BOINC Manager 5.x - en to hu translation catalogue (841 entries)

en:  (Scheduler wait)
hu: (Ütemező vár)

en:  (Scheduler wait:
hu: (Ütemező vár:

en:  (Waiting for network access)
hu: (Várakozás hálózati hozzáférésre)

en:  (non-CPU-intensive)
hu:  (nem CPU igényes)

en:  (project backoff:
hu: (a projekt visszatartja:

en:  (suspended -
hu:  (felfüggesztve -

en:  at
hu: itt:

en:  work fetch deferral interval
hu: munkaletöltés újrapróbálási időköze

en:  work fetch deferred for
hu:  munka letöltése elhalasztva ennyi időre

en: % CPU time
hu: %-át használja a CPU időnek

en: % of page file (swap space)
hu: %-át használja a lapozófájlnak (swap terület)

en: % of the processors
hu: %-át használja a processzoroknak

en: % of total disk space
hu: %-át használja a teljes lemezterületnek

en: % when computer is idle
hu: % amikor a számítógép tétlen

en: % when computer is in use
hu: % ha a számítógép használatban van

en: %d hr %d min %d sec
hu: %d óra %d perc %d másodperc

en: %s &help
hu: %s &segítség

en: %s &website
hu: %s &weboldal

en: %s - Communication
hu: %s - Kommunikáció

en: %s - Connection Error
hu: %s - Hiba a kapcsolatban

en: %s - Connection Failed
hu: %s - A kapcsolódás sikertelen

en: %s - Connection Status
hu: %s - A kapcsolat állapota

en: %s - Daemon Start Failed
hu: %s - A kiszolgáló indítása sikertelen

en: %s - Event Log
hu: %s - Eseménynapló

en: %s - Exit Confirmation
hu: %s - Kilépés megerősítése

en: %s - Language Selection
hu: %s - Nyelv kiválasztása

en: %s - Network Status
hu: %s - Hálózati Állapot

en: %s - Notices
hu: %s - Értesítések

en: %s - Preferences
hu: %s - Beállítások

en: %s - Select Computer
hu: %s - Számítógép kiválasztása

en: %s - Shut down the current client...
hu: %s - A jelenlegi kliens leállítása...

en: %s - Stop using %s
hu: %s - %s használatának befejezése

en: %s - Unexpected Exit
hu: %s - Váratlan kilépés

en: %s Notices
hu: %s Megjegyzések

en: %s failed to connect to the Internet.
hu: %s nem tudott az internetre kapcsolódni.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
hu: %s nem tudott lekapcsolódni az internetről.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
hu: %s érzékelte, hogy kapcsolódott az internetre.
    Minden projekt frissítése, és az átvitelek újrapróbálása.

en: %s has successfully added %s
hu: %s sikeresen hozzáadva ehhez: %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
hu: %s sikeresen kapcsolódott az internetre.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
hu: %s sikeresen lekapcsolódott az internetről.

en: %s is connecting to the Internet.
hu: %s kapcsolódik az internetre.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
hu: %s nem tud kapcsolódni egy %s klienshez.
    Megpróbál újra kapcsolódni?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
hu: %s nem tud egy %s klienst elindítani.
    Kérjük, navigáljon a Vezérlőpult->Felügyeleti eszközök->Szolgáltatások helyre és indítsa el a  BOINC szolgáltatást.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please start the daemon and try again.
hu: %s nem tud elindítani egy %s klienst.
    Kérjük, indítsa el a kiszolgálót és próbálja újra.

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
hu: %s jelenleg nem kapcsolódik egy %s klienshez sem.Kérjük, használja a 'Haladó\Számítógép kiválasztása...' menüpontot egy %s klienshez való csatlakozáshoz.A helyi számítógép csatlakoztatásához a számítógépnév megadásánál használja a 'localhost' kifejezést.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
hu: A következőnek internetkapcsolatra van szüksége: %s.
    Csatlakozzon most?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
hu: A(z) %s tulajdonosi és hozzáférési jogai nincsenek megfelelően beállítva; kérjük, telepítse újra a(z) %s-t.
    (Hibakód %d

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
hu: %s leállítja a jelenleg kapcsolódott klienst,
    és javasol Önnek egy másik klienst, amihez csatlakozhat.

en: %s. Work done by %s: %0.2f
hu: %s. %s által elvégzett munka: %0.2f

en: %s; received from %s; on %s
hu: %s, érkezett innen: %s, ehhez: %s

en: %s; received on %s
hu: %s; érkezett ehhez: %s

en: &%s help
hu: &%s segítség

en: &About %s...
hu: %s &névjegye...

en: &Activity
hu: &Aktivitás

en: &Add project or account manager...
hu: &Projekt vagy fiókkezelő hozzáadása

en: &Add project...
hu: &Projekt hozzáadása...

en: &Cancel
hu: Mégsem

en: &Clear Default
hu: Alapértelmezett törlése

en: &Close
hu: &Bezárás

en: &Close Window
hu: &Ablak bezárása

en: &Disk usage	Ctrl+Shift+D
hu: &Lemezhasználat	Ctrl+Shift+D

en: &Email address:
hu: &Email cím:

en: &File
hu: &Fájl

en: &Finish
hu: Befejez

en: &Help
hu: &Segítség

en: &Next >
hu: Előre >

en: &Next project >
hu: &Következő projekt >

en: &No, new user
hu: &Nem, új felhasználó

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
hu: &Értesítések	Ctrl+Shift+N

en: &Options...
hu: &Opciók...

en: &Password:
hu: &Jelszó:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
hu: &Projektek	Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
hu: %s &bezárása

en: &Run always
hu: &Mindig fut

en: &Set Default
hu: Alapértelmezettként beállít

en: &Show only this project
hu: &Csak ezt a projektet mutassa

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
hu: &Statisztika	Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
hu: &Felfüggeszt

en: &Synchronize with %s
hu: &Szinkronizáció ezzel: %s

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
hu: &Feladatok	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Username:
hu: &Felhasználói név:

en: &View
hu: &Nézet

en: &Yes, existing user
hu: &Igen, létező felhasználó

en: '%s' does not contain a valid host name.
hu: "%s" nem tartalmaz érvényes gépnevet.

en: '%s' does not contain a valid path.
hu: "%s" nem tartalmaz érvényes útvonalat.

en: '%s' is already in the list.
hu: '%s' már a listában van.

en: '%s' is not an executable application.
hu: '%s' nem végrehajtható alkalmazás.

en: (Automatic Detection)
hu: (Automatikus felismerés)

en: (Unknown)
hu: (Ismeretlen)

en: (User Defined)
hu: (Felhasználó által megadott)

en: (no restriction if equal)
hu: óra között (ha megegyeznek, nincs korlátozva)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
hu: .
    Az aktivitás menüben tudja engedélyezni.

en: 0 (Run Always)
hu: 0 (mindig fut)

en: 1 day
hu: 1 nap

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: 1 week
hu: 1 hét

en: 6 hours
hu: 6 óra

en: ; column %d of %d;
hu: ; %d/%d oszlop

en: ; current sort column %d of %d; ascending order;
hu: ; rendezés a(z) %d/%d. oszlop szerint; növekvő sorrend;

en: ; current sort column %d of %d; descending order;
hu: ; rendezés a(z) %d/%d. oszlop szerint; csökkenő sorrend;

en: ; row %d of %d;
hu: ; %d/%d sor;

en: ; row %d;
hu: ; %d. sor;

en: ; selected row %d ;
hu: ; %d. sor kiválasztva ;

en: ; selected row %d of %d;
hu: ; %d/%d. sor kiválasztva

en: < &Back
hu: < Vissza

en: < &Previous project
hu: < E&lőző projekt

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
hu: Link az Einstein@Home probléma- és hibajelentések üzenőfalára

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
hu: A BOINC megfelelő futásához újraindítás szükséges.
    Kérjük, indítsa újra a számítógépét, majd próbálja újra.

en: A&dvanced
hu: &Haladó

en: ATI GPU Supported
hu: ATI GPU támogatva

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
hu: Jelen csomag eldobása. Nem fog kreditet kapni érte.

en: Abort
hu: Eldobás

en: Abort File Transfer
hu: Adatátvitel megszakítása

en: Abort Transfer
hu: Átvitel megszakítása

en: Abort task
hu: Feladat eldobása

en: Aborted
hu: Eldobva

en: Aborted by project
hu: A projekt által eldobva

en: Aborted by user
hu: Felhasználó által eldobva

en: Aborted: not started by deadline
hu: Eldobva: a jelentési határidőig nem indult el

en: Aborting transfer...
hu: Átvitel megszakítása...

en: About %s
hu: %s névjegye

en: Account
hu: Fiók

en: Account Manager &URL:
hu: Fiókkezelő &URL-je:

en: Account manager not found
hu: Fiókkezelő nem található

en: Account manager preference
hu: A fiókkezelő élvez elsőbbséget

en: Account manager temporarily unavailable
hu: Fiókkezelő ideiglenesen nem elérhető

en: Account manager website
hu: Fiókkezelő honlap

en: Account summary
hu: Felhasználói fiók összegzése

en: Acknowledged
hu: Nyugtázva

en: Add Exclusive App
hu: Exkluzív alkalmazás hozzáadása

en: Add Project
hu: Projekt hozzáadása

en: Add a project
hu: Projekt hozzáadása

en: Add an application to this list
hu: Alkalmazás hozzáadása ehhez a listához

en: Add exclusive app
hu: Exkluzív alkalmazás hozzáadása

en: Add project
hu: Projekt hozzáadása

en: Add project or account manager
hu: Projekt vagy fiókkezelő hozzáadása

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Added via account manager
hu: Hozzáadva a fiókkezelővel

en: Address:
hu: Cím:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
hu: Haladó nézet...	 Ctrl+Shift+A

en: All
hu: Mind

en: All projects (separate)
hu: Minden projekt (külön)

en: All projects (sum)
hu: Minden projekt (összeg)

en: All projects (together)
hu: Minden projekt (együtt)

en: Allow GPU work according to preferences
hu: GPU munka engedélyezése a beállítások figyelembevételével

en: Allow GPU work regardless of preferences
hu: GPU munka engedélyezése a beállításoktól függetlenül

en: Allow fetching new tasks for this project.
hu: Engedélyezi új feladatok letöltését e projekthez.

en: Allow network activity according to preferences
hu: Hálózati forgalom engedélyezése a beállítások szerint

en: Allow network activity regardless of preferences
hu: Beállítások mellőzésével a hálózatra kapcsolódhat

en: Allow new tasks
hu: Új feladatok engedélyezése

en: Allow work according to preferences
hu: Munka engedélyezése a beállítások figyelembevételével

en: Allow work regardless of preferences
hu: Munka engedélyezése a beállítások figyelmen kívül hagyásával

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
hu: Egy fiók már létezik ezzel az email címmel, de a hozzá
    tartozó jelszó nem egyezik az Ön által megadottal.
    
    Kérem, látogasson el a projekt weboldalára, és kövesse az ott leírt teendőket.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
hu: Már létezik fiók ezzel az email címmel, de a hozzá
    tartozó jelszó nem egyezik az Ön által megadottal.
    
    Kérem, látogasson el a projekt weboldalára, és kövesse az ott leírt teendőket.

en: An error has occurred;
    check the Event Log for details.
    
    Click Finish to close.
hu: Hiba történt;
    a részletekért nézze meg az Eseménynaplót.
    
    Kattintson a Befejez gombra a bezáráshoz.

en: An internal server error has occurred.
hu: Belső szerverhiba történt.

en: An internal server error has occurred.
hu: Belső szerverhiba történt.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
hu: Jelenleg %s egy másik példánya is fut a számítógépen.
     Kérem válasszon egy klienst a megfigyeléshez.

en: Anytime
hu: Bármikor

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Application names must end with '%s'
hu: Az alkalmazás nevének '%s'-re kell végződnie

en: Application:
hu: Alkalmazás:

en: Application: %s
hu: Alkalmazás: %s

en: Application: Not available
hu: Alkalmazás: Nem elérhető

en: Applications to add
hu: Hozzáadható alkalmazások

en: Are you already running %s?
hu: Már futtatja a(z) %s projektet?

en: Are you already running this project?
hu: Már futtatja ezt a projektet?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
hu: Biztosan eldobja ezeket a(z) %d feladatokat?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
hu: Biztos, hogy megszakítja ezt a fájlátvitelt: '%s'?
    FIGYELEM: Az átvitel megszakítása érvényteleníti a feladatot,
    és így nem fog érte kreditet kapni.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
hu: Biztosan eldobja ezt a csomagot: '%s'?
    (Elkészült: %.1lf%%, Status: %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
hu: Biztosan eldobja ezt a csomagot: '%s'?
    (Elkészült: %s, állapot: %s)

en: Are you sure you want to display graphics on a remote machine?
hu: Biztosan egy távoli gépen szeretné megjeleníteni a grafikus felületet?

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
hu: Biztos benne, hogy eltávolítja a(z) "%s" projektet?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
hu: Biztos benne, hogy a(z) "%s" projektet nullázza?

en: Ask questions and report problems
hu: Tegyen fel kérdéseit és jelentse a problémákat

en: Authorization failed connecting to running client.
hu: Az engedélyezés sikertelen a futó klienshez való csatlakozáskor.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
hu: Az engedélyezés sikertelen a futó klienshez való csatlakozáskor.
    Kérjük győződjön meg róla, hogy ezt a programot ugyanabban a könyvtárban indította, mint a klienst.

en: Autodetect
hu: Automatikus felismerés

en: Avg. work done
hu: Átl. elkészült munka

en: BOINC Manager
hu: BOINC Kezelő

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
hu: A BOINC Kezelőt az operációs rendszer automatikusan indította

en: BOINC data directory
hu: BOINC adatkönyvtár

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
hu: A BOINC nem tudott kommunikálni az interneten keresztül.
    A legvalószínűbb okok:
    
    1) Összeköttetési probléma. Ellenőrizze a hálózati- vagy
    modemcsatlakozását, majd kattintson a Vissza gombra az
    újrapróbáláshoz.
    
    2) Személyes tűzfalprogram blokkolja a BOINC-ot. Állítsa be
    tűzfalát úgy, hogy az engedje a BOINC-ot és a
    BOINC Managert a 80-as porton kommunikálni,
    majd kattintson a Vissza gombra az újrapróbáláshoz.
    
    3) Proxy szervert használ.
    Kattintson a Tovább gombra a BOINC proxybeállításainak megadásához.

en: BOINC leaves at least this amount of disk space free (in Gigabytes)
hu: A BOINC legalább ennyi lemezterületet szabadon hagy (Gigabájtban)

en: BOINC uses at most this percentage of total disk space
hu: A BOINC legfeljebb a teljes lemezterület ekkora hányadát használja

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
hu: Berkeley Nyílt Rendszer a Hálózati Számitásért (BOINC)

en: C&onfirm password:
hu: Jelszó &megerősítése:

en: CPU benchmarks in progress
hu: CPU sebességmérés fut

en: CPU is busy
hu: a CPU foglalt

en: CPU time
hu: Processzor idő

en: CPU time at last checkpoint
hu: CPU idő az utolsó ellenőrzőpontnál

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Categories:
hu: Kategóriák:

en: Check the email address and password, and try again.
hu: Ellenőrizze az emailcímet és a jelszót, majd próbálja újra.

en: Check the username and password, and try again.
hu: Ellenőrizze a felhasználónevet és a jelszót, majd próbálja újra.

en: Choose a &password:
hu: Válasszon &jelszót:

en: Choose a project
hu: Válasszon egy projektet

en: Choose an account manager
hu: Válasszon fiókkezelőt

en: Clear
hu: Törlés

en: Click
hu: Klikk

en: Click Clear to restore web-based settings.
hu: Kattintson a Törlésre a web-alapú beállítások visszaállításához.

en: Click Finish to close.
hu: A bezáráshoz kattintson a Befejez gombra

en: Click OK to set preferences.
hu: Kattintson az OK-ra a beállítások érvényesítéséhez.

en: Click to show project graphics
hu: Kattintson ide a projekt grafikájának megtekintéséhez

en: Client configuration excludes
hu: A kliens beállításai kizárják ezt:

en: Close
hu: Bezár

en: Close the %s window
hu: %s ablak bezárása

en: Commands
hu: Parancsok

en: Common questions
hu: Általános kérdések

en: Communicating with %s.
hu: Kommunikáció ezzel: %s.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
hu: Kommunikáció a BOINC klienssel. Kérem, várjon...

en: Communicating with project
    Please wait...
hu: Kommunikáció a projekttel.
    Kérem, várjon...

en: Communicating with project.
hu: Kommunikáció a projekttel.

en: Communicating with server.
hu: Kommunikáció a szerverrel.

en: Communication deferred
hu: Kommunikáció elhalsztva

en: Computation error
hu: Számolási hiba

en: Computer ID
hu: Számítógép azonosító (ID)

en: Computing &preferences...
hu: Számítási &beállítások...

en: Computing allowed
hu: Számítás engedélyezve

en: Computing is enabled
hu: Számítás engedélyezve

en: Computing is suspended -
hu: Számítás felfüggesztve -

en: Configure computing preferences
hu: Számítási beállítások konfigurálása

en: Configure display options and proxy settings
hu: A grafikus megjelentés és a proxy beállítása

en: Confirm before connecting to internet
hu: Jóváhagyás internetre csatlakozás előtt

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: Connect options
hu: Csatlakozási opciók

en: Connect to another computer running %s
hu: Kapcsolódás másik %s -t futtató számítógéphez

en: Connect to internet only between:
hu: Csak ettől eddig kapcsolódhat az internetre:

en: Connect via HTTP proxy server
hu: Csatlakozás HTTP proxy szerveren keresztül

en: Connect via SOCKS proxy server
hu: Csatlakozás SOCKS proxy szerveren keresztül

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Connected to %s (%s)
hu: Kapcsolódva ehhez: %s (%s)

en: Connecting to %s
hu: Kapcsolódás %s-hoz

en: Connecting to client
hu: Csatlakozás a klienshez

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Copy &All
hu: &Mindent másol

en: Copy &Selected
hu: &Kijelöltek másolása

en: Copy all messages
hu: Minden üzenet másolása

en: Copy all the messages to the clipboard.
hu: Minden üzenet másolása a vágólapra.

en: Copy selected messages
hu: Kijelölt üzenetek másolása

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
hu: A kiválasztott üzenetek másolása a vágólapra. Több üzenetet is kiválaszthat, ha az üzenetkre történő kattintás közben nyomva tartja a Shift, vagy a parancsbillentyűt.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
hu: A kiválasztott üzenetek másolása a vágólapra. Több üzenetek is kiváaszthat a SHIFT vagy CTRL gombok lenyomásával, miközben az üzenetekre kattint.

en: Copying all messages to the clipboard...
hu: Minden üzenet másolása a vágólapra...

en: Copying selected messages to the clipboard...
hu: Kiválasztott üzenetek másolása a vágólapra...

en: Copyright:
hu: Készítő:

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
hu: Társalogjon az Einstein@Home üzenőfalán az adminisztrátorokkal és más felhasználókkal

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
hu: A többi felhasználőval levelezhet  SETI@home üzenőtábláin

en: Credit
hu: Kredit

en: Current status of the Einstein@Home server
hu: Az Einstein@Home szerver jelenlegi állapota

en: Day-of-week override:
hu: Felülírás a hét napjaira:

en: Deadline
hu: Határidő

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Connection:
hu: Alapértelmezett kapcsolat:

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
hu: A projekthez kapcsolódó összes fájl és feladat törlése, és új feladatok kérése. Először frissítse a projektet, hogy ezzel az összes elkészült feladatot jelentse.

en: Device Profiles
hu: Eszközprofilok

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
hu: Betárcsázós és Virtuális Magán Hálózat (VPN) beállítások

en: Directory
hu: Mappa

en: Directory containing the BOINC Client executable
hu: A futtatható BOINC Klienst tartalmazó könyvtár

en: Disconnect when done
hu: Lecsatlakozik ha kész

en: Disconnected
hu: Kapcsolat megszakítva

en: Disk
hu: Lemez

en: Disk usage
hu: Lemezhasználat

en: Disk usage by BOINC projects
hu: A BOINC projektek lemezhasználata

en: Display diagnostic messages.
hu: Diagnosztikai üzenetek mutatása.

en: Display disk usage
hu: Lemezhasználat mutatása

en: Display notices
hu: Értesítések megjelenítése

en: Display projects
hu: Projektek mutatása

en: Display statistics
hu: Statisztikák mutatása

en: Display tasks
hu: Feladatok mutatása

en: Display the advanced (accessible) graphical interface.
hu: A haladó (elérhető) grafikus felület megjelenítése.

en: Display the advanced graphical interface.
hu: Az haladó grafikus felület megjelenítése.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
hu: A kilépési bárbeszédpanel megjelenítése a Kezelő bezárásakor.

en: Display the simple graphical interface.
hu: Az egyszerű grafikus felület megjelenítése.

en: Display transfers
hu: Adatforgalom mutatása

en: Do all pending network communication
hu: Minden függőben lévő hálózati kommunikáció folytatása

en: Do network communication
hu: Hálózati kommunikáció létesítése

en: Do work after idle for:
hu: Ennyi üresjárat után dolgozhat:

en: Do work only between:
hu: Csak ettől eddig dolgozzon:

en: Do work while on battery?
hu: Akkus üzem esetén dolgozhat?

en: Do you really want to cancel?
hu: Tényleg meg akarja szakítani?

en: Do you really want to clear all local preferences?
hu: Biztosan törölni akar minden helyi beállítást?

en: Do you really want to clear all local preferences?
    (This will not affect exclusive applications.)
hu: BIztosan törölni szeretne minden helyi beállítást?
    (Ez nem érinti az exkluzív alkalmazásokat.)

en: Don't fetch new tasks for this project.
hu: Letiltja új feladatok letöltését e projekthez.

en: Don't fetch tasks for
hu: Ne töltsön le feladatokat ehhez:

en: Don't get new tasks for this project.
hu: Ehhez a projekthez nem töltődnek le új feladatok.

en: Don't request more work
hu: Ne kérjen több feladatot

en: Don't show this dialog again.
hu: Ne mutassa újra ezt a párbeszédablakot.

en: Don't use proxy for:
hu: Ne használja a proxit az alábbi(ak)hoz:

en: Download
hu: Letöltés

en: Download failed
hu: Sikertelen letöltés

en: Downloading
hu: Letöltés...

en: Downloading work from the server.
hu: Munka letöltése a szerverről.

en: Duration correction factor
hu: Időtartam korrekciós faktor

en: E&xit
hu: K&ilépés

en: E&xit %s
hu: %s &bezárása

en: Einstein status
hu: Einstein állapot

en: Elapsed
hu: Eltelt

en: Elapsed Time
hu: Eltelt idő

en: Elapsed Time:
hu: Eltelt idő:

en: Elapsed time
hu: Eltelt idő

en: Elapsed: %s
hu: Eltelt: %s

en: Email address already in use
hu: Az email cím már foglalt.

en: Enable Manager exit dialog?
hu: Engedélyezi a Kezelő kilépési párbeszédpanelét?

en: Ended
hu: Vége

en: Error: invalid state '%d'
hu: Hiba: érvénytelen állapot "%d"

en: Estimated computation size
hu: Becsült kiszámítási idő

en: Estimated time remaining
hu: Becsült hátralévő idő

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
hu: Eseménynapló...	 Ctrl+Shift+E

en: Every day between hours of
hu: Minden nap

en: Exit %s
hu: %s bezárása

en: Failed to add account manager
hu: A fiókkezelő hozzáadása sikertelen

en: Failed to add project
hu: Projekt hozzáadása sikertelen

en: Failed to remove account manager
hu: A fiókkezelő eltávolítása sikertelen

en: Failed to update account manager
hu: A fiókkezelő frissítése sikertelen

en: File
hu: Fájl

en: File downloads deferred for
hu: Fájlok letöltése elhalasztva ennyi időre

en: File uploads deferred for
hu: Fájlok feltöltése elhalasztva ennyi időre

en: Filtering messages...
hu: Üzenetek szűrése...

en: Find login information
hu: Bejelentkezési infók keresése

en: For additional settings, select Computing Preferences in
hu: További beállításokhoz válassza a Számítási beállításokat a

en: For advanced options, refer to
hu: Haladó beállításokhoz lásd

en: Forgot your password?
hu: Elfelejtette a jelszavát?

en: Fraction done
hu: Elkészült rész

en: Friday
hu: Péntek

en: From:
hu: Innen:

en: GEO-600 project
hu: GEO-600 projekt

en: GPU computing is enabled
hu: GPU számítás engedélyezve

en: GPU computing is suspended -
hu: GPU számítás felfüggesztve -

en: GPU missing,
hu: GPU hiányzik,

en: GUI RPC port number
hu: GUI RPC portszám

en: General
hu: Általános

en: General options
hu: Általános beállítások

en: Get current settings from %s
hu: Aktuális beállítások betöltése innen: %s

en: Get help for climateprediction.net
hu: Segítség a climateprediction.net-hez

en: Get help with %s
hu: Segítség ehhez: %s

en: Gigabytes disk space
hu: Gigabájt lemezterület

en: Gigabytes disk space free
hu: Gigabájt szabad lemezterületet

en: Global Statistics
hu: Globális statisztikák

en: HTTP Proxy
hu: HTTP proxy

en: HTTP Proxy Server Configuration
hu: HTTP proxy szerver beállítás

en: Help
hu: Súgó

en: Hide %s
hu: %s elrejtése

en: Hide Others
hu: Többi elrejtése

en: Hide project list
hu: Projektlista elrejtése

en: Host
hu: Számítógép

en: Host Average
hu: Számítógép - Átlag kredit

en: Host Total
hu: Számítógép - Összes kredit

en: Host location
hu: A számítógép helyzete

en: Host name or IP address
hu: Hostnév vagy IP cím

en: Host name:
hu: Számítógépnév:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
hu: Milyen gyakran emlékeztesse a BOINC az új értesítésekre?

en: I agree to the terms of use.
hu: Elfogadom a felhasználási feltételeket.

en: I do not agree with the terms of use.
hu: Nem fogadom el a felhasználási feltételeket.

en: If possible, add projects at the
    %s web site.
    
    Projects added via this wizard will not be
    listed on or managed via %s.
hu: Ha lehetséges, akkor a(z) %s
    weboldalán adjon hozzá projekteket.
    
    Az ezen varázslóval hozzáadott projekteket
    nem listázza és nem kezeli a(z) %s.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
hu: Ha még nem regisztrált erre a fiókkezelőre,
    kérjük, tegye meg, mielőtt továbbmenne. Kattintson az alábbi
    linkre a regisztrációhoz, vagy az elfelejtett jelszó visszaszerzéséhez.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
hu: Ha befejezi %s használatát,
    azzal bár megtartja jelenlegi projektjeit,
    de csak manuálisan tudja kezelni azokat.
    
    Biztosan befejezi %s használatát?

en: In addition, maintain enough tasks for up to this many days
hu: Legfeljebb ennyi napra elegendő feladatot tartson készenlétben:

en: Info about your Team
hu: Információk a csapatáról

en: Info about your team
hu: Információ a csapatáról

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
hu: Érvénytelen fiókkulcs, kérem, adjon meg egy érvényes fiókkulcsot

en: Invalid URL
hu: Érvénytelen URL

en: Invalid email address; please enter a valid email address
hu: Érvénytelen email cím; kérjük, érvényes emailcímet adjon meg

en: KBytes/sec.
hu: KByte/sec.

en: LIGO project
hu: LIGO projekt

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Last update: %.0f days ago
hu: Utolsó frissítés: %.0f napja

en: Launch another %s
hu: Másik %s indítása

en: Launch another instance of %s...
hu: A(z) %s másik példányának indítása...

en: Launching browser...
hu: Böngésző indítása...

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
hu: Tudjon meg többet a World Community Gridnél futó projektekről

en: Leave applications in memory while suspended
hu: Hagyja az alkalmazásokat a memóriában a felfüggesztésük alatt

en: Leave at least
hu: Hagyjon legalább

en: Leave these blank if not needed
hu: Csak szükség esetén töltse ki

en: Licensing and copyright information.
hu: Licensz és szerzői jogi információ.

en: Local:
hu: Helyi:

en: Login Failed.
hu: A bejelentkezés sikertelen.

en: Master URL
hu: Mester URL

en: Max additional work buffer
hu: Max kiegészítő munka buffer

en: Maximum download rate
hu: Max letöltési sebesség

en: Maximum upload rate
hu: Max feltöltési sebesség

en: Mbytes
hu: Mbájt

en: Memory usage
hu: Memóriahasználat

en: Message
hu: Üzenet

en: Message boards
hu: Üzenőtáblák

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Messages from server:
hu: Üzenetek a szervertől:

en: Minimum work buffer
hu: Minimum munka buffer

en: Missing URL
hu: Hiányzó URL

en: Missing application
hu: Hiányzó alkalmazás

en: Mode view
hu: Mód nézet

en: Monday
hu: Hétfő

en: My Grid
hu: Gridem

en: My Projects:
hu: Projektjeim:

en: Name
hu: Név

en: Name of application to add?
hu: Mi a hozzáadandó alkalmazás neve?

en: Network activity always available
hu: A hálózati forgalom mindig elérhető

en: Network activity based on preferences
hu: Hálózati forgalom a beállítások alapján

en: Network activity is suspended -
hu: Hálózati aktivitás felfüggesztve -

en: Network activity suspended
hu: Hálózati forgalom felfüggesztve

en: Network communication failure
hu: Hálózati kommunikációs hiba

en: Network is enabled
hu: Hálózati forgalom engedélyezve

en: Network is suspended -
hu: Hálózati forgalom felfüggesztve -

en: Network usage allowed
hu: Hálózathasználat engedélyezése

en: New
hu: Új

en: New page appended. Index = %i
hu: Új oldal lett hozzáfűzve. Száma = %i

en: New page inserted. Index = %i
hu: Új oldal lett beillesztve. Száma = %i

en: News
hu: Hírek

en: No Internet connection
hu: Nincs internetkapcsolat

en: No new tasks
hu: Nincs új feladat

en: No work available to process
hu: Nincs feldolgozható munka

en: Non CPU intensive
hu: Nem processzorigényes

en: Not Available
hu: Nem elérhető

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Not connected to a client.
hu: Nincs kapcsolódva a klienshez.

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
hu: Nem használt: az XCode 4.2-ben található megoldás a hibára

en: Notice List
hu: Megjegyzések listája

en: Notice reminder interval:
hu: Értesítések emlékeztetési intervelluma:

en: Notices
hu: Értesítések

en: Now using account manager
hu: Most már fiókkezelőt használ

en: Nvidia GPU Supported
hu: Nvidia GPU támogatva

en: Old Page Index = %i
hu: Régi oldalszám = %i

en: On multiprocessor systems, use at most
hu: Többprocesszoros rendszereken legfeljebb

en: OnDropTarget: index by HitTest = %i
hu: OnDropTarget: HitTest index = %i

en: One project
hu: Egy projekt

en: Only after computer has been idle for
hu: Csak miután a számítógép legalább ennyi ideje tétlen:

en: Open %s Web...
hu: %s megnyitása a Weben...

en: Open %s...
hu: %s megnyitása

en: Open a window to set your preferences
hu: Ablak nyitása a beállítások megadásához

en: Open a window to view messages
hu: Ablak megnyitása az üzenetek megtekintéséhez

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
hu: Ablak nyitása a BOINC-tól vagy a projektektől érkező üzenetek megtekintéséhez

en: Options
hu: Beállítások

en: Organization:
hu: Szervezet:

en: Other options
hu: Egyéb beállítások

en: Password
hu: Jelszó

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paused
hu: Megállítva

en: Paused: Application start delayed
hu: Megállítva: az alkalmazás indítása elhalasztva

en: Paused: Benchmarks running
hu: Megállítva: sebességmérés fut

en: Paused: Computer on battery
hu: Megállítva: a számítógép akkumulátorról üzemel

en: Paused: Other work running
hu: Megállítva: más munka fut

en: Paused: Time of Day
hu: Megállítva: ilyenkor nem dolgozhat

en: Paused: User active
hu: Megállítva: a felhasználó aktív

en: Paused: User initiated.  Click 'Resume' to continue
hu: Megállítva: felhasználó által. A folytatáshoz kattintson a 'Folytatás' gombra.

en: Pie Ctrl
hu: Diagramszabályzás

en: Please connect to the Internet and try again.
hu: Kérem, kapcsolódjon az internetre, és próbálja úrja.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
hu: Kérjük, töltse le és telepítse a CoRD alkalmazást a http://cord.sourceforge.net oldalról

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
hu: Kérjük, adja meg fiókinformációit
    (fiók létrehozásához keresse fel a projekt weblapját)

en: Please read the following terms of use:
hu: Kérjük, olvassa el a következő felhasználási feltételeket:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
hu: Kérem adjon meg egy URL-t.
    Például:
    http://www.pelda.hu/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
hu: Kérjük, adjon meg egy érvényes URL-t.
    Például:
    http://boincprojekt.pelda.hu

en: Please specify an account key to continue.
hu: Kérem adjon meg egy fiókkulcsot a folytatáshoz

en: Please specify an email address
hu: Kérjük, adja meg email címét

en: Please wait...
hu: Kérem, várjon...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
hu: Jelenjen meg egy menü a(z) %s projektre alkalmazható parancsokról

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
hu: Jelenjen meg egy menü az ezen feladatra alkalmazható parancsokról

en: Pop up a menu of websites for project %s
hu: Jelenjen meg egy menü a(z) %s projekt weboldalairól

en: Preferences…
hu: Beállítások...

en: Process ID
hu: Folyamat azonosító

en: Processing Suspended.
hu: Számítás felfüggesztve.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
hu: Számítás felfüggesztve: sebességmérés fut.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
hu: Számítás felfüggesztve: A gép akkumulátorról működik.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
hu: Számítás felfüggesztve: ilyenkor nem dolgozhat.

en: Processing Suspended:  User Active.
hu: Számítás felfüggesztve: a felhasználó aktív.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
hu: Számítás felfüggesztve: a felhasználó függesztette fel.

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Project
hu: Projekt

en: Project Commands
hu: Projekt parancsok

en: Project List
hu: Projektlista

en: Project URL:
hu: Projekt URL:

en: Project Web Pages
hu: A projekt weboldalai

en: Project Website
hu: A projekt weboldala

en: Project added
hu: Projekt hozzáadva

en: Project details
hu: Projekt részletek

en: Project ended - OK to remove
hu: A projekt befejeződött - nyomjon OK-t az eltávolításához

en: Project has no apps for
hu: A projektnek nincs alkalmazása ehhez:

en: Project initialization
hu: Projekt előkészítése

en: Project not found
hu: Projekt nem található

en: Project preference
hu: A projekt élvez elsőbbséget

en: Project suspended by user
hu: A projektet a felhasználó felfüggesztette

en: Project temporarily unavailable
hu: Projekt ideiglenesen nem elérhető

en: Project web pages
hu: A projekt weboldalai

en: Projects
hu: Projektek

en: Projects:
hu: Projektek:

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Properties of project
hu: Projekt tulajdonságok

en: Properties of task
hu: Feladat tulajdonságai:

en: Proxy configuration
hu: Proxy beállítás

en: Question
hu: Kérdés

en: Quit %s
hu: %s bezárása

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
hu: Olvassa el az Einstein@Home képernyővédő részletes leírását

en: Read local prefs file
hu: Helyi beállításfájl beolvasása

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
hu: Beállítások beolvasása a global_prefs_override.xml fájlból.

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
hu: Olvassa el az Einstein@Home gyakori kérdések listáját

en: Ready to report
hu: Jelentésre kész

en: Ready to start
hu: Indításra kész

en: Received
hu: Letöltve

en: Reconnecting to client.
hu: Újracsatlakozás a klienshez.

en: Remaining (estimated)
hu: Hátralévő (becsült)

en: Remaining (estimated): %s
hu: Hátralévő (becsült): %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
hu: Emlékezzen a döntésemre és ne mutassa többé ezt az ablakot.

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove Project
hu: Projekt eltávolítása

en: Remove an application from this list
hu: Alkalmazás eltávolítása ebből a listából

en: Remove this computer from account manager control.
hu: Számítógép eltávolítása a fiókkezelő felügyelete alól.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
hu: A számítógép leválasztása a projektről. Folyamatban lévő munka elvész (először használja a 'Frissítés'-t, hogy az összes elkészült munkát jelentse).

en: Remove when tasks done
hu: Eltávolítás a munkák elkészültekor

en: Removing project...
hu: Projekt eltávolítása...

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
hu: Befejezett feladatok jelentése, legutóbbi kreditek és beállítások letöltése, esetlegesen új munka letöltése.

en: Report deadline
hu: Jelentési határidő

en: Report problems
hu: Hibabejelentés

en: Requested by account manager
hu: A fiókkezelő kezdeményezte

en: Requested by project
hu: Projekt kezdeményezte

en: Requested by user
hu: A felhasználó kezdeményezte

en: Required files not found on the server.
hu: A szükséges fájlok nem találhatók a szerveren.

en: Research
hu: Kutatás

en: Research area:
hu: Kutatási terület:

en: Reset Project
hu: Projekt nullázása

en: Reset project
hu: Projekt nullázása

en: Resetting project...
hu: Projekt nullázása...

en: Resource share
hu: Erőforrásmegosztás

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Resume
hu: Folytatás

en: Resume Computing
hu: Számítás folytatása

en: Resume GPU
hu: GPU folytatása

en: Resume activity
hu: Műveletek folytatása

en: Resume tasks for this project.
hu: Ezen projekt feladatainak folytatása.

en: Resume work for this task.
hu: Munka folytatása e feladaton.

en: Resuming project...
hu: Projekt folytatása...

en: Resuming task...
hu: Feladat folytatása...

en: Retrieving current status
hu: Aktuális állapot lekérdezése

en: Retrieving current status.
hu: Aktuális állapot lekérdezése.

en: Retrieving system state; please wait...
hu: Rendszerállapot lekérdezése, kérem várjon...

en: Retry Now
hu: Próbálja most

en: Retrying transfer now...
hu: Próbálkozás az átvitellel...

en: Run CPU &benchmarks
hu: &Sebességmérés futtatása

en: Run Manager at login?
hu: Bejelentkezéskor elinduljon a Kezelő?

en: Run based on &preferences
hu: &Beállítások szerint fut

en: Run the BOINC Manager when you log on.
hu: A BOINC Kezelő elindítása, amikor Ön bejelentkezik.

en: Running
hu: Fut

en: Running, high priority
hu: Fut (magas prioritással)

en: Runs BOINC CPU benchmarks
hu: A BOINC processzor-sebesség mérésének futtatása

en: S&top using %s...
hu: %s használatának &befejezése...

en: SOCKS Proxy
hu: SOCKS proxy

en: SOCKS Proxy Server Configuration
hu: SOCKS proxy szerver beállítása

en: Saturday
hu: Szombat

en: Scheduler RPC deferred for
hu: Ütemező RPC elhalasztva ennyi időre

en: Scheduler call in progress
hu: Ütemező hívása folyamatban

en: Scheduler request in progress
hu: Ütemező által indított kérés folyamatban

en: Scheduler request pending
hu: Függő kérés az ütemezőhöz

en: Scheduling
hu: Ütemezés

en: Scheduling priority
hu: Ütemezés prioritása

en: Screensaver info
hu: Képernyővédő infó

en: Search for help in our help system
hu: Segítség keresése adatbázisunkban

en: Select a project to access with the controls below
hu: Válasszon ki egy projektet, amelyhez a lenti beállítások szerint kíván hozzáférni

en: Select a task to access
hu: Válasszon ki egy feladatot, amelyhez hozzá kíván férni

en: Select computer...
hu: Számítógép kiválasztása...

en: Select the appearance of the user interface.
hu: Válassza ki a felhasználói felület kinézetét.

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Show All
hu: Mutasd mindet

en: Show VM Console
hu: Virtuális gép konzol

en: Show VM Console in a window.
hu: Virtuális gép konzol megjelenítése új ablakban.

en: Show active tasks
hu: Aktív feladatok mutatása

en: Show all &messages
hu: &Minden üzenet mutatása

en: Show all messages
hu: Minden üzenet mutatása

en: Show all projects, one chart per project
hu: Megmutatja az összes projektet, projektenként külön grafikonon

en: Show all tasks
hu: Minden feladat mutatása

en: Show all tasks.
hu: Minden feladat mutatása.

en: Show application graphics in a window.
hu: Az alkalmazás grafikájának megjelenítése egy új ablakban.

en: Show average credit for host
hu: A számítógép kreditátlagának mutatása

en: Show average credit for user
hu: A felhasználó kreditátlagának mutatása

en: Show chart for next project
hu: A következő projekt grafikonjának megjelenítése

en: Show chart for previous project
hu: Az előző projekt grafikonjának megjelenítése

en: Show graphics
hu: Grafikus ablak megjelenítése

en: Show host average
hu: Számítógép - Átlag kredit

en: Show host total
hu: Számítógép - Összes kredit

en: Show information about %s
hu: Információk erről: %s

en: Show information about BOINC and %s
hu: Információk a BOINC kezelőről és erről: %s

en: Show information about the %s
hu: Információk erről: %s

en: Show messages for all projects
hu: Az összes projekt üzeneteinek mutatása.

en: Show messages for all projects.
hu: Az összes projekt üzeneteinek mutatása.

en: Show one chart with all projects
hu: Az összes projekt ábrázolása egy grafikonon

en: Show one chart with selected project
hu: Egy grafikon mutatása a kiválasztott projekttel

en: Show one chart with sum of projects
hu: Egy grafikonon ábrázolja a projektek összegeit

en: Show only active tasks.
hu: Csak az aktív feladatok mutatása.

en: Show only the messages for the selected project
hu: Csak a kiválasztott projekt üzeneteit mutassa

en: Show only the messages for the selected project.
hu: Csak a kiválasztott projekt üzeneteit mutassa.

en: Show only this project
hu: Csak ezt a projektet mutassa

en: Show project details.
hu: A projekt részleteinek mutatása.

en: Show project list
hu: Projektlista megjelenítése

en: Show task details.
hu: Feladat részleteinek megjelenítése.

en: Show total credit for host
hu: A számítógép összes kreditjének mutatása

en: Show total credit for user
hu: A felhasználó összes kreditjének mutatása

en: Show user average
hu: Felhasználó - Átlag kredit

en: Show user total
hu: Felhasználó - Összes kredit

en: Showing VM console for task...
hu: Virtuális gép konzol mutatása a feladathoz...

en: Showing graphics for task...
hu: A feladat grafikájának megjelenítése...

en: Shut down connected client...
hu: Kapcsolódott kliens leállítása...

en: Shut down the currently connected client
hu: A jelenleg kapcsolódott kliens leállítása

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
hu: Egyszerű &nézet	Ctrl+Shift+V

en: Size
hu: Méret

en: Skin
hu: Kinézet

en: Skip image file verification
hu: Képfájl ellenőrzés kihagyása

en: Snooze
hu: Szundi

en: Snooze GPU
hu: GPU szundi

en: Speed
hu: Sebesség

en: Starting client
hu: Induló kliens

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
hu: A BOINC csak tálcaikonként történő indítása

en: Startup BOINC with these optional arguments
hu: A BOINC indítása a következő opcionális lehetőségekkel

en: State
hu: Állapot

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Status
hu: Állapot

en: Status: %s
hu: Állapot: %s

en: Stop BOINC network activity
hu: BOINC hálózati aktivitásának leállítása

en: Stop GPU work regardless of preferences
hu: A GPU munka leállítása a beállításoktól függetlenül

en: Stop all activity
hu: Minden művelet megállítása

en: Stop running tasks when exiting the %s
hu: A futó feladatok leállítása %s leállításakor

en: Stop work regardless of preferences
hu: Beállítások figyelembe vétele nélkül leáll

en: Summary statistics for World Community Grid
hu: A World Community Grid összegző statisztikái

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Supported systems:
hu: Támogatott rendszerek:

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Suspend Computing
hu: Számítás felfüggesztése

en: Suspend GPU
hu: GPU felfüggesztése

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
hu: Függessze fel a processzor- és hálózathasználatot, amikor a következő alkalmazások futnak:

en: Suspend tasks for this project.
hu: Ezen projekt feladatainak felfüggesztése.

en: Suspend work for this result.
hu: Munka felfüggesztése a jelen csomagon.

en: Suspend work for this task.
hu: Munka felfüggesztése e feladaton.

en: Suspended -
hu: Felfüggesztve -

en: Suspended by user
hu: Felhasználó által felfüggesztve

en: Suspended via GUI
hu: GUI-n keresztül felfüggesztve

en: Suspending project...
hu: Projekt felfüggesztése...

en: Suspending task...
hu: Feladat felfüggesztése...

en: Switch between applications every
hu: Váltás az alkalmazások között ilyen gyakorisággal:

en: Switch to the BOINC advanced view
hu: Váltás a BOINC haladó nézetére

en: Synchronize
hu: Szinkronizáció

en: Synchronize projects with account manager system
hu: Projektek szinkronizálása a fiókkezelő rendszerrel

en: Task Commands
hu: Feladatparancsok

en: Task suspended by user
hu: A feladatot a felhasználó felfüggesztette

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Tasks checkpoint to disk at most every
hu: Feladat állapotának lemezre írása legalább minden

en: Tasks:
hu: Feladatok:

en: Team
hu: Csapat

en: Team name
hu: Csapatnév

en: Telling project to allow additional task downloads...
hu: A projekt felkérése további feladatok letöltésének engedélyezésére...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
hu: A projekt felkérése további feladatok letöltésének tiltására...

en: Terms of Use
hu: Felhasználási feltételek

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
hu: A %s kliens 3 alkalommal is váratlanul kilépett az utóbbi %d percben.
    Szeretné megint újraindítani?

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
hu: Az Ön által megadott URL nem egy BOINC-alapú fiókkezelőre
    mutat.
    
    Kérjük, ellenőrizze az URL-t és próbálja újra.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
hu: Az Ön által megadott URL nem egy BOINC-alapú projektre mutat.
    
    Kérjük, ellenőrizze az URL-t és próbálja újra.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
hu: A World Community Grid - BOINC szoftver nem tudott kommunikálni
    az interneten keresztül. A legvalószínűbb okok:
    
    1) Összeköttetési probléma. Ellenőrizze a hálózati- vagy
    modemcsatlakozását, majd kattintson a Vissza gombra az
    újrapróbáláshoz.
    
    2) Személyes tűzfalprogram blokkolja a World Community Grid -
    BOINC szoftvert. Állítsa be tűzfalát úgy, hogy az engedje a BOINC-ot
    és a BOINC Managert a 80-as és a 443-as portokon kommunikálni,
    majd kattintson a Vissza gombra az újrapróbáláshoz.
    
    3) Proxy szervert használ.
    Kattintson a Tovább gombra a BOINC proxybeállításainak megadásához.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
hu: A fiókkezelő ideiglenesen nem elérhető.
    
    Kérem, próbálja úrja.

en: The home page of the GEO-600 project
hu: A GEO-600 projekt honlapja

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
hu: A Lézer-interferometrikus Gravitációs-hullám Obszervatórium (LIGO) projekt honlapja

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please enter a different password.
hu: A minimális jelszóhossz ennél a fiókkezelőnél: %d. Kérem, válasszon másik jelszót.

en: The minimum password length for this project is %d. Please enter a different password.
hu: A minimális jelszóhossz ennél a projektnél: %d. Kérem, válasszon másik jelszót.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
hu: A jelszó és megerősítése nem egyezik. Kérem, próbálja újra.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
hu: A megadott jelszó hibás, kérem próbálja újra.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
hu: A projekt ideiglenesen nem elérhető.
    
    Kérem, próbálja úrja.

en: There are new notices - click to view.
hu: Új üzenetek érkeztek - kattintson a megtekintésükhöz.

en: There are no notices at this time.
hu: Jelenleg nincsenek megjegyzések.

en: There are over 30 BOINC-based projects
    doing research in many areas of science,
    and you can volunteer for as many of them as you like.
    You can add a project directly,
    or use an 'Account Manager' web site to select projects.
hu: Több mint 30, különféle tudományos kutatást végző
    BOINC alapú projekt létezik, és Ön ezek közül
    annyihoz csatlakozhat, ahányhoz csak szeretne.
    Közvetlenül is hozzáadhat projekteket,
    de kiválaszthatja őket egy ún. fiókkezelő weboldalán keresztül is.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
hu: Ez a panel csak ennek a számítógépnek a beállításait befolyásolja.

en: This dialog controls preferences for this computer only.
    Click OK to set preferences.
    Click Clear to restore web-based settings (except exclusive apps).
hu: Ez a párbeszédpanel csak az ehhez a számítógéphez tartozó beállításokat kezeli.
    Kattintson az OK-ra a beállítások módosításához.
    Kattintson a Törlés-re a webes beállítások visszaállításához (kivéve az exkluzív alkalmazásokat).

en: This panel contains graphs showing user totals for projects
hu: Ez a panel grafikonokat mutat a felhasználó projektösszesítőiről

en: This project has been successfully added.
hu: A projektet sikeresen hozzáadtuk.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
hu: Ebben a projektben jelenleg nem készíthetők új fiókok.
    Csak akkor csatlakozhat, ha már van fiókja.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
hu: Elképzelhető, hogy ez a projekt nem tud az Ön számítógépének megfelelő munkát biztosítani. Mégis hozzá szeretné adni?

en: This task's progress
hu: Ezen feladat állapota

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
hu: Ezzel teljesen leállítja %st és feladatait addig, amíg a(z)
    %s alkalmazás vagy a(z) %s képernyővédő újra futni nem kezd.
    
    A legtöbb esetben jobb csupán lecsukni a(z) %s ablakát
    mint kilépni az alkalmazásból; ezzel engedélyezi a(z) %s feladatainak
    futtatását a beállításoknál megadott időpontokban.

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Time
hu: Idő

en: Time Remaining:
hu: Hátralévő idő:

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
hu: Projekt kiválasztásához kattintson annak nevére vagy gépelje be alább az URL-jét.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
hu: Fiókkezelő kiválasztásához kattintson a fiókkezelő nevére
    vagy gépelje be alább az URL-jét.

en: To continue, click Next.
hu: A folytatáshoz kattintson az Előre gomba

en: To fetch work
hu: Új munka kérése

en: To report completed tasks
hu: Elkészült feladatok jelentése

en: To send trickle-up message
hu: Időközi jelentés küldése

en: Total disk usage
hu: Teljes lemezhasználat

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
hu: A&datforgalom	Ctrl+Shift+X

en: Transfer at most
hu: Legfeljebb

en: Transfers
hu: Adatforgalom

en: Trickle up message pending
hu: Időközi jelentés függőben

en: Trickle-up pending
hu: Időközi jelentés függőben

en: Try to maintain enough tasks to keep busy for this many days
hu: Próbáljon ennyi napra elegendő feladatot készenlétben tartani:

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Unable to connect to the core client
hu: Nem lehet csatlakozni a magklienshez

en: Unknown reason
hu: Ismeretlen ok

en: Update
hu: Frissítés

en: Update account manager
hu: Fiókkezelő frissítése

en: Update completed.
hu: Frissítés kész.

en: Update from %s completed.
hu: A frissítés a(z) %s helyről elkészült.

en: Update your device settings
hu: Frissítse eszközbeállításait

en: Updating charts...
hu: Grafikonok frissítése...

en: Updating project...
hu: Projekt frissítése...

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload failed
hu: Sikertelen feltöltés

en: Uploading
hu: Feltöltés...

en: Use GPU always
hu: GPU használata mindig

en: Use GPU based on preferences
hu: A GPU beállítások szerinti használata

en: Use GPU while computer is in use
hu: GPU használata, amikor a számítógép használatban van

en: Use account manager
hu: Fiókkezelő használata

en: Use at most
hu: Legfeljebb

en: Use entire area for graphs
hu: Használja a teljes területet a grafikonhoz

en: Use no more than:
hu: Legfeljebb

en: User
hu: Felhasználó

en: User Average
hu: Felhasználó - Átlag kredit

en: User Name:
hu: Felhasználói név:

en: User Total
hu: Felhasználó - Összes kredit

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Username already in use
hu: Már létezik ilyen felhasználói név

en: Uses smaller area for graphs
hu: A grafikonokhoz kisebb területet használ

en: Validation Error
hu: Érvényesítési hiba

en: Validation conflict
hu: Ellenőrzési hiba

en: Version:
hu: Verzió:

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
hu: Megnézheti azon számítógépeinek listáját, amelyekkel Ön az Einstein@Home-hoz csatlakozott

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
hu: Megnézheti azon számítógépeinek listáját, amelyekkel Ön a SETI@home-hoz csatlakozott

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
hu: Megnézheti és megváltoztathatja az Einstein@Home fiók profilját és beállításait

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
hu: Megnézheti és megváltoztathatja a SETI@home fiók profilját és beállításait

en: View information about your team
hu: Megnézheti a csapatának adatait

en: View your account information and credit totals
hu: Megnézheti a fiókjának adatait és az kredit összesítéseket

en: View your account information, credits, and trickles
hu: Megnézheti a felhasználói fiókja információit, kreditjeit és fejleményeit

en: View your last week (or more) of computational results and work
hu: Megnézheti a múlt (esetleg több) hét számítási eredményeit és munkáit

en: Virtual memory size
hu: A virtuális memória mérete

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
hu: Vegyen részt bármelyikben a több, mint 30 különböző tudományos projektből

en: Waiting for memory
hu: Várakozás memóriára

en: Waiting for shared memory
hu: Várakozás megosztott memóriára

en: Waiting to contact project servers.
hu: Várakozás a projektszerverekkel való kapcsolatfelvételre.

en: Waiting to run
hu: Futásra vár

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
hu: Az automatikus fiókinformáció-beállítás
    nem sikerült.
    
    Kérjük, kattintson az alábbi 'Bejelentkezési infók keresése'
    linkre a megfelelő email cím és jelszó
    információkért.

en: Web site:
hu: Weboldal:

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Welcome to %s!
hu: Üdvözöljük a(z) %s projektben!

en: What language should BOINC use?
hu: Milyen nyelvet használjon a BOINC?

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
hu: Ha a Befejez gombra kattint, akkor a böngészőjében megnyílik az az oldal,
    ahol megadhatja a fiókjának nevét és beállításait.

en: While computer is in use
hu: Ha a számítógép használatban van

en: While computer is on batteries
hu: Amikor a számítógép akkumulátorról működik

en: While processor usage is less than
hu: Ha a processzor használat kevesebb mint

en: Will remove when tasks done
hu: Eltávolítás a feladatok befejezésekor

en: Won't get new tasks
hu: Nem tölt le új feladatot

en: Work done
hu: Elkészült munka

en: Work done for this project
hu: A projektben elvégzett munka

en: Working set size
hu: A munkahalmaz mérete

en: Workunit name
hu: A munkacsomag neve

en: You already added this project. Please choose a different project.
hu: Már hozzáadta ezt a projektet. Kérjük, válasszon másikat.

en: You are now using %s to manage accounts.
hu: Jelenleg a(z) %s-t használja fiókjai kezelésére.

en: You are now using this account manager.
hu: Jelenleg ezt a fiókkezelőt használja.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    
    To run %s as this user, please:
      - reinstall %s answering "Yes" to the question about
         non-administrative users
     or
      - contact your administrator to add you to the 'boinc_master'
         user group.
hu: Jelenleg nem jogosult a kliens kezelésére.
    
    %s használata ezzel a felhasználóval:
    - telepítse újra %s-t és válaszoljon "Igen"-nel a
    nem adminisztratív felhasználóra vonatkozó kérdésre
    vagy
    - lépjen kapcsolatba a rendszergazdával és kérje meg, hogy adja hozzá a
    'boinc_master' felhasználói csoporthoz.

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
hu: Jelenleg nincs jogosultsága a kliens kezelésére.
    Kérjük, lépjen kapcsolatba a rendszergazdával és kérje meg, hogy adja hozzá a
     'boinc_users' helyi felhasználói csoporthoz.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
hu: Nincs egy projektje sem. Kérjük, adjon hozzá egyet.

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
hu: A(z) %s programból való kilépésre készül,
    ami lehetővé teszi a számítógépen futó
    feladatok figyelését és kezelését.
    
    Ha a feladatok futását is le akarja állítani,
    válasszon az alábbi lehetőségek közül:

en: Your account
hu: Az Ön fiókja

en: Your computers
hu: Az Ön számítógépei

en: Your preferences
hu: Az Ön beállításai

en: Your results
hu: Az Ön eredményei

en: Your statistics and settings
hu: Az Ön statisztikái és beállításai

en: Your team
hu: Az Ön csapata

en: active
hu: aktív

en: always
hu: mindig

en: an exclusive app is running
hu: egy alkalmazás kizárólagosan fut

en: and
hu: és

en: blank
hu: üres

en: check box to specify hours for this day of week
hu: jelölje be a négyzetet, ha a hét ezen napjára külön szeretné beállítani az időtartamot

en: check this if you want this computer to do work even when you're using it
hu: jelölje be, ha azt szeretné, hogy a számítógépe akkor is (fel)dolgozzon, amikor Ön használja azt

en: check this if you want this computer to do work while it runs on batteries
hu: jelölje be, ha azt szeretné, hogy a számítógépe akkor is (fel)dolgozzon, amikor akkumulátorról működik

en: check this if you want your GPU to do work even when you're using the computer
hu: jelölje be, ha azt szeretné, hogy a GPU is (fel)dolgozzon, mialatt Ön a számítógépet használja

en: check this if your Internet provider modifies image files
hu: jelölje be, ha az internetszolgáltatója módosítja a képfájlokat

en: clear all local preferences and close the dialog
hu: minden helyi beállítás törlése és a párbeszédpanel bezárása

en: climateprediction.net News
hu: climateprediction.net hírek

en: close the dialog without saving
hu: zárja be a párbeszédablakot mentés nélkül

en: computer is in use
hu: a számítógép használatban van

en: computer is not in use
hu: a számítógép nincs használatban

en: days
hu: nap

en: default
hu: alapértelmezett

en: disable BOINC security users and permissions
hu: BOINC biztonsági felhasználók és hozzáférések kikapcsolása

en: disk and memory usage
hu: lemez- és memóriahasználat

en: do work only after you haven't used the computer for this number of minutes
hu: csak akkor kezdjen el dolgozni, miután Ön a számítógépet már ennyi perce nem használja:

en: every
hu: minden

en: exclusive applications
hu: exkluzív alkalmazások

en: failed
hu: nem sikerült

en: for accessibility support, please select advanced from the view menu or type command shift a
hu: elérhetőségi támogatásért kérjük, válassza a Haladó beállítást a Nézet menüből, vagy használja Command+Shift+A billentyűkombinációt

en: free, available to BOINC:
hu: szabad, a BOINC rendelkezésére áll:

en: free, not available to BOINC:
hu: szabad, de nem áll a BOINC rendelkezésére:

en: free:
hu: szabad:

en: if checked, BOINC hangs up when network usage is done
    (only relevant for dialup-connection)
hu: ha aktív, a BOINC lecsatlakozik miután befejezte a hálózat használatát
    (csak betárcsázós kapcsolatnál számít)

en: if checked, a confirmation dialog will be displayed before trying to connect to the Internet
hu: ha aktív, egy jóváhagyás kérés fog megjelenni internetre csatlakozás elött

en: if checked, suspended work units are left in memory
hu: ha be van jelölve, akkor a felfüggesztett munkacsomagok a memóriában maradnak

en: invalid float
hu: érvénytelen lebegőpontos

en: invalid input value detected
hu: érvénytelen bemeneti értéket észleltem

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
hu: érvénytelen időintervallum, a helyes formátum: ÓÓ:PP-ÓÓ:PP

en: invalid time, format is HH:MM
hu: érvénytelen idő, a helyes formátum: ÓÓ:PP

en: list headers
hu: listázza a fejléceket

en: list is empty
hu: a lista üres

en: list of %s
hu: %s listája

en: list of %s is empty
hu: a(z) %s lista üres

en: list of events
hu: események listája

en: list of events is empty
hu: az eseménylista üres

en: list of projects or account managers
hu: projektek vagy fiókkezelők listája

en: minimum length %d
hu: minimum hossz: %d

en: minutes
hu: perc

en: more...
hu: tovább...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
hu: a BOINC Kezelő több példányának futása engedélyezett

en: need disk space - check preferences
hu: több lemezterület szükséges - ellenőrizze a beállításokat

en: network bandwidth limit exceeded
hu: hálózati sávszélességi korlát túllépve

en: network usage
hu: hálózathasználat

en: network usage start hour
hu: hálózathasználat kezdeti ideje

en: network usage stop hour
hu: hálózathasználat befejezési ideje

en: never
hu: soha

en: no
hu: nem

en: no projects: 0 bytes used
hu: nincs projekt, felhasználva: 0 bájt

en: of disk space
hu: %-át használja a lemezterületnek

en: of the processor
hu: %-át használja a processzoroknak

en: on batteries
hu: akkumulátorról működik

en: pending
hu: függőben

en: percent (0 means no restriction)
hu: százalék (0 esetén nincs korlátozás)

en: processor usage
hu: processzor használat

en: requested by operating system
hu: az operációs rendszer kérésére

en: retry in
hu: Újrapróbálás ennyi idő múlva:

en: row %d of %d;
hu: %d/%d sor;

en: save all values and close the dialog
hu: mentse az összes értéket majd zárja be a párbeszédablakot

en: seconds
hu: másodpercben

en: selected row %d of %d;
hu: %d/%d sor kiválasztva;

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
hu: kinézet hibakereső mód beállítása, ezzel a kinézetkezelő hibaüzeneteinek engedélyezése

en: shows the preferences web page
hu: megmutatja a webes beállításokat

en: specify network usage start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
hu: adja meg a hálózat használatának kezdetét és végét ÓÓ:PP-ÓÓ:PP formátumban

en: specify work start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
hu: adja meg a végrehajtás kezdetét és végét ÓÓ:PP-ÓÓ:PP formátumban

en: start work at this time
hu: ekkor kezdje a feldolgozást

en: starting up
hu: elindulás

en: stop work at this time
hu: ekkor fejezze be a feldolgozást

en: suspend work if processor usage exceeds this level
hu: munka felfüggesztése, ha a processzorhasználat meghaladja ezt a szintet

en: suspended
hu: felfüggesztve

en: the Advanced View.
hu: haladó nézetben.

en: the maximum disk space used by BOINC (in Gigabytes)
hu: a BOINC által maxmálisan használt lemezterület (Gigabájtban)

en: time of day
hu: napszak

en: unknown reason
hu: ismerelten ok

en: used by BOINC:
hu: BOINC által használt:

en: used by other programs:
hu: más programok által használt:

en: user request
hu: felhasználói kérés

en: wxWidgets Version:
hu: wxWidgets verzió:

en: yes
hu: igen
