

en: Einstein status
ca: Estat de Einstein

en: Elapsed
ca: Transcorregut

en: Elapsed Time
ca: Temps transcorregut

en: Elapsed Time:
ca: Temps Transcorregut:

en: Elapsed time
ca: Temps transcorregut

en: Elapsed: %s
ca: Transcorregut: %s

en: Email address already in use
ca: L'adreça de correu ja està en ús

en: Enable Manager exit dialog?
ca: Activar el diàleg de sortida de l'administrador?

en: Ended
ca: Finalitzat

en: Error: invalid state '%d'
ca: Error: estat incorrecte '%d'

en: Estimated computation size
ca: Càlcul estimat de computació

en: Estimated time remaining
ca: Temps estimat que resta

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
ca: Registre d'Esdeveniments...	 Ctrl+Shift+E

en: Every day between hours of
ca: Cada dia entre les hores

en: Exit %s
ca: Tancar %s

en: Failed to add account manager
ca: Ha fallat afegir l'administrador de comptes

en: Failed to add project
ca: No s'ha pogut afegir el projecte

en: Failed to remove account manager
ca: Ha fallat l'eliminació de l'administrador de comptes

en: Failed to update account manager
ca: Ha fallat l'actualització de l'administrador de comptes

en: Fetching notices; please wait...
ca: Obtenint noticies, si us plau esperi...

en: File
ca: Fitxer

en: File downloads deferred for
ca: Descàrrega de fitxers posposada durant

en: File uploads deferred for
ca: Lliurament de fitxers posposada durant

en: Filtering messages...
ca: Filtrant missatges...

en: Find login information
ca: Obtenir informació d'inici de sessió

en: For additional settings, select Computing Preferences in
ca: Per altres paràmetres, selecciona Preferències de Computació a

en: For advanced options, refer to
ca: Per a les opcions avançades, vegeu

en: Forgot your password?
ca: Ha oblidat la contrasenya?

en: Fraction done
ca: Fracció realitzada

en: Friday
ca: Divendres

en: From:
ca: De:

en: GEO-600 project
ca: Projecte GEO-600

en: GPU computing is enabled
ca: La computació de la GPU està disponible

en: GPU computing is suspended -
ca: La computació de la GPU està suspesa -

en: GPU missing,
ca: GPU inexistent,

en: GPU suspended -
ca: GPU suspesa -

en: GUI RPC port number
ca: GUI RPC nombre de port

en: General options
ca: Opcions generals

en: Get current settings from %s
ca: Obtenir la configuració actual des de %s

en: Get help for climateprediction.net
ca: Obtingui ajuda per a climateprediction.net

en: Get help with %s
ca: Obtenir ajuda amb %s

en: Gigabytes disk space
ca: Gigabytes de espai en disc

en: Gigabytes disk space free
ca: Gigabytes d'espai en disc lliure

en: Global Statistics
ca: Estadístiques Globals

en: HTTP Proxy
ca: Proxy HTTP

en: HTTP Proxy Server Configuration
ca: Configuració del Servidor Proxy HTTP

en: HTTP proxy
ca: Proxy HTTP

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide %s
ca: Amaga %s

en: Hide Others
ca: Amaga Altres

en: Hide project list
ca: Amaga la llista de projectes

en: Host
ca: Ordinador central

en: Host Average
ca: Mitjana de l'Ordinador

en: Host Total
ca: Total de l'Ordinador

en: Host location
ca: Ubicació dl'ordinador central

en: Host name or IP address
ca: Nom de host o adreça IP

en: Host name:
ca: Nom ordinador:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
ca: Quants cops ha de recordar-li BOINC les notícies noves?

en: I agree to the terms of use.
ca: Accepto les condicions d'ús.

en: I do not agree with the terms of use.
ca: No accepto les condicions d'ús.

en: Identify your account at %s
ca: Identifiqui el seu compte a %s

en: If possible, add projects at the
    %s web site.
    
    Projects added via this wizard will not be
    listed on or managed via %s.
ca: Si és possible, afegeixi projectes en la
    pàgina web %s.
    
    Els projectes afegits amb aquest assessor no seran
    mostrats o administrats amb %s.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
ca: Si encara no s'ha registrat en aquest administrador de comptes,
    si us plau faci-ho abans de continuar.  Premi el següent accés per
    registrar-se o recuperar la contrasenya que ha oblidat.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
ca: Si deixeu d'utilitzar %s,
    els vostres projectes continuaran,
    però els haureu de administrar manualment.
    
    Desitja finalitzar la utilització de %s?

en: In addition, maintain enough tasks for up to this many days
ca: A més, mantenir les tasques suficients per tenir-lo actiu molts dies

en: Info about your Team
ca: Informació respecte de l'equip

en: Info about your team
ca: Informació respecte al seu equip

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
ca: Clau de Compte invàlida; si us plau entri una Clau de Compte vàlida

en: Invalid URL
ca: URL incorrecte

en: Invalid email address; please enter a valid email address
ca: Compte de correu incorrecte; si us plau, introdueixi un compte de correu vàlid

en: KBytes/sec.
ca: KBytes/seg.

en: LIGO project
ca: Projecte LIGO

en: Language:
ca: Idioma:

en: Last update: %.0f days ago
ca: Darrera actualització: fa %.0f dies

en: Launch another %s
ca: Iniciar un altre %s

en: Launch another instance of %s...
ca: Inicieu una altra instància de %s...

en: Launching browser...
ca: Activant el navegador...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
ca: Aprendre respecte del projectes controlats per la World Community Grid

en: Leave applications in memory while suspended
ca: Deixar les aplicacions en memòria mentre estan en suspens

en: Leave at least
ca: Deixar al menys

en: Leave these blank if not needed
ca: Deixar en blanc si no es necessita

en: Licensing and copyright information.
ca: Informació de la llicència i copyright.

en: Login Failed.
ca: Ha Fallat la Identificació.

en: Master URL
ca: URL principal

en: Max additional work buffer
ca: Màxim buffer addicional de treball

en: Maximum download rate
ca: Màxima taxa de descàrrega

en: Maximum upload rate
ca: Màxima taxa de càrrega

en: Memory usage
ca: Utilització de memòria

en: Message
ca: Missatge

en: Message boards
ca: Taulers de missatges

en: Messages
ca: Missatges

en: Messages from server:
ca: Missatges del servidor:

en: Minimum work buffer
ca: Buffer mínim de treball

en: Missing URL
ca: Falta la URL

en: Missing application
ca: Manca l'aplicació

en: Mode view
ca: Mode visual

en: Monday
ca: Dilluns

en: My Grid
ca: La meva graella

en: My Projects:
ca: Els meus projectes:

en: Name
ca: Nom

en: Name of application to add?
ca: Nom de l'aplicació per afegir?

en: Network activity always available
ca: Accés a la xarxa sempre disponible

en: Network activity based on preferences
ca: Accés a la xarxa basat en les preferències

en: Network activity is suspended -
ca: Activitat de xarxa suspesa -

en: Network activity suspended
ca: Suspès l'accés a la xarxa

en: Network communication failure
ca: Fallo en la comunicació per xarxa

en: Network is enabled
ca: La xarxa està activada

en: Network is suspended -
ca: La xarxa està suspesa -

en: Network usage allowed
ca: Es permet la utilització de la xarxa

en: New
ca: Nou

en: New page appended. Index = %i
ca: Afegida una nova pàgina. Índex = %i

en: New page inserted. Index = %i
ca: Inserida una nova pàgina. Índex = %i

en: News
ca: Novetats

en: No Internet connection
ca: No hi ha connexió a Internet

en: No new tasks
ca: No descarregar tasques noves

en: No work available to process
ca: No hi ha feina disponible a processar

en: Non CPU intensive
ca: Us no intensiu de la CPU

en: Not Available
ca: No Disponible

en: Not available
ca: No disponible

en: Not connected to a client.
ca: No connectat a cap client.

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
ca: No s'utilitza: solució per l'informe d'error al XCode 4.2

en: Notice List
ca: Llista de notícies

en: Notice reminder interval:
ca: Interval recordatori de notificacions:

en: Notices
ca: Notícies

en: Now using account manager
ca: Ara està utilitzant el gestor de comptes

en: Nvidia GPU Supported
ca: Nvidia GPU Suportada

en: Old Page Index = %i
ca: Índex de la pàgina antiga = %i

en: On multiprocessor systems, use at most
ca: En equips multi-processador, utilitzar com a màxim

en: OnDropTarget: index by HitTest = %i
ca: OnDropTarget: índex per HitTest = %i

en: One or more items failed to load from the Internet.
ca: Ha fallat la càrrega d'un o més elements des d'Internet.

en: One project
ca: Un projecte

en: Only after computer has been idle for
ca: Només després de que l'ordinador hagi estat inactiu uns

en: Open %s Web...
ca: Obrir la pàgina web %s...

en: Open %s...
ca: Obrir %s...

en: Open a window to set your preferences
ca: Obrir la per actualitzar les preferències

en: Open a window to view messages
ca: Obrir la finestra per veure els missatges

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
ca: Obrir una finestra per veure les notícies del's projectes o BOINC

en: Options
ca: Opcions

en: Organization:
ca: Organització:

en: Other options
ca: Altres opcions

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paused
ca: En pausa

en: Paused: Application start delayed
ca: Aturat: Inici de l'aplicació ajornada

en: Paused: Benchmarks running
ca: En pausa: Executant test rendiment

en: Paused: Computer on battery
ca: En pausa: Ordinador funcionant amb bateries

en: Paused: Other work running
ca: En pausa: Hi ha altres tasques en execució

en: Paused: Time of Day
ca: En pausa: Canviar Hora

en: Paused: User active
ca: En pausa: Usuari actiu

en: Paused: User initiated.  Click 'Resume' to continue
ca: En pausa: Usuari iniciat.  Premi 'Continuar' per a continuar

en: Pie Ctrl
ca: Ctrl de Pastis

en: Please connect to the Internet and try again.
ca: Si us plau connecti's a Internet i provi-ho de nou.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
ca: Si us plau, descarregueu i instal l'aplicació CoRD des de http://cord.sourceforge.net

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
ca: Si us plau, entri la informació del seu compte
    (per crear un compte, visiti la pàgina web del projecte)

en: Please read the following terms of use:
ca: Si us plau, llegeixi les següents condicions d'ús:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
ca: Si us plau especifiqui la URL.
    Per exemple:
    http://www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
ca: Si us plau especifiqui la URL.
    Per exemple:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
ca: Si us plau entri una clau de compte per continuar.

en: Please specify an email address
ca: Si us plau entri el seu compte de correu

en: Please wait...
ca: Si us plau, esperi...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
ca: Obre un menú d'ordres per aplicar al projecte %s

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
ca: Obre un menú d'ordres per aplicar a aquesta tasca

en: Pop up a menu of websites for project %s
ca: Obre un menú dels llocs web del projecte %s

en: Preferences…
ca: Preferències…

en: Process ID
ca: ID del procés

en: Processing Suspended.
ca: Procés en suspens.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
ca: Procés en suspens:  Executant Test de Rendiment.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
ca: Procés en suspens:  Execució En Bateries.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
ca: Procés en suspens:  Canviar Hora.

en: Processing Suspended:  User Active.
ca: Procés en suspens:  Usuari Actiu.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
ca: Procés en suspens:  L'usuari ha aturat l'execució.

en: Progress
ca: Progrés

en: Project
ca: Projecte

en: Project Commands
ca: Comandaments del Projecte

en: Project List
ca: Llista de projectes

en: Project URL:
ca: &URL del projecte:

en: Project Web Pages
ca: Pàgines Web del Projecte

en: Project Website
ca: Lloc Web del Projecte

en: Project added
ca: Projecte afegit

en: Project details
ca: Detalls del projecte

en: Project ended - OK to remove
ca: Projecte finalitzat - OK per eliminar-lo

en: Project has no apps for
ca: El projecte no té aplicacions per

en: Project initialization
ca: Inicialització del projecte

en: Project not found
ca: Projecte no trobat

en: Project preference
ca: Projecte preferent

en: Project suspended by user
ca: Projecte suspès per l'usuari

en: Project temporarily unavailable
ca: Projecte temporalment no disponible

en: Project web pages
ca: Pàgines web del projecte

en: Projects
ca: Projectes

en: Projects:
ca: Projectes:

en: Properties
ca: Propietats

en: Properties of project
ca: Propietats del projecte

en: Properties of task
ca: Propietats de la tasca

en: Proxy configuration
ca: Configuració del proxy

en: Question
ca: Pregunta

en: Quit %s
ca: Sortir de %s

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
ca: Llegeixi una descripció detallada del salva pantalles de Einstein@Home

en: Read config files
ca: Llegiu els fitxers de configuració

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
ca: Llegiu la informació de configuració a cc_config.xml i qualsevol arxiu app_config.xml

en: Read local prefs file
ca: Llegir el fitxer de preferències locals

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
ca: Llegir les preferències des de global_prefs_override.xml.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
ca: Llegeixi la llista de preguntes freqüents de Einstein@Home

en: Ready to report
ca: A punt per informar

en: Ready to start
ca: A punt per començar

en: Received
ca: Rebut

en: Reconnecting to client.
ca: Tornant a connectar amb el client.

en: Remaining (estimated)
ca: Pendent (estimat)

en: Remaining (estimated): %s
ca: Pendent (estimat): %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
ca: Recordar aquesta opció i no mostrar aquesta finestra.

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove Project
ca: Eliminar el Projecte

en: Remove an application from this list
ca: Eliminar una aplicació d'aquesta llista

en: Remove this computer from account manager control.
ca: Eliminar aquest ordinador del administrador de comptes.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
ca: Eliminar aquest projecte.  Les tasques en execució es perdran (abans utilitzi 'Actualitzar' per informar de les tasques finalitzades).

en: Remove when tasks done
ca: Eliminar quan les tasques hagin finalitzat

en: Removing project...
ca: Eliminant el projecte...

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
ca: Informar de totes les tasques finalitzades, obtenir els darrers crèdits, i possiblement obtenir noves tasques.

en: Report deadline
ca: Data límit per informar

en: Report problems
ca: Informar de problemes

en: Requested by account manager
ca: Sol·licitat per l'administrador de comptes

en: Requested by project
ca: Sol·licitat per el projecte

en: Requested by user
ca: Sol.licitat per l'usuari

en: Required files not found on the server.
ca: Els fitxers sol·licitats no s'han trobat en el servidor.

en: Research
ca: Recerca

en: Research area:
ca: Àrea de recerca:

en: Reset Project
ca: Reiniciar el Projecte

en: Reset project
ca: Reiniciar el projecte

en: Resetting project...
ca: Reiniciant el projecte...

en: Resource share
ca: Compartició de recursos

en: Resources
ca: Recursos

en: Resume
ca: Continuar

en: Resume Computing
ca: Restaurar la computació

en: Resume GPU
ca: Continuar GPU

en: Resume activity
ca: Continuar activitat

en: Resume tasks for this project.
ca: Continuar les tasques d'aquest projecte.

en: Resume work for this task.
ca: Continuar la feina per aquesta tasca.

en: Resuming project...
ca: Continuant el projecte...

en: Resuming task...
ca: Continuar la tasca...

en: Retrieving current status
ca: Recuperant l'estat actual

en: Retrieving current status.
ca: Recuperant estat actual.

en: Retrieving system state; please wait...
ca: Recuperant l'estat del sistema; esperi si us plau...

en: Retry Now
ca: Re-intentar ara

en: Retry now
ca: Re intentar ara

en: Retry the file transfer now
ca: Re intentar ara la transferència d'arxius

en: Retrying transfer now...
ca: Re-intentar el lliurament ara...

en: Run CPU &benchmarks
ca: Executar les proves de la CPU

en: Run Manager at login?
ca: Executar l'administrador en iniciar?

en: Run based on &preferences
ca: Executar segons les &preferències

en: Run the BOINC Manager when you log on.
ca: Executar l'administrador BOINC quan s'identifiqui en el sistema.

en: Running
ca: Executant

en: Running, high priority
ca: Executant, alta prioritat

en: Runs BOINC CPU benchmarks
ca: Executa les proves de la CPU de BOINC

en: S&top using %s...
ca: A&turar la utilització de %s...

en: SOCKS Proxy
ca: Proxy SOCKS

en: SOCKS Proxy Server Configuration
ca: Configuració del Servidor Proxy SOCKS

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Scheduler RPC deferred for
ca: La programació RPC s'ha ajornat durant

en: Scheduler call in progress
ca: Petició programada en execució

en: Scheduler request in progress
ca: Petició programada en execució

en: Scheduler request pending
ca: Petició programada en espera

en: Scheduling
ca: Planificant

en: Scheduling priority
ca: Planificació prioritària

en: Screensaver info
ca: Informació del salva pantalles

en: Search for help in our help system
ca: Cercar ajuda en el nostre sistema d'ajuda

en: Select a project to access with the controls below
ca: Seleccioneu un projecte per a l'accés amb els controls de baix

en: Select a task to access
ca: Seleccioneu una tasca per accedir-hi

en: Select computer...
ca: Seleccioni un ordinador...

en: Select the appearance of the user interface.
ca: Seleccionar l'aparença de la interfície d'usuari.

en: Server:
ca: Servidor:

en: Services
ca: Serveis

en: Show All
ca: Mostra Tot

en: Show VM Console
ca: Mostrar la consola de la VM

en: Show VM Console in a window.
ca: Mostra la consola de la VM en una finestra.

en: Show active tasks
ca: Mostrar les tasques actives

en: Show all &messages
ca: Mostrar &tots els missatges

en: Show all messages
ca: Mostrar tots els missatges

en: Show all projects, one chart per project
ca: Mostrar tots els projectes, una gràfica per projecte

en: Show all tasks
ca: Mostrar totes les tasques

en: Show all tasks.
ca: Mostrar totes les tasques.

en: Show application graphics in a window.
ca: Mostrar els gràfics de l'aplicació en una finestra.

en: Show average credit for host
ca: Mostrar el crèdit mitjà de l'ordinador

en: Show average credit for user
ca: Mostrar el crèdit mitjà de l'usuari

en: Show chart for next project
ca: Mostrar la gràfica del projecte següent

en: Show chart for previous project
ca: Mostrar gràfica del projecte anterior

en: Show graphics
ca: Mostrar els gràfics

en: Show host average
ca: Mostrar la mitjana de l'ordinador

en: Show host total
ca: Mostrar el total de l'ordinador

en: Show information about %s
ca: Mostrar la informació de %s

en: Show information about BOINC and %s
ca: Mostrar la informació de BOINC i %s

en: Show information about the %s
ca: Mostrar la informació de %s

en: Show messages for all projects
ca: Mostrar els missatges de tots els projectes

en: Show messages for all projects.
ca: Mostrar els missatges de tots els projectes.

en: Show one chart with all projects
ca: Mostrar una gràfica amb tots els projectes

en: Show one chart with selected project
ca: Mostrar la gràfica del projecte seleccionat

en: Show one chart with sum of projects
ca: Mostrar una gràfica amb tots els projectes sumats

en: Show only active tasks.
ca: Mostrar només les tasques actives.

en: Show only the messages for the selected project
ca: Mostrar només el missatges del projecte seleccionat

en: Show only the messages for the selected project.
ca: Mostrar només el missatges del projecte seleccionat.

en: Show only this project
ca: Mostrar només aquest projecte

en: Show project details.
ca: Mostrar els detalls del projecte.

en: Show project list
ca: Mostrar la llista de projectes

en: Show task details.
ca: Mostrar els detalls de la tasca.

en: Show total credit for host
ca: Mostrar el crèdit total de l'ordinador

en: Show total credit for user
ca: Mostrar els crèdits totals de l'usuari

en: Show user average
ca: Mostrar la mitjana de l'usuari

en: Show user total
ca: Mostrar el total de l'usuari

en: Showing VM console for task...
ca: Mostrant consola de la VM per a la tasca...

en: Showing graphics for task...
ca: Mostrant els gràfics de la tasca...

en: Shut down connected client...
ca: Aturar el client connectat...

en: Shut down the currently connected client
ca: Aturar el client actualment connectat

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
ca: &Vista Senzilla...	 Ctrl+Shift+V

en: Size
ca: Mida

en: Skin
ca: Aspecte

en: Skip image file verification
ca: Ometre la verificació del fitxer

en: Snooze
ca: Becaina

en: Snooze GPU
ca: Becaina de la GPU

en: Speed
ca: Velocitat

en: Starting client
ca: Iniciant client

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
ca: Iniciar BOINC de manera que només la icona de la barra de tasques sigui visible

en: Startup BOINC with these optional arguments
ca: Iniciar BOINC amb aquests arguments opcionals

en: State
ca: Estat

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Stop BOINC network activity
ca: Aturar l'accés de BOINC a la xarxa

en: Stop GPU work regardless of preferences
ca: Aturar les tasques de la GPU tot i les preferències

en: Stop all activity
ca: Aturar tota activitat

en: Stop running tasks when exiting the %s
ca: Aturar l'execució de tasques en sortir de %s

en: Stop work regardless of preferences
ca: Aturar les tasques tot i les preferències

en: Summary statistics for World Community Grid
ca: Resum estadístiques de World Community Grid

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Supported systems:
ca: Sistemes compatibles:

en: Suspend
ca: Suspendre

en: Suspend Computing
ca: Suspendre la computació

en: Suspend GPU
ca: Suspendre la GPU

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
ca: Suspendre l'ús del processador i de la xarxa quan aquestes aplicacions s'estan executant:

en: Suspend tasks for this project.
ca: Suspendre les tasques d'aquest projecte.

en: Suspend this task.
ca: Suspendre aquesta tasca.

en: Suspend work for this result.
ca: Suspendre la feina per aquest resultat.

en: Suspend work for this task.
ca: Aturar el treball d'aquesta tasca.

en: Suspended -
ca: Suspès -

en: Suspended by user
ca: Suspès per l'usuari

en: Suspended via GUI
ca: Aturat via GUI

en: Suspending project...
ca: Suspenent el projecte...

en: Suspending task...
ca: Suspendre la tasca...

en: Switch between applications every
ca: Canviar entre aplicacions cada

en: Switch to the BOINC advanced view
ca: Canviar a la vista avançada de BOINC

en: Synchronize
ca: Sincronitzar

en: Synchronize projects with account manager system
ca: Sincronitzar els projectes amb el sistema de l'administrador de comptes

en: Task Commands
ca: Ordres de la tasca

en: Task suspended by user
ca: Tasca suspesa per l'usuari

en: Tasks
ca: Tasques

en: Tasks checkpoint to disk at most every
ca: Actualitzar els punts de control de les tasques cada

en: Tasks:
ca: Tasques:

en: Team
ca: Equip

en: Team name
ca: Nom de l'equip

en: Telling project to allow additional task downloads...
ca: Informant al projecte que es poden descarregar noves tasques...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
ca: Informant al projecte de no es volen descarregar noves tasques...

en: Terms of Use
ca: Condicions d'ús

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
ca: El client %s ha finalitzat 3 vegades de forma inesparda en els darrers %d minuts.
    Desitja iniciar-lo un cop més?

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
ca: L'idioma de %s ha estat canviat.  Per tal de que el canvi tingui efecte, heu de tornar a iniciar %s.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
ca: La URL que ha subministrat no es correspon amb un compte basat en un
    administrador BOINC.
    
    Si us plau verifiqui la URL i provi-ho de nou.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
ca: La URL que ha subministrat no es correspon amb un projecte basat en BOINC.
    
    Si us plau verifiqui la URL i provi-ho de nou.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
ca: The World Community Grid - BOINC no ha pogut establir comunicació
    per Internet. Les raons més probables son:
    
    1) Problema de connectivitat.  Verifiqueu la vostra xarxa o la connexió per mòdem
    i després premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    2) El programa tallafocs està bloquejant el programa The World Community
    Grid - BOINC.  Configureu el programa tallafocs per permetre
    que BOINC i BOINC-Manager comuniquin per el port 80 i el port 443,
    després premeu Enrere per intentar-ho de nou.
    
    3) Esteu fent servir un servidor proxy.
    Premeu Següent per configurar els paràmetres proxy de BOINC.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
ca: L'administrador de comptes no està disponible temporalment.
    
    Si us plau, provi-ho mes tard.

en: The home page of the GEO-600 project
ca: Pàgina del projecte GEO-600

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
ca: Pàgina del projecte Observatori de Interferometria d'Ones Gravitacionals (LIGO)

en: The minimum email address length for this account manager is 1. Please enter a different email address.
ca: La longitud de l'adreça de correu electrònic mínima per aquest gestor de comptes es d'1. Introduïu una adreça de correu electrònic diferent.

en: The minimum email address length for this project is 1. Please enter a different email address.
ca: La longitud de l'adreça de correu electrònic mínima per aquest projecte és d'1. Introduïu una adreça de correu electrònic diferent.

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please enter a different password.
ca: La longitud mínima per aquest administrador de comptes es %d. Si us plau, entri una contrasenya diferent.

en: The minimum password length for this project is %d. Please enter a different password.
ca: La longitud mínima de la contrasenya per aquest projecte es %d. Si us plau, entri una contrasenya diferent.

en: The minimum username length for this account manager is 1. Please enter a different username.
ca: La longitud mínima per aquest nom d'usuari administrador de comptes és 1. Si us plau, introduïu un nom d'usuari diferent.

en: The minimum username length for this project is 1. Please enter a different username.
ca: Per aquest projecte la longitud mínima del nom d'usuari és d'1. Si us plau, introduïu un nom d'usuari diferent.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
ca: La contrasenya i la confirmació no son iguals. Si us plau entri-les de nou.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
ca: La contrasenya proporcionada és incorrecte, si us plau intenti-ho de nou.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
ca: El Projecte no està disponible temporalment.
    
    Si us plau, provi-ho mes tard.

en: There are new notices - click to view.
ca: Hi ha noves comunicacions - feu clic per veure-les.

en: There are no notices at this time.
ca: No hi han notícies en aquest moment.

en: There are over 30 BOINC-based projects
    doing research in many areas of science,
    and you can volunteer for as many of them as you like.
    You can add a project directly,
    or use an 'Account Manager' web site to select projects.
ca: Hi ha més de 30 projectes basats en BOINC
    fent recerca en moltes àrees de la ciència,
    i pot ser voluntari per a tants d'ells com vulgui.
    Pot unir-se directament a un projecte,
    o utilitzar un 'Administrador de comptes' per seleccionar els projectes.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
ca: Aquest quadre de diàleg controla les preferències només d'aquest equip.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
    Click OK to set preferences.
    Click Clear to restore web-based settings (except exclusive apps).
ca: Aquest finestra controla les preferències només d'aquest ordinador.
    Premi OK per confirmar les preferències.
    Premi Netejar per restaurar les preferències basades en la web (excepte les aplicacions exclusives).

en: This panel contains graphs showing user totals for projects
ca: Aquest panell conté gràfics que mostren els totals dels projectes de l'usuari

en: This project has been successfully added.
ca: Aquest projecte ha estat afegit amb èxit.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
ca: Aquest projecte en aquest moments no accepta nous comptes.
    El pot afegir només si ja disposa d'un compte.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
ca: Aquest projecte poder no te feina per al seu ordinador.  Vol afegir-lo de totes maneres?

en: This task's progress
ca: Progrés d'aquesta tasca

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
ca: Això aturarà %s i les seves tasques fins que el programa
    %s o el protector de pantalla %s s'executin de nou.
    
    La majoria de vegades, es millor tancar la finestra de %s en lloc
    de finalitzar l'aplicació; això permetrà %s executar les seves tasques
    en els períodes de temps que ha seleccionat en les seves preferències.

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time
ca: Hora

en: Time Remaining:
ca: Temps per Finalitzar:

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
ca: Per escollir un projecte, premi el seu nom o introdueixi la seva URL a continuació.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
ca: Per escollir un administrador de comptes, premi el seu nom o 
    introdueixi la seva URL a continuació.

en: To continue, click Next.
ca: Per continuar, prémer Següent.

en: To fetch work
ca: Per obtenir feina

en: To report completed tasks
ca: Per informar sobre les tasques completades

en: To send trickle-up message
ca: Per enviar un missatge

en: Total disk usage
ca: Espai usat del total del disc

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
ca: &Lliuraments	Ctrl+Shift+X

en: Transfer at most
ca: Transferir com a molt

en: Transfers
ca: Lliuraments

en: Trickle up message pending
ca: Degoteig de dades pendent

en: Trickle-up pending
ca: Informació pendent

en: Try to maintain enough tasks to keep busy for this many days
ca: Intenti mantenir suficients tasques per mantenir-lo ocupat durant molts dies

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Unable to connect to the core client
ca: Impossible connectar amb el client

en: Unknown reason
ca: Raó desconeguda

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update account manager
ca: Actualitzar el administrador de comptes

en: Update completed.
ca: Actualització finalitzada.

en: Update from %s completed.
ca: Actualització des de %s finalitzada.

en: Update your device settings
ca: Actualitzar els paràmetres dels seus dispositius

en: Updating charts...
ca: Actualitzant les gràfiques...

en: Updating project...
ca: Actualitzant el projecte...

en: Upload
ca: Pujar

en: Upload failed
ca: La càrrega ha fallat

en: Uploading
ca: Carregant

en: Use GPU always
ca: Utilitzeu sempre la GPU

en: Use GPU based on preferences
ca: Utilitzar la GPU basant-se en les preferències

en: Use GPU while computer is in use
ca: Utilitzar la GPU mentre l'ordinador està en us

en: Use a BOINC Account Manager
ca: Utilitzar un administrador de comptes de BOINC

en: Use account manager
ca: Utilitzar l'administrador de comptes

en: Use at most
ca: Utilitzar com a màxim

en: Use entire area for graphs
ca: Utilitzeu tota l'espai per els gràfics

en: Use no more than:
ca: No utilitzar més de:

en: User
ca: Usuari

en: User Average
ca: Mitjana de l'Usuari

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: User Total
ca: Total de l'Usuari

en: User name
ca: Nom del usuari

en: Username already in use
ca: Aquest nom d'usuari ja està en ús

en: Uses smaller area for graphs
ca: Utilitza un àrea més petita per als gràfics

en: Validation Error
ca: Error de validació

en: Validation conflict
ca: Verificació fallida

en: Version:
ca: Versió:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
ca: Veure la llista de tots els ordinadors en els que vostè està executant Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
ca: Veure la llista de tots els ordinadors en els que vostè està executant SETI@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
ca: Veure i modificar el perfil i preferències del seu compte a Einstein@Home

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
ca: Veure i modificar el perfil i preferències del seu compte a SETI@home

en: View information about your team
ca: Veure la informació sobre el seu equip

en: View your account information and credit totals
ca: Veure la informació del seu compte i crèdits totals

en: View your account information, credits, and trickles
ca: Veure la informació del seu compte, crèdits i preguntes

en: View your last week (or more) of computational results and work
ca: Veure la seva darrera setmana (o més) de resultats i treballs de computació

en: Virtual memory size
ca: Grandària de la memòria virtual

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
ca: Voluntariat per a tots o algun dels més de 30 projectes en moltes àrees de la ciència

en: Waiting for memory
ca: Esperant memòria

en: Waiting for shared memory
ca: Esperant memòria compartida

en: Waiting to contact project servers.
ca: Esperant contactar amb els servidors del projecte.

en: Waiting to run
ca: Esperant per executar

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
ca: No podem actualitzar automàticament la informació
    del seu compte.
    
    Si us plau premi l'accés 'Obtenir informació d'inici de sessió'
    per saber el que ha de posar en els camps adreça de correu i
    contrasenya.

en: Web site:
ca: Pàgina web:

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Welcome to %s!
ca: Benvingut a %s!

en: What language should BOINC use?
ca: Quin idioma ha d'utilitzar BOINC?

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
ca: Quan premi Finalitzar, el seu navegador obrirà la pàgina on
    podrà establir el seu nom de compte i les preferències.

en: While computer is in use
ca: Mentre l'ordinador està en us

en: While computer is on batteries
ca: Mentre l'ordinador utilitza les bateries

en: While processor usage is less than
ca: Mentre la utilització del processador és inferior a

en: Will remove when tasks done
ca: S'eliminarà quan les tasques hagin finalitzat

en: Won't get new tasks
ca: No es desitgen noves tasques

en: Work done
ca: Feina finalitzada

en: Work done for this project
ca: Treball realitzat per aquest projecte

en: Working set size
ca: Grandària del bloc de treball

en: Workunit name
ca: Nom de la feina

en: You already added this project. Please choose a different project.
ca: Ja va afegir aquest projecte. Si us plau esculli un projecte diferent.

en: You are now using %s to manage accounts.
ca: Està fent servir %s per administrar els comptes.

en: You are now using this account manager.
ca: Ara està fent servir aquest administrador de comptes.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    
    To run %s as this user, please:
      - reinstall %s answering "Yes" to the question about
         non-administrative users
     or
      - contact your administrator to add you to the 'boinc_master'
         user group.
ca: En aquests moment no te autorització per gestionar el client.
    
    Per executar %s amb aquest usuari, si us plau:
      - reinstal·li %s i respongui "Si" a la pregunta sobre
         usuaris no-administradors
     o
      - contacti amb el seu administrador per afegir-lo al grup
         d'usuaris 'boinc_master'.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
ca: Actualment no està autoritzat per administrar el client.
    Si us plau posi's en contacte amb l'administrador per afegir-lo al grup local 'boinc_users'.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
ca: No te cap projecte. Si us plau, afegeixi un  projecte.

en: You have chosen to add a new volunteer computing project or change which projects
    you contribute to.
    
    Some of these projects are run and managed by World Community Grid, while others
    are run and managed by other researchers or organizations. The BOINC software
    can divide your spare processing power among any combination of projects.
    
    Alternatively, if you have registered with a BOINC Account Manager, you can use
    this to choose which projects to support.
    
    Please choose which type of change you would like to make:
ca: Has escollit afegir un nou projecte de computació voluntària o canviar els projectes
    en els que contribueixes.
    
    Alguns d'aquests projectes són administrats i manejats per World Community Grid, mentre que d'altres
    són executats i administrats per altres investigadors o organitzacions. El programari BOINC
    pot repartir la potència de processament entre qualsevol combinació de projectes.
    
    Alternativament, si s'ha registrat a un administrador de comptes de BOINC, pot utilitzar-lo
    per a triar quins projectes donar suport.
    
    Si us plau, esculli quin tipus de canvi que vol fer:

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
ca: Ha sol·licitat sortir de %s
    que li permet veure i administrar
    les tasques en execució en el seu ordinador.
    
    Si també desitja aturar l'execució de les tasques,
    triar entre les següents opcions:

en: Your account
ca: El vostre compte

en: Your computers
ca: Els seus ordinadors

en: Your preferences
ca: Les seves preferències

en: Your results
ca: Els seus resultats

en: Your statistics and settings
ca: Les seves estadístiques i paràmetres

en: Your team
ca: El seu equip

en: active
ca: actiu

en: always
ca: sempre

en: an exclusive app is running
ca: s'està executant una aplicació amb exclusivitat

en: and
ca: i

en: blank
ca: blanc

en: check box to specify hours for this day of week
ca: marcar la casella per especificar les hores per aquest dia de la setmana

en: check this if you want this computer to do work even when you're using it
ca: seleccioni aquesta opció si desitja que l'ordinador treballi mentre l'està utilitzant

en: check this if you want this computer to do work while it runs on batteries
ca: seleccioni-ho si desitja que l'ordinador realitzi feina mentre utilitza bateries

en: check this if you want your GPU to do work even when you're using the computer
ca: seleccioni aquesta opció si desitja utilitzar la GPU per fer feina al mateix temps que està utilitzant l'ordinador

en: check this if your Internet provider modifies image files
ca: seleccioni-ho si el seu proveïdor d'Internet modifica els fitxers

en: clear all local preferences and close the dialog
ca: netejar totes les preferències locals i tancar la finestra

en: climateprediction.net News
ca: Novetats de climateprediction.net

en: close the dialog without saving
ca: tancar la finestra sense guardar

en: computer is in use
ca: l'ordinador està en us

en: computer is not in use
ca: l'ordinador no està en us

en: days
ca: dies

en: default
ca: per defecte

en: disable BOINC security users and permissions
ca: desactivar la seguretat d'usuaris i permisos BOINC

en: disk and memory usage
ca: utilització de disc i memòria

en: do work only after you haven't used the computer for this number of minutes
ca: fer feina només després de no haver utilitzat l'ordinador en el següent nombre de minuts

en: every
ca: cada

en: exclusive applications
ca: aplicacions exclusives

en: failed
ca: ha fallat

en: for accessibility support, please select advanced from the view menu or type command shift a
ca: per donar suport a l'accessibilitat, si us plau, seleccioneu Opcions avançades al menú Veure o premeu shift-a

en: free, available to BOINC:
ca: lliure, disponible per BOINC:

en: free, not available to BOINC:
ca: lliure, no disponible per BOINC:

en: free:
ca: lliure:

en: if checked, BOINC hangs up when network usage is done
    (only relevant for dialup-connection)
ca: si està seleccionat, BOINC penja quan finalitza l'activitat de xarxa
    (només es vàlid per connexions telefòniques)

en: if checked, a confirmation dialog will be displayed before trying to connect to the Internet
ca: si està seleccionat, una finestra de confirmació es mostrarà abans d'intentar connectar a Internet

en: if checked, suspended work units are left in memory
ca: si està seleccionat, els treballs aturats es deixen en memòria

en: invalid float
ca: número decimal incorrecte

en: invalid input value detected
ca: detectat valor d'entrada incorrecte

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
ca: període de temps incorrecte, el format es HH:MM-HH:MM

en: invalid time, format is HH:MM
ca: hora incorrecte, el format es HH:MM

en: list headers
ca: llista de capçaleres

en: list is empty
ca: la llista està buida

en: list of %s
ca: llista de %s

en: list of %s is empty
ca: la llista de %s està buida

en: list of events
ca: llista d'events

en: list of events is empty
ca: la llista d'events està buida

en: list of projects or account managers
ca: llista de projectes o administradors de comptes

en: minimum length %d
ca: longitud mínima %d

en: minutes
ca: minuts

en: more...
ca: més...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
ca: estan permeses diverses instàncies de BOINC Manager

en: need disk space - check preferences
ca: necessitat d'espai en disc - comprovar les preferències

en: network bandwidth limit exceeded
ca: s'ha superat el límit d'ample de banda

en: network usage
ca: utilització de la xarxa

en: network usage start hour
ca: hora d'inici d'utilització de la xarxa

en: network usage stop hour
ca: hora de fi d'utilització de la xarxa

en: never
ca: mai

en: no projects: 0 bytes used
ca: cap projecte: 0 bytes utilitzats

en: of disk space
ca: de l'espai en disc

en: of the processor
ca: del processador

en: on batteries
ca: en bateries

en: pending
ca: pendent

en: percent (0 means no restriction)
ca: perntatge (0 significa sense restriccions)

en: processor usage
ca: utilització de processador

en: requested by operating system
ca: sol·licitat pel sistema operatiu

en: retry in
ca: re-intentar en

en: row %d of %d;
ca: fila %d de %d;

en: save all values and close the dialog
ca: guardar tots els valors i tancar la finestra

en: seconds
ca: segons

en: selected row %d of %d;
ca: fila %d seleccionada de %d;

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
ca: seleccioni el mode de depuració per activar els missatges d'error de l'administrador

en: shows the preferences web page
ca: mostra la pàgina web de les preferències

en: specify network usage start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
ca: especifiqui les hores de inici i fi d'ús de la xarxa en el format HH:MM-HH:MM

en: specify work start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
ca: especifiqui les hores de inici i fi de treball en el format HH:MM-HH:MM

en: start work at this time
ca: començar a fer feina a aquesta hora

en: starting up
ca: iniciant

en: stop work at this time
ca: aturar de fer feina a aquesta hora

en: suspend work if processor usage exceeds this level
ca: suspendre el treball si el processador excedeix aquest nivell

en: suspended
ca: suspès

en: the Advanced View.
ca: Vista Avançada.

en: the maximum disk space used by BOINC (in Gigabytes)
ca: màxim espai en disc utilitzat per BOINC (en Gigabytes)

en: time of day
ca: hora del dia

en: unknown reason
ca: raó desconeguda

en: used by BOINC:
ca: utilitzat per BOINC:

en: used by other programs:
ca: utilitzat per altres programes:

en: user request
ca: sol.licitud de l'usuari

en: wxWidgets Version:
ca: Versió wxWidgets:

en: yes
ca: si
